GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 19-12-2013, 10:19
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων


Αει γεια σου........δοξα σοι ο Κυριος!!!! Δεν ειμαι μονος μου τελικα!!!!
Ποτέ δεν είσουνα μόνος σου Γιώργη !!!

Και ας διαφωνώ μαζι σου (σε αυτό το θέμα όχι σε όλα…).

Το ότι η εταιρία σου έχει την δική της φιλοσοφία για τους εργαζόμενους της, σίγουρα …
Αυτό δεν την κάνει καλύτερη η χειρότερη από άλλες …
Όπως επίσης επιμένω ότι καμία εταιρία δεν νοιάζεται για το ωράριο σου αρκεί να φέρνεις κέρδη σε αυτήν.
Άμα σταματήσεις απλά είσαι εκτός. Το να φέρνεις κέρδη όμως δεν εξαρτάται απόλυτα απο εσενα , παίζει και η αγορά, η κρίση , το νόμισμα και χίλιοι δυο άλλοι παράγοντες.

Την οικογένεια μας οφείλουμε και υποχρεούμαστε να την προστατεύουμε με κάθε κόστος.
Τι θα πει αυτός ο ´ανθρωπος στην οικογ´ενεια του αν σε μερικούς μήνες καταλάβει ότι δεν μπορεί να ανταποκριθεί στους απαιτούμενους τζίρους που θέλει η δουλειά του ; Σορυ γυρίζουμε πίσω ;
Τέτοιες κινήσεις τις θεωρώ παρακινδυνευμένες. Αν δεν ζήσεις , να δεις ότι μπορείς να τα καταφέρεις με την δουλειά , ότι είναι όλα οκ δεν μετακινείς οικογένεια. Επειδή απλα σου προσφέρουν την δουλειά, εκτός και αν ειναι βίσμα του εφοπλιστή και πάει σίγουρα σε καλή θέση.

Εγώ από την άλλη ειμαι από τους ανθρώπους που άφησα δουλειά το 1999 για να προστατευσω την οικογένεια μου.
Μου ζητούσαν να μένω στον χώρο εργασίας μαζί με την οικογένεια μου με πολλές άλλες παροχές.
Βλέποντας όμως πόσο δύσκολο ηταν αυτό για τα παιδιά των προκατόχων μου και τα προβλήματα που αντιμετώπιζαν τα παιδιά τους αποφάσισα ότι δεν θα πάρω δεν θα εγκλοβιστώ - εξαρτηθώ αποκλειστικά σε μία εργασία… με όποιο κόςτος οικονομικό, βέβαια άλλες εποχές τότε … αλλα δεν το μετάνιωσα ποτέ και σήμερα απολαμβάνω τις συνέπειες της τότε απόφασής μου …

Ελπίζω να τα καταφέρει ο φίλος σου … σήμερα η επαρχία ειναι πολύ καλύτερη από την Αθήνα, και σαν ποιότητα ζωής και με λιγότερο άγχος .....




Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:22.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!