GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Άλλες εταιρίες

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #71  
Παλιό 24-01-2011, 14:07
KRASOPATERAS Ο/Η KRASOPATERAS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: Σχηματάρι
Μoto: GS 1200 08
Μηνύματα: 694
Προεπιλογή Απάντηση: Triumph Tiger 800 ADV

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από loulou1100gs Εμφάνιση μηνυμάτων
Διάβαζα το Σ/Κ το τελευταίο τεύχος του "ΜΟΤΟ" όπου υπήρχε πλήρες τεστ-συγκριτικό Tiger800 με F650/800."Τσιτσιρμάλιασα" που λένε και στη Θεσσαλία.Δεν επιθυμώ να κριτικάρω τα γραφόμενα για ευνόητους λόγους.Το μόνο που ξέρω είναι ότι "λυδία λίθος" για το αν μια μοτό είναι καλή ή κακή είναι οι δρόμοι.Μέχρι τότε αφιερώνω το παρακάτω στους όψιμους σφετεριστές (για να μην παρεξηγούμαι,αναμένω πώς και πώς την ιαπωνική αντεπίθεση)

http://www.youtube.com/watch?v=btRvVLA0KzM
Ναι ναι…ετοιμάζουν νέα χρώματα και αυτοκόλλητα!
Reply With Quote
  #72  
Παλιό 24-01-2011, 15:39
loulou1100gs Ο/Η loulou1100gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-Κέντρο, πιό κέντρο δεν γίνεται...
Μoto: R1100GS-XRV 650 και NX650 Dominator-ΧRV 750 RD 07-XTZ 750 Super Tenere
Μηνύματα: 615
Προεπιλογή Απάντηση: Triumph Tiger 800 ADV

ΚΡΑΣΟΠΑΤΕΡΑ μου, μείνε συντονισμένος...Εχουν πολλά να δούν ακόμα τα μάτια σου.Ετοιμη ήδη η SuperTenere Full Product Range, κάτι ετοιμάζουν στο Χαμαμάτσου και η Honda "ξύνεται".Σε ό,τι αφορά στα αυτοκόλλητα και χρώματα, εξακολουθούν να είναι κορυφαίας ποιότητας και μακάρι να τα χρησιμοποιούσαν και οι κατά Βαυαρία μεριά.Σε κάθε περίπτωση, ο ανταγωνισμός βελτιώνει τα είδη.
Reply With Quote
  #73  
Παλιό 24-01-2011, 17:23
tman Ο/Η tman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 130
Προεπιλογή Απάντηση: Triumph Tiger 800 ADV

Θα σε παρακαλούσα να προσέχεις πολύ τι γράφεις γιατί δεν είσαι μόνος σου σε αυτόν τον κόσμο.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από loulou1100gs Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν "τριπάρομαι" πλέον με τις "εμπεριστατωμένες" απόψεις που μυρίζουν "γκρίζα" διαφήμιση.Επαναλαμβάνω ότι οι δρόμοι είναι το πεδίο δόξας καθώς και τα συνεργεία...Ας αφήσουμε να κυκλοφορήσει, να εμφανίσει τα όποια "παιδικά" προβλήματα και μετά συζητάμε και βγάζουμε ασφαλή συμπεράσματα.Ας το δούμε και σε κανένα long term test (λέμε τώρα...) και μετά κρίνουμε..
Reply With Quote
  #74  
Παλιό 24-01-2011, 19:18
loulou1100gs Ο/Η loulou1100gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-Κέντρο, πιό κέντρο δεν γίνεται...
Μoto: R1100GS-XRV 650 και NX650 Dominator-ΧRV 750 RD 07-XTZ 750 Super Tenere
Μηνύματα: 615
Προεπιλογή Απάντηση: Triumph Tiger 800 ADV

