GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 08-01-2010, 13:28
zitsos Ο/Η zitsos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Δηλεσι
Μoto: μα φυσικα bmw gs 1200
Μηνύματα: 449
Cool 0+0=? ρεζερβα!!

0+0=?
Αυτή την ερώτηση θα σας υποβάλω! τον τελευτεύο καιρό το τεπόζιτο μου φτάνει -απο χαζομαρα μου-πολές φωρες΄στην ενδηξη 6, 3, 2, και εφτασα και στο 0 !! καλα το διαβάσατε στο 0 , ΕΚΕΙ λέω τη γυνετε σβινει ξαφνικα ? πάει με τις αναθυμιάσεις οσο πάει ? ΣΕΔ ΔΎΟ περηπτοσοις την μία φωρά με 0 εκανα 500 μετρα και την δευτερη 1000 μετρα οχι οτι μου εσβισε μπήκα σε βενζινάδικο .
Βεβαια πιστεύω ότι έχει να κάνει με όλη την κατανάλωση που έχεις όπως και με την ρεζέρβα ανάλογα με τον τρόπο και τοπο οδυγησεις αλοτε σου βγένει στα 50 αλοτε στα 30 , αλοιος κέει στην πόλη αλοιος σε ταξήδι !!!
Πολύ θα μου πούνε , ρε φίλε 300 χλμ βγάζει το μοτεράκι σου στο 0 κολησες?? ενταξη δεν λέω αλλα να ποιάσουμε και καμια φιλισοφική σηζήτηση περη ανέμων και βενζινών!!!!
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 08-01-2010, 13:34
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: 0+0=? ρεζερβα!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από zitsos Εμφάνιση μηνυμάτων
0+0=?
Αυτή την ερώτηση θα σας υποβάλω! τον τελευτεύο καιρό το τεπόζιτο μου φτάνει -απο χαζομαρα μου-πολές φωρες΄στην ενδηξη 6, 3, 2, και εφτασα και στο 0 !! καλα το διαβάσατε στο 0 , ΕΚΕΙ λέω τη γυνετε σβινει ξαφνικα ? πάει με τις αναθυμιάσεις οσο πάει ? ΣΕΔ ΔΎΟ περηπτοσοις την μία φωρά με 0 εκανα 500 μετρα και την δευτερη 1000 μετρα οχι οτι μου εσβισε μπήκα σε βενζινάδικο .
Βεβαια πιστεύω ότι έχει να κάνει με όλη την κατανάλωση που έχεις όπως και με την ρεζέρβα ανάλογα με τον τρόπο και τοπο οδυγησεις αλοτε σου βγένει στα 50 αλοτε στα 30 , αλοιος κέει στην πόλη αλοιος σε ταξήδι !!!
Πολύ θα μου πούνε , ρε φίλε 300 χλμ βγάζει το μοτεράκι σου στο 0 κολησες?? ενταξη δεν λέω αλλα να ποιάσουμε και καμια φιλισοφική σηζήτηση περη ανέμων και βενζινών!!!!

με <<0>> στον υπολογιστη εχω κανει 2 χλμ.....(εννοειτε δεν εσβησε και πηρε 32,6 λιτρα...απο ...εμπιστη αντλια)


εννοειτε δεν το συνιστω σε κανεναν ...ωσ συνηθως οταν η αυτονομια φλερταρει με τα 100 χλμ.......παω για.........καυσιμο!!!

Last edited by vasorfa; 08-01-2010 at 13:40. Λόγος: α
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 08-01-2010, 13:42
emix Ο/Η emix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: ΚΤΜ 950 Super Enduro
Μηνύματα: 1,794
Προεπιλογή Απάντηση: 0+0=? ρεζερβα!!

Οπως θα εχετε καταλαβει η BMW εισαγει νεες εννοιες στα μαθηματικα:

0+0=2 (χλμ)

Reply With Quote
  #4  
Παλιό 08-01-2010, 13:45
zortal Ο/Η zortal βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: ATHINA
Μoto: gs1200
Μηνύματα: 173
Προεπιλογή Απάντηση: 0+0=? ρεζερβα!!

