GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Κλειστό θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 22-05-2013, 19:40
LakisGS Ο/Η LakisGS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Λάρισα
Μoto: BMW R 1200 GS adventure '10
Μηνύματα: 4,323
Προεπιλογή Απάντηση: Αίτημα διαγραφής μέλους.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από napgeo Εμφάνιση μηνυμάτων
Παρακαλώ τους υπεύθυνους του GS FORUM όπως προβούν στη διαγραφή μου από μέλος ( napgeo) και καταστροφή των προσωπικών μου δεδομένων.
Σε περίπτωση μη ικανοποίησης του αιτήματος μου εντός 36 ωρών η ανωτέρω αίτηση θα παραπεμφθεί στην εισαγγελία Αθηνών.
Σας ευχαριστώ.

Copy paste από παλαιότερο post μου...


Θα σας πω μια μικρή και αληθινή ιστοριούλα που διαδραματίστηκε πριν από πολλά χρόνια στην ιδιαίτερη πατρίδα μου, την Κεφαλονιά, με πρωταγωνιστή τον Κεφαλονίτη σατυρικό ποιητή, Ανδρέα Λασκαράτο.
Μια φορά λοιπόν, κάποιοι που δεν τα πήγαιναν καλά με τον ποιητή, για να τον "πειράξουν", του έστειλαν σαν δώρο, ένα μεγάλο καλάθι με... σκ@τά. Ο Λασκαράτος λοιπόν, μόλις τα είδε, είπε στον υπηρέτη των "κυρίων" που έστειλαν το πεσκέσι, να μην φύγει γιατί ήθελε κι αυτός να τους στείλει κάτι. Κατέβηκε λοιπόν στον κήπο του, διάλεξε και έκοψε μερικά από τα καλύτερα λουλούδια του. Τα έβαλε σε ένα μεγάλο και ωραίο καλάθι, και τα έδωσε στον υπηρέτη για να τα πάει στα αφεντικά του. Πάρε αυτά τα λουλούδια, του είπε, να τα πας στους αφέντες σου και να τους πεις τα εξής: Ο Ανδρέας Λασκαράτος, σας στέλνει αυτά τα λουλούδια λέγοντας σας ότι "ότι έχει ο καθένας στο μυαλό του και στην καρδιά του, προσφέρει..."


Να είσαι πάντα καλά Ναπολέων, και πάντα όρθιος!
  #2  
Παλιό 22-05-2013, 20:14
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Αίτημα διαγραφής μέλους.

Ρε σεις......τί είναι αυτά που διαβάζω ?
Σεις οι μοντεράτορες, είστε "σημερινοί" και όχι "παλαιοί" σε αυτό το φόρουμ ?
Η ιστορία του φόρουμ δεν κοινοποιείται όλη δημόσια (σαφώς δεν είναι απαραίτητο), αλλά είναι γενικώς, γνωστή....μη κάνετε σαν να πέφτετε από τα σύννεφα....
Πού το κρύβατε τόσο μίσος και ξεσπαθώσατε όλοι μαζί σε τόσο λίγο χρόνο ?
Πού είναι αυτά τα αγνά, αμόλυντα και ειλικρινή αισθήματα μεταξύ αλλήλων ?
Δεν υπάρχει περίπτωση να τα έγραψε εν βρασμό ψυχής ? είναι γενικά υπερβολικός στα γραφόμενά του αλλά παρατηρώ και εσείς είχατε τελικά μέσα σας πολλά να του σούρετε και βρήκατε την ευκαιρία....δεν μπορεί να μην ξέρετε ότι τέτοια εισογγελική παραγγελία δεν στέκει πουθενά......