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tman Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα σε παρακαλούσα να προσέχεις πολύ τι γράφεις γιατί δεν είσαι μόνος σου σε αυτόν τον κόσμο.
Πίστεψέ με, ειλικρινά χαίρομαι που ΔΕΝ είμαι μόνος μου σ' αυτόν τον κόσμο.Μαζί μ' εμένα διαβάζουν και κάποιες άλλες χιλιάδες. Ειλικρινά χαίρομαι που υπήρξα-έστω για λίγο-ιδιοκτήτης Τriumph την οποία καταφχαριστήθηκα.Ειλικρινά χαίρομαι που μου δίνει ο Θεός δύναμη να μπορώ να καβαλώ καθημερινά βρέξει-χιονίσει.Ειλικρινά χαίρομαι που κάποια στιγμή στη ζωή μου είδα τα πράγματα από "μέσα" ως συνεργάτης των περιοδικών "ΜΟΤΟ" και "0-300".Ειλικρινά χαίρομαι που η πλατούλα μου ξεφόρτωσε το πρώτο R1200 GS στην Ελλάδα πολύ πριν το φέρει η επίσημη αντιπροσωπεία όταν όλοι κορόϊδευαν και έλεγαν τι "μπακατέλα είναι αυτή"(ας είναι καλά ο Κώστας Μηλιώνης του "Imported Bikes").Τάκη μου, βλέπεις είναι μικρός ο κόσμος,μικρότερη η Ελλάδα και ακόμη πιό μικρή η γειτονιά μας.Tην πείρα σου,τη γνώση σου και τις αγωνιστικές σου περ####νές ουδείς αμφισβήτησε.Καλά χιλιόμετρα.Δε μου λές, οι αγώνες τέρμα;
Reply With Quote
  #75  
Παλιό 24-01-2011, 19:30
tsompanis Ο/Η tsompanis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ioannina
Μηνύματα: 3,084
Προεπιλογή Απάντηση: Triumph Tiger 800 ADV

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από loulou1100gs Εμφάνιση μηνυμάτων
Σαφώς και είναι μια πολύ όμορφη μοτοσυκλέτα,σαφώς το συγκεκριμένο μοτέρ έχει "νεύρο" αλλά καλύτερα ας περιμένουμε για να δούμε την "συνολική" απόδοση.
θα μείνω μόνο σε αυτό και θα συμφωνήσω...
εξάλλου κουβέντα κάνουμε για μηχανάκια και έχει γούστο.

απο την κουβέντα μέχρι να το βάλουμε κάτω απο τα σκέλια μας και αυτό αλλά και την πιθανή αντεπίθεση των γιαπωνέζων (που χλωμή την κόβω),έχουμε ψωμιά ακόμη
ιδίως αν λάβω υπόψην τα μηχανάκια που έχεις ή που έχω

πολύ δύσκολα θα αλλάζες την αφρικάνα σου π.χ
Reply With Quote
  #76  
Παλιό 24-01-2011, 23:28
loulou1100gs Ο/Η loulou1100gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-Κέντρο, πιό κέντρο δεν γίνεται...
Μoto: R1100GS-XRV 650 και NX650 Dominator-ΧRV 750 RD 07-XTZ 750 Super Tenere
Μηνύματα: 615
Προεπιλογή Απάντηση: Triumph Tiger 800 ADV

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsompanis Εμφάνιση μηνυμάτων

πολύ δύσκολα θα αλλάζες την αφρικάνα σου π.χ
Με τίποτα...Μακάρι να είχα γκαράζ δικό μου και θα σου έλεγα τι θα γινόταν...Εχω την βεβαιότητα ότι το νέο Tiger θα πουλήσει.Και αυτό γιατί οι Εγγλεζάρες σοβαρεύτηκαν για τα καλά και έπιασαν το μήνυμα των καιρών..Το συγκεκριμένο μοτέρ απλά δεν παίζεται.Είθε να "δέσει" όλο το πακέτο και να το ευχαριστηθούν οι υποψήφιοι αγοραστές.Πλέον τούτου, και για να είμαστε και ειλικρινείς, κάπου το αγοραστικό κοινό έχει κορεστεί από τα "Βαραντερο-GSοειδή" και ψάχνει για φρέσκιες προτάσεις.Ευτυχώς που ανεβαίνει ο πήχυς του ανταγωνισμού, αυτό κάνει καλό γιατί βελτιώνει τα είδη.
Επί τη ευκαιρία, αδελφέ αν πάρει το μάτι σου SpeedTriple για πούλημα (το πρώτο το μονοφάναρο) ρίξε σύρμα
Reply With Quote
  #77  
Παλιό 25-01-2011, 00:59
tsompanis Ο/Η tsompanis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ioannina
Μηνύματα: 3,084
Προεπιλογή Απάντηση: Triumph Tiger 800 ADV

μιλάμε γι'αυτό???? αχχχχχχχχχχχ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
απο τα αγαπημένα μου μηχανάκια!
το αγαπημένο του λύκου,του πανούτσου,της σάρας και της μάρας!






