GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 14-03-2010, 20:14
D_Artagian Ο/Η D_Artagian βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Patra
Μoto: R 1200 GS LC 2013
Μηνύματα: 630
Προεπιλογή Κροατία , tips κλπ ?

Σκεφτόμαστε για Κροατία αυτό το καλοκαίρι.. Υπάρχουν κάποιες εμπειρίες,tips , καμια ιδιαίτερη διαδρομή που θα πρέπει να δούμε έτσι ώστε να αποκομείσουμε τα περισσότερα από αυτά ???
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 14-03-2010, 20:17
Michael Chatzilias Ο/Η Michael Chatzilias βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αθήνα, Μετς
Μoto: Έμεινα χωρίς μηχανή...
Μηνύματα: 1,603
Προεπιλογή Απάντηση: Κροατία , tips κλπ ?

Κι εμείς σκοπεύουμε μέσα στο καλοκαίρι, συνδυάζοντας Sarajevo και Bosnia, έπειτα γυρνώντας από Slovenia και Minoan από Βενετία.

Καλά να περάσετε!
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 14-03-2010, 22:09
Jefe Ο/Η Jefe βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ΡΙΟΝ
Μoto: 1200GS Adventure
Μηνύματα: 11,154
Προεπιλογή Απάντηση: Κροατία , tips κλπ ?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από D_Artagian Εμφάνιση μηνυμάτων
Σκεφτόμαστε για Κροατία αυτό το καλοκαίρι.. Υπάρχουν κάποιες εμπειρίες,tips , καμια ιδιαίτερη διαδρομή που θα πρέπει να δούμε έτσι ώστε να αποκομείσουμε τα περισσότερα από αυτά ???
Γιάννη καλησπέρα. Έχω πάει Κροατία, κ έχω περάσει απ'όλες τις πόλεις στις Δαλματικές ακτές, ως επίσης κ στο Ζάγκρεμπ. Να τα πούμε στον καφέ την Τετάρτη?


Jefe
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 14-03-2010, 22:14
lgs Ο/Η lgs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Athina
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή Απάντηση: Κροατία , tips κλπ ?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Jefe Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιάννη καλησπέρα. Έχω πάει Κροατία, κ έχω περάσει απ'όλες τις πόλεις στις Δαλματικές ακτές, ως επίσης κ στο Ζάγκρεμπ. Να τα πούμε στον καφέ την Τετάρτη?


Jefe
Θα με ενδιέφερε και εμένα.Αν γίνετε να τα πείτε από εδώ.Μπορεί να ενδιαφέροντε και άλλα παιδιά.
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 14-03-2010, 22:16
D_Artagian Ο/Η D_Artagian βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Patra
Μoto: R 1200 GS LC 2013
Μηνύματα: 630
Προεπιλογή Απάντηση: Κροατία , tips κλπ ?

απο κοντά την Τετάρτη , και διαδυκτιακά από εδώ !!! εγω τουλ. ειμαι υπο σκέψη !! για να δουμε !!
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 14-03-2010, 23:19
lgs Ο/Η lgs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Athina
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή Απάντηση: Κροατία , tips κλπ ?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από D_Artagian Εμφάνιση μηνυμάτων
απο κοντά την Τετάρτη , και διαδυκτιακά από εδώ !!! εγω τουλ. ειμαι υπο σκέψη !! για να δουμε !!

Χίλια ευχαριστώ φίλε μου.Ποιά εποχή ενδιαφέρεσαι;;;;
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 14-03-2010, 23:38
tsompanis Ο/Η tsompanis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ioannina
Μηνύματα: 3,084
Προεπιλογή Απάντηση: Κροατία , tips κλπ ?

καλό θέμα άνοιξες!ενοείτε πως μπορείς να πάρεις πολλές πληροφορίες απο ταξιδιωτικά.
καλό είναι να ποστάρετε εδώ ή κάπου αλλού τις ημερομηνίες γιατί ενδιαφέρει πολύ κόσμο.
και εμείς απο μακριά,δεν μπορούμε να τα πούμε σε καφέ,δυστηχώς.
εγώ το έχω σίγουρο 2 φορές φέτος.μια ,για μετά τις 15 ιουλίου και μια μετά τις 18 αυγούστου,πηγαίνοντας για παραπάνω
.
να πω δυό πράγματα προς ενημέρωση

και οι δύο ημερομηνίες δεν είναι καλές απο θέμα κίνησης.υπάρχει πολύς κόσμος και πολύ κίνηση εκείνο τον καιρό σε όλη την παράκτια ζώνη,μέχρι ψηλά που φεύγεις απο θάλλασα να χωθείς για λιουμπλιάνα σλοβενία.
καλύτερη εποχή σεπτέμβρης
μπορείτε να συδιάσετε μαυροβούνιο ή και αλβανία,φτάνοντας μέχρι εκεί.παράκτια είναι πολύ όμορφα.

