GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #81  
Παλιό 02-06-2012, 12:02
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Εθνική: Εφιαλτικό τοπίο η επιστροφή στη δραχμή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Έκλεψε ο Αλαβάνος και δεν το έχω καταλάβει....
Εξακολουθεις να είσαι μπερδεμενος......τι σχέση έχει ο Αλαβάνος και η περιουσία του, με τον υπουργό επι δεκαετιών τσοχατζοπουλο και το 1 δις κλεμμένο δημόσιο χρήμα....
Τσοχατζοπουλο θελουμε δηλαδή να μας κυβερνούν;;;;
Λυπάμαι .....
Kανεις πως δεν καταλαβαινεις......λυπαμαι.

Ο φριτς, για να σε βοηθησω, ειχε γραψει οτι ολοι (και ο ΣΥΡΙΖΑ) καιγονται για τις καρεκλες τους και τους εαυτους τους........
Reply With Quote
  #82  
Παλιό 02-06-2012, 13:43
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Εθνική: Εφιαλτικό τοπίο η επιστροφή στη δραχμή

Εγώ πάντως λέω να κλείσω και να γραφτώ στο ταμείο ανεργίας, είπε ότι και οι ελεύθεροι επαγγελματίες θα πέρνουν επίδομα..για 2 χρόνια....





Aκούγετε ότι θα επαναφέρει και την Α.Τ.Α...
Σημαιούλα και τρέξιμο στις συγκεντρώσεις, πρώτη γραμμή να φαινόμαστε μήπως και διορίσουμε κανά παιδί στο μέλλον....

Το λάθος που έκανα πιτσιρικάς να φτύσω τα κόμματα και να προσπαθήσω μόνος μου δεν το ξανακάνω, ευτυχώς σε όλους δίνεται μία δεύτερη ευκαρία...

Να στείλω και τον Θανασάκη να γραφτεί στην νέα κλαδική.

Last edited by frits; 02-06-2012 at 13:44.
Reply With Quote
  #83  
Παλιό 02-06-2012, 14:19
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Εθνική: Εφιαλτικό τοπίο η επιστροφή στη δραχμή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
......................................................................................
Να στείλω και τον Θανασάκη να γραφτεί στην νέα κλαδική.
Mαζι με την Φιλια που 'ναι και φιλαρακια.........να πουμε και στον αλλον του συντοπιτη μου τον υιο που 'χουν καιρο να τα πουνε.....να 'χουν ενα μελλον βρε παιδι μου...τουλαχιστον τα τρια τους.

Παει τρελαθηκαμε τελειως.............
Reply With Quote
  #84  
Παλιό 02-06-2012, 15:22
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Εθνική: Εφιαλτικό τοπίο η επιστροφή στη δραχμή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Mαζι με την Φιλια που 'ναι και φιλαρακια.........να πουμε και στον αλλον του συντοπιτη μου τον υιο που 'χουν καιρο να τα πουνε.....να 'χουν ενα μελλον βρε παιδι μου...τουλαχιστον τα τρια τους.

Παει τρελαθηκαμε τελειως.............
Ναι, κορόϊδευε εσύ συντηρητικούρα...

Είχα και παππού αντιστασιακό, δεν πήρε ποτέ του σύνταξη βέβαια, αλλά τώρα ο Τσίπρας μπορεί να διορθώσει και αυτή την αδικία διορίζοντας τα εγγόνια του..
Reply With Quote
  #85  
Παλιό 02-06-2012, 15:55
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Εθνική: Εφιαλτικό τοπίο η επιστροφή στη δραχμή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι, κορόϊδευε εσύ συντηρητικούρα...

Είχα και παππού αντιστασιακό, δεν πήρε ποτέ του σύνταξη βέβαια, αλλά τώρα ο Τσίπρας μπορεί να διορθώσει και αυτή την αδικία διορίζοντας τα εγγόνια του..
Οχι ρε δεν κοροιδευω καθολου!!!!! Οτι δεν εκανα τα χρονια της οργανωσης μου στο ΠΑΣΟΚ θα το κανω τωρα.......για την κορη μου φυσικα. Αν ειναι να ζησουμε άλλα 30 χρονια Παπανδρεικης πολιτικης χιλιες φορες καλυτερα να κλαδικοποιησω την κορη μου.

