GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 08-11-2010, 13:48
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Cool Απάντηση: Ορεινή εκδρομή και κοψιδο-κατάσταση στον Παρνασσό το Σάββατο 13/11/2010 !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Epsime Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν δεν υπάρχει πρόβλημα από την παρέα θα ήθελε να ακολουθησει και ένας καλός φίλος o Andreas με SUZUKI BANDIT 650
Δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα... Φυσικά και είναι ευπρόσδεκτος!!! Δεν του λες να κάνει και μια εγγραφή στο forum και να τον καλωσορίσουμε???
Reply With Quote
  #32  
Παλιό 08-11-2010, 14:09
gepol Ο/Η gepol βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: Honda ST 1300 Pan European
Μηνύματα: 1,483
Προεπιλογή Απάντηση: Ορεινή εκδρομή και κοψιδο-κατάσταση στον Παρνασσό το Σάββατο 13/11/2010 !!!

Οταν λες light χωματοδρομος? Πόσο light και πόσα χλμ?
Reply With Quote
  #33  
Παλιό 08-11-2010, 14:11
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Ορεινή εκδρομή και κοψιδο-κατάσταση στον Παρνασσό το Σάββατο 13/11/2010 !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gepol Εμφάνιση μηνυμάτων
Οταν λες light χωματοδρομος? Πόσο light και πόσα χλμ?
Κανά χιλιόμετρο περίπου... εγώ το 'κανα με ski-doo... πάνω από 2,5 μέτρα χιόνι!!!
Reply With Quote
  #34  
Παλιό 08-11-2010, 14:40
teo71 Ο/Η teo71 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: ζωγραφου
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,983
Προεπιλογή Απάντηση: Ορεινή εκδρομή και κοψιδο-κατάσταση στον Παρνασσό το Σάββατο 13/11/2010 !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από moby_gr Εμφάνιση μηνυμάτων
Άμα παίζει στροφιλίκι κι εγώ μέσα!!! Για να το λες εσύ κάτι θα ξέρεις

Αντώνη.....


Reply With Quote
  #35  
Παλιό 08-11-2010, 15:23
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Ορεινή εκδρομή και κοψιδο-κατάσταση στον Παρνασσό το Σάββατο 13/11/2010 !!!

Λιβάδι ταβέρνα Μπάμπης Εγγύηση. Και Ξενοδοχείο 'Έλατος' για καφέ. Αν μπορέσω να βρω λύση με τον μικρό, θα έρθουμε δύο.
Θα πρέπει επίσης να σας βρω στα διόδια, για να μην κατεβαίνω Αθήνα και ξανανεβαίνω.
Ας μπορέσω πρώτα, και μετά συνεννοούμεθα για λεπτομέρειες...

Last edited by ckk; 08-11-2010 at 15:25.
Reply With Quote
  #36  
Παλιό 08-11-2010, 15:45
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Ορεινή εκδρομή και κοψιδο-κατάσταση στον Παρνασσό το Σάββατο 13/11/2010 !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckk Εμφάνιση μηνυμάτων
Λιβάδι ταβέρνα Μπάμπης Εγγύηση. Και Ξενοδοχείο 'Έλατος' για καφέ. Αν μπορέσω να βρω λύση με τον μικρό, θα έρθουμε δύο.
Θα πρέπει επίσης να σας βρω στα διόδια, για να μην κατεβαίνω Αθήνα και ξανανεβαίνω.
Ας μπορέσω πρώτα, και μετά συνεννοούμεθα για λεπτομέρειες...
Αγαπητέ μου Χρήστο.... επειδή το βουνό το οργώνω από το 1986 (με γονείς) και από το 1992 (μόνος ή/και με παρέα)... και ιδιαίτερα από το 2003-2009 (που ήμουν εκεί όλα τα Σ/Κ 7 μήνες το χρόνο) επέτρεψε μου να πω τα εξής...

Ο Μπάμπης είναι η πιο Τουριστική ταβέρνα που γνωρίζει όλος ο κόσμος... Για το λόγο αυτό υπάρχουν τα εξής τινά... όταν μεν είναι άδειος (πράγμα σπάνιο) τρως καλά... αλλά τσιμπημένα... όταν πας την ώρα που αδειάζει το χιονοδρομικό... έχασες!!! Η ποιότητα είναι ΧΑΛΙΑ.... αργείς να φας... και χρυσοπληρώνεις.... για το λόγο αυτό στα τόσα χρόνια πρέπει να έχω φάει όλες κι όλες 3 φορές...

