GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 29-09-2013, 22:11
ckalfas Ο/Η ckalfas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Yamaha Virago XV250 BMW R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 1,982
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
Όλο αυτή η πρωτόγνωρη διαδικασία είναι κατά μεγάλη πλειοψηφία αποδεκτή από τον Ελλ λαό και δίνει τη δυνατότητα στο Σύστημα να φερθεί με την ίδια αυστηρότητα και σε άλλους χρόνια ανέγγιχτους μπαχαλάκηδες . Για να δούμε.....
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 29-09-2013, 22:42
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

επιτελους, συμφωνω με τους περισσοτερους ΓΙΑ ΜΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ!!!!
Δεν ειναι απιστευτο???

Η ΧΑ και οι καραγκιοζηδες της θα παει απο εκει που ηρθε.......

Καθηστε να δειτε τι θα βγει ακομα στην φορα, να δειτε που την Αθηνα δεν την καιγανε οι αναρχικοι αλλα οι ΧΑυγητες.......
Κατι ακουστηκε και για συγκεκριμενο βαρυ οπλισμο σε κρυπτες.......λετε να βρεθει καμια σχεση με τρομοκρατικες ενεργειες? πλακα θα εχει!!!!!!
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 29-09-2013, 23:20
PITS Ο/Η PITS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Μoto: GS 1150 ADV Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΩΝ GS!!!!!
Μηνύματα: 730
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
επιτελους, συμφωνω με τους περισσοτερους ΓΙΑ ΜΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ!!!!
Δεν ειναι απιστευτο???

Η ΧΑ και οι καραγκιοζηδες της θα παει απο εκει που ηρθε.......

Καθηστε να δειτε τι θα βγει ακομα στην φορα, να δειτε που την Αθηνα δεν την καιγανε οι αναρχικοι αλλα οι ΧΑυγητες.......
Κατι ακουστηκε και για συγκεκριμενο βαρυ οπλισμο σε κρυπτες.......λετε να βρεθει καμια σχεση με τρομοκρατικες ενεργειες? πλακα θα εχει!!!!!!
η ΧΑ μπορει η ασημενια,ροζ εμπριμε που θα βγει μεθαυριο μηπως παει 30% ??? αυτο να φοβομαστε μηπως ειναι το σχεδιο ολα τα αλλα .....απλα σωου
και οι μολοτωφ στυλιαρια καυσιμα που βρισκαν μεχρι προσφατα στα πανεπιστημια και στα σπιτια των καταληψεων??? χρυσαυγιτικα??? μπορει αλλα δεν ειδα τοτε τους αριστερους φασιστες να φωναζουν για φυλακισεις και για ομορφες νυχτες στα κελια, χα χα αλλοι κ ω λ ο ι αυτοι,
οσο για τον οπλσμο που βρισκουν (κροτιδες ροπαλα τειζερ μαχαιρια σιδερογροθιες και νυχοκοπτες μπορουν να τα βρουν στα περισσοτερα σπιτια του κοσμου μιας και πωλουνται ακομα και στους παγκους των πανυγυριων (δεν κανω πλακα) εκτος περιπτωσεων θα ελεγα γελωντας σοβαρα ευρηματα!!!
σημερα στην κορινθο σε μια βολτα που εκανα ειδα τα περισσοτερα κτιρια με συνθηματα κατα του ναζισμου γραμμενα απο τα τζιμανια τους <<πλυμενους απλυτους>> αυτους τους ανθρωπους πιος θα τους αποζημιωσει σκεφτομαι τωρα εγω ή ειναι παραπλευρεςε απωλειες???
προσωπικα αν ειχα μαγαζι και ερχοταν ο απλυτος να μου γραψει στη βιτρινα ή να μου την κατεβασει για τον αγωνα του θα του ανοιγα το κεφαλι και ας ερχοταν να με πει φασιστα

και ειχα πει οτι δε θα ξαναγραψω
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 29-09-2013, 23:33
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
επιτελους, συμφωνω με τους περισσοτερους ΓΙΑ ΜΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ!!!!
Δεν ειναι απιστευτο???

Η ΧΑ και οι καραγκιοζηδες της θα παει απο εκει που ηρθε.......

Καθηστε να δειτε τι θα βγει ακομα στην φορα, να δειτε που την Αθηνα δεν την καιγανε οι αναρχικοι αλλα οι ΧΑυγητες.......
Κατι ακουστηκε και για συγκεκριμενο βαρυ οπλισμο σε κρυπτες.......λετε να βρεθει καμια σχεση με τρομοκρατικες ενεργειες? πλακα θα εχει!!!!!!


