GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #351  
Παλιό 18-12-2013, 18:02
asotosios Ο/Η asotosios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μεταμόρφωση
Μoto: MOTO GUZZI BREVA 1100 ABS 2007
Μηνύματα: 3,009
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
χαιρομαι πραγματικα που υπαρχουν ανθρωποι που σκεπτονται σαν εσενα και τον ορθοδοντικο.......αλλα εισαστε/ειμαστε πολυ λιγοι δυστυχως......

Ετσι για την Ιστορια εφθασαν στα γραφεια μολις 28 αιτησεις(!!!!!!!) απο ΟΛΗ την ελλαδα!!!!!! Φανταζομαι οτι δεν εχουμε μονον 28 ανεργους ετσι?...αλλα τα Λεχαινα ειναι επαρχια......
Απο αυτους μονον δυο ειχαν τιτλο αγγλικων κι ενας πτυχιο ανωτερας σχολης αλλα οχι αγγλικων!
Ετσι πηρα την ευθυνη, διοτι ειναι τεραστια ευθυνη οπως καταλαβαινεις, και συστησα τον ανθρωπο αυτον ο οποιος ειχε πτυχιο ΙΕΚ (ασχετο με το ειδος εργασιας) και αποδεικτικο καλων γνωσεων αγγλικων, ειχε και μια εμπειρια απο τουρισμο (βαλιτσάς στο Ελ.Βενιζελος) και πηρε την δουλεια χωρις δευτερη κουβεντα.
Γιαυτο αντιδρω στο θεμα κλαψας περι ανεργιας φιλε Παναγιωτη.....
Εγω πιστευω οτι οποιος εχει αναγκη να δουλεψει θα βρει δουλεια, ευκαιριακη, μεσοβεζικη, χαλια, στην επαρχια και δεν ξερω κι εγω τι αλλο αλαλ θα βρει......η κλαψα και το οτι νεοι και μεσηλικες δεν παιρνουν την ζωη ΤΟΥΣ στα χερια ΤΟΥΣ με ενοχλει....γιαυτο αντιδρω!
Γιωργο καλησπερα,
να ρωτησω κατι...
αυτη η θεση εργασιας βγηκε σε καποια αγγελια και βρεθηκαν αυτες οι 28αιτησεις...ή πηγε στομα στομα...
γιατι πλεον αυτο που βλεπω εγω ειναι οτι οι θεσεις πανε απο γνωστο σε γνωστο...σπανια μπαινει για καλη θεση αγγελια...ή πανε μονο μεσω Head Hunter...οπου και εκει η προσβαση ειναι περιορισμενη.

Οπως και να εχει καλα εκανε ο γνωστος σου και την πηρε την θεση...καιρος ο κοσμος να φευγει απο Αθηνα μπας και βρει καμια ζωη της προκοπης...ειδικα αν τα λεφτα ειναι οσα λες...στην επαρχια θα ζησει ΠΟΛΥ καλυτερα...και αυτος και τα παιδια του...

Προσωπικα αν εμενα ανεργος, θα εψαχνα παντου για δουλεια...
Reply With Quote
  #352  
Παλιό 18-12-2013, 18:37
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από asotosios Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιωργο καλησπερα,
να ρωτησω κατι...
αυτη η θεση εργασιας βγηκε σε καποια αγγελια και βρεθηκαν αυτες οι 28αιτησεις...ή πηγε στομα στομα...
γιατι πλεον αυτο που βλεπω εγω ειναι οτι οι θεσεις πανε απο γνωστο σε γνωστο...σπανια μπαινει για καλη θεση αγγελια...ή πανε μονο μεσω Head Hunter...οπου και εκει η προσβαση ειναι περιορισμενη.

Οπως και να εχει καλα εκανε ο γνωστος σου και την πηρε την θεση...καιρος ο κοσμος να φευγει απο Αθηνα μπας και βρει καμια ζωη της προκοπης...ειδικα αν τα λεφτα ειναι οσα λες...στην επαρχια θα ζησει ΠΟΛΥ καλυτερα...και αυτος και τα παιδια του...

