GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό)

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 30-04-2010, 16:15
Lerian Ο/Η Lerian βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Λ Ε Ρ Ο Σ
Μoto: R 1150 GS Adv - X9 125
Μηνύματα: 732
Προεπιλογή Οι πρώην και οι επόμενες Vol2 ...

Επιστρέφω με τον ίδιο τίτλο αλλά αυτή τη φορά δεν θα σας δείξω μόνο νεότερο μοντέλο που ανήκει σε άλλον, αλλά το δικό μου νέο μοντέλο δίπλα στη "γιαγιούλα" (πρώην) μου, αφού πλέον τη χαίρετε ένα νέο μέλος και συνφορουμίτης μας ο montister (Πάνος). Του εύχομαι πολλά καλά και όρθια χιλιόμετρα και είμαι σίγουρος ότι θα την προσέχει και θα την αγαπά όσο κι εγώ.
Απολαύστε τες :

R 850 GS & R 1150 GSAdv
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 30-04-2010, 19:57
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: Οι πρώην και οι επόμενες Vol2 ...

Γιαννάκη.......!!!!

Αντε βρέ!!!

Καλα χιλιομετρα με το καινούριο απόκτημα......

βλεπω καλα την πας την δουλεια.....850Gs---1150 adve---θα σε δούμε και σε 1200 ????


καλοτάξιδι η κουκλα σου φίλε!!!!

αχ.......τρελλος ερωτας αυτο το 1150......

αντε και καλως όροσες και για τον πάνο...αλλα με εσένα φίλο....


πάντως και οι δυο κοριτσάρες στέκονται στο ύψος των περιστασεων
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 30-04-2010, 22:18
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: Οι πρώην και οι επόμενες Vol2 ...

Κούκλες και οι δύο Γιάννη ....












Καλορίζικη και καλοτάξιδη η νέα σου "παρέα" ....


.
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 30-04-2010, 22:25
montister Ο/Η montister βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: Leros
Μoto: R 850 GS
Μηνύματα: 9
Προεπιλογή Απάντηση: Οι πρώην και οι επόμενες Vol2 ...

Με αφορμή το thread που ανοιξε ο φίλος μου Γιάννης καλησπερίζω και από δω όλα τα παιδιά του φόρουμ το οποίο ξεκίνησα να παρακολουθώ μόλις από χτές το βράδυ. Χαίρομαι που γίνομαι και εγώ μέλος της παρέας, αν και λόγω απειρίας στις μηχανές θα συνδράμω σε απορίες κυρίως παρά σου ουσιαστικές και γόνιμες παροτρύνσεις-συμβουλές-υποδείξεις.

Ενα μικρό personal intro... Με τον Γιάννη γνωριζόμαστε αρκετό καιρό αλλά μέχρι πριν από τρεις μήνες περίπου δεν είχε τύχει να μιλήσουμε ποτέ για μηχανές. Μια μέρα λοιπόν περνώντας απέξω από το μαγαζί του εδώ στην Λέρο είδα την πρώην του παρκαρισμένη και απαστράπτουσα να δεσπόζει αρχοντικά στον χώρο που φαίνεται στις πρώτες φωτογραφίες που έχει βάλει στην αρχή του thread. Με το που την είδα έπαθα πλάκα και ενώ βιαζόμουνα γιατί είχα κάποια δουλεία μπήκα αμέσως και ξεκίνησα να του παίρνω "συνέντευξη" για την κουκλάρα του. Μπορεί να φανεί υπερβολικό αλλά όντας απόλυτα ειλικρινής θα σας πω ότι δεν μου είχε τύχει ποτέ μέχρι τώρα στην ζωή μου να θαυμάσω μηχανή at the first sight, δεν σκόπευα να αγοράσω άμεσα καθώς μέχρι εκείνη την στιγμή για μένα η μηχανή ήταν μόνο ένα εργαλείο για να πηγαίνω στην δουλειά μου και καβαλούσα ένα piaggio πενηνταράκι της γυναίκας μου και μια μικρή γουρούνα δικιά μου...

Το επόμενο βήμα, μια συνάντηση σε ένα πλυντήριο αυτοκινήτων με τον Γιάννη και η απόφαση να του ζητήσω την χείραν της μπέμπας του.

Τρίτο και τελικό. Πριν μια εβδομάδα περίπου με πήρε τηλέφωνο και μου είπε ότι βρήκε καινούργια αγαπημένη και η R 850 GS θα γινόταν δικιά μου. Χωρίς χρονοτριβή την επόμενη μέρα είχε ληφθεί η απόφαση, τα συμφωνήσαμε αστραπιαία, και η μπέμπα πέρασε στα χέρια μου.

Έτσι ακριβώς έγινα τόσο σύντομα, απλά και αυθόρμητα και εγώ κάτοχος μιας -κατά την προσωπική μου εκτίμηση- πανέμορφης μηχανής, από τα χέρια ενός ανθρώπου που εκτιμάω πάρα πολύ, με την υπόσχεση ότι θα την φροντίζω και θα την προσέχω τουλάχιστον όσο και εκείνος.

Μπορεί να φανεί το story υπερβολικά απλό αλλά μερικές φορές οι επιθυμίες μας μας ξεπερνούν και μας βάζουν σε μονοπάτια που δεν είχαμε φανταστεί.

That's that!

Εύχομαι σε όλους καλά, πολλά και όρθια χιλιόμετρα, και ελπίζω και γώ με μέντορα τον Γιάννη να μάθω γρήγορα τα μυστικά της καινούργιας μου αγάπης.

Υ.Γ. Γράφοντας το κείμενο είδα το ποστ του Λεοντόκαρδου με την παράταξη των μηχανών. Έτσι ακριβώς θα ποζάρουν σε τακτική βάση καθώς η δουλειά μου είναι ενάμιση λεπτό απόσταση με τα πόδια από το μαγαζί του Γιάννη.

Last edited by montister; 30-04-2010 at 22:29.
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 30-04-2010, 23:41
pirate Ο/Η pirate βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: Ηράκλειο - ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 7,343
Προεπιλογή Απάντηση: Οι πρώην και οι επόμενες Vol2 ...

καλώς ήρθες στην παρέα μας και καλορίζικη η μπουμπού σου...
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 04-05-2010, 11:50
Lerian Ο/Η Lerian βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Λ Ε Ρ Ο Σ
Μoto: R 1150 GS Adv - X9 125
Μηνύματα: 732
Προεπιλογή Απάντηση: Οι πρώην και οι επόμενες Vol2 ...

Ευχαριστώ παίδες για τα σχόλια και μερικές πιο ευκρινείς :

R 1150 GS Adventure

R 850 GS
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 04-05-2010, 16:04
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: Οι πρώην και οι επόμενες Vol2 ...

Καλά χιλιόμετρα να έχεις πάντα με τις κούκλες................
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Μηνύουν το Google οι φωτογράφοι και οι εικονογράφοι στις ΗΠΑ MARK Επικαιρότητα 3 25-04-2010 23:23
"Οι Πρώην και οι Επόμενες..." Lerian Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό) 8 26-12-2009 16:26
Σε οπτικές ίνες θα μπορούσαν να βασιστούν οι επόμενες εκδόσεις του USB EOD-K9 Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games 2 11-10-2009 21:44
Οι κινδυνοι και οι παγιδες στην εκτος πολης οδηγηση. riko46 Ασφάλεια και τεχνικές οδήγησης 15 28-07-2009 12:56
Οι κινδυνοι και οι παγιδες στην εκτος πολης οδηγηση. Kolokas Γενικά - Μοτοσυκλέτα 6 14-02-2009 08:24


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:05.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!