GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 10-10-2011, 21:03
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Φτάσανε οι τράπεζες στον πάτο...?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σας χαίρομαι.....που βρίσκετε κουράγιο για τέτοιες κουβέντες,την στιγμή που μας τελείωσαν όλους,μετα την επίσημη χρεωκοπια της ψωροκωσταινας


Έ, να μην μαθαίνουμε τους νέους? Και ότι αρπάξουν... Κι ας μας γυρνάνε και την πλάτη. Αυτοί όμως χάνουν την ωραία θέα - ή θεά? , που εμείς βλέπουμε.



Προβλέπω τρομερές φασαρίες απο τον κόσμο που θα κατέβει στους δρόμους και θα είναι θαύμα να μην έχουμε θύματα....

Και φασαρίες μακάρι να γίνουν... είδες την φωτό που έβαλα από την τελευταία κάθοδο? Με το υγρό πυρ...

Και για το καλό της χώρας και θύματα θα υπάρξουν. Δεν είναι το καλύτερο, αλλά...
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 10-10-2011, 21:51
Hekima Ο/Η Hekima βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS Συνοδηγός
Μηνύματα: 9,103
Προεπιλογή Απάντηση: Φτάσανε οι τράπεζες στον πάτο...?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckk Εμφάνιση μηνυμάτων
Εννοώ Μαντζούνη – Αρώνη – Καραθανάση

Εννοώ Γόντικα – Νανόπουλο – Καραμούζη - Μπαλλή

Εννοώ Τανισκίδη – τον παναθηναϊκό πρώην του ΤΤ – Βγεννόπουλο – Μαλαματίνα – Αρτινό - Σάλλα…

Και τόσους άλλους.

Όλους αυτούς και τις πρακτικές τους, που άφηναν χωρίς σπίτι μεροκαματιάρηδες και χήρες, χωρίς αυτοκίνητο πολύτεκνους, χωρίς επιχείρηση επαγγελματίες. Αυτούς που τόσο άνετα συνεργαζόντουσαν με τις γνωστές εταιρείες, που αν χρώσταγες €2,500 σου τηλεφωνούσαν τα μεσημέρια, βράδια, αργίες, Πάσχα, Χριστούγεννα και Πρωτοχρονιά, για να σου υπενθυμίσουν, αλλά και στην άτυχη μανούλα σου, με τόσο καλό τρόπο το χρέος προς το ίδρυμα. Αλλά άφηναν τα κόμματα και τους πολιτικούς να τους χρωστάνε κοντά στο δις. Όπως και δεν δίνουν τις λίστες με τις καταθέσεις και εξαγωγές κεφαλαίων των μεγαλοφειλετών του Δημοσίου.

Αυτούς που με ελαφρά τη καρδία, αποδείχτηκε ότι δανειζόντουσαν από την ΕΚΤ με 1% και μας δάνειζαν με 18 – 21%.

Αυτούς που πήγαινες όλα τα δικαιολογητικά για αύξηση του line – το υπέγραφαν και δεν το εκτελούσαν. Αλλά έδιναν δάνεια σε δικούς τους με κάλυψη δασικά κομμάτια στην Άνω Νέα Μαγουλήθρα.

Αυτούς, που με χαρακτηριστική άνεση παραβίαζαν τους όρους κάθε σύμβασης και σου έλεγαν αν σου αρέσει. Αν όχι, ξόφλησέ μας και κλείσε την ‘αιμοδοσία’ σου.

Αλλά το βασικότερο όλων, αυτούς που για το κέρδος τους, υπονόμευσαν τα χρήματα των μετόχων τους, προκειμένου να παίξουν με αλογομούρικο τρόπο στα ντόπια και διεθνή χρηματιστήρια, μετοχές – νομίσματα – commodities – αλλά και derivatives και παράγωγα και να δημιουργήσουν πυραμίδες οι πανέξυπνοι, που θα έτρωγαν τα λεφτά των χαζών και και και.

Σου θυμίζουν κάτι όλα αυτά τα πρόχειρα?

Είσαι τραπεζοϋπάλληλος?
Είμαι υπάλληλος το πρώτο συνθετικό δεν μου κάνει τη διαφορά.
Μ΄ενοχλεί όμως το τσουβάλιασμα, οι ταμπέλες, μ΄ενοχλεί το τόσο μίσος.
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 10-10-2011, 23:51
megalopsyxos Ο/Η megalopsyxos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Deactivated Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Μoto: SUZUKI GSXF 750 YAMAHA CRYPTON SPECIAL X 135
Μηνύματα: 490
Προεπιλογή Απάντηση: Φτάσανε οι τράπεζες στον πάτο...?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από italos Εμφάνιση μηνυμάτων
η γενιά των μορφωμένων παιδιών που δουλεύουν για 800ευρω
Ρε ιταλε από την αρχή του post μας έχεις ταράξει στις ανορθογραφίες...Ήθελα νάξερα περιλαμβάνεσαι και συ στους ...μορφωμένους;
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 10-10-2011, 23:56
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Φτάσανε οι τράπεζες στον πάτο...?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από megalopsyxos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε ιταλε από την αρχή του post μας έχεις ταράξει στις ανορθογραφίες...Ήθελα νάξερα περιλαμβάνεσαι και συ στους ...μορφωμένους;
με πτυχιο πανεπιστημιου και μεταπτυχιακο,νομιζω οτι δικαιως περιλαμβανεται!
μη γινεσαι ...μικροψυχος!
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 11-10-2011, 00:17
megalopsyxos Ο/Η megalopsyxos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Deactivated Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Μoto: SUZUKI GSXF 750 YAMAHA CRYPTON SPECIAL X 135
Μηνύματα: 490
Προεπιλογή Απάντηση: Φτάσανε οι τράπεζες στον πάτο...?