Θα προτιμησω το υπουργειο εξωτερικων βεβαια.....
Reply With Quote
  #86  
Παλιό 02-06-2012, 17:00
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Εθνική: Εφιαλτικό τοπίο η επιστροφή στη δραχμή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων


Οταν θα πηγαινουμε να αγορασουμε GS (το καινουριο το υδροψυκτο) θα μας λενε οι Γερμανοι.... .









Αφού το ξέρεις φίλε ότι σε αγαπάω γιατί προσπαθείς να με πληγώνεις συνέχεια.
Δεν μπορώ ούτε να μιλήσω όχι να γελάσω.
Σαν το ΠΑΣΟΚ κατάντησε αυτή η εταιρία. Υποσχέσεις και κούφια λόγια που βγήκαν όλα σκάρτα. Ποιος πείθεται πια να αγοράσει η να ψηφίσει.
Κανείς.
Δες την τελευταία διετία τις πωλήσεις αυτής της μάρκας.. Πιο κάτω δεν γίνεται. Τουλάχιστον ο Πάγκαλος είχε την αξιοπρέπεια να μην κατέβει.
Άς κάναν το ίδιο . Να έκλειναν την εταιρεία για να ησυχάσει ο κοσμάκης......................
Reply With Quote
  #87  
Παλιό 02-06-2012, 17:06
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή

Εμπρός Αντρέα για μια Ελλάδα νέα,
Το ποτάμι δεν γυρίζει πίσω,
ΕΟΚ κ ΝΑΤΟ το ίδιο συνδικάτο ...

παλιές καλές εποχές ...


Sent by Arkas via Tapatalk !
Reply With Quote
  #88  
Παλιό 03-06-2012, 22:30
paschalis Ο/Η paschalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: thessaloniki
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 7,234
Προεπιλογή Απάντηση: Εθνική: Εφιαλτικό τοπίο η επιστροφή στη δραχμή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mAthosalas Εμφάνιση μηνυμάτων
Αισθανεται κανενας Ευρωπαιος;
Εχεις γραψει το ποστ της χρονιας φιλε μου...
Και φυσικα κανεις δεν απαντησε.
Reply With Quote
  #89  
Παλιό 04-06-2012, 15:01
ltsiorak Ο/Η ltsiorak βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: veroia
Μoto: VFR 1200 DCT, HONDA VARADERO 1000, XT 660R,
Μηνύματα: 433
Προεπιλογή Απάντηση: Εθνική: Εφιαλτικό τοπίο η επιστροφή στη δραχμή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Εδώ ζητάνε εργάτες για τα ροδάκινα και δεν πάνε επειδή είναι λέει εκμετάλλευση... άρα αναπόφευκτη η αυτοκτονία!!!!
35 ΕΥΡΩ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ και εχω μονο αλοδαπους, οι καφετεριες γεματες, απο εβδομαδα θα εχου δυο ελληνες, δεν με ενδιαφερει να βγαλουν την δουλεια των αλλοδαπων, αλλα θα με ευχαριστήσει που θα ους δω να βγαζουν κανα φραγκο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
[COLOR=blue]Διαβαζα προχθες οτι ΜΟΝΟΝ το δημοσιο αν ηταν ψηφιοποιημενο θα ειχε εξοικονομησει 340δις τα τελευταια 17 χρονια!!!!!! [/URL]

Αλλα ως γνησιοι Ελληνες που δεν θελουμε τους μεταναστες αλλα αντιδρουμε αν φτιαχτει ενα στρατοπεδο συγκεντρωσης 5-10κμ μακρια απο την πολη μας, που δεν θελουμε την διαλογη σκουπιδιων κοντα στα σπιτια μας αλλα ολοι παραγουμε σκουπιδια ετσι και με την ψηφιοποιηση αντιδρασαμε με πρωτον και κυριον τον Συνασπισμο τοτε και συριζα σημερα και το ΚΚΕ βεβαιως βεβαιως......να οι απεργιες να το ενα να το αλλο.....κι αντι οι τοτε κυβερνωντες να τους πουν αντε μαμηθειτε εκατσαν στα αυγα τους...πολιτικο κοστος το ειπαν κι αυτο!!!
Και απο ποτε τα κομματα ΝΔ και ΠΑΣΟΚ ακουσαν το ΚΚΕ και το συριζα και σταματισαν??? μα καλα τη λες? ενα ταχις κανανε και αυτο στον κοκκαλη το εδωσαν.... τους ειπε κανεις να μην το κανουν? η μηπως δεν πεταξαν λεφτα στους υπαλληλους για επιμορφωση? πες καλυτερα οτι οι πολιτικοι ηταν αχρηστοι να το κανουν διοτι δεν τα εβρισκαν στις μιζες

