GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Γενικά - Μοτοσυκλέτα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #71  
Παλιό 26-05-2011, 00:01
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
εδω θα διαφωνησω.....σε ολα τα αλλα συμφωνω
το vara,ειναι πολυ διαφορετικο μηχανακι απο το gs.....αλλα ειναι πολυ τιμιο για τα χρηματα του
είσαι σίγουρος ότι έχεις οδηγήσει κανένα;

έχεις οδηγήσει κανένα v-strom 650;
κάνα KLE; (της μεσαίας γενιάς)
πάρε τίμια για τα χρήματα τους
Reply With Quote
  #72  
Παλιό 26-05-2011, 00:50
Gemat Ο/Η Gemat βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μυτιληνη
Μoto: Honda XL1000VA Varadero 2007
Μηνύματα: 1,006
Προεπιλογή Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
Μόνο που ο αντίλογος έχει γίνει περισσότερος από τον... λόγο (όπως και να είναι εδώ ΕΙΝΑΙ GS FORUM τι να κάνουμε τώρα).

Και καλά πες ότι εδώ είναι ένα thread που πρέπει να ακουστεί αντίλογος γιατί ρωτάει τι μοτό να πάρει (για μένα δεν πρέπει κιόλας, δεν είμαστε το moto.gr, απλά "δεν απαγορεύεται"). Το ότι σχεδόν ΣΕ ΚΑΘΕ thread "υπάρχετε" για να λέτε πόσο χάλια είναι τα GS ή γενικά τα BMW με ή χωρίς την συμπλήρωση του πόσο καλά είναι τα varadero ή τα honda γενικώς (επειδή το λέτε δηλαδή), πως το εξηγείς.

Και όχι το κλείσιμο σου είναι λάθος. Δεν θα βρεις εδώ κανένα να έχει ανοίξει θέμα ότι θέλει πχ. varadero και ελάτε δήθεν εσείς οι bmwάκηδες να μου πείτε γιατί να μην πάρω. Εγώ δεν έχω δει κανένα τέτοιο ή καν παρόμοιο θέμα.

Αυτό που βλέπω είναι τουλάχιστον 15 post την ημέρα που ο κάθε honda owner (γούστο του τι έχει - μάλιστα έχω προσέξει ότι το κάνουν λιγότερο οι αφρικάνοι - ίσως επειδή πράγματι έχουν καλή μηχανή και όχι κόμπλεξ - και περισσότερο οι varadero και οι... "ας πούμε με μηχανή" ντεβίλ...) θα μεγαλοστομεί "από ότι έχει ακούσει" κακό για BMW και GS (λες και σας έχουμε διορίσει Μεγάλους Αρχειοθέτες του Γένους) και το πόσο καλό είναι το δικό του (που άμα μπούμε σε κάνα varadero forum - στο οποίο και είμαι και ΕΧΩ ΔΕΙ posts ΚΑΠΟΙΩΝ - εκεί θα δούμε όσα ΔΕΝ μας λένε).

Ε νισάφι. Καλά κάνεις και έχεις ότι έχεις, να το χαίρεσαι, να το φχαριστιέσαι, ΕΠΕΤΡΕΨΕ ΜΟΥ να κάνω και εγώ το ίδιο με το δικό μου. Ποιός είπε ότι 15 φορές τη μέρα θέλω να ακούω "το (ΒΑΦΤΙΣΜΕΝΟ) χιούμορ" κάθε ανθρώπου που αποφάσισε να είναι στο... gs forum για να τη λέει στους gs owners.

Πραγματικά ΔΕΝ πιστεύω ότι γίνεται αυτό σε forum άλλης μάρκας.

Αυτό μου λέει πολλά από μόνο του. (και όχι ΔΕΝ λέει πόσο σαράβαλα είναι αυτές εδώ, ΑΛΛΟ λέει, κάτσε και σκέψου τι)

Άσχετο (και σχετικό)... όσοι έχουν μπει τελευταία στο forum, νομίζω ακόμα θα τρέχουν (να μην πάρουν ούτε GS, ούτε varadero, ούτε να μας... μιλάνε).

