GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #141  
Παλιό 10-09-2009, 17:36
Stefi Orf Ο/Η Stefi Orf βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Κοζανη
Μoto: gsx r 600 k9
Μηνύματα: 167
Προεπιλογή Απάντηση: BMW ή VARADERO ??????????????????

Reply With Quote
  #142  
Παλιό 10-09-2009, 18:06
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: BMW ή VARADERO ??????????????????

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Dionisis Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλαρακια εχω το gsa 1150 και ο αδελφος μου το varadero συχνα κανουμε ταξιδια και αλλαζουμε μηχανες ετσι για <ξεμουδιασμα> ουτε εγω ειμαι ειμαι ευχαριστημενος με το vara ουτε ο αδελφος μου με το gs ειναι θεμα γουστου και πως την βρισκει ο καθενας..... τωρα το ρητω ειναι bmw δεν χαλαει μ@@@@ες η ειναι Ηonda αξιοπιστια π@@@@@@ιες ειναι μηχανες και εαν ειναι να σου βγαλει κατι θα στο βγαλει εαν ειναι να σε αφησει δεξια θα το κανει εδω διαβαζουμε για μηχανες με 2000 χλμ που βγαζουν προβληματα........τεσπα καλα χλμ σε ολους μας και το κοινο που εχουμε να ειμαστε πανω σε δυο τροχους ειναι αυτο που μας ενωνει και γουσταρω που χαιρετω και με χαιρετουν οταν ταξιδευω ειτε ειναι με παπι ειτε με harley TO MONO κοινο και τo ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ EINAI οτι και οι δυο ειμαστε καβαλα με κρανος στο κεφαλι ............παντα ορθιοι λοιπον .....
Reply With Quote
  #143  
Παλιό 10-09-2009, 19:05
kostas-patra Ο/Η kostas-patra βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: α
Μηνύματα: 668
Προεπιλογή Απάντηση: BMW ή VARADERO ??????????????????

επί του αρχικού ερωτήματος

όταν σε ενδιαφέρει να αγοράσεις το ένα ή το άλλο μοντέλο, από την α ή την β ή και την γ εταιρία, δεν πας με μπούσουλα το εγχειρίδιο του τμήματος μάρκετινγκ της εκάστοτε εταιρίας, μα ψάχνεσαι και κάπου στις μαύρες σελίδες, γιατί το θέμα δεν είναι μόνο τι μπορεί κάθε εργαλείο να κάνει, αλλά επίσης τι συχνά πυκνά παθαίνει

κανένας όμως δεν χαρακτήρισε το μαύρο μουσείο της bmw προβοκατόρικο ή πρακτορείο του ιάπωνα, ούτε γίνονται αναγωγές ότι σώνει και καλά όλα αυτά θα συμβούν σε όλες τις μηχανές με τον έλικα, μιας και ο παράγοντας, οδηγός, μάστορας, αναλώσιμα και συνέπεια, μπορούν να επιφέρουν σκαμπανεβάσματα που να μην χωρούν σε καμία στατιστική

όταν αγόρασα εγώ το 1100, η τελευταία και αξιοπρόσεχτη γνώμη που ζήησα επι προσωπικού ήταν του γιώργη, που έχει γνώμη, γνώση και άποψη και με βάση αυτές υποστηρίζει τα όσα λέει, έχοντας περάσει από το στρατόπεδο της bmw και που για τους λόγους του, καθόλα βάσιμους αποφάσισε να πάει σε άλλες πορτοκαλιές

το θέμα μας δεν είναι ο γιώργης και όποιος παίζει μπάλα επί προσωπικού, παίζει φάουλ, ακόμα κι εγώ

gsforum ναι, gsιφλίκι νο

φιλικά φίλε nls, με συνομοσιολογίες δεν χτίζονται ούτε γκρεμίζονται τα κάστρα που αντέχουν, η μεταπωλητική αξία μιας μηχανής δεν αυξάνεται με τα κρυμμένα ελαττώματά της, μα με τα επιδιορθωμένα. αυτό εγώ κρατώ από τις αντίθετες απόψεις, μια ευκαιρία να διορθώσω ελαττώματα, αν υπάρχουν και ευτυχώς με κάποιες ανακλήσεις προλαβαίνουν και διορθώνονται
Reply With Quote
  #144  
Παλιό 12-10-2009, 10:47
gsrob Ο/Η gsrob βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: larisa
Μoto: 1200gs-07
Μηνύματα: 104
Προεπιλογή Απάντηση: BMW ή VARADERO ??????????????????