Ρε παιδια δεν πρέπει να μένει άδειο το τεπόζιτο για να μην μαζεύει όλα τα σκουπίδια η αντλία !!!!!!!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 08-01-2010, 13:46
zortal Ο/Η zortal βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: ATHINA
Μoto: gs1200
Μηνύματα: 173
Προεπιλογή Απάντηση: 0+0=? ρεζερβα!!

Και για να μην πάρει αέρα η αντλία (αυτό το έχω ακούσει αλλά δεν ξέρω αν ισχύει)
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 08-01-2010, 13:48
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: 0+0=? ρεζερβα!!

Με 0 στον υπολογιστή, συνήθως περνάω τα 10-15 χλμ και φουλαρω με 17-18.λίτρα. Το έχω δοκιμάσει και μέχρι 30 χλμ και φούλαρα 19,5 λίτρα.
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 08-01-2010, 13:56
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: 0+0=? ρεζερβα!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από emix Εμφάνιση μηνυμάτων
Οπως θα εχετε καταλαβει η BMW εισαγει νεες εννοιες στα μαθηματικα:

0+0=2 (χλμ)


0+0=10-15!!!!!!(by Gemara)


Reply With Quote
  #8  
Παλιό 08-01-2010, 14:06
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: 0+0=? ρεζερβα!!

Kαι εγώ αυτής της άποψης έιμαι είναι πλασματικά τα χιλιόμετρα που γράφει στο τέλος...Ωστόσο καλό είναι να μην το αφήνετε ποτέ να αδιεάζει..........
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 08-01-2010, 15:59
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: 0+0=? ρεζερβα!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από zortal Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε παιδια δεν πρέπει να μένει άδειο το τεπόζιτο για να μην μαζεύει όλα τα σκουπίδια η αντλία !!!!!!!!!!!!!!!!!
ποια σκουπιδια και που να τα βρεί??? Τα σκουπιδια της βενζινης κατακρατουνται απο τα φιλτρα και το τεποζιτο δεν ''παραγει'' σκουπιδια πια όπως παλαιοτερα δηλαδη την 10ετια του '80!!!!! Εχει ειδικη επιστρωση πλαστικοποιησης η οποια δεν χαλαει ποτε γιατι ειναι σε βαθος μεσα στην λαμαρινα του τεποζιτου!!!


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από zortal Εμφάνιση μηνυμάτων
Και για να μην πάρει αέρα η αντλία (αυτό το έχω ακούσει αλλά δεν ξέρω αν ισχύει)
Οχι δεν ισχυει!!! Πολλα οχηματα, αυτοκινητα και μοτοσυκλετες, με ψεκασμο ¨η με καρμπυρατερ εχουν μεινει απο βενζινη τελειως και μετα απο πληρωση με 1-2 λιτρα βενζινης πηραν κανονικα μπροστα!! Οι αντλιες αυτες δεν εγκλωβιζουν αερα μεσα τους αφου δουλευουν με αυτόν!!!!!!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 08-01-2010, 16:11
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: 0+0=? ρεζερβα!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
ποια σκουπιδια και που να τα βρεί??? Τα σκουπιδια της βενζινης κατακρατουνται απο τα φιλτρα και το τεποζιτο δεν ''παραγει'' σκουπιδια πια όπως παλαιοτερα δηλαδη την 10ετια του '80!!!!! Εχει ειδικη επιστρωση πλαστικοποιησης η οποια δεν χαλαει ποτε γιατι ειναι σε βαθος μεσα στην λαμαρινα του τεποζιτου!!!




Οχι δεν ισχυει!!! Πολλα οχηματα, αυτοκινητα και μοτοσυκλετες, με ψεκασμο ¨η με καρμπυρατερ εχουν μεινει απο βενζινη τελειως και μετα απο πληρωση με 1-2 λιτρα βενζινης πηραν κανονικα μπροστα!! Οι αντλιες αυτες δεν εγκλωβιζουν αερα μεσα τους αφου δουλευουν με αυτόν!!!!!!!!!!!!!!!!
δηλαδη να αφηνουμε να αδειαζει το τεποζιτο και μετα να φουλαρουμε;;;;;;θα μας τρελανεται μεσημεριατικα;;;;;;;;;;;
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Ρεζερβα ποια ρεζερβα???? Kwstas_kef Τι μας έτυχε 65 03-09-2009 21:39


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:20.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!