Προσωπικα αν εμενα ανεργος, θα εψαχνα παντου για δουλεια...
οχι στομα-στομα....αγγελια οπως προειπα. Μετα τους 28 εγινε απο στομα σε στομα.......

Εγω ημουν γραμμενος στο ''καριερα'' και οι καλες αγγελιες για ναυτιλιακα μου ερχοντουσαν με εμαιλ......και μιλαμε για αγγελιες των 3000-4000ε εν ετει 2010-2012.......
Reply With Quote
  #353  
Παλιό 18-12-2013, 20:49
asotosios Ο/Η asotosios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μεταμόρφωση
Μoto: MOTO GUZZI BREVA 1100 ABS 2007
Μηνύματα: 3,009
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ

ισως η ναυτιλια δουλευει ετσι...
στον δικο μου τομεα πλεον μονο στομα στομα...πολυ λιγα πλεον στις αγγελιες...και οτι βγει ειναι μικρο...
Ειδικα οι καλες θεσεις πανε μεσω head hunters...ΜΟΝΟ...που σημαινει τελικα στομα με στομα...
Reply With Quote
  #354  
Παλιό 18-12-2013, 20:54
PLOIGOS Ο/Η PLOIGOS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Ριο
Μoto: VARADERO MK2
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ

Ανετα μετακομιζω κ στην Ορεστιαδα (μην με παρεξηγησουν οι βοριοι φιλοι,εννοω φυσικα την αποσταση κ μονον αυτη,ουτως η αλλως εχω ερθει πολλες φορες εκει κ εισαστε μια χαρα,εκτος απο απο το κρυοοοοο!)αν εχω προβλημα επιβιωσης..

Ρε Γιωργη τα λενε νωριτερα αυτα,διπλα ειναι τα Λεχαινα!!
Reply With Quote
  #355  
Παλιό 18-12-2013, 21:01
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από PLOIGOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Ανετα μετακομιζω κ στην Ορεστιαδα (μην με παρεξηγησουν οι βοριοι φιλοι,εννοω φυσικα την αποσταση κ μονον αυτη,ουτως η αλλως εχω ερθει πολλες φορες εκει κ εισαστε μια χαρα,εκτος απο απο το κρυοοοοο!)αν εχω προβλημα επιβιωσης..

Ρε Γιωργη τα λενε νωριτερα αυτα,διπλα ειναι τα Λεχαινα!!
Δεν ηξερα οτι εχεις προβλημα(?) πρωτον και δευτερον δυσκολα παιρνω τετοιες αποφασεις διοτι στο παρελθον εχω εκτεθει σε αναλογη περιπτωση.......ειδικα οταν δεν ξερω τον αλλον. Αλλα εδω αφου εβλεπα οτι δεν γινεται τιποτα και πρωτου παμε στους ''Hunters'' κι επειδη η περιπτωση ηταν ιδιαζουσα ειπα να το διακινδυνεψω.

Στο φορουμ δεν το ανεβασα δια λογους που μπορεις να φανταστεις.......
Μην με ρωτησεις τους λογους παρακαλω, δες πιο πανω πως αντιμετωπιστηκε η παρουσα αγγελια με αιχμη τον......υψηλο μισθο(!!!) αν ειναι δυνατον..... και θα καταλαβεις τους περισσοτερους λογους , τους οποιους ηξερα απο πριν και δεν το ανεβασα.
Reply With Quote
  #356  
Παλιό 18-12-2013, 21:10
PLOIGOS Ο/Η PLOIGOS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Ριο
Μoto: VARADERO MK2
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ηξερα οτι εχεις προβλημα(?) πρωτον και δευτερον δυσκολα παιρνω τετοιες αποφασεις διοτι στο παρελθον εχω εκτεθει σε αναλογη περιπτωση.......ειδικα οταν δεν ξερω τον αλλον. Αλλα εδω αφου εβλεπα οτι δεν γινεται τιποτα και πρωτου παμε στους ''Hunters'' κι επειδη η περιπτωση ηταν ιδιαζουσα ειπα να το διακινδυνεψω.