Φιλαράκια.Έλειπα για ένα διάστημα και επανήλθα.Πρέπει να βάζω σιγα σιγά το χέρι στην τσέπη.Στο θέμα μας.Μου άρεσε αυτό που λέει ο Κώστας-Πάτρα οτι

Απόσπασμα:
η μεταπωλητική αξία μιας μηχανής δεν αυξάνεται με τα κρυμμένα ελαττώματά της, μα με τα επιδιορθωμένα.
Αυτό δείχνει σοβαρή εταιρία που διορθώνει τα τυχόν λάθη της.Γιατί μην μου πεις οτι η ΒΑΡΑΝΤΕΡΟ δεν έχει προβλήματα.(του φίλου μου πάντως έχει βγάλει ψιλοπράγματα).
Μπορεί κάποιος να ξέρει τι προβλήματα βγάζουν οι ΒΑΡΑΝΤΕΡΟ ;;;;;
Και άλλη μια ερωτηση.Είναι καλή η εποχή για αλλαγή μηχανής η να περιμάνω την νέα χρονιά;;;;;;
Reply With Quote
  #145  
Παλιό 25-12-2010, 05:50
Capitain Ο/Η Capitain βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Πειραιάς
Μoto: 2005 R1200RT
Μηνύματα: 1,335
Προεπιλογή Απάντηση: BMW ή VARADERO ??????????????????

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Dionisis Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλαρακια εχω το gsa 1150 και ο αδελφος μου το varadero συχνα κανουμε ταξιδια και αλλαζουμε μηχανες ετσι για <ξεμουδιασμα> ουτε εγω ειμαι ειμαι ευχαριστημενος με το vara ουτε ο αδελφος μου με το gs ειναι θεμα γουστου και πως την βρισκει ο καθενας..... τωρα το ρητω ειναι bmw δεν χαλαει μ@@@@ες η ειναι Ηonda αξιοπιστια π@@@@@@ιες ειναι μηχανες και εαν ειναι να σου βγαλει κατι θα στο βγαλει εαν ειναι να σε αφησει δεξια θα το κανει εδω διαβαζουμε για μηχανες με 2000 χλμ που βγαζουν προβληματα........τεσπα καλα χλμ σε ολους μας και το κοινο που εχουμε να ειμαστε πανω σε δυο τροχους ειναι αυτο που μας ενωνει και γουσταρω που χαιρετω και με χαιρετουν οταν ταξιδευω ειτε ειναι με παπι ειτε με harley TO MONO κοινο και τo ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ EINAI οτι και οι δυο ειμαστε καβαλα με κρανος στο κεφαλι ............παντα ορθιοι λοιπον .....
Ξεθάβω λόγω παραπομπής συμφορουμίτη στο συγκεκριμένο ποστ (μα καλά το θυμόταν η περίμενε την ευκαιρία να το αναφέρει?)
(http://www.gsforum.gr/%CE%95%CE%BB%C...tml#post279662

Στο δια ταύτα ομως, το θέμα δεν ειναι ο προορισμος, αλλά το ταξίδι και η όρεξη για καινουρια πράγματα και επιθυμία για να γνωρίσουμε κοσμο, να ανταλλαξουμε χαμόγελα, εμπειρίες και να μοιραστουμε προορισμους.
Εμεις οι ναυτικοι λέμε οτι τα καλα βαπορια που περνας καλα τα κανουν οι ανθρωποι...
Αλλά...Μερικες εχουν χαρακτηρα, κακα τα ψεμματα..
Reply With Quote
  #146  
Παλιό 30-12-2010, 14:05
windman1200 Ο/Η windman1200 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: ΝΕΟ ΦΑΛΗΡΟ
Μoto: τώρα πια, δεν έχω...
Μηνύματα: 226
Προεπιλογή Απάντηση: BMW ή VARADERO ??????????????????

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Capitain Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο δια ταύτα ομως, το θέμα δεν ειναι ο προορισμος, αλλά το ταξίδι και η όρεξη για καινουρια πράγματα και επιθυμία για να γνωρίσουμε κοσμο, να ανταλλαξουμε χαμόγελα, εμπειρίες και να μοιραστουμε προορισμους.
Εμεις οι ναυτικοι λέμε οτι τα καλα βαπορια που περνας καλα τα κανουν οι ανθρωποι...
Αλλά...Μερικες εχουν χαρακτηρα, κακα τα ψεμματα..
Aυτό είναι το ρεζουμέ της υπόθεσης. Αλλά μιας και μιλάμε για καθαρά αντρικό "παιγνίδι", κατ' εμέ έχεις δύο επιλογές :
1) Παίρνεις "μπουμπού" και προσθέτεις αλάτι στη ζωή σου, ώστε να τη βγαίνεις στο φίλο σου, άμα έχετε και οι δύο varadero θα πεθάνετε από τη βαρεμάρα!!
2) Παίρνεις varadero και αναλώνεις το υπόλοιπο της ζωής σου αναρωτόμενος τι π@π@ριά έκανες και δεν πήρες μπέμπα.

