GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 13-09-2013, 13:54
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Η Ελλαδα ανεβαινει.......οσο κι αν δεν το βλεπουν καποιοι

επειδη δεν μπορει να υπάρξει αναπτυξη χωρις ''θετικο ισοζυγιο προσληψεων/απολυσεων'' και χωρις ''μειωση της υφεσης'' παρακατω δινονται στοιχεια τα οποια συνηγορουν ψηγματα ελπιδας στο ''success story'' που τοσο κατακριθηκε και κατακρινεται απο διαφορους....δεν πειραζει.

Αύξηση 20,6% της παραγωγής στις κατασκευές στο β' τρίμηνο 2013 - Ειδήσεις - Οικονομία - in.gr
Αυξημένος ο τζίρος δικηγόρων, λογιστών και συμβούλων απασχόλησης στο β' τρίμηνο - Ειδήσεις - Οικονομία - in.gr
Μείωση 2,8% κατέγραψαν οι τιμές εισαγωγών στη βιομηχανία τον Ιούλιο - Ειδήσεις - Οικονομία - in.gr

...προχωραμε........
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 13-09-2013, 16:04
f1shf1nder33 Ο/Η f1shf1nder33 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μαρουσι
Μoto: R1150GS
Μηνύματα: 794
Προεπιλογή Απάντηση: Η Ελλαδα ανεβαινει.......οσο κι αν δεν το βλεπουν

Ποιοί είναι οι διάφοροι Γιώργο???είναι υπόθεση δευτερολέπτων να σου κατεβάσω σεντόνια με αντίθετα στοιχεία,και λοιπόν???Λέω προσωπικά πράγματα και δεν μου αρέσει αλλά ενδιαφέρουν γενικώς,σήμερα στον "Ευαγγελισμό" για μια μικρή επέμβαση δικού μου ανθρώπου,την Κυριακή θα χρειαστεί αλλαγή,πρέπει να έχουμε και τις γάζες μαζί μας για την αλλαγή γιατί δεν έχουν!!!Το "succes story"το έχω γραμμένο!!!
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 13-09-2013, 16:07
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Η Ελλαδα ανεβαινει.......οσο κι αν δεν το βλεπουν

Καλά άλλη μια επιλογή απο στοιχεία ..........
Δείκτη ανεργίας ?
Εκθεση τράπεζα της Ελλάδας?
Καθυστέρηση υποχρεώσεων ....?
Αύξηση ακόμα μια φορά στην εισφορά αυτοκινήτων?


This is succes story
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 13-09-2013, 16:16
ckalfas Ο/Η ckalfas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Yamaha Virago XV250 BMW R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 1,982
Προεπιλογή Απάντηση: Η Ελλαδα ανεβαινει.......οσο κι αν δεν το βλεπουν

Ο δε τίτλος...όλα τα λεφτά!

Γιώργο σε περιμένω το επομενο εξάμηνο να μου γράψεις το ποσοστό της αύξησης από το προηγούμενο τρίμηνο...
Τι θυμήθηκα τώρα... Όταν σχεδόν αφηνιασμένος προσπαθούσες να μας πείσεις ότι όλα αλλάζουν προς το καλύτερο, διότι το πρώτο τρίμηνο το χρόνου είχαμε αύξηση των πωλήσεων των αυτοκινήτων, δεν μου λες - το επόμενο τρίμηνο συνεχίστηκε η αύξηση...;
Έτσι για του λόγου το αληθές... http://www.enet.gr/?i=news.el.article&id=350381
Όλο τον χρόνο να πέφτουν οι δείκτες... μούγκα! Άν ανέβει κάποια στιγμή κάποιος τυχαίος δείκτης... προχωράμε - συνεχίζουμε - ανεβαίνουμε - έρχεται ένα καλύτερο μέλλον!
Είσαι ο μόνος που έχει καταπιεί την προπαγάνδα του σαξές στόρυ, αυτό το καταλαβαίνεις; Ούτε πληρωμένο φερέφωνο της κυβέρνησης (της ποιας...; ) και της τρόϊκας να ήσουν!
Τέλος πάντων... Τι να πω; Συνέχιζε να ψάχνεις να βρίσκεις καμιά "καλή" είδηση να αυθυποβαλλόμαστε ότι στρίβει η ανάπτυξη από την γωνία...

