GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #161  
Παλιό 21-09-2013, 00:19
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Η Ελλαδα ανεβαινει.......οσο κι αν δεν το βλεπουν καποιοι

Χαλαρώστε λίγο! Δεν αρμόζουν οι βρισιές σε εμάς.
Πήγα προχθές μετά από πολύ καιρό στον καφέ και πέρασα μια ώρα ευχάριστη.
Παρακολουθώ το νήμα ανελλιπώς και το πράγμα έχει ξεφύγει πλέον.
Συγκρατηθειτε, έρχονται άσχημες από κάθε άποψη μέρες, ο ένας θα χρειαστεί τον άλλο, ας μη βγάλουμε αληθινούς τους αλητηριους πολιτικούς.
Γιώργο η αποζημίωση είναι κατοχυρωμένη κι έχει λόγο που υπάρχει.
Έκανα μια αναζήτηση να δω τι ισχύει στη Γερμανία, βρήκα ενδιαφέροντα στοιχεία, δυστυχώς δεν έχω υπολογιστή, η πληκτρολόγηση στο κινητό είναι κουραστική. Φίλε Γιώργο, ενώ σε πολλά έχεις δίκιο, ο τρόπος που τα γράφεις είναι λάθος, γνώμη μου.
Δε θέλω να σχολιάσω τις βρισιές, όσοι όμως τις χρησιμοποιούν ας το κόψουν.

Η Ελλάδα δεν ανεβαίνει, αυτό θα γίνει μόνο αν με κάποιο τρόπο μηδενίσει το κοντέρ.
Μπορεί να ακουστεί κάπως, αλλά νομίζω ότι πρέπει μία δύο γενιές να καταστραφουν αν θέλουμε τα εγγόνια κι ίσως με λίγη τύχη τα παιδιά μας να ζήσουν σε μια καλύτερη χώρα.
Εμείς, η γενιά μου, είμαστε σε μεγάλο βαθμό για τα σκουπίδια.....τα έχουμε ξαναπεί....

_________________________
...εκσυγχρονίστηκα......τρομάρα μου!
Reply With Quote
  #162  
Παλιό 21-09-2013, 08:16
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή Απάντηση: Η Ελλαδα ανεβαινει.......οσο κι αν δεν το βλεπουν καποιοι

Έτσι ακριβώς !!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
Reply With Quote
  #163  
Παλιό 21-09-2013, 23:18
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Η Ελλαδα ανεβαινει.......οσο κι αν δεν το βλεπουν καποιοι

Έκαστος με την άποψή του. Σεβαστό.
Γιατί το ξεχνάτε όμως όταν πρόκειται για τον Γιώργο;;;
Επειδή δεν συμφωνείται μαζί του!!!!! Γιατί του ζητάτε να συμφωνήσει μαζί σας, αλλιώς να σταματήσει να γράφει και δεν το κάνετε εσείς;;;
Προσωπικά, διαφωνώ με τον Γιώργο σε αμέτρητα πράγματα, εκτός βέβαια από την θέση του για "το μη χείρον βέλτιστον" της κυβέρνησης.
Επίσης απορώ, για το που βρίσκει τον χρόνο για να απαντά με αυτό το ρυθμό!!!
Σέβομαι όμως την εντιμότητά του και την αποφυγή κακοηθειών.
Αν ήμουν στη θέση του, με το πρέσινγκ που του κάνετε, θα με είχαν διαγράψει από καιρό, γιατί αποκλείεται να κρατιόμουν και να μην τα έχωνα χοντρά.
Μην βαυκαλίζεστε με την εντύπωση πως είναι ένας και είσαστε λίγοι περισσότεροι. Τα ίδια και τα ίδια πρόσωπα διαπληκτίζονται συνεχώς μαζί του. Απλώς από τα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ, δεν ενδιαφέρονται και πολλοί να εμπλακούν σε αδιέξοδες και ανούσιες αντιπαραθέσεις. Δεν έχουν και χρόνο για χάσιμο.
Αν διαφωνείτε... μην του μιλάτε. Αν του απαντάτε, αλλά δεν έχετε το στομάχι να τον αντέξετε... πάμε πάλι το ανέκδοτο με την αρκούδα!!!!
Αν μάλιστα κόπτεστε για το καλό του "φίλου", θα έπρεπε να αντιμετωπίσετε το θέμα κάπως αλλιώς.
Ο Γιώργος, χρόνια τώρα, δείχνει να είναι "άρρωστος" με τις πληροφορίες, τις λεπτομέρειες και τις αντιπαραθέσεις στο ίντερνετ.
Αν όλα κυλούν ήρεμα στην προσωπική και επαγγελματική του ζωή (δεν θέλω να χώσω την μύτη μου) πάω πάσο, όμως είτε έτσι είτε αλλιώς αν έλεγα ότι είμαι φίλος του, θα προσπαθούσα να μην κουνάω το κόκκινο πανί στον ταύρο και μετά να φωνάζω πως τα έκανε λαμπόγυαλο!!!!
ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΕΤΣΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ.

