GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Τι μας έτυχε

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Previous Post   Next Post Next
  #1  
Παλιό 12-12-2012, 05:38
spyrakos35 Ο/Η spyrakos35 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2012
Περιοχή: ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ
Μoto: fjr1300a
Μηνύματα: 172
Προεπιλογή MOTO SHOP ARATHIMOS (ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΡΑΘΥΜΟΣ)

Θα ήθελα να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις μιας και είμαι νεος στην κοινότητά σας (και επομένως άγνωστος προς εσάς).
Ασχέτως αν έχω γιαπωνέζικο ή ευρωπαικό, αν θα αλλαξοπιστήσω σε ότι αφορά στις μοτοπροτιμήσεις μου ή όχι, αν θα πω ποτέ καλό λόγο για τα ευρωπαικά ή όχι, πιστεύω ακράδαντα ότι μεταξύ μας πρέπει να υπάρχει συνεργασία και αλληλεγγύη σε όλα τα θέματα που μας αφορούν. Εξάλλου, στον δρόμο, όταν κάποιος είναι στην άκρη θα σταματήσω να ρωτήσω αν όλα είναι εντάξει ανεξάρτητως σήματος μοτοσυκλέτας.
Γίνεται προφανές λοιπόν ότι το θέμα το ανοίγω για έναν και μόνο λόγο. Την ενημέρωση των συναδέλφων μοτοσυκλετιστών για την (δυστυχώς άσχημη) εμπειρία μου και προκειμένου να μην βρεθούν (όσο το δυνατόν) άλλοι στην θέση μου, ειδικά σήμερα που τα ευρά δεν περισσεύουν σε κανέναν μας για πέταμα.
Θεωρώ ότι είναι υποχρέωσή μου να το κάνω. Όπως και υποχρέωση του καθενός από εμάς, να αναφέρει επώνυμα και χωρίς φόβο κάθε τέτοιου τύπου στραβή που θα του κάτσει, εφόσον έχει ακράδαντα στοιχεία στα χέρια του που θα επιβεβαιώνουν τον όποιο ισχυρισμό/καταγγελία του (για το δικό του καλό).
Γιατί πολύ απλά σε αναζήτησή μου (γουγλάρισμα) για το συγκεκριμένο κατάστημα, πριν από οτιδήποτε, δεν είχα βρει ουτε ένα αποτέλεσμα που να με προδιέθετε ότι ίσως κάτι να μην πηγαίνει και τόσο καλά. Κατόπιν εορτής, ψάχνοντας μέσα σε φόρουμ πια και όχι στους τίτλους, ανακάλυψα ότι υπήρχε θέμα, ότι την είχαν πατήσει και άλλοι (ασχετα αν με τον έναν ή τον άλλο τρόπο πήραν τα λεφτά τους πίσω) αλλά κανείς δεν το έλεγε επώνυμα και καθαρά παρά με μισόλογα και στο «συνθηματικό». Γιατί ρε παιδιά? Τι φοβόμαστε?
Δεν ξέρω αν φταίω κάπου και εγώ. Ίσως να είναι και έτσι. Πλέον, αν κάποιος ψάξει για το συγκεκριμένο κατάστημα, θα βρει έστω την δική μου περίπτωση. Ας κάνει ότι θέλει μετά.
Το νου μας εκεί έξω, οι κίνδυνοι δεν είναι μόνο στον δρόμο (περισσότερο από ποτέ ίσως τώρα πια)…..
 


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 07:25.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!