Δεν προσπερνάω την απόλυτα απαράδεκτη και σαφώς καταδικαστέα τοποθέτηση του Ναπολέων αλλά με κάνετε να μην ξέρω σε ποιόν να πρωτοκαταλογίσω τη κακία.....
Με εντυπωσιάζετε
Φιλικά
Ένα ενεργό μέλος
  #3  
Παλιό 22-05-2013, 20:18
kornlaz Ο/Η kornlaz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2011
Περιοχή: ΣΕΡΡΕΣ
Μoto: 1200gs(2010)
Μηνύματα: 5,341
Προεπιλογή Απάντηση: Αίτημα διαγραφής μέλους.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε σεις......τί είναι αυτά που διαβάζω ?
Σεις οι μοντεράτορες, είστε "σημερινοί" και όχι "παλαιοί" σε αυτό το φόρουμ ?
Η ιστορία του φόρουμ δεν κοινοποιείται όλη δημόσια (σαφώς δεν είναι απαραίτητο), αλλά είναι γενικώς, γνωστή....μη κάνετε σαν να πέφτετε από τα σύννεφα....
Πού το κρύβατε τόσο μίσος και ξεσπαθώσατε όλοι μαζί σε τόσο λίγο χρόνο ?
Πού είναι αυτά τα αγνά, αμόλυντα και ειλικρινή αισθήματα μεταξύ αλλήλων ?
Δεν υπάρχει περίπτωση να τα έγραψε εν βρασμό ψυχής ? είναι γενικά υπερβολικός στα γραφόμενά του αλλά παρατηρώ και εσείς είχατε τελικά μέσα σας πολλά να του σούρετε και βρήκατε την ευκαιρία....δεν μπορεί να μην ξέρετε ότι τέτοια εισογγελική παραγγελία δεν στέκει πουθενά......

Δεν προσπερνάω την απόλυτα απαράδεκτη και σαφώς καταδικαστέα τοποθέτηση του Ναπολέων αλλά με κάνετε να μην ξέρω σε ποιόν να πρωτοκαταλογίσω τη κακία.....
Με εντυπωσιάζετε
Φιλικά
Ένα ενεργό μέλος
Το μίσος που το είδες φίλε μου
  #4  
Παλιό 22-05-2013, 20:36
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Αίτημα διαγραφής μέλους.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kornlaz Εμφάνιση μηνυμάτων
Το μίσος που το είδες φίλε μου
Άμα αρχίσω τις παραθέσεις για να σου καταδείξω το προφανές, κινδυνεύω μήπως να εισπράξω και εγώ αυτό που μου αξίζει ;;;
  #5  
Παλιό 22-05-2013, 20:28
nikos-x Ο/Η nikos-x βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Εγκλωβισμένος στην πόλη !!!
Μoto: HONDA VARADERO 1000 - BMW μπλουζάκια
Μηνύματα: 5,548
Προεπιλογή Απάντηση: Αίτημα διαγραφής μέλους.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
. . . Δεν υπάρχει περίπτωση να τα έγραψε εν βρασμό ψυχής ? είναι γενικά υπερβολικός στα γραφόμενά του . . .

Δεν προσπερνάω την απόλυτα απαράδεκτη και σαφώς καταδικαστέα τοποθέτηση του Ναπολέων . . .


Έχει χόντα κι έχει γκάζι, το άτιμο . . . και δεν γνωρίζει από εισσ . . . συνεργεία

Την έπαθε όπως εγώ σε πρόσφατη βόλτα, ανάψαν τα δισκάκια . . . θα κρυώσουν και θα συνεχίσουμε.

Έτσι τον γνωρίσαμε σαν μέλος κι έτσι τον δεχτήκαμε σαν φίλο.
  #6  
Παλιό 22-05-2013, 20:48
LakisGS Ο/Η LakisGS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Λάρισα
Μoto: BMW R 1200 GS adventure '10
Μηνύματα: 4,323
Προεπιλογή Απάντηση: Αίτημα διαγραφής μέλους.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε σεις......τί είναι αυτά που διαβάζω ?
Σεις οι μοντεράτορες, είστε "σημερινοί" και όχι "παλαιοί" σε αυτό το φόρουμ ?
Η ιστορία του φόρουμ δεν κοινοποιείται όλη δημόσια (σαφώς δεν είναι απαραίτητο), αλλά είναι γενικώς, γνωστή....μη κάνετε σαν να πέφτετε από τα σύννεφα....
Πού το κρύβατε τόσο μίσος και ξεσπαθώσατε όλοι μαζί σε τόσο λίγο χρόνο ?
Πού είναι αυτά τα αγνά, αμόλυντα και ειλικρινή αισθήματα μεταξύ αλλήλων ?
Δεν υπάρχει περίπτωση να τα έγραψε εν βρασμό ψυχής ? είναι γενικά υπερβολικός στα γραφόμενά του αλλά παρατηρώ και εσείς είχατε τελικά μέσα σας πολλά να του σούρετε και βρήκατε την ευκαιρία....δεν μπορεί να μην ξέρετε ότι τέτοια εισογγελική παραγγελία δεν στέκει πουθενά......