Last edited by ckalfas; 13-09-2013 at 16:30.
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 13-09-2013, 16:24
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Η Ελλαδα ανεβαινει.......οσο κι αν δεν το βλεπουν

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από f1shf1nder33 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποιοί είναι οι διάφοροι Γιώργο???είναι υπόθεση δευτερολέπτων να σου κατεβάσω σεντόνια με αντίθετα στοιχεία,και λοιπόν???Λέω προσωπικά πράγματα και δεν μου αρέσει αλλά ενδιαφέρουν γενικώς,σήμερα στον "Ευαγγελισμό" για μια μικρή επέμβαση δικού μου ανθρώπου,την Κυριακή θα χρειαστεί αλλαγή,πρέπει να έχουμε και τις γάζες μαζί μας για την αλλαγή γιατί δεν έχουν!!!Το "succes story"το έχω γραμμένο!!!
Mα εδω ολοι επικαλουμαστε την ΕΛΣΤΑΤ ετσι δεν ειναι? Και ειναι σωστο διοτι οι ''διαφοροι'' μπορει να λενε οτι αντιθετο θελουνε, ετσι συμφερει τις πολιτικες τους φιλοδοξιες.
Μια επισημη ομως και αποδεκτη απο την ΕΕ υπηρεσια οχι........
εξάλλου και οι ξενοι τα ιδια βλεπουν.......

Οσο για τις ελλειψεις στα νοσοκομεια εγω αν ο γιατρος που θα μου επιβεβαιωσει για ελλειψεις δεν ειναι αδερφος μου δεν τον πιστευω....τοσο απλα. Θεωρω οτι οι ελλειψεις γινονται εκ του πονηρου κι εξεπιτηδες........τους εχω απο ικανους μεχρι ικανοτατους για κατι τετοιο.
Εφόσον μας επαιρναν και παιρνουν τα φακελακια γραφοντας στα παλια τους τα παπουτσια την υγεια μας και τον ορκο τους, εφοσον αφηνουν ανθρωπους να πεθανουνε σαν κι αυτον τον αμοιρο απο την Μανωλαδα που προχθες δεν τον δεχθηκαν στο Πανεπιστημιακο του Ριου, με το αιτιολογικό ότι δεν εφημέρευε μετά τις τρεις το μεσημέρι(!!!) ενω ειχε ανευρυσμα κοιλιακης αορτης και πεθανε....ΔΕΝ ΤΟΥς ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΕΛΕΙΨΕΙς.
Αυτοι ειναι ικανοι για τα παντα..........οι συνδικαλιστες και οι συν αυτω που κινουν τα νηματα για να εξηγουμαστε...........
Η ελλειψεις στα νοσοκομεια θεωρω και πιστευω οτι ειναι μεσο πιεσης για να στρεψουν τον κοσμο εναντια σε καθε Πολιτικη αρχη για να μην χασουν τα μπικικινια.

....κι ας μου χυμηξει ο carduelis.......


Ετσι και κατα τον ιδιο τροπο εχω κι εγω γραμμενο οτιδηποτε αντιθετο στα επισημα στοιχεια...........εγω μπλοκς και αριστεριζοντες ψευτες πολιτισκους δεν ακουω.
Ακουγα επι 30 χρονια τον ομοιο τους τον ΑΓΠ και να τα αποτελεσματα............εμαθα πια.......

Last edited by GeorgeP; 13-09-2013 at 16:36.
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 13-09-2013, 16:33
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Η Ελλαδα ανεβαινει.......οσο κι αν δεν το βλεπουν

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckalfas Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο δε τίτλος...όλα τα λεφτά!

Γιώργο σε περιμένω το επομενο εξάμηνο να μου γράψεις το ποσοστό της αύξησης από το προηγούμενο τρίμηνο...
Τι θυμήθηκα τώρα... Όταν σχεδόν αφηνιασμένος προσπαθούσες να μας πείσεις ότι όλα αλλάζουν προς το καλύτερο, διότι το πρώτο τρίμηνο το χρόνου είχαμε αύξηση των πωλήσεων των αυτοκινήτων, δεν μου λες - το επόμενο τρίμηνο συνεχίστηκε η αύξηση...;
Έτσι για του λόγου το αληθές... Βούλιαξαν 28,8% οι πωλήσεις αυτοκινήτων | Άρθρα | Ελευθεροτυπία
Όλο τον χρόνο να πέφτουν οι δείκτες... μούγκα! Άν ανέβει κάποια στιγμή κάποιος τυχαίος δείκτης... προχωράμε - συνεχίζουμε - ανεβαίνουμε - έρχεται ένα καλύτερο μέλλον!
Είσαι ο μόνος που έχει καταπιεί την προπαγάνδα του σαξές στόρυ, αυτό το καταλαβαίνεις; Ούτε πληρωμένο φερέφωνο της κυβέρνησης (της ποιας...; ) και της τρόϊκας να ήσουν!
Τέλος πάντων... Τι να πω; Συνέχιζε να ψάχνεις να βρίσκεις καμιά "καλή" είδηση να αυθυποβαλλόμαστε ότι στρίβει η ανάπτυξη από την γωνία...
Α, μιας και μου το θυμισες............
Αύξηση 3,3% σημείωσαν οι πωλήσεις αυτοκινήτων τον Ιούνιο | Οικονομία - NewsIt.gr