Καλα τι είπε το άτομο

Last edited by AKIS_21; 29-09-2013 at 23:34.
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 29-09-2013, 23:44
KAS Ο/Η KAS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: athens
Μoto: GS 1200
Μηνύματα: 2,436
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Σαν άτομο απεχθάνομαι αυτά τα μορφώματα , πολύ περισσότερο όταν μέσα σε αυτά κυοφορούνται ιδεολογίες όπως αυτή του ναζισμού .Ωστόσο ο προβληματισμός μου έγκειται στο εάν οι αρχές δεν καταφέρουν να στοιχειοθετήσουν ενώπιον της Ελληνική Δικαιοσύνης τις κατηγορίες που ακούγονται .
Πραγματικά δεν θέλω ούτε καν να φανταστώ την περίπτωση που αυτοί οι τύποι θα κυκλοφορούν ελεύθερα και θα ζητούν ξανά την ψήφο του Ελληνικού Λαού .
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 30-09-2013, 00:10
PITS Ο/Η PITS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Μoto: GS 1150 ADV Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΩΝ GS!!!!!
Μηνύματα: 730
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

ΕΤΟΙΜΟ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ
Λαϊκός Σύνδεσμος: Νέο κόμμα, οι ίδιοι υποψήφιοι αν αποφασίσουν εκλογές
29/09/13 - 14:30


Στον Λαϊκό Σύνδεσμο έχουν αποφασίσει να χαράξουν νέα πορεία και πιθανότατα αυτό θα συμβεί άμεσα, από την στιγμή που παραιτηθούν οι βουλευτές και προκηρυχθούν άμεσα εκλογές.

Ο Ν.Μιχαλολιάκος είχε συζητήσει το θέμα με τους συνεργάτες του και είχαν αποφασίσει από την στιγμή που η κυβέρνηση αποφάσιζε να κάνει αυτό που έκανε, δηλαδή να τους συλλάβει και να χαρακτηρίσει το κόμμα "εγκληματική οργάνωση" να προχωρήσει στην ίδρυση νέου κόμματος.

To νέο καταστατικό είναι έτοιμο, όπως έχει βρεθεί και ο τίτλος του νέου κόμματος. Υποψήφιοι θα είναι όλοι οι νυν φυλακισμένοι βουλευτές και πολλά από τα στελέχη.

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να είναι υποψήφιοι, γιατί δεν έχουν στερηθεί τα πολιτικά τους δικαιώματα, ενώ αποφυλακίζονται άμεσα σε περίπτωση εκλογής τους.

Το καταστατικό και οι παραιτήσεις των συλληφθέντων βουλευτών βρίσκονται στα χέρια της νομικής υπηρεσίας του Λαϊκού Συνδέσμου.

Το αν θα προχωρήσει προς αυτή την κατεύθυνση ο Ν.Μιχαλολιάκος θα φανεί τις επόμενες 72 ώρες.

Πηγές από την κυβέρνηση αναφέρουν ότι "Δεν θα επιτρέψουν την διαδοχική παραίτηση βουλευτών της Χρυσής Αυγής" (ο Ν.Μιχαλολιάκος είχε προειδοποιήσει με "Παραιτήσεις κατά σειρά των βουλευτών της ΧΑ ανά ένα μήνα" και προσφυγή, βάσει του Συντάγματος σε διαδοχικές εκλογικές αναμετρήσεις στις περιφέρειες που εκλέγονταΙ).

Η κυβερνητική πηγή εννοούσε ότι θα προκηρύξει άμεσα γενικές εκλογές με την πρώτη παραίτηση βουλευτή της ΧΑ και των επιλαχόντων που ακολουθούν.


http://www.defencenet.gr/defence/ite...84%CE%BF%CF%82


η συνεχεια που λεγαμε...σπεσιαλ
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 30-09-2013, 00:28
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Ο νέος νόμος που θα (φωτογραφικά) ψηφιστεί για τις εγκληματικές συμμορίες θα τους στερεί τα πολιτικά δικαιώματα ,,,,,,,,έφτασεεεεεεεε
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 30-09-2013, 11:57
VILLY Ο/Η VILLY βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: Varadero XL1000V '07
Μηνύματα: 548
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Αγαπητοί φίλοι συνφορουμίτες.
Διάβασα με μεγάλη προσοχή αλλά και χαρά, τις απαντήσεις σας για το άρθρο μου και ομολογώ ότι διακρίνω ανθρώπους με οξυδέρκεια και ανησυχίες.
Οι τοποθετήσεις σας ήταν ευστοχότατες. Ακόμα και εκείνες οι οποίες ήταν αντίθετες με το σχολιασμό και το ρεπορτάζ μου!!

