GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 09-11-2010, 22:52
traveler Ο/Η traveler βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: GS Adventure 1200
Μηνύματα: 4
Προεπιλογή Σπασμενες βασεις απο προβολακια

Καλησπερα ,
ηθελα να ζητησω την γνωμη σας πανω σε αυτο που με απασχολει ...
Εχω GSA 2009 μοντ. και ακομα στην εγγυηση .....! στα 20,000 χλμ παρατηρησα οτι οι βασεις απο τα μαμα προβολακια ειχαν ραγισει και οταν πηγα για σερβις μου τα αντικαταστησαν χωρις καμμια αντιρηση .....Τωρα στα 30,000 χλμ παρατηρω οτι και οι νεες βασεις που μου εβαλαν εχουν παλι ραγισει...! Εχετε παρατηρησει - ακουσει κατι παρομοιο ??
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 09-11-2010, 22:55
traveler Ο/Η traveler βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: GS Adventure 1200
Μηνύματα: 4
Προεπιλογή Απάντηση: Σπασμενες βασεις απο προβολακια

Παραλληλα για να εχετε μια πιο καθαρη εικονα .... η μηχανη δεν εχει πεσει , ουτε εχει χτυπηθει απο εμενα η απο αλλον σε εκεινα τα σημεια .....
Αυτο που μου περναει απο το μυαλο ειναι να δημιουργειται απο τους κραδασμους...... αλλα μονο σε μενα ??
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 09-11-2010, 23:45
Capitain Ο/Η Capitain βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Πειραιάς
Μoto: 2005 R1200RT
Μηνύματα: 1,335
Προεπιλογή Απάντηση: Σπασμενες βασεις απο προβολακια

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από traveler Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα ,
ηθελα να ζητησω την γνωμη σας πανω σε αυτο που με απασχολει ...
Εχω GSA 2009 μοντ. και ακομα στην εγγυηση .....! στα 20,000 χλμ παρατηρησα οτι οι βασεις απο τα μαμα προβολακια ειχαν ραγισει και οταν πηγα για σερβις μου τα αντικαταστησαν χωρις καμμια αντιρηση .....Τωρα στα 30,000 χλμ παρατηρω οτι και οι νεες βασεις που μου εβαλαν εχουν παλι ραγισει...! Εχετε παρατηρησει - ακουσει κατι παρομοιο ??
Εγώ πιθανολογώ να είναι κι απ'το πολύ σφίξιμο...
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 10-11-2010, 01:39
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: Σπασμενες βασεις απο προβολακια

σκοπιμως ειναι τοοσο εθασθητα....για το ενδεχομενο πτωσης....στα προηγοθμενα προβολακια...δεν εβγαινε το δαχτυλιδι σαν ανταλλακτικο...συνεπως επρεπε να αντικαταστησεις οοολο το προβολακι....το ####το τωρα ειναι οτι τα εχουν παρακανει ευαισθητα....συνεπως...προσοχη στο σφυξιμο...βαση manual....και προσωπικη συμβουλη...απευευγε το hard στις αναρτησεις...οσο και ναφαινεται κουλο....οισκληρες αναρτησεις σε συνδυασμο με τον κραδασμο στα boxer μοτερ μας ειναι ενα και ενα για...ραγισματα στα δαχτυλιδια των προβολεων.....
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 10-11-2010, 09:11
traveler Ο/Η traveler βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: GS Adventure 1200
Μηνύματα: 4
Προεπιλογή Απάντηση: Σπασμενες βασεις απο προβολακια

Απο θεμα σφιξιματος ..... εγω χερι δεν εχω βαλει ποτε , δλδ οπως τα βαλανε ειναι δεν πειραξα τιποτα .! Απο θεμα αναρτησεων παντα χρησιμοποιω το Comfort - ειδικα μεσα στην πολη - γιατι ειναι πολυ πιο ανετο και μαλακο ...!!
Και αντε τωρα πες τα ξανααλλαζουν στην εγγυηση (θελω να ελπιζω) .... μετα ? σε 6
μηνες τελειωνει η εγγυηση ......
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 10-11-2010, 09:36
mjtir Ο/Η mjtir βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΕΛΛΗΝΙΚΟ GS1200ADV
Μoto: R1200GS ADV
Μηνύματα: 373
Προεπιλογή Απάντηση: Σπασμενες βασεις απο προβολακια

Ειχα το ιδιο προβλημα οχι μονο με της μαμας αλλα και με ενα ζευγαρι αftermarket hella ff 200 με την διαφορα οτι τα τελευταια επισκευαζονται ενω τα πρωτα οχι .
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Πωλουνται βασεις για προβολακια Ρ1200adventure vasorfa Πωλήσεις αξεσουάρ/ανταλλακτικών μοτοσυκλετών 7 13-09-2011 01:59
ζητουνται προβολακια ... point zero Ζήτηση 2 13-07-2010 09:41
προβολακια tonis17 Γενικά - Μοτοσυκλέτα 8 08-06-2010 10:09
βασεις αλουμινιου bmw απο gs adventure lempoi Πωλήσεις αξεσουάρ/ανταλλακτικών μοτοσυκλετών 11 11-04-2010 10:03
Πλαινες βαλιτσες και βασεις BMW απο 1200GS Vasilis Πωλήσεις αξεσουάρ/ανταλλακτικών μοτοσυκλετών 2 26-02-2010 21:35


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:27.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!