Υπάρχουν πιο μαζεμένα ταβερνάκια.... που να μη γίνεται αυτή η χάβρα του Μπάμπη... όπου και καλύτερα τρως... και ήσυχα... και Οικονομικότερα!!

Τώρα...όσον αφορά τον καφέ... αν εννοείς το Elatos Resort & Health Club... (http://www.elatos.com/page/default.asp?id=4&la=1) συμφωνώ ότι είναι υπέροχα... αλλά κι εκεί οι τιμούλες κοιτάζουν προς τα πάνω....

Γι αυτό και οι συγκεκριμένες επιλογές που έκανα... Σε κάθε περίπτωση θα χαρούμε να σε έχουμε κοντά μας !!!!

Last edited by CPretenteriS; 08-11-2010 at 15:46.
Reply With Quote
  #37  
Παλιό 08-11-2010, 15:53
Michael Chatzilias Ο/Η Michael Chatzilias βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αθήνα, Μετς
Μoto: Έμεινα χωρίς μηχανή...
Μηνύματα: 1,603
Προεπιλογή Απάντηση: Ορεινή εκδρομή και κοψιδο-κατάσταση στον Παρνασσό το Σάββατο 13/11/2010 !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
Κανά χιλιόμετρο περίπου... εγώ το 'κανα με ski-doo... πάνω από 2,5 μέτρα χιόνι!!!
Άσε, θα σου πω εγώ.
Light Πρετεντεροχωματόδρομος = 25 χιλιόμετρα λάσπης και πέτρας, πρόσβαση μόνο με τελεφερίκ. Κινητό δεν πιάνει και άγρια ζώα περιφέρονται ανέμελα και πεινασμένα στην περιοχή.
Και πριν ξεχάσω, ρεζερβουάρ αυτονομία 3-4 χιλιλομετρα.
Reply With Quote
  #38  
Παλιό 08-11-2010, 15:55
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Ορεινή εκδρομή και κοψιδο-κατάσταση στον Παρνασσό το Σάββατο 13/11/2010 !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Michael Chatzilias Εμφάνιση μηνυμάτων
Άσε, θα σου πω εγώ.
Light Πρετεντεροχωματόδρομος = 25 χιλιόμετρα λάσπης και πέτρας, πρόσβαση μόνο με τελεφερίκ. Κινητό δεν πιάνει και άγρια ζώα περιφέρονται ανέμελα και πεινασμένα στην περιοχή.
Και πριν ξεχάσω, ρεζερβουάρ αυτονομία 3-4 χιλιλομετρα.


Σε θέλω για "σκούπα".... θα ρθεις...???
Reply With Quote
  #39  
Παλιό 08-11-2010, 16:15
Michael Chatzilias Ο/Η Michael Chatzilias βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αθήνα, Μετς
Μoto: Έμεινα χωρίς μηχανή...
Μηνύματα: 1,603
Προεπιλογή Απάντηση: Ορεινή εκδρομή και κοψιδο-κατάσταση στον Παρνασσό το Σάββατο 13/11/2010 !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητέ μου Χρήστο.... επειδή το βουνό το οργώνω από το 1986 (με γονείς) και από το 1992 (μόνος ή/και με παρέα)... και ιδιαίτερα από το 2003-2009 (που ήμουν εκεί όλα τα Σ/Κ 7 μήνες το χρόνο) επέτρεψε μου να πω τα εξής...

Ο Μπάμπης είναι η πιο Τουριστική ταβέρνα που γνωρίζει όλος ο κόσμος... Για το λόγο αυτό υπάρχουν τα εξής τινά... όταν μεν είναι άδειος (πράγμα σπάνιο) τρως καλά... αλλά τσιμπημένα... όταν πας την ώρα που αδειάζει το χιονοδρομικό... έχασες!!! Η ποιότητα είναι ΧΑΛΙΑ.... αργείς να φας... και χρυσοπληρώνεις.... για το λόγο αυτό στα τόσα χρόνια πρέπει να έχω φάει όλες κι όλες 3 φορές...

Υπάρχουν πιο μαζεμένα ταβερνάκια.... που να μη γίνεται αυτή η χάβρα του Μπάμπη... όπου και καλύτερα τρως... και ήσυχα... και Οικονομικότερα!!

