GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Εξοπλισμός αναβάτη > Ένδυση

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιό 18-10-2010, 22:17
saitman Ο/Η saitman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: GS 1200 2004
Μηνύματα: 4,238
Προεπιλογή Απάντηση: Revit Cayenne Pro Jacket

με το καλο
Reply With Quote
  #62  
Παλιό 19-10-2010, 15:39
gkol Ο/Η gkol βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: ΠΕΥΚΗ
Μoto: GS 1200
Μηνύματα: 77
Προεπιλογή Απάντηση: Revit Cayenne Pro Jacket

Έχω αγοράσει και γω το σετ και είμαι πολύ ευχαριστημένος. το συνιστώ ανεπιφύλακτα.
Reply With Quote
  #63  
Παλιό 19-12-2010, 04:45
LakisGS Ο/Η LakisGS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Λάρισα
Μoto: BMW R 1200 GS adventure '10
Μηνύματα: 4,323
Προεπιλογή Απάντηση: Revit Cayenne Pro Jacket

Τα φόρεσα και χειμώνα (Αυστρία) και καλοκαίρι (Τουρκία) και έχω πάθει πλάκα!! Δεν έχω δοκιμάσει της BMW αλλά με το cayenne pro ξετρελλάθηκα!!
Reply With Quote
  #64  
Παλιό 19-12-2010, 10:18
varaderiadis Ο/Η varaderiadis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: varadero MK3 2009 χρυσαφι
Μηνύματα: 1,147
Προεπιλογή Απάντηση: Revit Cayenne Pro Jacket

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από LakisGS Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα φόρεσα και χειμώνα (Αυστρία) και καλοκαίρι (Τουρκία) και έχω πάθει πλάκα!! Δεν έχω δοκιμάσει της BMW αλλά με το cayenne pro ξετρελλάθηκα!!
φιλε μου ασχετο με την ποιοτητα του μπουφαν αλλα σχετικο με το χρωμα γιατι το βλεπω και λιγο ανοιχτουλι
μετα απο τοσα χιλιομετρα που εγραψες τι εχεις να πεις
λερωνειιι
σε ρωταω γιατι σκεφτομαι να παρω τελειως ανοιχτοχρωμο μπουφαν

http://www.gsforum.gr/%CE%88%CE%BD%C...i-storm-15886/

και επειδη εχουμε σχεδον την ιδια καλυψη στην μοτο
ευχαριστω

εεεεεε καλα μην βαρατε μια ερωτηξη καναμε

Last edited by varaderiadis; 19-12-2010 at 10:21.
Reply With Quote
  #65  
Παλιό 19-12-2010, 13:33
LakisGS Ο/Η LakisGS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Λάρισα
Μoto: BMW R 1200 GS adventure '10
Μηνύματα: 4,323
Προεπιλογή Απάντηση: Revit Cayenne Pro Jacket

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jou-joui Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε μου ασχετο με την ποιοτητα του μπουφαν αλλα σχετικο με το χρωμα γιατι το βλεπω και λιγο ανοιχτουλι
μετα απο τοσα χιλιομετρα που εγραψες τι εχεις να πεις
λερωνειιι
σε ρωταω γιατι σκεφτομαι να παρω τελειως ανοιχτοχρωμο μπουφαν

http://www.gsforum.gr/%CE%88%CE%BD%C...i-storm-15886/

και επειδη εχουμε σχεδον την ιδια καλυψη στην μοτο
ευχαριστω

εεεεεε καλα μην βαρατε μια ερωτηξη καναμε
Φίλε αυτά τα χιλιόμετρα τα έκανα με varadero mk2 06. Ειμαι 1,86 στο ύψος και είχα after market ζελατίνα kappa. Το μπουφάν το λέρωσα βασικά όταν είμουν κάτω από τη μηχανή και όχι πάνω... Λίγα ελάχιστα μυγάκια (ελάχιστα όμως) στους όμους... Αλλά μη μασάς ρε συ, ας είμαστε όρθιοι και μάχημοι να κάνουμε ταξίδια και ας λερωνόμαστε!!!
Reply With Quote
  #66  
Παλιό 19-12-2010, 13:54
dimisp Ο/Η dimisp βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R1200 GS
Μηνύματα: 149
Προεπιλογή Απάντηση: Revit Cayenne Pro Jacket

Έχω εδώ και ένα χρόνο το revit Sand και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος!!!
Συμφωνώ με όλα τα παραπάνω για την ποιότητα και την ευκολία του. Είναι απο τα ελάχιστα με αφαιρούμενη και την αδιαβροχοποίηση, πράγμα πολύ καλό για το καλοκαίρι, μιάς και αυτή είναι που δεν αφήνει τον αέρα να περάσει απο το ύφασμα. Όσον αφορά το χρώμα, το παντελόνι μου είναι το ίδιο με του post και το μπουφάν μαύρο περισσότερο, με ασημί. Τα ανοιχτόχρωμα τραβάνε λιγότερο τον ήλιο το καλοκαίρι, αλλά φαίνονται περισσότερο τα μυγάκια, που όμως με ένα βρεγμένο σφουγγαράκι φεύγουν όλα. Επιπλέον, βγάζοντας την αδιαβροχοποίηση μπορείς άνετα να το βάλεις και στο πλυντήριο χωρίς να πάθει ζημιά, κάτι που υστερούνε οι κορντούρες με ενσωματωμένη αδιαβροχοποίηση. ελπίζω να βοήθησα σε κάποιους που το σκέφτοντε!
Reply With Quote
  #67  
Παλιό 19-12-2010, 14:14
ThanDim Ο/Η ThanDim βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Καλαμάτα
Μoto: R1200GS 05
Μηνύματα: 492
Προεπιλογή Απάντηση: Revit Cayenne Pro Jacket

