GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Ταξίδια στο εξωτερικό

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #71  
Παλιό 30-06-2013, 10:33
anegis Ο/Η anegis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2012
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: 1200 GS
Μηνύματα: 1,355
Προεπιλογή

Μη σε νοιαζει.
μια χαρα ειναι
Ετσι ειναι πιο γνήσιο...
Reply With Quote
  #72  
Παλιό 30-06-2013, 10:33
nkavoura1970 Ο/Η nkavoura1970 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Kozani
Μoto: Suzuki XF 650 Freewind
Μηνύματα: 243
Προεπιλογή Απάντηση: Στο Magadan, μεσω ...Μογγολιας !

Δεν ειχα σκοπο να το κανω ο κυριος γιωργος με το τζι ες 1200 απο την κοζανη με επεισε. Ετσι κι αλλιως νομιζω ο αντμινιστρειτορ με συμπαθησε. Πιστευω πως αν καποια στιγμη του ζητησω να μου δωσει το δικαιωμα να "ρετουσαρω" τα κειμενα θα το κανει.
Reply With Quote
  #73  
Παλιό 30-06-2013, 10:39
nkavoura1970 Ο/Η nkavoura1970 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Kozani
Μoto: Suzuki XF 650 Freewind
Μηνύματα: 243
Προεπιλογή Απάντηση: Στο Magadan, μεσω ...Μογγολιας !

Κλεινει η μεγαλη παρενθεση. Ξαναγυρναμε στη μογγολια. Στο βενζιναδικο η μαμα φερνει το κοριτσακι για φωτο ο μπατσος με σταματαει αλλα μην ξεροντας τι να με κανει μου λεει να φυγω. Ειναι για πολυ γελιο ο κακομοιρης πλεει ολοκληρος μεσα στη στολη. Το βραδυ ευκαιρια για απολογισμο. Καλα τα πηγαμε στην πρωτη ειδικη. Μικροτερη του αναμενομενου με κατι ακτινες μπροστα να εχουν χαλαρωσει αλλα ολα δουλευουν. Εκτος απο το ντουι στο εμπρος φαναρι που μαλλον πηρε κενα και μια αναβει μια σβηνει.
Reply With Quote
  #74  
Παλιό 30-06-2013, 10:57
nkavoura1970 Ο/Η nkavoura1970 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Kozani
Μoto: Suzuki XF 650 Freewind
Μηνύματα: 243
Προεπιλογή Απάντηση: Στο Magadan, μεσω ...Μογγολιας !

Σαν πολυ ανετος, πολυ κουλ να ακουγομαι και δεν μου παει. Καιρος να συστηθω λοιπον σημερα δευτερη μερα στην παρεα. Για να μην καλλιεργειται καμια εικονα κιβδηλη για την παρτη μου δυο λογια μονο να πω. Εντουρας της πλακας ειμαι, ωραια με 23 χρονια εμπειρια, απο τα χρονια του εναλλακτικου. Ενα ντι αρ 350 αρ ειναι το καλο μου το μηχανακι (το κυριακατικο) με το οποιο εχω τρεξει απειρους αγωνες. Τερματιζω (σχεδον) παντα τελευταιος με μπολικο καπελο αλλα παντα μεσα στο χρονο.
Reply With Quote
  #75  
Παλιό 30-06-2013, 11:04
Magelanos Ο/Η Magelanos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: Athina
Μoto: Κ1200S
Μηνύματα: 846
Προεπιλογή Απάντηση: Στο Magadan, μεσω ...Μογγολιας !

Είσαι ο καλύτερος...!!! Δώσε....
Reply With Quote
  #76  
Παλιό 30-06-2013, 11:05
nkavoura1970 Ο/Η nkavoura1970 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Kozani
Μoto: Suzuki XF 650 Freewind
Μηνύματα: 243
Προεπιλογή Απάντηση: Στο Magadan, μεσω ...Μογγολιας !

Οσο αφορα τη δυσκολια του χωματοδρομου αφου με χαρα βλεπω τον παγο να σπαει και τις πρωτες ερωτησεις να εμφανιζονται (οι του μαγκανταν να περιμενουν τη σειρα τους). Τμηματικα αν το δουμε δεν υπαρχει κατι που δεν εχουμε κανει μεμονωμενα στο διαστημα που ο καθενας μας περιηγειται στους ελληνικους χωματοδρομους. Ισα ισα η αισθηση της υποστηριξης που εχουμε εντος συνορων μας εχει οδηγησει ολους στο να κανουμε (ηθελημενα η οχι) το κατι παραπανω, να αναλαβουμε (περισσοτερο η λιγοτερο) ενα παραπανισιο ρισκο.
Reply With Quote
  #77  
Παλιό 30-06-2013, 11:07
J.T.R Ο/Η J.T.R βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Καρδιτσα
Μoto: Αφρικα Τουιν... Ματωμενος Λυκος...
Μηνύματα: 798
Προεπιλογή Απάντηση: Στο Magadan, μεσω ...Μογγολιας !

