GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #111  
Παλιό 26-01-2012, 21:09
MOYTPO Ο/Η MOYTPO βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: BMW GS
Μηνύματα: 2,160
Προεπιλογή Απάντηση: Club ''σκασμενων'' αναρτησεων.....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tattoopanther Εμφάνιση μηνυμάτων
πάντως σε μένα καλή θέληση δεν δείξανε .,τον Μήτσο τον βάλαν πάλι την κολοSHOWA και μια απο τα ίδια και στον skyhigh.
και το δικό μου το νήμα σβύστηκε σχετικά με ομαδικές καταγγελίες
και το ξαναλέω οτι πρέπει να εκμεταλευτούμε αυτήν την δυνατότητα του καταναλωτή. και αν κάνουμε μια λίστα με υπογραφές να δείτε πόσοι θα μαζευτούμε.,.,.,το πώς και τι μπορεί να προκήψη, και κατα πόσο μπορούμε να αποζοιμιωθούμε, αυτό δεν το γνωρίζω,.,., αλλα νομίζω ότι αξίζη να το τρέξουμε.,.,, γιατι υπάρχουν πολλά θύματα.,.,.,
Συμφωνω.
Δεν πρεπει να επαναπαυομαστε γιατι η δικη μας δεν εχει αρχισει το κλαμα, που απο οτι καταλαβαινω ειναι θεμα χρονου.
Το οτι καιγεται το σπιτι του γειτονα δεν σημαινει οτι χαιρομαστε που δεν καιγεται και το δικο μας. Περνουμε κουβαδες και τρεχουμε.
Και αντε αυτοι που εχουν εγγυηση. Εκεινοι που δεν εχουν??? Και εχουν και ESA???
Reply With Quote
  #112  
Παλιό 26-01-2012, 21:32
TASOS GS Ο/Η TASOS GS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: Chalkidiki 40° 14' 38" (40.2439°) north
Μηνύματα: 845
Προεπιλογή Απάντηση: Club ''σκασμενων'' αναρτησεων.....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από MOYTPO Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμφωνω.
Δεν πρεπει να επαναπαυομαστε γιατι η δικη μας δεν εχει αρχισει το κλαμα, που απο οτι καταλαβαινω ειναι θεμα χρονου.
Το οτι καιγεται το σπιτι του γειτονα δεν σημαινει οτι χαιρομαστε που δεν καιγεται και το δικο μας. Περνουμε κουβαδες και τρεχουμε.
Και αντε αυτοι που εχουν εγγυηση. Εκεινοι που δεν εχουν??? Και εχουν και ESA???
να παρεις varadero μουτρο να ησυχασεις
Reply With Quote
  #113  
Παλιό 26-01-2012, 21:39
Skyhigh Ο/Η Skyhigh βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 601
Προεπιλογή Απάντηση: Club ''σκασμενων'' αναρτησεων.....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TASOS GS Εμφάνιση μηνυμάτων
να παρεις varadero μουτρο να ησυχασεις
Reply With Quote
  #114  
Παλιό 27-01-2012, 18:33
THANOSEOD Ο/Η THANOSEOD βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ-AΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV '10
Μηνύματα: 381
Προεπιλογή Απάντηση: Club ''σκασμενων'' αναρτησεων.....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από squad Εμφάνιση μηνυμάτων
τι σου εβαλαν? και ποσα χλμ εχεις τωρα.

Περιμένω την απάντηση τη Δευτέρα . . . θεωρώ πάντως ότι είναι θέμα BMW Hellas και όχι αντιπροσωπείας!Ο μηχανικός της Μotion n' Style δε θεωρώ ότι μπορεί να επηρεάσει την απόφαση άμεσα . . . έβγαλε φώτο κ έβγαλε φωτοτυπία την άδεια κ το βιβλίο service!Aπόλυτα επαγγελματίκη στάση,βέβαια μου είπαν ότι το πιθανότερο είναι ν'αλλαχθεί πάλι με SHOWA,με δικό μου κόστος . . . Ξέχασα η ανάρτησή μου είχε σχεδόν αδειάσει από λάδι,έλειπα κ ο συγκάτοικος όπου την "πήγε" βολτίτσα δε πρόσεξε τη διαρροή καθόλου,μ'αποτέλεσμα όταν την είδα εγώ να είχε χυθεί πάνω στη μηχανή!Από την εταιρεία όταν το είδαν μου είπαν ή να την αφήσω εκεί ή να προσέχω πολύ λόγω της διαρροής!

Last edited by THANOSEOD; 27-01-2012 at 18:41.
Reply With Quote
  #115  
Παλιό 27-01-2012, 23:30
Ακιs Ο/Η Ακιs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: 1200 ADV μαυρη και χοντρη.... HONDA C90 84'
Μηνύματα: 6,038
Προεπιλογή Απάντηση: Club ''σκασμενων'' αναρτησεων.....

Επανερχομαι και πλεον μονο για την ιστορια να πω οτι και η επισκεψη στον αντιπροσωπο του Γερακα,ειχε την ιδια καταληξη.Δηλαδη,φωτο και αμεση αντικατασταση της αναρτησης.Τελικα ομως,ξαναπηγαινοντας στην Μ/S,μιας και υπαρχουν ''δεσμοι αιματος'' εκει ,μιλησα με κορυφαιο στελεχος ,και η αντικατασταση θα γινει κανονικα με τιποτα λιγοτερο απο WP.Μεχρι να την δω φορεμενη κραταω μικρο καλαθι βεβαια,αν και δεν νομιζω να γινει κατι διαφορετικο....
Reply With Quote
  #116  
Παλιό 28-01-2012, 00:05
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Club ''σκασμενων'' αναρτησεων.....