Η τελική επιλογή είναι δική σου.
Reply With Quote
  #147  
Παλιό 31-12-2010, 02:37
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: BMW ή VARADERO ??????????????????

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από windman1200 Εμφάνιση μηνυμάτων
Aυτό είναι το ρεζουμέ της υπόθεσης. Αλλά μιας και μιλάμε για καθαρά αντρικό "παιγνίδι", κατ' εμέ έχεις δύο επιλογές :
1) Παίρνεις "μπουμπού" και προσθέτεις αλάτι στη ζωή σου, ώστε να τη βγαίνεις στο φίλο σου, άμα έχετε και οι δύο varadero θα πεθάνετε από τη βαρεμάρα!!
2) Παίρνεις varadero και αναλώνεις το υπόλοιπο της ζωής σου αναρωτόμενος τι π@π@ριά έκανες και δεν πήρες μπέμπα.

Η τελική επιλογή είναι δική σου.

Μέρες που είναι είπα να μην πάρω θέση και θα το πράξω. Αλά βρε αδερφέ το να πάρεις??? (μπουμπού)??? το συγκρίνεις με το αλάτι ,μπράβο σου...
Είναι αλμυρό μην το ξεχνάς.

Καλή χρονιά φίλε μου
Reply With Quote
  #148  
Παλιό 03-01-2011, 13:21
windman1200 Ο/Η windman1200 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: ΝΕΟ ΦΑΛΗΡΟ
Μoto: τώρα πια, δεν έχω...
Μηνύματα: 226
Προεπιλογή Απάντηση: BMW ή VARADERO ??????????????????

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από napgeo Εμφάνιση μηνυμάτων
Μέρες που είναι είπα να μην πάρω θέση και θα το πράξω. Αλά βρε αδερφέ το να πάρεις??? (μπουμπού)??? το συγκρίνεις με το αλάτι ,μπράβο σου...
Είναι αλμυρό μην το ξεχνάς.

Καλή χρονιά φίλε μου
Μου φαίνεται ότι είσαι λίγο "πεζός", ή είναι η ιδέα μου;;
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΝΑ 'ΧΟΥΜΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ
Reply With Quote
  #149  
Παλιό 03-01-2011, 13:50
BMW 1150 RT Ο/Η BMW 1150 RT βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: Goldwind1800
Μηνύματα: 692
Προεπιλογή Απάντηση: BMW ή VARADERO ??????????????????

Χρόνια πολλά και Μοτοχιλιόμετρα χωρίς προβλήματα - ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΟΤΟ ΕΧΟΥΝ ΔΥΟ ΡΟΔΕΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΙΜΟΝΙ - Η επιλογή ειναι ΔΙΚΗ ΜΑΣ
κώστας goldwing
Reply With Quote
  #150  
Παλιό 03-01-2011, 16:12
D_S_P Ο/Η D_S_P βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑ
Μoto: BMW R 1200 ADVENTURE [30 Years]
Μηνύματα: 71
Προεπιλογή Απάντηση: BMW ή VARADERO ??????????????????

ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΧΡΟΝΙΑ
ΚΑΒΑΛΑ ΟΤΙ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ - ΟΛΑ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ κ ΕΞΙΣΟΥ ΠΟΙΟΤΙΚΑ.

ΚΑΛΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ κ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ
Reply With Quote
Απάντηση

Tags
1100, 1150, 1200, bmw, bmw gs moto, bmw moto, bmw moto gs, bmwmoto, e-rockit, f800, forum, forumgs, gs 1150, gs forum, gs moto bmw, gs_gs, gs1100, gs800, gsbmw, gsbmwmoto, gsforum, gsmoto, moto, moto bmw, motobmw


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Κατοχος Varadero!! Gemat Καλώς ήλθατε 31 21-07-2009 11:06
Honda Varadero 2009 Black_Shadow Νέα μοντέλα BMW 49 06-05-2009 13:01
Αναγνώριση Χρονολογίας Varadero Vakalos Άλλες εταιρίες 3 03-01-2009 18:30


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:39.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!