μόνο απο Αγγλία σε καλή κατάσταση και αρκετά τσιμπιμένο σε τιμή.
πέρσι ένας φίλος που το κοίταζε σε περτικαλί(πολύ όμορφο) και μόνο με 20.000 μίλια στην σκωτία απο e-bay το βρήκε στα 4800 ευρώ!
Reply With Quote
  #78  
Παλιό 25-01-2011, 01:01
tman Ο/Η tman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 130
Προεπιλογή Απάντηση: Triumph Tiger 800 ADV

Ας μην καίγονται τα χλωρά μαζί και με τα ξερά, μιας και "μας διαβάζουν χιλιάδες". Οι αγώνες τέρμα μετά από μία full εικοσαετία. Έχουν και οι υπόλοιπες μοτοσυκλέτες... ψυχή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από loulou1100gs Εμφάνιση μηνυμάτων
Πίστεψέ με, ειλικρινά χαίρομαι που ΔΕΝ είμαι μόνος μου σ' αυτόν τον κόσμο.Μαζί μ' εμένα διαβάζουν και κάποιες άλλες χιλιάδες. Ειλικρινά χαίρομαι που υπήρξα-έστω για λίγο-ιδιοκτήτης Τriumph την οποία καταφχαριστήθηκα.Ειλικρινά χαίρομαι που μου δίνει ο Θεός δύναμη να μπορώ να καβαλώ καθημερινά βρέξει-χιονίσει.Ειλικρινά χαίρομαι που κάποια στιγμή στη ζωή μου είδα τα πράγματα από "μέσα" ως συνεργάτης των περιοδικών "ΜΟΤΟ" και "0-300".Ειλικρινά χαίρομαι που η πλατούλα μου ξεφόρτωσε το πρώτο R1200 GS στην Ελλάδα πολύ πριν το φέρει η επίσημη αντιπροσωπεία όταν όλοι κορόϊδευαν και έλεγαν τι "μπακατέλα είναι αυτή"(ας είναι καλά ο Κώστας Μηλιώνης του "Imported Bikes").Τάκη μου, βλέπεις είναι μικρός ο κόσμος,μικρότερη η Ελλάδα και ακόμη πιό μικρή η γειτονιά μας.Tην πείρα σου,τη γνώση σου και τις αγωνιστικές σου περ####νές ουδείς αμφισβήτησε.Καλά χιλιόμετρα.Δε μου λές, οι αγώνες τέρμα;
Reply With Quote
  #79  
Παλιό 25-01-2011, 09:20
loulou1100gs Ο/Η loulou1100gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-Κέντρο, πιό κέντρο δεν γίνεται...
Μoto: R1100GS-XRV 650 και NX650 Dominator-ΧRV 750 RD 07-XTZ 750 Super Tenere
Μηνύματα: 615
Προεπιλογή Απάντηση: Triumph Tiger 800 ADV

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tman Εμφάνιση μηνυμάτων
Ας μην καίγονται τα χλωρά μαζί και με τα ξερά, μιας και "μας διαβάζουν χιλιάδες". Οι αγώνες τέρμα μετά από μία full εικοσαετία. Έχουν και οι υπόλοιπες μοτοσυκλέτες... ψυχή
Ορθόν...
Reply With Quote
  #80  
Παλιό 28-01-2011, 19:53
crazy artist Ο/Η crazy artist βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: π. φάληρο
Μoto: XT660Z Tenere
Μηνύματα: 426
Προεπιλογή Απάντηση: Triumph Tiger 800 ADV

για να επανέλθουμε στο ζήτημα, το έγκριτο περιοδικό MCN, δημοσιεύει στην ιστοσελίδα του ένα συγκριτικό μεταξύ tiger 800xc και f800gs. Το συμπέρασμα που προκύπτει είναι ότι το xc είναι πιο άνετο, πιο στρητάδικο ενώ το beemer είναι πιο ευέλικτο και πιο κατάλληλο off road. Πάνω κάτω πάντως είναι πολύ όμοια μεταξύ τους μηχανάκια...

Video: Triumph Tiger 800XC v BMW F800GS - | Motorbike reviews | Latest Bike Videos | MCN

...Aυτά λέει ο Άγγλος για αγγλική μηχανη. Αυτό που δε μπορώ να καταλάβω, είναι πώς σε συγκριτικό δικού μας περιοδικού, που τα σύγκρινε, έβγαλε σε όλα καλύτερο το triumph...
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
R100GS VS Triumph 1050 sansiro.sugata Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό) 3 06-04-2010 19:58
ΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΠΛΑΙΝΕΣ ΒΑΛΙΤΣΕΣ TIGER 955i lostre7 Ζήτηση 1 31-03-2010 11:21
Νέο Τriumph Tiger 1050 S.E. riko46 Άλλες εταιρίες 10 25-05-2009 02:34
New Tiger Se 2009 KostasGS Νέα μοντέλα BMW 2 26-12-2008 13:21


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 06:15.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!