EDIT: Και επειδή παρασυζητήθηκε το θέμα πρόσφατα δες και εδώ: http://www.gsforum.gr/388060-post29.html
Το γεγονος του οτι "υπαρχουμε" μαλλον ειναι για καποιους κοκκινο πανι. Οτι και αν γραψουμε εκλαμβανεται ως συγκριτικο με τη δικη μας μοτοσυκλετα.

Παντως το οτι αυτο ειναι GS Forum δεν σου δινει το απυροβλητο να προσβαλλεις τις επιλογες των υπολοιπων χωρις να εισαι ετοιμος να δεχθεις τη δικη τους προσβολη!

Εκτος και αν υπαρχει καπου καποιος κανονισμος (που εχω παραβλεψει) που λεει οτι οι μη κατοχοι GS δεν δικαιουνται να υπεραμυνονται της επιλογης τους να μην εχουν GS!!

Η επιθυμια σου δηλαδη ειναι να εισαι σε ενα φορουμ που ολα τα νηματα να ειναι του τυπου ..."ποσο και-γ@μω ειναι το GS και ποσο τυχεροι ειμαστε εμεις που τα οδηγουμε ?"
Reply With Quote
  #73  
Παλιό 26-05-2011, 01:26
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω

Δηλαδή είναι συμβουλή αγοράς ή ορθή κρίση και αξιολόγηση προϊόντος αυτό :

<<αλλο τη θα ακουσουμε..... ρε αιντε βρες κανα μαστορα να σε αλλαξει κανα αξονα... συμπληρωσε και κανα λιτρο λαδι καθε 1000 χλμ

ενω τη να σε πω για το 650 GS..... ποσο μαλλον για το 1200 gs.....

τουλαχιστον το τρανσαλπ το πουλανε φθηνα.... δεν το πουλανε 17 000 για να κοβει αξονες, να καιει λαδια και ν χτυπαει μοτέρ>>

Ποιος συμπληρώνει 1λιτρο λαδί κάθε 1000 χιλ.? γιατί να βρούμε μάστορα να αλλάξουμε άξονα ? άραγε εννοεί ψαλίδι? Ρουλεμάν ? γιατί ο άξονας, σαν εξάρτημα τι αλλαγή θέλει ? Και εάν σε 15 μηχανές παγκοσμίως και υπό αδιευκρίνιστες συνθήκες έχουν συμβεί καταστροφικές αστοχίες είναι λόγος για συνεχείς ειρωνείες. Καλά αυτό το <χτυπάει μοτέρ> τα σπάει….και ποιος το λέει αυτό? Αυτός με το <sourotiri ladiou>….
...αρέσει δηλαδή αυτό να λέγεται συνεχεία επειδή διαλύθηκαν μερικά VFR1200..
Δηλαδή εγώ εκμεταλλευόμενος το σπάσιμο 2 varadero που γνωρίζω προσωπικά (και αρκετές αναφορές στο διαδίκτυο) θα πρέπει να λέω συνεχεία πόσο εύκολα κολλάνε τα μοτέρ τους ή σπάνε τα κιβώτια ? Εδώ δεν αναφέρουμε καν τις βλάβες που περιγράφονται στο φόρουμ του vara….αφήνουμε π.χ. τη χλεύη να ακμάζει για τις βλάβες στην ανάρτηση (ESA) ενώ είναι γνωστή η κατ΄ εξακολούθηση καταστροφή των πίσω αναρτήσεων των vara (στα mk3 νομίζω).
Κάποιος θεωρεί ότι το βαραδερο δεν έχει καλά φρένα, να του απαντήσει κάτοχος και να του πει ότι κάνει λάθος και φρενάρει άριστα …δεν είναι λόγος για ανούσιες κόντρες
Reply With Quote
  #74  
Παλιό 26-05-2011, 01:33
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω

Νομίζω ότι βάζεις λόγια στο στόμα μου που δεν είπα.
Επίσης όταν κάποιος λέει σαφώς περί τυπικά διαλυμένων GS (δηλ. ότι είναι κάτι σαν κανόνας) και ταυτόχρονα λέει ότι το δικό του honda δεν σπάει (επειδή το δικό του δεν έσπασε ή δεν μας το είπε τέσπα), τότε δεν το κάνω εγώ σύγκριση, το κάνει αυτός που το γράφει.
Όταν αυτό μάλιστα υπάρχει ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ (mod είσαι, κάτσε δες)...

