GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Εξοπλισμός αναβάτη > Ένδυση

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιό 04-03-2010, 23:22
evanslam Ο/Η evanslam βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Λαύριο - Λαμία
Μoto: BMW R 1200 GSΑ '10
Μηνύματα: 1,389
Προεπιλογή Απάντηση: Revit Cayenne Pro Jacket

Παίδες τελίκα πήρα την απόφαση και το πήρα το Cayenne pro σε γκρι και σε προσφορά 390,00!!!! Μένει πλέον να το δοκιμάσω την Κυριακή στη Βόλτα στο Σούνιο!!!!
Reply With Quote
  #52  
Παλιό 05-03-2010, 08:36
EOD-K9 Ο/Η EOD-K9 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ R1200GS
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 7,584
Προεπιλογή Απάντηση: Revit Cayenne Pro Jacket

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΑ !!!
Reply With Quote
  #53  
Παλιό 05-03-2010, 09:00
evanslam Ο/Η evanslam βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Λαύριο - Λαμία
Μoto: BMW R 1200 GSΑ '10
Μηνύματα: 1,389
Προεπιλογή Απάντηση: Revit Cayenne Pro Jacket

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από EOD-K9 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΑ !!!
Νασαι καλά!:sm6:
Reply With Quote
  #54  
Παλιό 05-03-2010, 15:50
nibo Ο/Η nibo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: BMW 800GS
Μηνύματα: 408
Προεπιλογή Απάντηση: Revit Cayenne Pro Jacket

καλοριζικο!
Reply With Quote
  #55  
Παλιό 05-03-2010, 16:10
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Revit Cayenne Pro Jacket

Μεγειά σου Βαγγέλη!

Πάντα αγραντζούνιστο!
Reply With Quote
  #56  
Παλιό 18-10-2010, 20:41
killer Ο/Η killer βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Μπραχάμι
Μoto: R 1200 GS '08
Μηνύματα: 180
Προεπιλογή Απάντηση: Revit Cayenne Pro Jacket

Παιδιά καλησπέρα, μετά απο ενάμιση χρόνο απο τότε που άνοιξα το συγκεκριμένο θέμα πιστεύω οτι ήρθε η κατάλληλη στιγμή να μοιραστώ μαζί σας τις εντυπώσεις μου.
Για την ιστορία όποιος με γνωρίζει θα ξέρει οτι είμαι άρρωστος με τον εξοπλισμό αναβάτη... όχι όμως κολλημενος με κάποια συγκεκριμένη εταιρεία.
Στο θέμα μας τώρα! Έχω χρησιμοποιήσει το Cayenne Pro χειμώνα-καλοκαίρι, με πολυ κρύο-ζεστη, εντός-εκτός δρομου, με βροχή και κυρίως με τα περισσότερα χιλιόμετρα απο τα 32.000 που έχω κάνει με το GS όλο αυτό το χρονικό διάστημα.
Το μπουφαν παραμένει σε εξαιρετική κατάσταση! Δεν έχει "ξεφτησει" κάποια απο τις ραφές του, τα χρώματα παραμένουν όπως την πρώτη μερα, τα αδιαβροχοποιημενα φερμουαρ δεν σου μένουν στο χέρι και γενικότερα μετά την τελευταία βροχή που έφαγα πλυθηκε και είναι σαν καινουριο ! Είναι αρκετά λειτουργικό, με πολλές τσέπες, καλό εξ-αερισμό, μαλακή cordura με ευκολία κινήσεων στις εκτός δρόμου βόλτες, πλήρως αφαιρουμενες επενδύσεις (μια αδιαβροχοποιησης, μια εσωθερμικη) που μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε συνδιασμο ή μεμονωμενα. Μαλακά προστατευτικά που παίρνουν το σχήμα ωμων-αγκωνων του αναβάτη. Απουσία προστατευτικης πλάτης αλλά με θέση για τοποθέτηση, έβαλα μια της Knox. Πολύ ζεστό με τις επενδύσεις χωρίς να χρειάζεται να φοράς κάτι χοντρό απο μέσα. Στη πολυ βροχή η cordura μαζεύει νερό αλλά δεν ποτίζει (π.χ στο dainese gator που έχω το νερό γλυστραει κ το μπουφάν δε βαραίνει λόγω διαφορετικής υφής στη cordura). Το καλοκαίρι χωρίς επενδύσεις κ με τον εξαερισμο σε ταξίδι είναι υποφερτό, όχι όμως μέσα στην πόλη. Εκεί θες καλοκαιρινό. Δεν μπαίνω στην διαδικασία σύγκρισης με το rallye της BMW γιατί δεν το έχω και επομένως δεν μπορώ να εκφερω άποψη.
Κάνοντας σουμα, έχω να πω οτι προκειται για ένα υψηλών προδιαγραφών μπουφάν για τον σκοπό που έχει παραχθεί (all around jacket), σε πολύ καλή τιμή για αυτά που προσφέρει και σε σχέση παντα με τον ανταγωνισμό.
Δεν θέλω να θεωρηθεί το ποστ ως διαφήμιση αλλά ως κρητική σε προϊόν χρήσης. Μακάρι να μου περίσσευαν για να έπαιρνα το rallye!!!
Χαιρετώ κ πάλι την παρέα!
Reply With Quote
  #57  
Παλιό 18-10-2010, 20:47
Albatros Ο/Η Albatros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: YAMAHA FJR 1300 F650GS KYMCO 400 Exiting
Μηνύματα: 4,502
Προεπιλογή Απάντηση: Revit Cayenne Pro Jacket