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από nkavoura1970 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σαν πολυ ανετος, πολυ κουλ να ακουγομαι και δεν μου παει. Καιρος να συστηθω λοιπον σημερα δευτερη μερα στην παρεα. Για να μην καλλιεργειται καμια εικονα κιβδηλη για την παρτη μου δυο λογια μονο να πω. Εντουρας της πλακας ειμαι, ωραια με 23 χρονια εμπειρια, απο τα χρονια του εναλλακτικου. Ενα ντι αρ 350 αρ ειναι το καλο μου το μηχανακι (το κυριακατικο) με το οποιο εχω τρεξει απειρους αγωνες. Τερματιζω (σχεδον) παντα τελευταιος με μπολικο καπελο αλλα παντα μεσα στο χρονο.
Μια χαρα εισαι! Ξεκινησες ,πηγες,χωρις ταρατατζουμ και πολυλογιες...

Μπραβο σου
Reply With Quote
  #78  
Παλιό 30-06-2013, 11:11
nkavoura1970 Ο/Η nkavoura1970 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Kozani
Μoto: Suzuki XF 650 Freewind
Μηνύματα: 243
Προεπιλογή Απάντηση: Στο Magadan, μεσω ...Μογγολιας !

Ειναι αυτη η ταξη μεγεθους των εκατονταδων μαζεμενων χιλιομετρων και κυριως η παντελης απουσια οποιασδηποτε βοηθειας αυτο που πρεπει καπως να μας προβληματισει. Γιατι κακα τα ψεματα στη δυσκολη την ωρα μονο στα δικα σου τα χερια θα πρεπει να στηριχτεις απο ενα απλο λαστιχο μεχρι μια συνθετη μηχανολογικη βλαβη. Και δεν θα σου παρει πολυ αυτο για να το διαπιστωσεις, η εικονα ενος ντοπιου συνεργειου ειναι αρκετη.
Reply With Quote
  #79  
Παλιό 30-06-2013, 11:19
nkavoura1970 Ο/Η nkavoura1970 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Kozani
Μoto: Suzuki XF 650 Freewind
Μηνύματα: 243
Προεπιλογή Απάντηση: Στο Magadan, μεσω ...Μογγολιας !

Εκει ειναι που σας ζηλευω. Πας στην αντιπροσωπεια της βμω στην πρωτευουσα, βαζουν το μηχανακι στον "εγκεφαλο", παραγγελνουν απο το μοναχο τα απαραιτητα και σε τρεις μερες συνεχιζεις. Ψυχραιμια μονο χρειαζεται και μια καλη πιστωτικη καρτα. Ακομα και η αισθηση την οποια κουβαλαω εδω και χρονια "ελα μωρε, οπου χαλασει το φρεεγουιντ το παραταω και φευγω" ουτοπια ειναι. Η ρωσικη ντεκλαρατσια καταγραφεται ηλεκτρονικα πλεον (βγαινει ενα αυτοκολλητο, σαν μπαρ κοουντ ενα πραγμα) και νομιζω δεν θα ειναι ευκολο να βγεις απο τη χωρα χωρις το οχημα για το οποιο εκανες τη δηλωση της προσωρινης εισοδου.
Reply With Quote
  #80  
Παλιό 30-06-2013, 11:29
nkavoura1970 Ο/Η nkavoura1970 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Kozani
Μoto: Suzuki XF 650 Freewind
Μηνύματα: 243
Προεπιλογή Απάντηση: Στο Magadan, μεσω ...Μογγολιας !

Αλλα και στη μογγολια ηταν αναλυτικη η διαδικασια δηλωσης της μοτοσυκλετας (με αριθμο πλαισιου και στις δυο χωρες) και μαλιστα το χαρτι που μου δωσανε ειχε δεκαημερη διαρκεια (και μου το τονισαν ιδιαιτερα) αν και η βιζα μου ηταν μηνιαια. Βεβαια πριν απο χρονια στη ρωσια ειχα χασει (!!!!!) τη ντεκλαρατσια. Τακτοποιηθηκε το θεμα στα ρωσο-ουκρανικα συνορα με 30 δολλαρια. Τωρα τι να σας πω, μια δοκιμη θα σας πεισει... Ασχετο: το αλλο χαρτι που σου δινουν οι ρωσοι η εμιγκρατσια εμαθα φετος οτι ειναι πολυ σπουδαιοτερο.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:39.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!