Τέλος δεν κατάλαβα ποιος σας ζήτησε να υπεραμυνόσαστε της επιλογής σας να ΜΗΝ έχετε GS. Εγώ πάντως όχι. Αντιθέτως θα βρεις πολλά γραπτά μου να λέει καλά κάνετε και έχετε ότι έχετε. Μόνοι σας (ίσως όχι εσύ, άλλοι πολύ περισσότερο) αισθάνεστε αυτή την ανάγκη. Μήπως για αναστρέψω και το κλείσιμο σου, μέσα στο GS forum μήπως πρέπει όλοι να λέμε "εντάξει μωρέ δεν είναι και τίποτα το σπουδαίο το GS" για να νιώθετε οκ και να μην αισθάνεστε αυτή την ανάγκη άμυνας;

Πριν καιρό είχαμε 1-2 ανθρώπους που ήταν σε αυτό το στυλ. Καλώς κακώς, στην αναλογία του forum έβλεπες ότι κολλάνε σε αυτό το θέμα, αλλά μοιραία υπήρχαν και ένα σωρό threads που... δεν προλάβαιναν. Τώρα υπάρχουν 5-6 ίσως 10 άνθρωποι (και είναι όλοι με Honda αν σου λέει κάτι αυτό, ούτε ένας με Kawasaki ή KTM πχ. - που και τέτοιους users ΕΧΟΥΜΕ αλλά απλά ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΕΤΣΙ) ..που αν κάτσεις και δεις στα 100 τους post ΠΟΣΑ είναι για το τι χάλια είναι το GS ή/και η BMW γενικότερα και πόσο καλά τα Honda, νομίζω θα εντυπωσιαστείς.

Δεν έχω τίποτα άλλο να πω για το θέμα. Τα είπα. Τα γραπτά είναι μέσα στο forum (που υπενθυμίζω λέγεται "gsforum.gr"). Όλων.

Εγώ ξανακλείνω με ένα πράγμα: Έχει γίνει κουραστικό έως αηδία. Να το πω και αλλιώς: ΟΚ ας κατουράνε κιόλας κάποιοι.

Άντε καληνύχτα my friend.
Reply With Quote
  #75  
Παλιό 26-05-2011, 01:47
crazy artist Ο/Η crazy artist βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: π. φάληρο
Μoto: XT660Z Tenere
Μηνύματα: 426
Προεπιλογή Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω

...κι επειδή στο ποστ έχουν ήδη συζητηθεί μοτό όπως r1200gs, varadero, f800gs, f650gs, transalp, v-strom, versys να προτείνω και κάποιες εναλλακτικές λύσεις στο ερώτημα του παιδιού "τι μηχανή να πάρω"? Λοιπόν για κοίτα και:
-XT660Z Tenere
-Triumph Tiger 800 & Tiger 800xc

...αν ψάχνεσαι για κάτι πιο σπορ και δε σε ενδιαφέρει χώμα ή πολύωρο ταξίδι κοίτα και:
-Ducati Hypermotard 796
-Aprilia Dorsoduro
-Triumph Street Triple

γιατί από τα λεγόμενα σου, ναι μεν σου αρέσει το r1200gs (σε όλους σχεδόν αρέσει), αλλά μάλλον ψάχνεσαι για μία μοτοσυκλέτα μεσαίου κυβισμού με κύρια χρήση εντός πόλης και μικρές βόλτες πέριξ αυτής...
Reply With Quote
  #76  
Παλιό 26-05-2011, 01:57
Gemat Ο/Η Gemat βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μυτιληνη
Μoto: Honda XL1000VA Varadero 2007
Μηνύματα: 1,006
Προεπιλογή Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από crazy artist Εμφάνιση μηνυμάτων
...κι επειδή στο ποστ έχουν ήδη συζητηθεί μοτό όπως r1200gs, varadero, f800gs, f650gs, transalp, v-strom, versys να προτείνω και κάποιες εναλλακτικές λύσεις στο ερώτημα του παιδιού "τι μηχανή να πάρω"? Λοιπόν για κοίτα και:
-XT660Z Tenere
-Triumph Tiger 800 & Tiger 800xc