Τώρα, αν πικράθηκε και κανένας πρόωρα συνταξιοδοτηθείς και χόλιασε... αν ξεμείνεις από ξύδι Γιώργη, έχω νταμιτζάνες!!!!

Last edited by yannis; 21-09-2013 at 23:21.
Reply With Quote
  #164  
Παλιό 22-09-2013, 03:33
xurxes Ο/Η xurxes βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μoto: R1200GSA
Μηνύματα: 4,060
Προεπιλογή Απάντηση: Η Ελλαδα ανεβαινει.......οσο κι αν δεν το βλεπουν καποιοι

η π@π@ρολογια παει σύννεφο!!!

χειρότεροι κ απ τα 5χρονα
που μαλώνουν
ποιος έφαγε περισσότερα παγωτά το καλοκαίρι....
ποιος έχει τα καλύτερα αμαξακια & παιχνίδια

ημαρτον πια
η ανάλυση της ανάλυσης στην εξυπνάδα της εξυπναδας......







Sent from my iPhone using Tapatalk
Reply With Quote
  #165  
Παλιό 22-09-2013, 07:40
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Η Ελλαδα ανεβαινει.......οσο κι αν δεν το βλεπουν καποιοι



Θα φταίει η πανσέληνος και ο μονόδρομος ερμής, που μας γιαουρτώνει το μυαλό και παρασυρόμαστε σε τέτοιες αναλύσεις...
Ε, δείξε και συ λίγη κατανόηση!!!
Reply With Quote
  #166  
Παλιό 22-09-2013, 12:59
xurxes Ο/Η xurxes βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μoto: R1200GSA
Μηνύματα: 4,060
Προεπιλογή Απάντηση: Η Ελλαδα ανεβαινει.......οσο κι αν δεν το βλεπουν καποιοι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων


Θα φταίει η πανσέληνος και ο μονόδρομος ερμής, που μας γιαουρτώνει το μυαλό και παρασυρόμαστε σε τέτοιες αναλύσεις...
Ε, δείξε και συ λίγη κατανόηση!!!



δίκιο έχεις.....
Reply With Quote
  #167  
Παλιό 22-09-2013, 15:11
f1shf1nder33 Ο/Η f1shf1nder33 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μαρουσι
Μoto: R1150GS
Μηνύματα: 794
Προεπιλογή Απάντηση: Η Ελλαδα ανεβαινει.......οσο κι αν δεν το βλεπουν καποιοι

Μιας και έχουμε επιδοθεί στην τέχνη της π@π@ρολογίας όπως λέει και ο "xurxes" πιο πάνω να πω και εγώ την π@π@ριά μου.

Το θέμα κατά την γνώμη μου δεν είναι μόνο αυτό που φαίνεται αλλά και αυτό που δεν φαίνεται.Στο πόκερ υπάρχει ένας όρος για κάποιους παίκτες.Ο όρος αυτός ονομάζεται "calling station" που στην ορολογία του πόκερ δείχνει αυτόν που σε κάθε μεμονωμένο κόλπο,σε κάθε μεμονωμένη ευκαιρία αλλά και συνολικά στο παιχνίδι του στρέφεται σε κάθε άλλο παίκτη του τραπεζιού με οτιδήποτε φύλλο μπορεί να κρατάει στο χέρι του,από σκουπίδια μέχρι το καλύτερο φύλλο,θέλω να πω ότι δεν έχει σημασία γι'αυτόν τι φύλλο κρατάει την κάθε δεδομένη στιγμή,το μόνο που τον ενδιαφέρει είναι να παίζει.Ο όρος αυτός γενικά δεν είναι τιμητικός γι'αυτόν που τον φέρει και όταν οι υπόλοιποι παίκτες καταλάβουν ότι πρόκειται για τέτοια περίπτωση σιγά σιγά και ο καθένας με τον τρόπο του στοχοποιεί τον συγκεκριμένο,τον έχει στο νου του γιατί ένας τέτοιος παίκτης γενικά γνωρίζει το παιχνίδι και μπορεί μάλιστα να είναι και πολύ καλός αλλά όμως από την στιγμή της στοχοποίησης την οποία ο ίδιος προκαλεί και μετά, ένας από τους στόχους είναι η "εξόντωση" του.Ακολουθεί τους γενικούς και γραμμένους νόμους του παιχνιδιού αλλά πολλές φορές δεν ακολουθεί τους άγραφους νόμους του τραπεζιού μεταξύ των παικτών και αυτό προκαλεί την στοχοποίηση του.Νομοτελειακά ένας τέτοιος παίκτης αργά ή γρήγορα στο πόκερ τουλάχιστον θα φύγει από το παιχνίδι ακόμη και αν έχει διώξει ο ίδιος άλλους πιο πριν,αυτό δεν θα συμβεί παρά μόνον αν είναι πολύ τυχερός και όχι πια διότι είναι ικανός.Από τη στιγμή λοιπόν που λειτουργεί έτσι,πρέπει και θα πρέπει να είναι σε θέση να δεχτεί τα όσα συμβούν ανάμεσα σε αυτόν και τους υπόλοιπους παίκτες κατά την διάρκεια του παιχνιδιού.Το αν θα απομακρυνθεί κάποιος από το τραπέζι μπορεί να το αποφασίσει μόνο αυτός που ελέγχει το παιχνίδι με τους γραμμένους κανόνες του και κανείς άλλος,μέχρι να συμβεί αυτό όλοι παίζουν όπως νομίζουν.Επίσης και κλείνω την π@π@ρολογία μου,η άποψη των υπολοίπων στο τραπέζι δεν είναι και η καλύτερη και σε πολλές περιπτώσεις είναι η χειρότερη και το χειρότερο είναι ότι ποτέ κανείς από αυτούς που έπαιξαν μαζί του δεν θα επικεντρωθούν στο εξαιρετικό παιχνίδι που έκανε σε κάποια σημεία μέχρι να σηκωθεί από το τραπέζι αλλά στο πόσο αμετανόητα μεγάλη ιδέα είχε για τον εαυτό του.
Reply With Quote
  #168  
Παλιό 22-09-2013, 15:28
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Η Ελλαδα ανεβαινει.......οσο κι αν δεν το βλεπουν καποιοι