στην κροατία θα ευχαριστηθείτε με την ποιότητα στην άσφαλτο και τα λάστιχα,δείχνουν την αξία τους!
γενικά μην αφήνετε κράνη και πράγματα πάνω στην μηχανή και είναι προτιμότερο στην βοσνία και το μαυροβούνιο να κάνετε συνάλαγμα και να μην πληρώνετε με ευρώ.
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 14-03-2010, 23:58
lgs Ο/Η lgs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Athina
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή Απάντηση: Κροατία , tips κλπ ?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsompanis Εμφάνιση μηνυμάτων
καλό θέμα άνοιξες!ενοείτε πως μπορείς να πάρεις πολλές πληροφορίες απο ταξιδιωτικά.
καλό είναι να ποστάρετε εδώ ή κάπου αλλού τις ημερομηνίες γιατί ενδιαφέρει πολύ κόσμο.
και εμείς απο μακριά,δεν μπορούμε να τα πούμε σε καφέ,δυστηχώς.
εγώ το έχω σίγουρο 2 φορές φέτος.μια ,για μετά τις 15 ιουλίου και μια μετά τις 18 αυγούστου,πηγαίνοντας για παραπάνω
.
να πω δυό πράγματα προς ενημέρωση

και οι δύο ημερομηνίες δεν είναι καλές απο θέμα κίνησης.υπάρχει πολύς κόσμος και πολύ κίνηση εκείνο τον καιρό σε όλη την παράκτια ζώνη,μέχρι ψηλά που φεύγεις απο θάλλασα να χωθείς για λιουμπλιάνα σλοβενία.
καλύτερη εποχή σεπτέμβρης
μπορείτε να συδιάσετε μαυροβούνιο ή και αλβανία,φτάνοντας μέχρι εκεί.παράκτια είναι πολύ όμορφα.

στην κροατία θα ευχαριστηθείτε με την ποιότητα στην άσφαλτο και τα λάστιχα,δείχνουν την αξία τους!
γενικά μην αφήνετε κράνη και πράγματα πάνω στην μηχανή και είναι προτιμότερο στην βοσνία και το μαυροβούνιο να κάνετε συνάλαγμα και να μην πληρώνετε με ευρώ.


respect tsopanis !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 15-03-2010, 00:12
tsompanis Ο/Η tsompanis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ioannina
Μηνύματα: 3,084
Προεπιλογή Απάντηση: Κροατία , tips κλπ ?

μόλις μπεις στην ακτογραμμή και κινηθείς παραλιακά στο μαυροβούνιο σε πιάνει μια λαχτάρα να προχωρήσεις,,,,,και να να προχωρήσεις,δίχως τελειωμό.και όταν λέμε παραλιακά μην φανταστείτε τίποτα ευθείες.μπορεί να είσαι στο ίδιο μέρος ,αλλά για να πας απο το ένα σημείο στο άλλο να κάνεις την γύρα απο όλους τους φυσικούς κολπίσκους!μια τρέλα δηλαδή!
προχωρώντας κροατία,αφού περάσετε την λωρίδα της βοσνίας,έρχεται το ντουμπρόβνικ και το σπλιτ.θέλεις τουλάχιστον απο μια μέρα για τις 2 ιστορικές πόλεις.

και κάτι τελευταίο.όταν φτάσετε ψηλά και τελειώνει σιγά σιγά η θάλασα,θα βρεθείτε στο δίλημα προς τα που θα τραβήξετε.προς ζάγκρεμπ ή λιουμπλιάνα??
εγώ συστήνω προς λιουμπλιάνα
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 15-03-2010, 00:17
gbmw Ο/Η gbmw βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: 1200 GS
Μηνύματα: 280
Προεπιλογή Απάντηση: Κροατία , tips κλπ ?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsompanis Εμφάνιση μηνυμάτων
μόλις μπεις στην ακτογραμμή και κινηθείς παραλιακά στο μαυροβούνιο σε πιάνει μια λαχτάρα να προχωρήσεις,,,,,και να να προχωρήσεις,δίχως τελειωμό.και όταν λέμε παραλιακά μην φανταστείτε τίποτα ευθείες.μπορεί να είσαι στο ίδιο μέρος ,αλλά για να πας απο το ένα σημείο στο άλλο να κάνεις την γύρα απο όλους τους φυσικούς κολπίσκους!μια τρέλα δηλαδή!
προχωρώντας κροατία,αφού περάσετε την λωρίδα της βοσνίας,έρχεται το ντουμπρόβνικ και το σπλιτ.θέλεις τουλάχιστον απο μια μέρα για τις 2 ιστορικές πόλεις.

και κάτι τελευταίο.όταν φτάσετε ψηλά και τελειώνει σιγά σιγά η θάλασα,θα βρεθείτε στο δίλημα προς τα που θα τραβήξετε.προς ζάγκρεμπ ή λιουμπλιάνα??
εγώ συστήνω προς λιουμπλιάνα

Καλά!!!!!!Είσαι άρχοντας λέμε !!!!!!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
Απάντηση

Tags
διαδρομές, κροατία


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
101 Tips for Bikers GS_maniac Γενικά - Αναβάτης 37 22-03-2013 14:15
ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΣΤΙΧΟΙ/ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ κλπ kostas_366 Διάφορα 145 12-06-2011 10:07
Windows 7 tips Panos_Gr Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games 5 02-02-2010 19:15
Κροατία καλοκαίρι 2010 Michael Chatzilias Ταξίδια στο εξωτερικό 15 30-01-2010 20:48
Tips για 1200 GS KostasGS Τεχνικά θέματα διάφορα 19 05-07-2009 10:32


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:54.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!