...αν ψάχνεσαι για κάτι πιο σπορ και δε σε ενδιαφέρει χώμα ή πολύωρο ταξίδι κοίτα και:
-Ducati Hypermotard 796
-Aprilia Dorsoduro
-Triumph Street Triple

γιατί από τα λεγόμενα σου, ναι μεν σου αρέσει το r1200gs (σε όλους σχεδόν αρέσει), αλλά μάλλον ψάχνεσαι για μία μοτοσυκλέτα μεσαίου κυβισμού με κύρια χρήση εντός πόλης και μικρές βόλτες πέριξ αυτής...
Ρε παιδια, η μηχανη ειναι ψυχαγωγια! Τι σημασια εχει αν ειναι "καταλληλη" ή "ακαταλληλη" για τις αναγκες μας?? Εγω ΓΟΥΣΤΑΡΩ που τη καβαλαω για να παω ακομη και 2 χιλιομετρα μακρυα! Ας ειναι και χοντρη και βαρια και δεν ξερω τι αλλο! Δεν με νοιαζει αν ενα παπι ή σκουτερ ανταποκρινεται καλυτερα στις αναγκες μου. Αυτα τα λεπτα που περναω στη σελα αξιζουν ΚΑΘΕ δεκαρικο που αποχωριστηκα για να την αποκτησω και να την εξοπλιζω και να τη συντηρω!
Reply With Quote
  #77  
Παλιό 26-05-2011, 02:13
bocaros Ο/Η bocaros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2011
Περιοχή: ΑΙΓΑΛΕΩ
Μηνύματα: 19
Προεπιλογή Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω

τελικα μονο τα δικα μας μηχανακια ειναι αριστα και δεν παθαινουν τιποτα.
αν και δεν ειμαι κατοχος bmw φτασαμε στο σημειο να αμφισβητουμε μια απο τις κορυφαιες εταιρειες του κοσμου και με απεραντη ιστορια ειδικα στο θεμα αξιοπιστια.
εγω ειμαι ενας απο τους αφρικανους που εγραψε ο φιλος πιο πανω και ο ονος λογος αγορας της ηταν ο θρυλος που εχει δημιουργηθει γυρω απο το ονομα της.
εχουν αραγε ομως ανεβει σε αφρικανα να ψαχνουν το #### τους μετα απο 100χλμ?
την αξιοπιστια την ακουω βερεσε αφου για αυτο νομιζω οτι ευθυνομαστε εμεις και μονο εκτος απο λιγες εξαιρεσεις που εχουν να κανουν με αστοχια.
αραγε για την περιβοητη honda οι ανορθωτες και οι αντλιες εδω και χρονια ειναι αστοχια υλικου?απλα το αποδεχτηκαμε και ψαξαμε αλλου λυσεις.
εχουμε μαθει βεβαια να μην θελουμε μια δικια μας κατσικα , αλλα να ψοφησει η κατσικα του γειτονα.
και για να τελειωνω

παρε φιλε μου ενα που
1ον θα σου κανει κλικ μολις το δεις
2ον να γινει συνεχεια του εαυτου σου οταν την οδογησεις.
εγω θα ελεγα gs800 γιατι βρισκω υπερβολικο το 12αρι για μεσα στην πολη.
μια καλη λυση θα ηταν και ο 800αρης τιγρης.