Πω, πω ρε παιδιά αυτή δεν είναι μαμά, η μητριά της Χιονάτης είναι...
Reply With Quote
  #117  
Παλιό 28-01-2012, 00:15
egefalikos Ο/Η egefalikos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μoto: R1200 GS 04
Μηνύματα: 4,672
Προεπιλογή Απάντηση: Club ''σκασμενων'' αναρτησεων.....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Πω, πω ρε παιδιά αυτή δεν είναι μαμά, η μητριά της Χιονάτης είναι...
Reply With Quote
  #118  
Παλιό 28-01-2012, 00:54
griv_gs Ο/Η griv_gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R 1200 GS ADVENTURE
Μηνύματα: 1,123
Προεπιλογή Απάντηση: Club ''σκασμενων'' αναρτησεων.....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Ακιs Εμφάνιση μηνυμάτων
Φρεσκα νεα....
Η εγυηση δεν με καλυπτει ουτε εμενα,παρολο που η μηχανη ειναι 3ος 2011.Προς το παρον ομως.Και αυτο γιατι η ζημια στο αμορτισερ ειναι στην αρχη,δηλαδη τωρα εχει αρχισει να δακρυζει.Οι φιλοι μας λοιπον οι γερμανοι λενε οτι πρεπει να φτασεις στο σημειο να πηγαινεις μονο με το ελατηριο,και να εχει πλυμμηρησει ο τοπος απ'τα λαδια,για να γινει φωτογραφηση και αντικατασταση.Γι'αυτο οσοι ειστε σε πρωιμο σταδιο ακομα,μην κανετε τον κοπο.Αν και εφοσον εχετε ακομη εγγυηση,δουλεψτε την και ο θεος βοηθος.Εγω παντως προσωπικα,επειδη θελω να τελειωνω,καθε πρωι πηγαινοντας για δουλεια,χαραξα νεα πορεια....απο δασος!!
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Ακιs Εμφάνιση μηνυμάτων
Επανερχομαι και πλεον μονο για την ιστορια να πω οτι και η επισκεψη στον αντιπροσωπο του Γερακα,ειχε την ιδια καταληξη.Δηλαδη,φωτο και αμεση αντικατασταση της αναρτησης.Τελικα ομως,ξαναπηγαινοντας στην Μ/S,μιας και υπαρχουν ''δεσμοι αιματος'' εκει ,μιλησα με κορυφαιο στελεχος ,και η αντικατασταση θα γινει κανονικα με τιποτα λιγοτερο απο WP.Μεχρι να την δω φορεμενη κραταω μικρο καλαθι βεβαια,αν και δεν νομιζω να γινει κατι διαφορετικο....
Όπως θα κατάλαβες δεν ήταν οι φίλοι μας οι Γερμανοί αλλά ούτε οι Έλληνες. Ήταν μόνο μία αντιπροσωπία.
Και μόνο για το παραμύθι τους δεν θα ξαναπήγαινα. Ή θα ξαναπήγαινα να του έδειχνα την καινούρια ανάρτηση από τον παναγιωτόπουλο. Γιατί στις εποχές που ζούμε μετράει η εξυπηρέτηση και ικανοποίηση του πελάτη με το μικρότερο κόστος.
Τώρα αν υπάρχουν δεσμοί
Υπάρχει και ο μαζοχισμός
Reply With Quote
  #119  
Παλιό 31-01-2012, 17:15
ΔΟΥΚΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Ο/Η ΔΟΥΚΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R1200 GS
Μηνύματα: 83
Προεπιλογή Απάντηση: Club ''σκασμενων'' αναρτησεων.....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Ακιs Εμφάνιση μηνυμάτων
Επανερχομαι και πλεον μονο για την ιστορια να πω οτι και η επισκεψη στον αντιπροσωπο του Γερακα,ειχε την ιδια καταληξη.Δηλαδη,φωτο και αμεση αντικατασταση της αναρτησης.Τελικα ομως,ξαναπηγαινοντας στην Μ/S,μιας και υπαρχουν ''δεσμοι αιματος'' εκει ,μιλησα με κορυφαιο στελεχος ,και η αντικατασταση θα γινει κανονικα με τιποτα λιγοτερο απο WP.Μεχρι να την δω φορεμενη κραταω μικρο καλαθι βεβαια,αν και δεν νομιζω να γινει κατι διαφορετικο....
Κράτα μικρό καλάθι γιατί και με΄να το ίδιο μου είπαν αλλά showa μου φόρεσαν 06/2009 model
Reply With Quote
  #120  
Παλιό 31-01-2012, 19:34
Ακιs Ο/Η Ακιs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: 1200 ADV μαυρη και χοντρη.... HONDA C90 84'
Μηνύματα: 6,038
Προεπιλογή Απάντηση: Club ''σκασμενων'' αναρτησεων.....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΔΟΥΚΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Κράτα μικρό καλάθι γιατί και με΄να το ίδιο μου είπαν αλλά showa μου φόρεσαν 06/2009 model
Προς το παρον ειμαστε στην φαση του ''περιμενε'',που εχουν σταλει οι φωτο,και αναμενουμε απαντηση......
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
BMW και σπασμενο μοτερ....... Dimitrism Τεχνικά θέματα διάφορα 114 14-03-2011 10:31
Πως μπορεί να εκφραστεί ο ΄΄Κανένας΄΄ τον δημοσκοπήσεων; MARK Επικαιρότητα 2 23-10-2010 14:17
Επιδιορθωση Σπασμενων Πλαστικων vasorfa Τεχνικά θέματα διάφορα 17 20-08-2010 11:23
Ενας αγανακτησμενος πολιτης. georgekostas Διάφορα 57 30-12-2009 23:36
Μεθυσμενος wolferin Ανέκδοτα 13 11-04-2009 21:52


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:51.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!