GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Εξοπλισμός αναβάτη > Ένδυση

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 24-02-2010, 20:47
evanslam Ο/Η evanslam βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Λαύριο - Λαμία
Μoto: BMW R 1200 GSΑ '10
Μηνύματα: 1,389
Προεπιλογή Απάντηση: Revit Cayenne Pro Jacket

Παιδιά να ρωτήσω κάτι; Το συγκεκριμένο jacket μου αρέσει πολύ αλλα είμαι κυρίως σε τουριστική χρήση και πολύ λίγο χώμα. Επίσης θέλω και ενα μπουφάν που να μπορώ να το χρησιμοποίησω όλες τις εποχές απο χειμώνα μέχρι καλοκαίρι βγαζοντας τις επενδύσεις. Πιστέυετε οτι θα με εξυπερετήσει. Απο μια συζήτηση που είχα με τον Τασο στη Motogenesis που μιλούσαμε εκεί για το Rallye 2 pro μου είπε πως το συσκεκριμένο δεν θα με εξυπηρετήσει για τουριστική χρήση! Ψαχνω στο κάτω κατω να βρωενα μπουφαν που θα με συντροφέψει στο ταξιδι το καλοκαιρι στην Ευρώπη όπου θα περάσουμεαπο Αλπεις με χαμηλές θερμοκρασίες αλλά και απο αρκετα ζεστα μερη όπως νότια Γαλία και ειδικα το Αυγουστο εχει αρκετα υψηλές θερμοκρασίες!
Reply With Quote
  #42  
Παλιό 24-02-2010, 23:00
Mariner Ο/Η Mariner βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: ΚΤΜ 990 Αdventure
Μηνύματα: 37
Προεπιλογή Απάντηση: Revit Cayenne Pro Jacket

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι δεν θα εξυπηρετήσει σε τουριστική χρήση.. Εμένα στις Άλπεις μια χαρά μου έκανε την δουλεια, απο τους 38 βαθμούς στην κίνηση της φλωρεντίας μέ όλους τους αεραγωγούς ανοιχτούς μέχρι τους -2 του susstenpass με όλες τις επενδύσεις. Έχει κ πολλές τσέπες για μικροπράγματα

Πήγαινε μια βόλτα απο τα μαγαζιά να τα δοκιμάσεις κ τα 2 πάνω σου κ φρόντισε να κάτσεις κ πάνω στην μηχανή φορώντας το, για να δεις αν ειναι ΟΚ στην θέση που πέρνεις. Μπορεί ενα μπουφαν να είναι οκ όταν είσαι όρθιος αλλα πάνω στην μηχανή να σε τραβάει
Reply With Quote
  #43  
Παλιό 25-02-2010, 09:31
D_Artagian Ο/Η D_Artagian βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Patra
Μoto: R 1200 GS LC 2013
Μηνύματα: 630
Προεπιλογή Απάντηση: Revit Cayenne Pro Jacket

To Cayenne Pro όπως και το Off-Track ειναι απολυτα για όλες τις εποχες. Το Off-track ειδικ,αβγαινοντας τα πλαινα του γινεται πιο καλοκαιρινο από το Cayenne. Μπορεί να μην φτάνουν τα επίπεδα των κλασσικών καλοκαιρινών,αλλά ειναι πολύ καλά !! Η διαφορά είναι οτι το cayenne είναι cordura 1000 ενω το off-track το αντίστοιχο ύφασμα της Rev'IT (kodra) . Μην τα φοβηθείς καθόλου. Προσωπικά έχω το off-track εδώ και κάποια χρόνια και έχει κάνει από λάσπες,καλοκαίρι και φυσικά χειμώνα
Reply With Quote
  #44  
Παλιό 25-02-2010, 19:43
Mariner Ο/Η Mariner βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: ΚΤΜ 990 Αdventure
Μηνύματα: 37
Προεπιλογή Απάντηση: Revit Cayenne Pro Jacket

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από D_Artagian Εμφάνιση μηνυμάτων
Η διαφορά είναι οτι το cayenne είναι cordura 1000 ενω το off-track το αντίστοιχο ύφασμα της Rev'IT (kodra) .
Το κακό είναι πως σε πτώση που είχα και συρθηκα αρκετά, παντελόνι της revit με kodra διαλύθηκε κ πήγε για πέταμα, ενώ το μπουφάν με cordura μονο γρατσουνιες..
Reply With Quote
  #45  
Παλιό 25-02-2010, 22:16
ikaros-gs Ο/Η ikaros-gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 94
Προεπιλογή Απάντηση: Revit Cayenne Pro Jacket

Από τα καλύτερα και πιο πρακτικά μπουφανάκια που έχουν κυκλοφορήσει. Το φοράω εδώ και 3 χρόνια, χειμώνα - καλοκαίρι, άσφαλτο και χώμα. Οι επενδύσεις του είναι μια χαρά, τσέπες, αερισμός, όλα τα έχει.