Δεν προσπερνάω την απόλυτα απαράδεκτη και σαφώς καταδικαστέα τοποθέτηση του Ναπολέων αλλά με κάνετε να μην ξέρω σε ποιόν να πρωτοκαταλογίσω τη κακία.....
Με εντυπωσιάζετε
Φιλικά
Ένα ενεργό μέλος
ΑΝ διάβαζες τα ποσταρίσματα μου και γενικά την συμπεριφορά μου, όπως και την πλάκα που έκανα με τον Νάπο, μάλλον δεν θα μίλαγες για κακίες κλπ... Τον συμπαθούσα τρομερά και δεν το έκρυβα. Όπως και καταλαβαίνω τα νεύρα του αν νομίζει ότι κάποιος τον αδικεί. Εγώ έχω πολύ περισσότερα, κακώς εννοούμενα νεύρα... Αλλά, άλλο αυτό και άλλο να απειλείς με εισαγγελείς και τέτοια... Μεγάλο παιδί είσαι, πιστεύω καταλαβαίνεις την διαφορά...
Τώρα για τα περι μοντερατόρων... τι να πω... Να βοηθήσουμε λίγο το forum είπαμε και μας έχουν αρκετοί στην μπούκα λες και τους πήραμε την δουλειά ή δεν ξέρω εγώ τι.... Τέλος πάντων.
  #7  
Παλιό 22-05-2013, 21:05
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Αίτημα διαγραφής μέλους.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από LakisGS Εμφάνιση μηνυμάτων
ΑΝ διάβαζες τα ποσταρίσματα μου και γενικά την συμπεριφορά μου, όπως και την πλάκα που έκανα με τον Νάπο, μάλλον δεν θα μίλαγες για κακίες κλπ... Τον συμπαθούσα τρομερά και δεν το έκρυβα. Όπως και καταλαβαίνω τα νεύρα του αν νομίζει ότι κάποιος τον αδικεί. Εγώ έχω πολύ περισσότερα, κακώς εννοούμενα νεύρα... Αλλά, άλλο αυτό και άλλο να απειλείς με εισαγγελείς και τέτοια... Μεγάλο παιδί είσαι, πιστεύω καταλαβαίνεις την διαφορά...
Τώρα για τα περι μοντερατόρων... τι να πω... Να βοηθήσουμε λίγο το forum είπαμε και μας έχουν αρκετοί στην μπούκα λες και τους πήραμε την δουλειά ή δεν ξέρω εγώ τι.... Τέλος πάντων.
Μη το πάρεις κι απάνω σου αλλά εγώ εκτιμώ ότι έδωσες τη πιό ολοκληρωμένη απάντηση με τον πιό σωστό τρόπο για τα δικά μου πάντα γράδα....η δική σου απάντηση έπρεπε να είναι και η μοναδική γιατί καταδεικνύει μια ευγενικά τοποθετημένη δυσαρέσκεια, αυτή που σαφώς πρέπει να απορρέει στα δημόσια μέρη αντιπαράθεσης....
Άρα, σαφώς και δεν σε κατηγορώ για τίποτα, ούτε βέβαια και κανέναν άλλο (αλλοίμονο, είμαι απλά ένα ενεργό μέλος), προσπαθώ απλά να αναζητώ σε κάθε περίπτωση αυτή την ευγενή άμιλλα που ευαγγελίζονται ένθερμα και συνεχόμενα μέχρι υπερβολής κάποιοι συνφορουμίτες με σαρδέλες ή μη....
Όπως παρατηρείς, δεν διαπραγματεύομαι το ότι η ενέργεια του κατά καιρούς συνοδοιπόρου, συναγελαζόμενου και συνταξιδευτή μας, είναι απαράδεκτη ως μέσο διεκδίκησης της δικής του αλήθειας που μάλλον δεν θα μας την πει ποτέ...
Φιλικά
Ένα ενεργό μέλος

