GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Info ταξιδιών εσωτερικού > Info για Πελοπόνησο

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 13-08-2012, 19:07
Marcoze Ο/Η Marcoze βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: Iωαννινα
Μoto: R 1200 GS ADV
Μηνύματα: 251
Προεπιλογή Απάντηση: Ταξίδι στα Κύθηρα... (ζητούνται πληροφορίες)

καλα να περασετε γιαννη ειχα παει και εγω καποτε δεν θυμαμαι και πολλα πραγματα ,ειχα περασει πολυ καλα, ηρεμο με καλο φαγητο νησι τον 15αυγουστο ομως μην περιμενεις και πολλα , προς βορειο δυτικα εχει κατι νερακια μεσα σε κατι βραχακια για ψαξτο

Last edited by Marcoze; 13-08-2012 at 19:08.
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 13-08-2012, 20:26
Eftixis Ο/Η Eftixis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
Μoto: R 1200 RT 2011 καλοτάξιδο
Μηνύματα: 5,159
Προεπιλογή Απάντηση: Ταξίδι στα Κύθηρα... (ζητούνται πληροφορίες)

Βρέ ατιμούλη πάλι την κοπανάς Ότι και ετοιμαζόμουνα να σε πάρω για κάμπινγ στην Σούγια τσούπ βλέπω το ποστ
Λέω στην Γιάννα φέυγουμε για Κήθυρα τώρα ετοιμάσου . Δυστιχώς δεν μου βγένουν οι μέρεςμε τα καράβια διότι θέλω να είμαι πίσω την Πέμπτη το βράδι .

































πάρε και μερικές φώτο από την Γιάννα που πήγε πρόσφατα στα Κήθυρα
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 13-08-2012, 20:28
Eftixis Ο/Η Eftixis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
Μoto: R 1200 RT 2011 καλοτάξιδο
Μηνύματα: 5,159
Προεπιλογή Απάντηση: Ταξίδι στα Κύθηρα... (ζητούνται πληροφορίες)

άντε και καλά να περάσετε
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 13-08-2012, 20:30
yns Ο/Η yns βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: F800GS (απ'τα χωμάτινα), DR250R
Μηνύματα: 4,854
Προεπιλογή Απάντηση: Ταξίδι στα Κύθηρα... (ζητούνται πληροφορίες)

Γιάννη, Βασίλη και Ευτύχη ευχαριστώ!!

Πάω να φορτώσω και βουρ για το λιμάνι!!

Καλό 15αύγουστο σε όλους!
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 13-08-2012, 21:21
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Ταξίδι στα Κύθηρα... (ζητούνται πληροφορίες)

Και σε εσέ Καλή Παναγιά

Επειδή είμαι του χαρτη

Λιμνιώνας μικρή και όμορφη παραλία, υπάρχει μικρό ταβερνακι, πολυ υποτυπωδες...

Μυλοπόταμος και καταρρακτες όμορφο γραφικό χωριό με βασικές υποδομές καφέ, φαγητού πολύ κοντά έχει καταρράκτες με βαθρες, πας με τα ποδια...

Ποταμός Κεντρικό χωριό με Κυριακάτικο Παζαρι που έχει ιστορία πλέον των 400 ετών, αν είσαστε Κυρική εκεί να πάτε
Δεν έχει τουριστικοποιηθεί ακόμα...

Πλατειά Άμμος πολύ όμορφη παραλία, λόγω απόστασης δεν έχει πολύ κίνηση, πιθανολογώ ότι θα βρείτε χώρο για ελεύθερη κατασκήνωση, δεν έχω προσωπική εμπειρία...

Αβλέμονας Πολύ γραφικό ψαροχώρι, αλλά και πολύ τουριστικό με ότι αυτό συνεπάγεται, μια επίσκεψη για ναχουμε να λέμε ότι πηγαμε

Από τη χώρα στο Καψάλι Σεργιανίστε κανα βραδάκι... Ταβέρνες στο Καψάλι τουριστικές και ακριβες...


Το καμπινκγ μέτριο, δεν γνωρίζω αν έχει βελτιωθεί, ευκαιρία να το μάθουμε από σας


Φυρή Άμμος Παραλία την πιάνει ο Βοριάς

Κομπονάδα Στα ανατολικά του νησιού, η Κομπονάδα είναι μία από τις πιο άγριες παραλίες. Βρίσκεται ανάμεσα στην Φυρή Άμμο του Καλάμου και το Καλαδί. Μεγάλα βότσαλα, πολύ βαθιά νερά. Για να προσεγγίσει κανείς την παραλία θα πρέπει να κινηθεί προς τα χωριά Τραβασαριάνικα ή Γουδιάνικα και μετά να ακολουθήσει τις πινακίδες. Όπως όλες σχεδόν οι παραλίες του νησιού, δεν είναι οργανωμένη αλλά η πολύ εύκολη πρόσβαση είναι ένα από τα ατού της μιας και μέχρι την παραλία καταλήγει ασφαλτόδρομος.