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από killer Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα σε ολους!
Υστερα απο αρκετη σκεψη και πολυ ψαξιμο για αγορα καινουριου μπουφαν-παντελονιου, κατεληξα στο Revit Cayenne Pro. (REV'IT!)
Η αναλογια τιμης-ποιοτητας νομιζω οτι ειναι πολυ καλη...
Εκανα την παραγγελια σημερα μεσω www.fc-moto.de (για αρχη μονο το μπουφαν) και περιμενω πως και πως το πακετο, οπως ενα μικρο παιδι τον Αγιο -Βασιλη!!!!
Καλές τιμές αυτή την περίοδο αλλά ελπίζω σε σένα να έρθει το σωστό μέγεθος,σε μένα κάνανε λάθος.
Reply With Quote
  #58  
Παλιό 18-10-2010, 20:51
wet & dirty Ο/Η wet & dirty βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: athens
Μoto: R1200GS ADVENTURE & UNIVEGA ALPINA HT-550
Μηνύματα: 2,942
Προεπιλογή Απάντηση: Revit Cayenne Pro Jacket

λογικα την παραλαμβανω μεσα στην εβδομαδα εχω ακουσει τα καλητερα!!!!
Reply With Quote
  #59  
Παλιό 18-10-2010, 21:00
killer Ο/Η killer βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Μπραχάμι
Μoto: R 1200 GS '08
Μηνύματα: 180
Προεπιλογή Απάντηση: Revit Cayenne Pro Jacket

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Albatros Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλές τιμές αυτή την περίοδο αλλά ελπίζω σε σένα να έρθει το σωστό μέγεθος,σε μένα κάνανε λάθος.
Εμένα το στείλανε κανονικά χωρίς πρόβλημα έξω απο την πόρτα μου!
Reply With Quote
  #60  
Παλιό 18-10-2010, 21:47
nibo Ο/Η nibo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: BMW 800GS
Μηνύματα: 408
Προεπιλογή Απάντηση: Revit Cayenne Pro Jacket