Sorry, παράλειψή μου...Και στο συντακτικό επίσης!
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 11-10-2011, 09:24
italos Ο/Η italos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Athens-Gerakas
Μoto: R1200GSadv
Μηνύματα: 987
Προεπιλογή Απάντηση: Φτάσανε οι τράπεζες στον πάτο...?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από megalopsyxos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε ιταλε από την αρχή του post μας έχεις ταράξει στις ανορθογραφίες...Ήθελα νάξερα περιλαμβάνεσαι και συ στους ...μορφωμένους;
αγορινα μου οταν καθεσαι μπροστα απο ενα pc και γραφεις ολοκληρα κατεβατα με τυφλο συστημα πιστεψε βαριεσαι κ εσυ ο ιδιος να διορθωνεις τα λαθη σου....
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 11-10-2011, 09:44
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Φτάσανε οι τράπεζες στον πάτο...?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από italos Εμφάνιση μηνυμάτων
αγορινα μου οταν καθεσαι μπροστα απο ενα pc και γραφεις ολοκληρα κατεβατα με τυφλο συστημα πιστεψε βαριεσαι κ εσυ ο ιδιος να διορθωνεις τα λαθη σου....

Καλά ρε Νικόλα, γράφεις στα τυφλά και θέλεις να ανοίξεις σε μας τα μάτια?!!??!

ΥΓ. Η γουρουνοπούλα καλή;;;;
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 11-10-2011, 10:20
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Φτάσανε οι τράπεζες στον πάτο...?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Hekima Εμφάνιση μηνυμάτων
Είμαι υπάλληλος το πρώτο συνθετικό δεν μου κάνει τη διαφορά.
Μ΄ενοχλεί όμως το τσουβάλιασμα, οι ταμπέλες, μ΄ενοχλεί το τόσο μίσος.

Βέβαια και κάνει την διαφορά. Δεν είσαι υπάλληλος βιβλιοπωλείου. Τράπεζας είσαι. Τράπεζας υπαλλήλους έκαψαν την περασμένη φορά οι γνωστοί – άγνωστοι στην Αθήνα. Στα ΜΑΤ πετάνε τις μολότοφ. Δεν τις πετάνε σε υπαλλήλους ανθοπωλείου. Και δίκαιο να μην είναι, είναι η απόδειξη μιας τάσης της κοινωνίας και έτσι έπρεπε να εκλειφθεί. Όμως οι πολιτικές της τράπεζας συνεχίσθηκαν. Και τί τράπεζας… τυχαίο? Εξ ου και τα αποτελέσματα, να τα μαζέψει ο Βγενόπουλος και να την πάει στην Κύπρο. Με όλα τα συμπαρομαρτούντα προβλήματα, που την ακολουθούν.

Τώρα για το τσουβάλιασμα και τις ταμπέλες, όπως δέχομαι κριτική, κάνω αυτοκριτική έτσι και κάνω και κριτική. Δεν είναι κακό να έχω το θάρρος της γνώμης μου. Και να το εκφράζω, γιατί αλλιώς γιατί το έχω…

Όσο για το μίσος…


Σοφία, δεν είναι μίσος.

Πώς ένας γονιός χαίρεται από την σύλληψη του βιαστή της κόρης του… σε πνίγει το δίκιο, που λένε. Ή του δολοφόνου του παιδιού του… Λύτρωση είναι η λέξη. Όταν έχεις μίσος, κάνεις σπασμωδικές κινήσεις. Ενεργείς 'μπιστολιάζοντας'. Με άγχος κλπ.

Εδώ υπάρχει σχεδιασμός. Διότι ξέρω τα πράγματα από μέσα. Και από ότι φαίνεται, τα ξέρω καλύτερα από αυτούς. Ως τώρα τουλάχιστον. Με ήρεμες και step by step κινήσεις. Εγώ όπως είπα κάθομαι πίσω και το απολάμβάνω.