'Αλλωστε δε νομίζω οτι απέχει και πολύ σε φιλοσοφία από τα Rallye της BMW, και είναι στη μισή τιμή.
Reply With Quote
  #46  
Παλιό 28-02-2010, 03:46
Mariner Ο/Η Mariner βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: ΚΤΜ 990 Αdventure
Μηνύματα: 37
Προεπιλογή Απάντηση: Revit Cayenne Pro Jacket

Δες και στο advrider μια αρκετα λεπτομερη παρουσιαση
Rev'it Cayenne Pro Jacket/Pant First Impressions - ADVrider
Reply With Quote
  #47  
Παλιό 28-02-2010, 14:38
gzpainter Ο/Η gzpainter βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Ένας Scouser απο την Κρήτη
Μoto: BMW R1200GS Adventure
Μηνύματα: 237
Προεπιλογή Απάντηση: Revit Cayenne Pro Jacket

θα συμφωνησω με τον Mariner για οτι εχει πει μεχρι τωρα...πολυ καλη παρουσιαση απο το advrider...
παντως δεν μπορω να καταλαβω πως καποιος εκφερει μια αποψη χωρις να εχει δοκιμασει το μπουφαν...διοτι απο τα λεγομενα του δεν εχει δοκιμασει το μπουφαν...το Cayenne Pro κατασκευαστηκε με γνωμονα την touring χρηση...
αλλα οπως ειπαν και τα παιδια προηγουμενως...δοκιμασε τα...και κυριως ρωτα ανθρωπουσ εχουν το ενα η' το αλλο να σου πουν αντιποσεις..
απο μενα θα ακουσεις μονο καλα λογια...αλλα δυστυχως εχω δοκιμασει μονο αυτο...
ειναι πολυ καλο ρουχο...καταλληλο για touring...αντεχει βροχη...τοσο ζεστο για μενα οσο το θελω..και τοσο δροσερο οσο μου αρεσει...το μονο κακο...που δημιουργηθηκε το τελευταιο χρονικο διαστημα...οχι τιποτα το σοβαρο...απλως δεν διαθετει συστημα για συμπεριλαβει το Leatt Brace....οπως για παραδειγμα το καινουργιο μπουφαν της KLIM ή το αντιστοιχο που προσφερει η KTM...

Last edited by gzpainter; 28-02-2010 at 14:43.
Reply With Quote
  #48  
Παλιό 28-02-2010, 17:01
Mariner Ο/Η Mariner βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: ΚΤΜ 990 Αdventure
Μηνύματα: 37
Προεπιλογή Απάντηση: Revit Cayenne Pro Jacket

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gzpainter Εμφάνιση μηνυμάτων
το μονο κακο...που δημιουργηθηκε το τελευταιο χρονικο διαστημα...οχι τιποτα το σοβαρο...απλως δεν διαθετει συστημα για συμπεριλαβει το Leatt Brace....οπως για παραδειγμα το καινουργιο μπουφαν της KLIM ή το αντιστοιχο που προσφερει η KTM...
Αυτό δεν νομίζω να απασχολήσει όσους δεν πρόκειται να ασχοληθούν αρκετά με χώμα
Αλήθεια υπάρχει κανένας που να φέρνει KLIM στην ελλάδα??
Reply With Quote
  #49  
Παλιό 01-03-2010, 02:47
ekatontarxos Ο/Η ekatontarxos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
25/4/65 - 5/7/09
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Στην μνήμη μας για πάντα !
Μoto: GS1200ADV
Μηνύματα: 157
Προεπιλογή Απάντηση: Revit Cayenne Pro Jacket

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από evanslam Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά να ρωτήσω κάτι; Το συγκεκριμένο jacket μου αρέσει πολύ αλλα είμαι κυρίως σε τουριστική χρήση και πολύ λίγο χώμα. Επίσης θέλω και ενα μπουφάν που να μπορώ να το χρησιμοποίησω όλες τις εποχές απο χειμώνα μέχρι καλοκαίρι βγαζοντας τις επενδύσεις. Πιστέυετε οτι θα με εξυπερετήσει. Απο μια συζήτηση που είχα με τον Τασο στη Motogenesis που μιλούσαμε εκεί για το Rallye 2 pro μου είπε πως το συσκεκριμένο δεν θα με εξυπηρετήσει για τουριστική χρήση! Ψαχνω στο κάτω κατω να βρωενα μπουφαν που θα με συντροφέψει στο ταξιδι το καλοκαιρι στην Ευρώπη όπου θα περάσουμεαπο Αλπεις με χαμηλές θερμοκρασίες αλλά και απο αρκετα ζεστα μερη όπως νότια Γαλία και ειδικα το Αυγουστο εχει αρκετα υψηλές θερμοκρασίες!
Θα προτεινα να ριξεις μια ματια στο Wintex στο Γιατιλη στην Καλλιροης,το εχω χρονια και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος απο ποιοτητα αντοχη εφαρμογη.Πολυ καλα επίσης τα RUKKA και τα ΙΧS ,τα φοραει ολη η Ευρωπη.
Reply With Quote
  #50  
Παλιό 01-03-2010, 09:52
evanslam Ο/Η evanslam βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Λαύριο - Λαμία
Μoto: BMW R 1200 GSΑ '10
Μηνύματα: 1,389
Προεπιλογή Απάντηση: Revit Cayenne Pro Jacket

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ekatontarxos Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα προτεινα να ριξεις μια ματια στο Wintex στο Γιατιλη στην Καλλιροης,το εχω χρονια και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος απο ποιοτητα αντοχη εφαρμογη.Πολυ καλα επίσης τα RUKKA και τα ΙΧS ,τα φοραει ολη η Ευρωπη.
Reply With Quote
Απάντηση

Tags
1100, 1150, 1200, bmw, bmw gs moto, bmw moto, bmw moto gs, bmwmoto, forum, forumgs, gs 1150, gs forum, gs moto bmw, gs_gs, gs1100, gsbmw, gsbmwmoto, gsforum, gsmoto, moto, moto bmw, motobmw


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Airbag Jacket. Arkas Διάφορα 11 22-05-2009 08:10
Jacket Colori with Airbag Black Gazi Πωλήσεις εξοπλισμού αναβάτου 13 19-02-2009 12:27


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:59.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!