Δύο επισημάνσεις.
1. Δεν χρειάζεται να κάτσεις στο ίδιο τραπέζι, εκτός και είσαι άρρωστος τζογαδόρος, οπότε... να 'χαμε να λέγαμε...
2. Μιλάμε για άτρωτο!!!!! Τουλάχιστον 5-6 χρόνια που ξέρω, δεν τον πιάνει τίποτα, καλά να 'ναι!!!!!!
Reply With Quote
  #169  
Παλιό 22-09-2013, 20:08
KRASOPATERAS Ο/Η KRASOPATERAS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: Σχηματάρι
Μoto: GS 1200 08
Μηνύματα: 694
Προεπιλογή Απάντηση: Η Ελλαδα ανεβαινει.......οσο κι αν δεν το βλεπουν καποιοι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Χαλαρώστε λίγο! Δεν αρμόζουν οι βρισιές σε εμάς.


Η Ελλάδα δεν ανεβαίνει, αυτό θα γίνει μόνο αν με κάποιο τρόπο μηδενίσει το κοντέρ.
Μπορεί να ακουστεί κάπως, αλλά νομίζω ότι πρέπει μία δύο γενιές να καταστραφουν αν θέλουμε τα εγγόνια κι ίσως με λίγη τύχη τα παιδιά μας να ζήσουν σε μια καλύτερη χώρα.
Εμείς, η γενιά μου, είμαστε σε μεγάλο βαθμό για τα σκουπίδια.....τα έχουμε ξαναπεί....

_________________________
...εκσυγχρονίστηκα......τρομάρα μου!
Αυτό με το να μηδενίσει το κοντέρ απασχολεί πολλούς τελευταία....τα κουκιά δεν βγαίνουνε όπως και να τα μετρήσεις...
Reply With Quote
  #170  
Παλιό 22-09-2013, 22:12
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Η Ελλαδα ανεβαινει.......οσο κι αν δεν το βλεπουν καποιοι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από KRASOPATERAS Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό με το να μηδενίσει το κοντέρ απασχολεί πολλούς τελευταία....τα κουκιά δεν βγαίνουνε όπως και να τα μετρήσεις...
Δεν γνωρίζω αν από το σάπιο μπορεί να γεννηθεί το καινούριο, νομίζω ότι δεν κάνει ούτε για λίπασμα.
Πως να ελπίζουμε ότι είναι δυνατόν να φτιαχτεί ένα σωστό κράτος όταν σε όλες τις βαθμίδες κυριαρχεί η διαφθορά κι η κακή νοοτροπία;
Πολλές φορές έχω σκεφτεί πως η μόνη λύση είναι να διαλυθεί αυτό που ονομάζουμε δημόσια διοίκηση. Από στελέχη ως απλούς εργαζόμενους. Πως θα γίνει; Αν το γνώριζα θα κατέβαινα για πρωθυπουργός.
Ότι γίνεται τώρα, αν δεχτούμε ότι έχουν καλή πρόθεση, είναι σαν να κλείνεις τρύπα με κερί, είναι ταξίδι στο άγνωστο με βάρκα την ελπίδα.
Μπουλντόζα κι όπου βγει. Για τα παιδιά μας....

_________________________
...εκσυγχρονίστηκα......τρομάρα μου!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:45.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!