Τώρα για την εμπλεκόμενη χαιρεκακία, δεν είμαι περήφανος. Δεν λέω ότι με έκαναν χαιρέκακο οι τράπεζες. Προφανώς υπήρχε. Αυτοί όμως μου την βγάλανε. Ούτε και η τιμωρία τους θα φέρει πίσω την επιχείρησή μου και τους εργαζόμενους. Όμως είναι κάτι, να κάθεσαι μέσα στην όλη καταστροφή και να βλέπεις και τους πρωταίτιους να μπαίνουν μέσα στον λάκκο, που έσκαψαν για την κοινωνία.
Eίναι ΛΥΤΡΩΣΗ.



Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από megalopsyxos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε ιταλε από την αρχή του post μας έχεις ταράξει στις ανορθογραφίες...Ήθελα νάξερα περιλαμβάνεσαι και συ στους ...μορφωμένους;

Θα μπορούσαν να υπάρχουν και άλλες ενστάσεις στα λεγόμενα του ιταλού. Πχ του εξασφάλισε κανείς ότι, με το θα βγει από τα πανεπιστήμια, θα έχει θέση δ/ντού Α’ και μισθό €12,000? Γιατί εμείς οι παλιοί, όταν βγαίναμε από τα πανεπιστήμια και προσληφθήκαμε στις πρώτες χρηματιστηριακές εταιρείες, κουβαλάγαμε τα κουστούμια των διευθυντών μας στα καθαριστήρια και τα αυτοκίνητά τους για πλύσιμο.

Πολυδιάστατο όμως το θέμα των μικρών, όπως ξαναέγραψα. Πολύ νερό ΚΑΙ εκεί.



Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από italos Εμφάνιση μηνυμάτων
αγορινα μου οταν καθεσαι μπροστα απο ενα pc και γραφεις ολοκληρα κατεβατα με τυφλο συστημα πιστεψε βαριεσαι κ εσυ ο ιδιος να διορθωνεις τα λαθη σου....
Και γιατί δεν τα περνάς πρώτα από ένα word, να σε διαβάζουμε και πιο εύκολα?
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 11-10-2011, 12:01
italos Ο/Η italos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Athens-Gerakas
Μoto: R1200GSadv
Μηνύματα: 987
Προεπιλογή Απάντηση: Φτάσανε οι τράπεζες στον πάτο...?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από megalopsyxos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε ιταλε από την αρχή του post μας έχεις ταράξει στις ανορθογραφίες...Ήθελα νάξερα περιλαμβάνεσαι και συ στους ...μορφωμένους;

πραγματικα καθησα ο βλακας να διαβασω ολα οσα εγραψα ξανα να δω ποσο δυσκολο ειναι για καποιους να με διαβασουνε.....οντως στις εκατονταδες λεξεις που εγραψα υπαρχουν κ 5-6 λεξεις που δεν ειναι σωστες....φανταζομαι οτι ειναι δυσκολο να με διαβασει καποιος κ ζηταω συγνωμη για αυτο!!!πραγματικα με τι καθομαι κ ασχολουμαι...... δεν ξαναποσταρω στο θεμα...χαζομαρα μου που μπλεχτηκα εξαρχης!!!συγνωμη για τους τονους απλα το i-phone ειναι δυσχρηστο....
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 11-10-2011, 12:05
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Φτάσανε οι τράπεζες στον πάτο...?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από italos Εμφάνιση μηνυμάτων
πραγματικα καθησα ο βλακας να διαβασω ολα οσα εγραψα ξανα να δω ποσο δυσκολο ειναι για καποιους να με διαβασουνε.....οντως στις εκατονταδες λεξεις που εγραψα υπαρχουν κ 5-6 λεξεις που δεν ειναι σωστες....φανταζομαι οτι ειναι δυσκολο να με διαβασει καποιος κ ζηταω συγνωμη για αυτο!!!πραγματικα με τι καθομαι κ ασχολουμαι...... δεν ξαναποσταρω στο θεμα...χαζομαρα μου που μπλεχτηκα εξαρχης!!!συγνωμη για τους τονους απλα το i-phone ειναι δυσχρηστο....
Μην τσιμπας ....λαλακιες λένε τα γεροντια,γιατί κάθονται να διαβάσουν χωρίς τα γυαλιά πρεσβυωπιας και μετα φταίνε τα γραπτά σου
Είσαι απο τους λίγους που δεν γράφουν παπ@ριες....
Μην τιμωρεις τους υπόλοιπους......που βλεπουμε
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Μάθανε πως γ@μι@@@@@@ ήρθανε κι απ'τη Σάμο!!!!!! yannis Ανέκδοτα 7 02-05-2011 21:29
Αλήθειες από αυτούς που τολμάνε να τις λένε... gemara Κόσμος 15 14-12-2010 00:01
Μάθανε πως γ....στε πλακώσανε κι οι γύφτοι! Arkas Ελλάδα 13 08-05-2010 18:53
Μου κλέψανε τα λάδια απο το μοτορι μου! kostas_366 Γενικά - Μοτοσυκλέτα 32 30-05-2009 12:22
Ένα καγκουρό καθότανε, στον ήλιο και ... βαριότανε ... ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Αστεία Video 6 20-02-2009 12:22


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:52.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!