Τώρα...όσον αφορά τον καφέ... αν εννοείς το Elatos Resort & Health Club... (ELATOS RESORT & HEALTH CLUB) συμφωνώ ότι είναι υπέροχα... αλλά κι εκεί οι τιμούλες κοιτάζουν προς τα πάνω....

Γι αυτό και οι συγκεκριμένες επιλογές που έκανα... Σε κάθε περίπτωση θα χαρούμε να σε έχουμε κοντά μας !!!!
Ανακοίνωση για όλους τους συμμετέχοντες:
Κρατάτε μαζί σας sleeping bag ανθεκτικό και κατάλληλο για -10 και κάτω.
Παγούρια για νερό, πολύ νερό, να έχετε για όλους και για μέρες.
Καραμπίνες με σκόπευτρο για μέχρι 2000 μέτρα. Τρέχουν πολύ και κρύβονται οι λαγοί και τα κουνάβια εκεί. Τσουκάλια να βράσετε τους λαγούς. Τάπερ και μαχαίρια εάν χρειαστεί να αλληλοφαγωθείτε.
VHF με μεγάλο εύρος.
Φαρμακείο.
Μια εικόνα και σταυρουλάκι έκαστος.
Μην κρατάτε GPS, θα έχει ο αρχηγός ο Κωστής, το δικό του δουλεύει καλά, θα σας σώσει.
Φωτογραφική μηχανή και πλαστική θήκη, για να την βρούμε μετά εμείς και να ανεβάσουμε τις φωτογραφίες στο forum, να σας θυμόμαστε.


Reply With Quote
  #40  
Παλιό 08-11-2010, 16:21
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Ορεινή εκδρομή και κοψιδο-κατάσταση στον Παρνασσό το Σάββατο 13/11/2010 !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Michael Chatzilias Εμφάνιση μηνυμάτων
Ανακοίνωση για όλους τους συμμετέχοντες:
Κρατάτε μαζί σας sleeping bag ανθεκτικό και κατάλληλο για -10 και κάτω.
Παγούρια για νερό, πολύ νερό, να έχετε για όλους και για μέρες.
Καραμπίνες με σκόπευτρο για μέχρι 2000 μέτρα. Τρέχουν πολύ και κρύβονται οι λαγοί και τα κουνάβια εκεί. Τσουκάλια να βράσετε τους λαγούς. Τάπερ και μαχαίρια εάν χρειαστεί να αλληλοφαγωθείτε.
VHF με μεγάλο εύρος.
Φαρμακείο.
Μια εικόνα και σταυρουλάκι έκαστος.
Μην κρατάτε GPS, θα έχει ο αρχηγός ο Κωστής, το δικό του δουλεύει καλά, θα σας σώσει.
Φωτογραφική μηχανή και πλαστική θήκη, για να την βρούμε μετά εμείς και να ανεβάσουμε τις φωτογραφίες στο forum, να σας θυμόμαστε.

Το ξέρεις πόσο ηχηρό είναι το γέλιο μου ρε άτιμεεε..... γιατί μου το κάνεις αυτό...??? Πετάχτηκαν 2 συνάδελφοι στον αέρα απ' το γέλιο μου...

Ακόμα δακρύζουν τα μάτια μου απ'τα γέλια...

Reply With Quote
Απάντηση

Tags
αράχωβα, παρνασσός, βουνό, κοψίδια, εκδρομή


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Φωτογραφίες απ' την εκδρομή στον Βόλο ... ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εκδρομές εντός Ελλάδος 30 08-05-2012 14:28
Θεσσαλονικο - Αθηναϊκός μεζές το Σάββατο 16 Οκτωβρίου 2010! Arkas Συναντήσεις - Εκδηλώσεις (Μόνο επίσημες συναντήσεις) 57 19-10-2010 17:57
Έκτακτο Χανιώτικο μπανάκι και... εδέσματα - Σάββατο 14-8-2010 !!! CPretenteriS Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες 66 14-08-2010 22:13
Το GS Forum και το newsit.gr στον καφέ της Τετάρτης 10-3-2010! Arkas Συναντήσεις - Εκδηλώσεις (Μόνο επίσημες συναντήσεις) 59 13-03-2010 19:41
Ημερήσια εκδρομή Σάββατο 9-1-10 giotis Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες 11 11-01-2010 09:46


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:29.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!