GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Τηλεφωνία

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 04-11-2012, 13:22
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή Απάντηση: HTC One X ή Galaxy S3 ?

ας μιλησω κι εγω ως κατοχος και των 2.
καταρχην θα σου τονισω αυτο.αν καταληξεις σε one x να επιλεξεις το serial number του να ξεκιναει απο ΗΤ25 κι επειτα,οχι λιγοτερο.ειχαν θεματα με την οθονη και σοβαρα μαλιστα.
λιγα λογια για το one x
λιγο πιο ελαφρυ.
λιγο πιο μαζεμενο.
απλα πολυ καλυτερο σε θεμα κατασκευης απο το s3.
στο grey ειναι πολυ κυριλατο και επαγγελματικο,στο λευκο πιο trendy.
καλυτερη οθονη,ω ναι,η οθονη του one x ειναι καλυτερη στο θεμα απεικονισης,πιο φυσικη στα χρωματα,πιο φωτεινη,πιο ευαγνωστη κατω απο το φως του ηλιου και φυσικα δεν φαινονται ευκολα τα pixels.
με την 4.1 κυριολεκτικα το κινητο εχει μεταμορφωθει σε αντιθεση με το s3 που εχει καποια θεματακια.
και τα 2 τα θεωρω αγαπημενα μου κινητα,στο s3 με την ics ειχα καλυτερη μπαταρια σε σχεση με το one x,με την ελευση της 4.1 το θεμα αυτονομιας ειναι πλεον ιδιο σχεδον.
το s3 εχει καλυτερο ηχειο,πιο δυνατο.στο θεμα πλοηγησης στα μενου η στο net δεν θα δεις πλεον διαφορα μεταξυ στα 2 αυτα κινητα ενω πριν το s3 υπερτερουσε με την ics.
με την 4.1 εχουν παρουσιαστει καποια θεματακια με το s3 ,σε αλλους ας πουμε κολλαει,ο λογος αγνωστος,μπορει και να μην εκατσε σωστα η αναβαθμιση,συμβαινουν κι αυτα.
οποιο κι αν παρεις δε θα το μετανιωσεις παντως.
το καθενα απο αυτα εχει υπερ και κατα.στο x το υπερ ειναι η οθονη και ειναι ξεκαθαρο αυτο,η pentile του s3 ειναι πολυ καλη ομως δεν παυει να ειναι pentile.μολις πλησιασεις το κινητο στο προσωπο σου θα αρχισεις να ξεκαθαριζεις τα pixels.
προσωπικα προτιμω το s3 καθως του χω μια ιδιαιτερη αδυναμια απο οταν κυκλοφορησε,λειτουργουσε πιο σταθερα απο το one x κι εχω μεινει ακομα εκει εγω εστω κι αν ξερω οτι το one x πλεον ειναι ισαξιο του s3.επισης εμενα μου αρεσουν τα εντονα χρωματα των super amoled,σε αλλους οχι,αν δεν ηταν και pentile η οθονη του θα ηταν ακομα καλυτερα τα πραγματα.
και πλεον,οι τιμες και των 2 αυτων κινητων ειναι ακρως δελεαστικες στα 450 ευρω.
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 04-11-2012, 19:50
KouaksKouaks Ο/Η KouaksKouaks βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Αγία Παρασκευή
Μoto: GSA 2008 ΤΟΥΜΠΑΝΟ!
Μηνύματα: 144
Προεπιλογή Απάντηση: HTC One X ή Galaxy S3 ?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από taksidiotis Εμφάνιση μηνυμάτων
ας μιλησω κι εγω ως κατοχος και των 2.
καταρχην θα σου τονισω αυτο.αν καταληξεις σε one x να επιλεξεις το serial number του να ξεκιναει απο ΗΤ25 κι επειτα,οχι λιγοτερο.ειχαν θεματα με την οθονη και σοβαρα μαλιστα.
λιγα λογια για το one x
λιγο πιο ελαφρυ.
λιγο πιο μαζεμενο.
απλα πολυ καλυτερο σε θεμα κατασκευης απο το s3.
στο grey ειναι πολυ κυριλατο και επαγγελματικο,στο λευκο πιο trendy.
καλυτερη οθονη,ω ναι,η οθονη του one x ειναι καλυτερη στο θεμα απεικονισης,πιο φυσικη στα χρωματα,πιο φωτεινη,πιο ευαγνωστη κατω απο το φως του ηλιου και φυσικα δεν φαινονται ευκολα τα pixels.
με την 4.1 κυριολεκτικα το κινητο εχει μεταμορφωθει σε αντιθεση με το s3 που εχει καποια θεματακια.
και τα 2 τα θεωρω αγαπημενα μου κινητα,στο s3 με την ics ειχα καλυτερη μπαταρια σε σχεση με το one x,με την ελευση της 4.1 το θεμα αυτονομιας ειναι πλεον ιδιο σχεδον.
το s3 εχει καλυτερο ηχειο,πιο δυνατο.στο θεμα πλοηγησης στα μενου η στο net δεν θα δεις πλεον διαφορα μεταξυ στα 2 αυτα κινητα ενω πριν το s3 υπερτερουσε με την ics.
με την 4.1 εχουν παρουσιαστει καποια θεματακια με το s3 ,σε αλλους ας πουμε κολλαει,ο λογος αγνωστος,μπορει και να μην εκατσε σωστα η αναβαθμιση,συμβαινουν κι αυτα.
οποιο κι αν παρεις δε θα το μετανιωσεις παντως.
το καθενα απο αυτα εχει υπερ και κατα.στο x το υπερ ειναι η οθονη και ειναι ξεκαθαρο αυτο,η pentile του s3 ειναι πολυ καλη ομως δεν παυει να ειναι pentile.μολις πλησιασεις το κινητο στο προσωπο σου θα αρχισεις να ξεκαθαριζεις τα pixels.
προσωπικα προτιμω το s3 καθως του χω μια ιδιαιτερη αδυναμια απο οταν κυκλοφορησε,λειτουργουσε πιο σταθερα απο το one x κι εχω μεινει ακομα εκει εγω εστω κι αν ξερω οτι το one x πλεον ειναι ισαξιο του s3.επισης εμενα μου αρεσουν τα εντονα χρωματα των super amoled,σε αλλους οχι,αν δεν ηταν και pentile η οθονη του θα ηταν ακομα καλυτερα τα πραγματα.
και πλεον,οι τιμες και των 2 αυτων κινητων ειναι ακρως δελεαστικες στα 450 ευρω.
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, ήσουν πολύ κατατοπιστικός!
Χτές είχα την ευκαιρία να δώ και τα 2 μαζί, παρατήρησα αυτά ακριβώς που ανέφερες, και τελικά πήρα το S3!

Η πλάκα είναι οτι μια φίλη μου με φρέσκο iPhone 5, είδε απο κοντά το S3 (που μέχρι τώρα σνόμπαρε) και τώρα θέλει κι αυτή!! Ε ρε που καταντήσαμε...
Reply With Quote
Απάντηση

Tags
galaxy s3, htc one x


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:23.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!