Επειδή κάποιοι δηλώσατε ότι δεν με γνωρίζετε θεωρώ επιβεβλημένο να γράψω δυό λόγια για μένα.

Καταρχήν είμαι μέλος του Gsforum από καταβολής του, απλά λόγω υποχρεώσεων απείχα για μεγάλο διάστημα.
Πιο συγκεκριμένα… είμαι δημοσιογράφος, εκδότης εφημερίδων, συγγραφέας και παρουσιαστής εκπομπών σε τηλεόραση & ραδιόφωνο.

Τα περισσότερα χρόνια δημοσιογραφούσα στη Κρήτη και από τον Φεβρουάριο του ’13 βρίσκομαι και πάλι στην Αθήνα για τις τηλεοπτικές μου εκπομπές, αφού παρουσιάζω την ενημερωτική εκπομπή «Κρητική ΦΩΝΗ» στο Channel 9 και ανήκω και στην ευρύτερη συντακτική ομάδα της τηλεόρασης του Alpha. Για όσους γνωρίζουν ο Alpha & το Channel 9 είναι το ίδιο πράγμα και ανήκουν στον όμιλο Κοντομηνά. Εδρεύουν και τα δύο στην Αττική Οδό (Κάντζα).
Πάνω από όλα όμως είμαι … δημοσιογράφος-ρεπόρτερ και μέσα από αυτό το μετερίζι δίνω τους προσωπικούς μου αγώνες.
Στην δε εκπομπή μου δεν είμαι υπάλληλος του καναλιού αλλά είμαι ο παραγωγός της εκπομπής. Για αυτό το λόγο και δεν έχω "κατευθυντήριες γραμμές"!

Ως δημοσιογράφος και επειδή πολλοί έθεσαν ορθά και εύλογα ερωτήματα για το πρόσωπό μου, να πω ότι το άρθρο όπως και όλα τα άρθρα μου δεν στοχεύουν πουθενά αλλού παρά μόνο στην ορθή ενημέρωση, παραθέτοντας παγίως και τους προσωπικούς μου σχολιασμούς.
Δεν ανήκω σε κανένα πολιτικό μόρφωμα, καθόσον είμαι από εκείνους που πιστεύουν ότι ο δημοσιογράφος… από την ημέρα που λαμβάνει την δημοσιογραφική του ταυτότητα και διαπίστευση, θα πρέπει να καταθέτει το Α.Δ.Τ. του και να μην ψηφίζει ακν (παρότι είμαι κατά της γενικής αποχής) , αφού κατά την άποψή μου, είναι απαράδεκτο να δημοσιογραφείς στα ΜΜΕ (άρα να καθοδηγείς το λαό) και ταυτόχρονα να ανήκεις σε πολιτικό χώρο.
Άρα δεν εκπροσωπώ κανέναν και τα άρθρα μου καθώς και οι εκπομπές μου δεν καθοδηγούν προς την μια ή την άλλη κατεύθυνση.
Σε αντιδιαστολή, ήμουν πέρσι υποψήφιος βουλευτής στους Ανεξάρτητους Έλληνες από τους οποίους παραιτήθηκα (λόγω αυτών που διαπίστωσα) 2 βδομάδες προ των περσινών εκλογών, παρότι δημοσκοπικά έπαιρνα έδρα. Για εκείνο το συγκεκριμένο διάστημα είχα σταματήσει να δημοσιογραφώ!

Ως δημοσιογράφος (παγίως αντικυβερνητικός) έχω «χτυπηθεί» ανηλεώς από το σύστημα έως σήμερα καθόσον έχω ενοχλήσει πάμπολλες φορές το «κυβερνητικό τόξο» το οποίο έκανε ότι μπορούσε για να απομονώσει την «φωνή» μου. Ευτυχώς δίχως επιτυχία, παρότι το πλήρωσα πάρα πολύ ακριβά από την τσέπη μου μέχρι σήμερα!
Ταυτόχρονα και αυτό ίσως ενδιαφέρει το συγκεκριμένο thread, δεν έχω ουδεμία σχέση με την Χρυσή Αυγή, Τοσούτο μάλλον που αποτελούσα στόχο της Χ.Α. στην Κρήτη για αυτά που έγραφα μέχρι τις περσινές εκλογές. Έκτοτε και επειδή και οι χρυσαυγίτες μου αναγνώρισαν τις αντικειμενικές μου προσεγγίσεις, διατηρώ και με αυτό το πολιτικό χώρο όπως και όλους τους άλλους άλλωστε, καλές & τυπικές σχέσεις.
Τα γράφω αυτά διότι ζούμε σε σκοτεινούς καιρούς και η δυσπιστία του κόσμου είναι στον υπέρτατο βαθμό.
Θεώρησα λοιπόν σωστό (και αφού κάποιοι εξ ημών αναρωτήθηκαν για το πρόσωπό μου) να γράψω δυό λόγια για μένα.