Μικρό νησί τα Κύθηρα, παντού ομορφιές!!
( Ισως η καλύτερη ιστοσελίδα για το νησί)

Καλό Ταξίδι να έχετε!
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 13-08-2012, 21:25
ARGI Ο/Η ARGI βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: KARDITSA
Μoto: R 850 GS (Red Fat Lady!!!)
Μηνύματα: 9,816
Προεπιλογή Απάντηση: Ταξίδι στα Κύθηρα... (ζητούνται πληροφορίες)

Παλικάρια καλά να περάσετε!!!
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 13-08-2012, 23:00
asotosios Ο/Η asotosios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μεταμόρφωση
Μoto: MOTO GUZZI BREVA 1100 ABS 2007
Μηνύματα: 3,009
Προεπιλογή Απάντηση: Ταξίδι στα Κύθηρα... (ζητούνται πληροφορίες)

Όπου και να μείνεις...πρέπει να φας στην "Φυλιω"...θα με θυμηθείτε...!!!


Χύμα είναι πιο καλα...!!! Καλα να περάσετε...!!!
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 14-08-2012, 00:11
kostaskyriakos Ο/Η kostaskyriakos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Μoto: 1200 gs adv
Μηνύματα: 512
Προεπιλογή Απάντηση: Ταξίδι στα Κύθηρα... (ζητούνται πληροφορίες)

οπωσδηποτε για φαγητο στο καψαλι και συγκεκριμενα στομ ''ΜΑΓΟ'' και στην χωρα των κυθηρων στον ''ΖΟΡΜΠΑ''!!
ΚΑΙ βολτα με σκαφος στο ''αυγο''ή ''χύτρα΄΄ δεν θυμαμαι πολυ καλα απο το καψαλι φευγει
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 14-08-2012, 12:57
yns Ο/Η yns βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: F800GS (απ'τα χωμάτινα), DR250R
Μηνύματα: 4,854
Προεπιλογή Απάντηση: Ταξίδι στα Κύθηρα... (ζητούνται πληροφορίες)

Για την ωρα κανουμε μπανακι στην λιμνη Βουλιαγμενη στο Λουτρακι. Ηρθαμε απο Βιλια. Θα μεινουμε εδω αποψε και μαλλον αυριο σιγα σιγα θα κατηφορισουμε. Σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες σας!
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 14-08-2012, 14:36
mck Ο/Η mck βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Χολαργός - Παπάγου
Μoto: R1200GS SE (2009)
Μηνύματα: 618
Προεπιλογή Απάντηση: Ταξίδι στα Κύθηρα... (ζητούνται πληροφορίες)

Live from Kythira (συμπληρωματικά στους φίλους που έγραψαν παραπάνω):
Το Δημοτικο camping στο Καψαλι είναι μέσα στα πεύκα, αλλα δεν ξέρω τι συνθήκες επικρατούν ...
Ίσως να μπορείτε να στησετε σκηνές στην παραλία μεταξύ Παλιοπολης και Κομποναδας, κοντά στην ταβέρνα Σκανδεια, ωραία θάλασσα, μεταξύ χωριου Αβλεμονα και παραλίας Καλαδι, αμφότερα must see ..
Στα βόρεια του νησιού παίζει ελεύθερο camping κοντά στην Κακιά Λαγκαδα όπου και ωραία οργανωμένη παραλία με beach bar etc και ανατολικοτερα το Διακοφτι, αν και λιμάνι, απίστευτη αμμουδερη θάλασσα, η χαρά του παιδιού και φαγητό (ιδίως κακαβια) στον Μανώλη. Πάνω απο το Διακοφτι στην κορυφή του βουνού ο Αη Γιώργης του Βουνού με απίστευτη θεα.
ελεύθερο camping παίζει και στην Φυρη Άμμο (Καλαμου), η αγαπημένη μου, αλλα την "πιάνει" ο ΒΑ αέρας, όπως όλες τις ανατολικές παραλίες πλην Χαλκού. Όταν είσαι κοντα τον Καλαμο πας για φαγητο στην Φιλιω! Τέλος!
Στη Χώρα σουβλάκια και μπιφτεκια στον Ζορμπα και ποτάκι στο Mercatto, και στον Κουκο κατηφοριζοντας προς Καψαλι, αφού επισκεφθείτε το Κάστρο, όπου και παντρεύτηκα την Τσιριγωτισσα γυναικουλα μου
Στο Καψαλι μπάνιο άνετα όταν φυσάει Βοριας και φαγητό στο Υδραγωγειο, στην Χυτρα, και ψάρια στον Μαγο. Πρωινά και κρέπες κλπ στο Λεμονι και στη Βανιλια. Παίζει πολυ ωραία παραλία απέναντι (με θαλασσιο ποδήλατο, αλλα και μονοπάτι απο το δρόμο) ονόματι Σπαραγαριο. Απο Καψαλι οπωσδήποτε να πάτε στο νησάκι βράχο Χυτρα με το Glass Bottom του Σπύρου!
Άλλη πολυ ωραία παραλία (νότια) με beach barακι στο Μελιδονι, απ' όπου μπορείτε να πάτε και στα Μοναστήρια της Παναγίας της Μυρτιδιωτισσας και της Αγίας Ελεσσας και μετα φαγητο στη δροσια στον Πλατανο στον Μυλοποταμο όπου και οι Καταρράκτες, επίσης must see ... Ζητήστε οδηγίες για Νερομυλους (!), εάν άντεχετε λίγο trekking ... Αξίζουν, όπως και τα Πορφυρα Μονοπάτια του νησιού, πρόσφατη εξαιρετική πρωτοβουλία για trekking για όσους ψηνονται και αντέχουν, εγω μάλλον δεν ... Δεν έχω πρόχειρο το site, google it ...
Πάρτε κανά τηλ στο 6947 187 168 να τα πούμε κι απο κοντα!
Καλα να περάσετε!
Μηνας
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:21.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!