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mAthosalas Εμφάνιση μηνυμάτων
Αισθανεται κανενας Ευρωπαιος;
Το θεμα ειναι, Θελεις να εισαι ευρωπαιος?? εγω ειμαι ελληνας.... δεν θελω να ειμαι ευρωπαιος, εχω αλλη ιστορια, πολιτισμο, τροπο ζωης

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsatsos Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατι σου φαινεται απιθανο;Σαν παλιοτερος εγω θυμαμαι εκεινο το Χορα να πηγαινοερχεται στο Αιγαιο κατα καιρους και ο ενας ηθελε να το βυθισει και ο αλλος να εγγυαται την ασφαλεια μας..
και μετα αγορασαμε μιραζ, πτεραρχος αξιολογισης το μπαμπας αποστολακης, η κορη βουλευτης και υπουργος του πασοκ, αυτη που ειπε οτι ειναι εγκηλα η φυλακιση τσοψατζοπουλου διοτι ηταν φιλος του μεγαλου ανδρεα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
καλα λενε λοιπον οτι η ανοδος του ΣΥΡΙΖΑ οφειλεται στους Ανδρεοπαπανδρεικους οι οποιοι ειδαν στον Τσιπρα αυτον που θα τους δωσει πισω τα ''κεκτημενα'' επι ΑΓΠ και διατηρουμενα μεχρι χθες κι επαυξανομενα κατα τακτα χρονικα διαστηματα με διαφορες επιδοματικες ονομασιες. Δλδ ειναι αυτοι που δεν εχουν παρει πρεφα τιποτα απο το γιγνεσθαι στην χωρα...το βιολι τους δλδ. Και φυσικα δεν ειναι αλλοι απο αυτους που σωρηδον διοριζε το ΠΑΣΟΚ εδω κι εκει για να παιρνει ψηφους!!!
Ηθελα να ηξερα αν το 1981 δεν ειχε υποσχεθει ο ΑΓΠ λεφτα, το 1989 δεν ειχε πει ''Τσοβολα δωστα ολα'', δεν εδινε την ΑΤΑ επι15 χρονια και τοσα αλλα αν θα ειχε ξεκολησει απο το 13% του 1975!!!!!
Τωρα με τις ιδιες υποσχεσεις ξεκολησε ο ΣΥΡΙΖΑ απο το 7%....με τις υγειες μας.
Κααααλα, μην φανε εχουμε σουπιτσα σημερα.
Ο ανδρεας καλα ειναι αν ξεθεφτει και να πεταχθει στη θαλασσα.....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Mου δινεις στα νευρα διοτι τοσο καιρο που γραφω δεν εχεις καταλαβει τιποτα!

Στο ξαναλεω για να το εμπεδωσεις καλα αυτην την φορα, θελω την την Ελλαδα στην ευρωπη και την ευρωζωνη με καθε θυσια. Ο Τσιπρας την θελει εξω απο αυτα, και μην μου πεις οχι δεν θα σε ακουσω!
Ο Τσιπρας θα βαλει φορο 1% επι του τζιρου στις εταιρειες οπερ και σημαινει μαζικη φυγη απ'οτι εχει απομεινει. Εδω δεν εχουν να πληρωσουν τα άλλα και θα τους βαλει +1%!! Πανεξυπνος.
Θα κανει ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΙΚΗ αναπτυξη με τις καταθεσεις των Ελληνων (εσωτ.δανεισμος) χρηματα τα οποια δεν θα επιστραφουν ποτε αφου δεν αρκουν για να κανει ΚΑΙ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ!!! δλδ εχει εξαγγειλει οτι θα κανει αυτα που ελεγε οτι θα κανει κι εκανε ο ΑΓΠ το 1981.....δλδ Δ.Υ. περισσοτεροι (απο αυτους παιρνει τους παραπανω ψηφους του ΠΑΣΟΚ), κρατικοποιησεις εταιρειων (βλ. ΑΓΠ οπου κρατικοποιησε την Αιγαιον, Πειραικη Πατραικη και αλλες ουκ εστιν ο αριθμος κανοντας δημοσιους υπαλληλους τους εργατες τους τους οποιους πληρωνουμε εμεις μεχρι σημερα), μονον που ο ΑΓΠ το εκανε με δανεικα ενω ο αλητοβιος Κος Τσιπρας θα το κανει με τις δικες μου καταθεσεις 30 χρονων!!!!!!!!