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από killer Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά καλησπέρα, μετά απο ενάμιση χρόνο απο τότε που άνοιξα το συγκεκριμένο θέμα πιστεύω οτι ήρθε η κατάλληλη στιγμή να μοιραστώ μαζί σας τις εντυπώσεις μου.
Για την ιστορία όποιος με γνωρίζει θα ξέρει οτι είμαι άρρωστος με τον εξοπλισμό αναβάτη... όχι όμως κολλημενος με κάποια συγκεκριμένη εταιρεία.
Στο θέμα μας τώρα! Έχω χρησιμοποιήσει το Cayenne Pro χειμώνα-καλοκαίρι, με πολυ κρύο-ζεστη, εντός-εκτός δρομου, με βροχή και κυρίως με τα περισσότερα χιλιόμετρα απο τα 32.000 που έχω κάνει με το GS όλο αυτό το χρονικό διάστημα.
Το μπουφαν παραμένει σε εξαιρετική κατάσταση! Δεν έχει "ξεφτησει" κάποια απο τις ραφές του, τα χρώματα παραμένουν όπως την πρώτη μερα, τα αδιαβροχοποιημενα φερμουαρ δεν σου μένουν στο χέρι και γενικότερα μετά την τελευταία βροχή που έφαγα πλυθηκε και είναι σαν καινουριο ! Είναι αρκετά λειτουργικό, με πολλές τσέπες, καλό εξ-αερισμό, μαλακή cordura με ευκολία κινήσεων στις εκτός δρόμου βόλτες, πλήρως αφαιρουμενες επενδύσεις (μια αδιαβροχοποιησης, μια εσωθερμικη) που μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε συνδιασμο ή μεμονωμενα. Μαλακά προστατευτικά που παίρνουν το σχήμα ωμων-αγκωνων του αναβάτη. Απουσία προστατευτικης πλάτης αλλά με θέση για τοποθέτηση, έβαλα μια της Knox. Πολύ ζεστό με τις επενδύσεις χωρίς να χρειάζεται να φοράς κάτι χοντρό απο μέσα. Στη πολυ βροχή η cordura μαζεύει νερό αλλά δεν ποτίζει (π.χ στο dainese gator που έχω το νερό γλυστραει κ το μπουφάν δε βαραίνει λόγω διαφορετικής υφής στη cordura). Το καλοκαίρι χωρίς επενδύσεις κ με τον εξαερισμο σε ταξίδι είναι υποφερτό, όχι όμως μέσα στην πόλη. Εκεί θες καλοκαιρινό. Δεν μπαίνω στην διαδικασία σύγκρισης με το rallye της BMW γιατί δεν το έχω και επομένως δεν μπορώ να εκφερω άποψη.
Κάνοντας σουμα, έχω να πω οτι προκειται για ένα υψηλών προδιαγραφών μπουφάν για τον σκοπό που έχει παραχθεί (all around jacket), σε πολύ καλή τιμή για αυτά που προσφέρει και σε σχέση παντα με τον ανταγωνισμό.
Δεν θέλω να θεωρηθεί το ποστ ως διαφήμιση αλλά ως κρητική σε προϊόν χρήσης. Μακάρι να μου περίσσευαν για να έπαιρνα το rallye!!!
Χαιρετώ κ πάλι την παρέα!

Νικολα συμφωνω σε ολα
Το μπουφαν ειναι 3 εποχων και αριστο
Το μονο προβλημα που μου παρουσιασε ειναι οτι σε καποια φαση κοπηκαν στην μεση οι επιαγκωνιδες η μια μετα την αλλη στα καλα καθουμενα και χωρις πτωση. Αλλα η συμπεριφορα της Revit ηταν αψογη! Μου αντικατεστησαν και τις 2 επιαγκωνιδες χωρις καμια επιβαρυνση και μου ειπαν οτι ηταν αστοχια υλικου, και τυχαινει μερικες φορες.
Reply With Quote
Απάντηση

Tags
1100, 1150, 1200, bmw, bmw gs moto, bmw moto, bmw moto gs, bmwmoto, forum, forumgs, gs 1150, gs forum, gs moto bmw, gs_gs, gs1100, gsbmw, gsbmwmoto, gsforum, gsmoto, moto, moto bmw, motobmw


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Airbag Jacket. Arkas Διάφορα 11 22-05-2009 08:10
Jacket Colori with Airbag Black Gazi Πωλήσεις εξοπλισμού αναβάτου 13 19-02-2009 12:27


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:06.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!