........διοτι η μουγκα στην στρουγγα ειναι για αλλους.....

Κι επιτελους βαλε συχρονα στοιχεια, αυτα της ελευθεροτυπιας αφορυν το Δ'τριμηνο του 2012.............

Οχι, δεν σωθηκε η παρτιδα με αυτην την απειροελαχιστη αυξηση αλλα κολλαει σε ολα τα υπολοιπα και δειχνει το που παμε.........

Last edited by GeorgeP; 13-09-2013 at 16:35.
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 13-09-2013, 16:39
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Η Ελλαδα ανεβαινει.......οσο κι αν δεν το βλεπουν

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Α, μιας και μου το θυμισες............
Αύξηση 3,3% σημείωσαν οι πωλήσεις αυτοκινήτων τον Ιούνιο | Οικονομία - NewsIt.gr

........διοτι η μουγκα στην στρουγγα ειναι για αλλους.....

Κι επιτελους βαλε συχρονα στοιχεια, αυτα της ελευθεροτυπιας αφορυν το Δ'τριμηνο του 2012.............

Οχι, δεν σωθηκε η παρτιδα με αυτην την απειροελαχιστη αυξηση αλλα κολλαει σε ολα τα υπολοιπα και δειχνει το που παμε.........
oso gia tin strouga akoma perimenw na mou peis gia to φπα
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 13-09-2013, 16:48
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Η Ελλαδα ανεβαινει.......οσο κι αν δεν το βλεπουν

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από AKIS_21 Εμφάνιση μηνυμάτων
oso gia tin strouga akoma perimenw na mou peis gia to φπα
Σου απαντησα, δεν το προσεξες.....
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 13-09-2013, 17:00
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Η Ελλαδα ανεβαινει.......οσο κι αν δεν το βλεπουν

mallon se allon apantises alla ok katalabenw sou tin pesan oloi
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 13-09-2013, 17:06
ckalfas Ο/Η ckalfas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Yamaha Virago XV250 BMW R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 1,982
Προεπιλογή Απάντηση: Η Ελλαδα ανεβαινει.......οσο κι αν δεν το βλεπουν

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Α, μιας και μου το θυμισες............
Αύξηση 3,3% σημείωσαν οι πωλήσεις αυτοκινήτων τον Ιούνιο | Οικονομία - NewsIt.gr

........διοτι η μουγκα στην στρουγγα ειναι για αλλους.....

Κι επιτελους βαλε συχρονα στοιχεια, αυτα της ελευθεροτυπιας αφορυν το Δ'τριμηνο του 2012.............

Οχι, δεν σωθηκε η παρτιδα με αυτην την απειροελαχιστη αυξηση αλλα κολλαει σε ολα τα υπολοιπα και δειχνει το που παμε.........
Αν ξεκινήσω από εδώ και τώρα και σου αραδιάζω κάθε ημέρα τους δείκτες θα δεις που πάει η οικονομία. Θα βάζεις εσύ τα θετικά πρόσιμα κι εγώ τα αρνητκά...
Εκεί θα δούμε τι θα πεί μούγκα!

Όσον αφορά το θέμα έχεις δίκαιο, οι ημερομηνίες ήταν λάθος, όλο το α' τρίμηνο είχε πτώση... Έχω πιο φρέσκα νέα... http://www.newsit.gr/default.php?pna...37308&catid=43
Και φυσικά δεν σώζεται καμία παρτίδα με απειροελάχιστες, τυχαίες αυξήσεις δεικτών που σώζονται από την χρηματοδότηση του ΕΣΠΑ...

Last edited by ckalfas; 13-09-2013 at 17:09.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:23.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!