Πηγαινε να τον ψηφισεις.......μεγεια σου με χαρα σου.............

ΕΓΩ θα τον στειλω στον αγυριστο.

Α, και για να μην σου δημιουργηθει η παραμικρη αμφιβολια για το τι θα ψηφισω, το μαντρι μου ειναι το ΠΑΣΟΚ το οποιο τα εκανε ##### 30 χρονια τωρα αλλα εγω επωφελουμουνα αλλα τωρα ξερω οτι εκανα λαθος........γιαυτο λοξοκοιταζω και προς την Συγγρου. Στις 6 Μαιου ψηφισα θυμωμενα τωρα θα ψηφισω με Ευρωπαικη συνεση, κι αν αυτο λεγεται ΝΔ ναι θα την ψηφισω. Ακομα και τον Κουβελη σκεπτομαι αλαλ αν ειναι να βγει πρωτη η ΝΔ θα ψηφισω ΝΔ.
Δηλαδι απο τη μια μαμακια στην αλλη...... εγω φιλος ημουν ΝΔ επι 20 χρονια, εφαγα πολυ ξυλο απο τους πασοκους για αυτο... οταν ακουσα το σαμαρα σοτ ζαππειο 1 και στο remake ζαππειο 2 ενιωσα καλα, να λεω το παλικαρι της δελτα... τωρα λεω... ρε δε μαμιεσαι .... μαμακα που μας χηφισες το μνυμονιο 3.. βλακα... ουστ...

βγηκε μιλησε και ο χοντρος.... τελικα ρε χοντρε τη εγινε και βγηκες απο το μπαιρακταρη? ζωο...

εγω θελω συριζα η καμμενο για να κανει απολογισμο οικονομικων, να κλεισει μεσα το λαμογιο χρυσοχοιδη και βερελη και βενιζελο και ολους... καθικια.. και ας γυρισουμε στη δραχμη

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολλα τα σχολια απο τους μαντρωμενους με πρωτον εμενα..............
Αλλα ο Τσοχα και η υποθεση του πηρε τον δικαστικο δρομο μετα φυλακης του ιδιου και της οικογενειας του..........τι αλλο θελεις δηλαδη.

γιατι δεν μας λες τιποτα και για τον επισης πλουσιοτατο του κον Αλαβανο? Ηγετικο στελεχος του ΣΥΡΙΖΑ δεν ηταν? και θα ξανα ειναι αν δεν παρει τις εκλογες αυτες ο Τσιπρας.
Για δες το ποθεν εσχες του που εγραψε με τα χερακια του......των 2,000,000ε σε ακινητα (αντικειμενικη αξια) και αυτα τα 550,000+ χιλιαρικα μετρητα στην τραπεζα........χωρια τα άλλα που εχει γραμμενα σε παιδια κι εγγονια.......
Απο την εργασια του φυσικα στην οικοδομη τα εκανε ¨η τα βρηκε ετοιμα μιας και ειναι γονος πλουσιας οικογενειας Βενετικης καταγωγης.......και αριστερος μην χεραιτησω.....

Πες μου ρε Κωστα εναν πολιτικο φτωχο....ΕΝΑΝ.....
ναι αλλα δνε κυβερνησε αυτος ο αλαβανος.... οι αλλοι κυβερνησαν και επρεπε να το φροντισουν να μην τα εχει τα μαυρα λεφτα αυτος.... αρα παλι οι κυβερνωντες φταινε...

να μας πει ο πατριοτης μου ο χρυσοχοιδης που ποτιζε καλαμποκια και κουβαλουσε σωληνες μεσα στη νυχτα στο βαλτο των γιαννιτσων που τα βρηκε τα δις.... κολοπαιδο

να μας πουνε ολοι οι υπουργοι που τα βρηκαν.... και μετα θα δουμε για αλαβανο και σια
Reply With Quote
  #90  
Παλιό 05-06-2012, 11:31
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Εθνική: Εφιαλτικό τοπίο η επιστροφή στη δραχμή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ltsiorak Εμφάνιση μηνυμάτων
35 ΕΥΡΩ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ και εχω μονο αλοδαπους, οι καφετεριες γεματες, απο εβδομαδα θα εχου δυο ελληνες, δεν με ενδιαφερει να βγαλουν την δουλεια των αλλοδαπων, αλλα θα με ευχαριστήσει που θα ους δω να βγαζουν κανα φραγκο
Πεστα εσυ γιατι εμενα δεν με ακουνε.........