Στο φορουμ δεν το ανεβασα δια λογους που μπορεις να φανταστεις.......
Μην με ρωτησεις τους λογους παρακαλω, δες πιο πανω πως αντιμετωπιστηκε η παρουσα αγγελια με αιχμη τον......υψηλο μισθο(!!!) αν ειναι δυνατον..... και θα καταλαβεις τους περισσοτερους λογους , τους οποιους ηξερα απο πριν και δεν το ανεβασα.

Οχι Γιωργο δεν εχω προβλημα ετσι το ειπα για να σε "πειραξω" λιγο!
Αν κ η αληθεια ειναι οτι τα λεφτα που δινει η εταιρεια σου ειναι παρα πολυ καλα,ακομα κ αν χρειαστει να δουλευεις οσο χρειαστει καθε μερα κ ολον τον χρονο...

Χαιρομαι που την πηρε καποιος που την ειχε πραγματικα αναγκη κ ειλικρινα δεν το βλεπω καθολου ως "κατι προχωρημενο"!!Δηλαδη γιαυτα τα λεφτα να μετακομισεις σε αλλο μερος!!Εφοσων καλυπτεσαι να παρεις κ την οικογενεια σου...ΑΝΕΤΑ κ χωρις καν δευτερη σκεψη θα το εκανα...
Reply With Quote
  #357  
Παλιό 18-12-2013, 21:15
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από asotosios Εμφάνιση μηνυμάτων
ισως η ναυτιλια δουλευει ετσι...
στον δικο μου τομεα πλεον μονο στομα στομα...πολυ λιγα πλεον στις αγγελιες...και οτι βγει ειναι μικρο...
Ειδικα οι καλες θεσεις πανε μεσω head hunters...ΜΟΝΟ...που σημαινει τελικα στομα με στομα...
Ναι Ευγενιε ετσι οπως τα λες ειναι παντου πια ΚΑΙ στην Ναυτιλια......στομα με στομα.
Μονον που η εταιρεια που δουλευω δεν ειναι η οποιαδηποτε ναυτιλιακη- τουριστικη εταιρεια....δεν μπορω να πω το ονομα δημοσια αλλα ειναι μια απο τις πρωτες εταιρειες στον κοσμο σε διακινηση επιβατων με ολα τα μεταφορικα μεσα, εχει ιδιοκτητα Κ/Ζπλοια, αεροπλανα και λεωφορεια......
Ειναι απο τις Εταιρειες που δινουν ευκαιρειες ΜΟΝΟΝ σε νεους ανθρωπους (20-30 ετων) οταν προκειται για πρωτοεργαζομενους στην Ναυτιλια/Τουρισμο. Τους μεγαλυτερους τους ζηταει ΜΟΝΟΝ οταν θελει να στελεχωσει θεσεις κλειδια-διευθυντικες οπως του λογου μου και τον συναδελφο στα Λεχαινα.
Αυτη η εταιρεια λοιπον σιχαινεται το στομα-στομα, θελει να ερχεται σε επαφη με πολυ κοσμο, να αξιοποιει και να διαλεγει τους καλυτερους, ειτε σε χαμηλες θεσεις ειτε σε υψηλες. Γιαυτο και η δημοσια αγγελια......
Εξαλλου οταν προσληφθεις σε αυτην την εταιρεια δεν απολυεσαι ποτε παρα μονον αν δεν επιβεβαιωνεις τους λογους για τους οποιους προσεληφθεις ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΩΣ ΚΙ ΕΠΙ ΧΡΟΝΙΑ. Δεν πρεπει ποτε να επαναπαυεται κανεις εργαζομενος της.....γιαυτο και πληρωνει.
Εχεις ακουσει εσυ ποτε στο παρελθον αλλα και σημερα part timers ¨η με 10μηνες συμβασεις να παιρνουν 800-1100ε μισθο επι 14? Και ποσους απο αυτους κραταει καθε χρονο αν η δουλεια του επομενου ειναι αυξημενη......