Και τώρα θα τοποθετηθώ στο άρθρο μου.
Φίλοι μου, ο σχολιασμός της εκκρεμούς ποινικής υπόθεσης της Χ.Α. με αέρα και κίνητρα θυμόσοφης και μνησίκακης κατίνας, χωρίς κανένα σεβασμό απέναντι στο τεκμήριο της αθωότητας, δεν είναι απλώς επικίνδυνο και έλλειμμα καλών τρόπων, αλλά πρόκληση στα κοινωνικά και τοπικά ήθη.
Αρνούμαι λοιπόν να δράττω με στοιχεία αντιδεοντολογικής και άσκοπης διαιώνισης μιας κριτικής φαυλότητας. Γράφω για του ζουμί και μόνο για αυτό.
Στα πολιτικά μου ρεπορτάζ ουδέποτε επιχειρώ ακροβασίες στον μύθο, με ψήγματα πραγματικότητας, αλλά εστιάζω στο πυρήνα του ζητήματος και αρκούμαι σε αυτό.

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.
Περισσότερα για το δημοσιογραφικό μου ύφος μπορείτε να δείτε και μέσα από τις τηλεοπτικές μου τοποθετήσεις… εδώ.

Last edited by VILLY; 30-09-2013 at 12:02.
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 30-09-2013, 12:15
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από VILLY Εμφάνιση μηνυμάτων
...

... επειδή και οι χρυσαυγίτες μου αναγνώρισαν τις αντικειμενικές μου προσεγγίσεις...

...
Έχεις την καλοσύνη να γίνεις λίγο πιο διαφωτιστικός παρακαλώ;;
Εκπλήσσομαι για την μοναδικότητά σου και θα ήταν ευχάριστο να μας κάνεις κοινωνούς της παγκόσμιας αυτής επιτυχίας!!
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 30-09-2013, 12:22
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από VILLY Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ανήκω σε κανένα πολιτικό μόρφωμα, καθόσον είμαι από εκείνους που πιστεύουν ότι ο δημοσιογράφος… από την ημέρα που λαμβάνει την δημοσιογραφική του ταυτότητα και διαπίστευση, θα πρέπει να καταθέτει το Α.Δ.Τ. του και να μην ψηφίζει ακν (παρότι είμαι κατά της γενικής αποχής) , αφού κατά την άποψή μου, είναι απαράδεκτο να δημοσιογραφείς στα ΜΜΕ (άρα να καθοδηγείς το λαό) και ταυτόχρονα να ανήκεις σε πολιτικό χώρο.
Άρα δεν εκπροσωπώ κανέναν και τα άρθρα μου καθώς και οι εκπομπές μου δεν καθοδηγούν προς την μια ή την άλλη κατεύθυνση.
Σε αντιδιαστολή, ήμουν πέρσι υποψήφιος βουλευτής στους Ανεξάρτητους Έλληνες από τους οποίους παραιτήθηκα (λόγω αυτών που διαπίστωσα) 2 βδομάδες προ των περσινών εκλογών, παρότι δημοσκοπικά έπαιρνα έδρα. Για εκείνο το συγκεκριμένο διάστημα είχα σταματήσει να δημοσιογραφώ!

Ως δημοσιογράφος (παγίως αντικυβερνητικός) έχω «χτυπηθεί» ανηλεώς από το σύστημα έως σήμερα καθόσον έχω ενοχλήσει πάμπολλες φορές το «κυβερνητικό τόξο» το οποίο έκανε ότι μπορούσε για να απομονώσει την «φωνή» μου. Ευτυχώς δίχως επιτυχία, παρότι το πλήρωσα πάρα πολύ ακριβά από την τσέπη μου μέχρι σήμερα!
[/SIZE].
Παλι καλα που δεν ανηκεις πουθενα
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:36.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!