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ltsiorak Εμφάνιση μηνυμάτων
Και απο ποτε τα κομματα ΝΔ και ΠΑΣΟΚ ακουσαν το ΚΚΕ και το συριζα και σταματισαν??? μα καλα τη λες? ενα ταχις κανανε και αυτο στον κοκκαλη το εδωσαν.... τους ειπε κανεις να μην το κανουν? η μηπως δεν πεταξαν λεφτα στους υπαλληλους για επιμορφωση? πες καλυτερα οτι οι πολιτικοι ηταν αχρηστοι να το κανουν διοτι δεν τα εβρισκαν στις μιζες
Τα ψηφαλακια πρωτα για εχουνε μετα τις μιζες.............
Ετσι πηγαιναν με τα νερα του ΚΚΕ και ΣΥΡΙΖΑ, τωρα που πηγαν κοντρα σε αυτους τους δυο βλεπεις τι γινεται με τον ΣΥΡΙΖΑ.
Αν σκεφτεις γιατι δεν συνεληφθη ποτε κανεις απο το ΠΑΜΕ και τον ΣΥΡΙΖΑ οταν οι εγκαθετοι τους καταλαμβαναν τους καταπελτες των εμπορικων υπο ξενη σημαια πλοιων (π.χ στην Κορινθο) επι 2 μηνες και οταν δεν αφηνανε τους επιβατες των Κρουαζιεροπλοιων να κατεβουν στον Πειραια τοτε θα καταλαβεις τον τροπο με τον οποιο αυτοι οι δυο ακουγανε τον ΣΥΡΙΖΑ και το ΚΚΕ.


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ltsiorak Εμφάνιση μηνυμάτων
Το θεμα ειναι, Θελεις να εισαι ευρωπαιος?? εγω ειμαι ελληνας.... δεν θελω να ειμαι ευρωπαιος, εχω αλλη ιστορια, πολιτισμο, τροπο ζωης
Καποτε λεγαμε ανηκουμε στην Δυση, εδω και χρονια λεμε οτι ανηκουμε στην Ευρωπη......και ειναι σωστο. Οταν δεν ανηκεις πουθενα απομονωνεσαι απο ολους τους υπολοιπους και π.χ. τα ροδακινα σου τα τρωνε μονον οι συντοπιτες σου κι αντε και οι αθηναιαοι......εξαγωγες γιοκ αρα εισαγωγη συναλαγματος επισης γιοκ, αρα φτωχεια.
Επειδη υπηρετησα στο λιμανι επι 30 χρονια κι επειδη ολα μου αυτα τα χρονια ασχολιομουν και με τις εξαγωγες αγροτικων και ζωικων ειδων, καθως και ρουχων που εφτιαχνοντο εκει στην Β.Ελλαδα (Levi's, robbi di Cappa, Sarah.....), καθως και καπνων (ΣΕΚΑΠ, Καρελια, Παπαστρατος) να σου πω οτι την δεκαετια του '80 για να εξαχθει ενα κοντεινερ ψυγειο με ροδακινα π.χ. στην ευρωπη ηθελε τρεις ημερες δουλεια και ανυπολογιστο κοστος σε εξοδα τελωνειου, διασαφησεις με εγκριση απο την ΤτΕ, προεγκριση συναλλαγματος απο την ιδια τραπεζα και φυσικα φορολογια εισαγομενου συναλλαγματος κ.λ.π.
Τωρα με ενα Τ1, Τ2 πρασινο χαρτακι και μηδεν εξοδα τα προιοντα πανε σε ολη την ευρωπη.......
Αρα πρεπει να ειμαστε ευρωπαιοι ως Ελληνες.


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ltsiorak Εμφάνιση μηνυμάτων
και μετα αγορασαμε μιραζ, πτεραρχος αξιολογισης το μπαμπας αποστολακης, η κορη βουλευτης και υπουργος του πασοκ, αυτη που ειπε οτι ειναι εγκηλα η φυλακιση τσοψατζοπουλου διοτι ηταν φιλος του μεγαλου ανδρεα...
Εδω ηταν που χαθηκε η μπαλα, η απληστεια σε ολο της το μεγαλειο.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ltsiorak Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο ανδρεας καλα ειναι αν ξεθεφτει και να πεταχθει στη θαλασσα........
Σωστος............





Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ltsiorak Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω θελω συριζα η καμμενο για να κανει απολογισμο οικονομικων, να κλεισει μεσα το λαμογιο χρυσοχοιδη και βερελη και βενιζελο και ολους... καθικια.. και ας γυρισουμε στη δραχμη...
καλα τωρα, και με το συμπαθειο ρε Λαζαρε, ονειροβατεις να νομιζεις οτι ο Τσιπρας θα τα κανει ολα αυτα.........
Οσο για την δραχμη αγαπητε Λαζαρε αν θες παρακολουθησε αυτο το ιστορικο λινκ το οποιο εξηγει με ντοκουμεντα τις δυο τελευταιαες πτωχευσεις της Ελλαδας αυτη του 1932 και του 1940....θα διαπιστωσεις ποσο ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ υπεφερε ο Ελληνας και πως πεθαινε στους δρομους ακομα και μετα το τελος του πολεμου απο την πεινα. Θα διαπιστωσεις επισης πως απο το 1955 και μετα η ελλαδα αρχισε να ανακαμπτει οικονομικα, ανακαμψη η οποια ηταν υγιης μεχρι το 1981 χαριν στον Κ.Καραμανλη τον πρεσβυτερο. Περιγραφεται ο τροπος που το πετυχε αυτο μεσα στο βιντεο. Περασαν 25 χρονια ομως αγαπητε Λαζαρε μεσα στην φτωχεια και στην μεταναστευση. Τοτε η δρχ ηταν συνδεδεμενη με την στερλινα, η καταστροφη ηρθε οταν αποσυνδεθηκε απο αυτην.
Αλλα ο Καραμανλης δεν ητο μακακας, φροντισε να συνδεσει την δρχ με το δολαριο σε σταθερη ισοτιμια για αυτα τα 25 χρονια (1$:30δρχ) και θεσπισε ενα φορλογικο καθεστως επισης σταθερο γιαυτα τα 25 χρονια που ουτε η Χουντα δεν αλλαξε. Μια παρασπονδια εγινε το 1965 με τον Γεωργιο Παπανδρεου που βγηκε πρωθυπουργος υποσχομενος 50% αυξησεις στους Δ.Υ. αλλα ευτυχως δεν κρατησε πολυ.
Τεσπα, αν θες βλεπεις το βιντεο για να δεις πως χτιζονται οι οικονομιες κρατων απο ανθρωπους με οραμα.
Α, και να μην ξεχασω ο Καραμανλης ειχε συνδεσει τις οποιες αυξησεις σε μισθους και τις οποιες προσληψεις των Δ.Υ. με την παραγωγηκοτητα συμφωνα με την ΤτΕ, μαλιστα γιαυτο ειχε κανει συμφωνια με την ΓΣΕΕ και την τοτε ΑΔΕΔΥ απο το 1955 και η οποια κρατησε μεχρι το 1981.....οπερ και σημαινει απεργιες γιοκ........

Θα κλεισω με τα λογια του Κ.Καραμανλη στην βουλη τον Απριλιο του 1974 οπου ειπε:
'' Η μοιρα ολων μας πλουσιων και φτωχων, δεξιων και αριστερων, ειναι συνδεδεμενη με τον ευλογυμενο και μαρτυρικο τουτο τοπο....''

Αντε να ξαναβρουμε Καραμανλη.......

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ltsiorak Εμφάνιση μηνυμάτων
ναι αλλα δνε κυβερνησε αυτος ο αλαβανος.... οι αλλοι κυβερνησαν και επρεπε να το φροντισουν να μην τα εχει τα μαυρα λεφτα αυτος.... αρα παλι οι κυβερνωντες φταινε...

να μας πει ο πατριοτης μου ο χρυσοχοιδης που ποτιζε καλαμποκια και κουβαλουσε σωληνες μεσα στη νυχτα στο βαλτο των γιαννιτσων που τα βρηκε τα δις.... κολοπαιδο

να μας πουνε ολοι οι υπουργοι που τα βρηκαν.... και μετα θα δουμε για αλαβανο και σια
Ουτε ομως εσυ κι εγω ρωτησαμε........δια της ψηφου φυσικα.
Οι αγροτες επαιρναν τις επιδοτησεις κι εμεις την ΑΤΑ, τα τζουφια επιδοματα οι Δ.Υ. αλλα και τα δανεια.....χωρις να ρωτησουμε απο που ερχονται ολα αυτα τα λεφτα.

Last edited by GeorgeP; 05-06-2012 at 11:39.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:12.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!