Γιαυτο και θυμωνω με φιλους που επειδη ο μισθος ειναι υψηλος θεωρουν οτι θα πρεπει να στηνουν οι εργαζομενοι και κ@λο......δεν ειναι ετσι!
Reply With Quote
  #358  
Παλιό 18-12-2013, 21:17
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από PLOIGOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Οχι Γιωργο δεν εχω προβλημα ετσι το ειπα για να σε "πειραξω" λιγο!
Αν κ η αληθεια ειναι οτι τα λεφτα που δινει η εταιρεια σου ειναι παρα πολυ καλα,ακομα κ αν χρειαστει να δουλευεις οσο χρειαστει καθε μερα κ ολον τον χρονο...

Χαιρομαι που την πηρε καποιος που την ειχε πραγματικα αναγκη κ ειλικρινα δεν το βλεπω καθολου ως "κατι προχωρημενο"!!Δηλαδη γιαυτα τα λεφτα να μετακομισεις σε αλλο μερος!!Εφοσων καλυπτεσαι να παρεις κ την οικογενεια σου...ΑΝΕΤΑ κ χωρις καν δευτερη σκεψη θα το εκανα...
Ρε σεις, πραγματικα χαιρομαι......δεν φανταζομουνα οτι ειμασταν τοσοι πολλοι οι με ''σωας τας φρενας'' σε αυτο το φορουμ.......
Με αυτα που εχω διαβασει νομιζα οτι ημουν μονος μου......
Ελπιζω να εκφραστουν κι αλλοι επι του θεματος.....
Reply With Quote
  #359  
Παλιό 18-12-2013, 21:33
PLOIGOS Ο/Η PLOIGOS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Ριο
Μoto: VARADERO MK2
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε σεις, πραγματικα χαιρομαι......δεν φανταζομουνα οτι ειμασταν τοσοι πολλοι οι με ''σωας τας φρενας'' σε αυτο το φορουμ.......
Με αυτα που εχω διαβασει νομιζα οτι ημουν μονος μου......
Ελπιζω να εκφραστουν κι αλλοι επι του θεματος.....

Για το "σωας τα φρενας" τουλαχιστον για μενα,ΔΕΝ βαζω κ το χερι μου στο ευαγγελιο!!

Απο την αλλη το εχω ξαναγραψει κ το ξαναλεω!!ΔΕΝ ειναι ολοι οι εργοδοτες κακοι κ θελουν να πιουν το αιμα των εργαζομενων τους...Αν ολοι σεβονται καταρχην την δουλεια που κανουν κ η εταιρεια παει καλα,ΟΛΟΙ θα ανταμοιφθουν αργα η γρηγορα...

Οποιος δεν εχει περασει απο την θεση του εργοδοτη,δεν μπορει να καταλαβει κ τις δικες του ευθυνες,υποχρεωσεις,αγχη κλπ...

Μην τα ισοπεδωνουμε ολα...
Reply With Quote
  #360  
Παλιό 18-12-2013, 21:39
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΕΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ-ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από PLOIGOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Για το "σωας τα φρενας" τουλαχιστον για μενα,ΔΕΝ βαζω κ το χερι μου στο ευαγγελιο!!

Απο την αλλη το εχω ξαναγραψει κ το ξαναλεω!!ΔΕΝ ειναι ολοι οι εργοδοτες κακοι κ θελουν να πιουν το αιμα των εργαζομενων τους...Αν ολοι σεβονται καταρχην την δουλεια που κανουν κ η εταιρεια παει καλα,ΟΛΟΙ θα ανταμοιφθουν αργα η γρηγορα...

Οποιος δεν εχει περασει απο την θεση του εργοδοτη,δεν μπορει να καταλαβει κ τις δικες του ευθυνες,υποχρεωσεις,αγχη κλπ...

Μην τα ισοπεδωνουμε ολα...


Αει γεια σου........δοξα σοι ο Κυριος!!!! Δεν ειμαι μονος μου τελικα!!!!
Reply With Quote
Απάντηση

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης
Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο

Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:57.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!