Για να πω την αλήθεια το σκεφτόμουν σοβαρά αλλά ένας φίλος μου που το έχει 3 χρόνια με απέτρεψε. Χαλασμένο φερμουάρ, σπασμένο πλαστικό κούμπωμα στο λαιμό, 2 ξηλωμένα κουμπάκια που πιάνουν την εσωτερική μεβράνη, και ξεφτισμένα βέλκτρο που δεν κρατάνε. Το φοράει καθημερινά και το ταλαιπωρεί αλλά την ίδια χρήση θέλω να κάνω κι εγώ! Η αλήθεια είναι πως μου αρέσει πολύ πάντως!!
Reply With Quote
  #68  
Παλιό 19-12-2010, 14:38
LakisGS Ο/Η LakisGS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Λάρισα
Μoto: BMW R 1200 GS adventure '10
Μηνύματα: 4,323
Προεπιλογή Απάντηση: Revit Cayenne Pro Jacket

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ThanDim Εμφάνιση μηνυμάτων
Για να πω την αλήθεια το σκεφτόμουν σοβαρά αλλά ένας φίλος μου που το έχει 3 χρόνια με απέτρεψε. Χαλασμένο φερμουάρ, σπασμένο πλαστικό κούμπωμα στο λαιμό, 2 ξηλωμένα κουμπάκια που πιάνουν την εσωτερική μεβράνη, και ξεφτισμένα βέλκτρο που δεν κρατάνε. Το φοράει καθημερινά και το ταλαιπωρεί αλλά την ίδια χρήση θέλω να κάνω κι εγώ! Η αλήθεια είναι πως μου αρέσει πολύ πάντως!!
Φίλε μου τι να σου πω.... Εγώ το έχω λιγότερο, 1 χρόνο περίπου, το φοράω μόνο στα ταξίδια και δεν μπορώ να σου πω περισσότερα για την αντοχή του. Από πλευράς κρύου-ζέστης όμως είναι πραγματικά άπαιχτο. Και έχω δοκιμάσει πολλές εταιρίες... Τα τελευταία χρόνια είμουν κολλημένος με την dainese. Το Revit το αγόρασα γιατί μου το σύστησε φίλος μου που τα ψάχνει πολύ. Οντως με έχει αφήσει τρομερά ικανοποιημένο. Εξ' άλλου η Revit κατασκευάζει και τα BMW. Τώρα τι να σου πω.... Δεν το έχω τόσο πολύ καιρό...
Reply With Quote
  #69  
Παλιό 19-12-2010, 21:24
varaderiadis Ο/Η varaderiadis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: varadero MK3 2009 χρυσαφι
Μηνύματα: 1,147
Προεπιλογή Απάντηση: Revit Cayenne Pro Jacket

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από LakisGS Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε αυτά τα χιλιόμετρα τα έκανα με varadero mk2 06. Ειμαι 1,86 στο ύψος και είχα after market ζελατίνα kappa. Το μπουφάν το λέρωσα βασικά όταν είμουν κάτω από τη μηχανή και όχι πάνω... Λίγα ελάχιστα μυγάκια (ελάχιστα όμως) στους όμους... Αλλά μη μασάς ρε συ, ας είμαστε όρθιοι και μάχημοι να κάνουμε ταξίδια και ας λερωνόμαστε!!!
ok φιλε μου εκλεισε ετσι και αλλιως αυτο ακριβως περιμενα να ακουσω οποτε σε λιγο θα ακουσετε νεα μου για το συγκεκριμενο
ευχαριστω
Reply With Quote
  #70  
Παλιό 19-12-2010, 23:45
Strats Ο/Η Strats βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: R 1200 GS Adv '10
Μηνύματα: 1,240
Προεπιλογή Απάντηση: Revit Cayenne Pro Jacket

Κι από μένα μόνο θετικά θα έλεγα γι αυτό το jacket. Απίστευτο στο πολύ κρύο, με ένα μπλουζάκι από μέσα θα είσαι ζεστός στους 2 βαθμούς. Επίσης άνετο και στη ζέστη με ανοιχτούς αεραγωγούς και φυσικά χωρίς επενδύσεις.

Είναι το καλύτερο jacket που είχα ποτέ μου!
Reply With Quote
Απάντηση

Tags
1100, 1150, 1200, bmw, bmw gs moto, bmw moto, bmw moto gs, bmwmoto, forum, forumgs, gs 1150, gs forum, gs moto bmw, gs_gs, gs1100, gsbmw, gsbmwmoto, gsforum, gsmoto, moto, moto bmw, motobmw


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Airbag Jacket. Arkas Διάφορα 11 22-05-2009 08:10
Jacket Colori with Airbag Black Gazi Πωλήσεις εξοπλισμού αναβάτου 13 19-02-2009 12:27


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:05.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!