αυτα απο εναν αφρικανο και συγχωρεστε με γαι το μεγεθος του μυνηματος
Reply With Quote
  #78  
Παλιό 26-05-2011, 02:13
panGS Ο/Η panGS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 209
Προεπιλογή Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Gemat Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε παιδια, η μηχανη ειναι ψυχαγωγια! Τι σημασια εχει αν ειναι "καταλληλη" ή "ακαταλληλη" για τις αναγκες μας?? Εγω ΓΟΥΣΤΑΡΩ που τη καβαλαω για να παω ακομη και 2 χιλιομετρα μακρυα! Ας ειναι και χοντρη και βαρια και δεν ξερω τι αλλο! Δεν με νοιαζει αν ενα παπι ή σκουτερ ανταποκρινεται καλυτερα στις αναγκες μου. Αυτα τα λεπτα που περναω στη σελα αξιζουν ΚΑΘΕ δεκαρικο που αποχωριστηκα για να την αποκτησω και να την εξοπλιζω και να τη συντηρω!


Τώρα μιλάς σωστά φιλαράκι...
Ο καθένας γουστάρει τη μηχανή που έχει, γι΄αυτό την πήρε άλλωστε...

Reply With Quote
  #79  
Παλιό 26-05-2011, 02:21
panGS Ο/Η panGS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 209
Προεπιλογή Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από bocaros Εμφάνιση μηνυμάτων
τελικα μονο τα δικα μας μηχανακια ειναι αριστα και δεν παθαινουν τιποτα.
αν και δεν ειμαι κατοχος bmw φτασαμε στο σημειο να αμφισβητουμε μια απο τις κορυφαιες εταιρειες του κοσμου και με απεραντη ιστορια ειδικα στο θεμα αξιοπιστια.
εγω ειμαι ενας απο τους αφρικανους που εγραψε ο φιλος πιο πανω και ο ονος λογος αγορας της ηταν ο θρυλος που εχει δημιουργηθει γυρω απο το ονομα της.
εχουν αραγε ομως ανεβει σε αφρικανα να ψαχνουν το #### τους μετα απο 100χλμ?
την αξιοπιστια την ακουω βερεσε αφου για αυτο νομιζω οτι ευθυνομαστε εμεις και μονο εκτος απο λιγες εξαιρεσεις που εχουν να κανουν με αστοχια.
αραγε για την περιβοητη honda οι ανορθωτες και οι αντλιες εδω και χρονια ειναι αστοχια υλικου?απλα το αποδεχτηκαμε και ψαξαμε αλλου λυσεις.
εχουμε μαθει βεβαια να μην θελουμε μια δικια μας κατσικα , αλλα να ψοφησει η κατσικα του γειτονα.
και για να τελειωνω

παρε φιλε μου ενα που
1ον θα σου κανει κλικ μολις το δεις
2ον να γινει συνεχεια του εαυτου σου οταν την οδογησεις.
εγω θα ελεγα gs800 γιατι βρισκω υπερβολικο το 12αρι για μεσα στην πολη.
μια καλη λυση θα ηταν και ο 800αρης τιγρης.

αυτα απο εναν αφρικανο και συγχωρεστε με γαι το μεγεθος του μυνηματος


Σωστός ο PALI(bo)CAROS...
Ετσι ακριβώς είναι φιλαράκι...


Last edited by panGS; 26-05-2011 at 02:22.
Reply With Quote
  #80  
Παλιό 26-05-2011, 07:27
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω

Πάρε μια bmw,
ξέρεις τι ωραίο είναι, και πόσο πλάκα έχει, εκεί που πας να ανάψεις ή να σβήσεις το φλας
.
.
.
να πατάς και καμιά κόρνα???
Έχει φάση
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Strauss Kahn...να τι εγινε...το ειδαν οι Κινεζοι πρωτοι!!! Wicked_GS Αστεία Video 6 17-05-2011 20:38
Πως να πάρω το βίντεο από την κάμερα στο pc μου ??? babis66 Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games 25 18-03-2011 14:48
Τί σκάφος να πάρω ;;; Michael Chatzilias Διάφορα 70 24-04-2010 07:34
Πρέπει να μας το πουν οι ξένοι για να το καταλάβουμε... Arkas Ελλάδα 84 25-03-2010 13:00
Ψάχνομαι για να την λασπώσω .... don Διάφορα 8 08-02-2010 12:14


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:23.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!