Last edited by vpentza; 22-05-2013 at 21:07.
  #8  
Παλιό 22-05-2013, 21:13
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Αίτημα διαγραφής μέλους.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
Μη το πάρεις κι απάνω σου αλλά εγώ εκτιμώ ότι έδωσες τη πιό ολοκληρωμένη απάντηση με τον πιό σωστό τρόπο για τα δικά μου πάντα γράδα....η δική σου απάντηση έπρεπε να είναι και η μοναδική γιατί καταδεικνύει μια ευγενικά τοποθετημένη δυσαρέσκεια, αυτή που σαφώς πρέπει να απορρέει στα δημόσια μέρη αντιπαράθεσης....
Άρα, σαφώς και δεν σε κατηγορώ για τίποτα, ούτε βέβαια και κανέναν άλλο (αλλοίμονο, είμαι απλά ένα ενεργό μέλος), προσπαθώ απλά να αναζητώ σε κάθε περίπτωση αυτή την ευγενή άμιλλα που ευαγγελίζονται ένθερμα και συνεχόμενα μέχρι υπερβολής κάποιοι συνφορουμίτες με σαρδέλες ή μη....
Όπως παρατηρείς, δεν διαπραγματεύομαι το ότι η ενέργεια του κατά καιρούς συνοδοιπόρου, συναγελαζόμενου και συνταξιδευτή μας, είναι απαράδεκτη ως μέσο διεκδίκησης της δικής του αλήθειας που μάλλον δεν θα μας την πει ποτέ...
Φιλικά
Ένα ενεργό μέλος
Παίζει ρόλο το "ενεργό μέλος";
  #9  
Παλιό 22-05-2013, 21:15
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Αίτημα διαγραφής μέλους.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν προσπερνάω την απόλυτα απαράδεκτη και σαφώς καταδικαστέα τοποθέτηση του Ναπολέων αλλά με κάνετε να μην ξέρω σε ποιόν να πρωτοκαταλογίσω τη κακία.....
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
Όπως παρατηρείς, δεν διαπραγματεύομαι το ότι η ενέργεια του κατά καιρούς συνοδοιπόρου, συναγελαζόμενου και συνταξιδευτή μας, είναι απαράδεκτη ως μέσο διεκδίκησης της δικής του αλήθειας που μάλλον δεν θα μας την πει ποτέ...
Χάρη,
Δες τις παραθέσεις, η μία γράφτηκε ενωρίτερα, η άλλη προφανώς παράλληλα με το τελευταίο σου σχόλιο, άρα εξέλαβέ αυτες ως δήλωση φρονήματος σαφώς υπέρ της διοίκησις.....
Για το άλλο thread δεν έχω άποψη να εκφράσω δημόσια, δεν το έχω διαβάσει όλο ώστε να βιαστώ να σου απαντήσω άμεσα...
  #10  
Παλιό 22-05-2013, 20:27
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Αίτημα διαγραφής μέλους.

Επειδή τον Ναπολέοντα τον γνωρίζω 2 χρόνια και τον έχω χαρακτηρίσει τελείως διαφορετικά πιστεύω ότι κάτι τον ενόχλησε για να αντιδρά έτσι. Εδώ μέσα γνώρισε φίλους, έκανε εκδρομές, πήγε σε εβδομαδιαίους καφέδες, βοήθησε και βοηθήθηκε, γι αυτό λέω κάτι τρέχει ήι συγχώρα με Ναπολέων, του την "βάρεσε".
Κλειστό θέμα


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:37.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!