GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Γενικά - Μοτοσυκλέτα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 14-11-2012, 23:57
NXONTZ Ο/Η NXONTZ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2012
Περιοχή: ΠΕΝΤΕΛΗ,ΑΘΗΝΑ
Μoto: BMW F 650 GS HONDA CBR1100 XX
Μηνύματα: 36
Προεπιλογή πρόβλημα σε bmw f 650 ( twin )

Καλησπέρα στην μοτοπαρέα
Πολύ φίλος έχει αγοράσει καινούριο εδώ και λίγες μέρες μέρες το f650 (twin). H μηχανή έχει κάνει σχεδόν 300 χλμ και η συμπεριφορά της στο δρόμο είναι πολύ καλή και κλάσεις ανώτερη από το δικό μου μονοκύλινδρο. Μόνο που χθές μετά την βόλτα άκουσε ένα θόρυβο και αφού σταμάτησε διαπίστωσε ότι η ρόδα πίσω κούναγε αριστερά - δεξιά αδικάιολόγητα και είδε ότι έχει φαγωθεί λίγο η γραναζιέρα και το ψαλίδι ( απο την μέσα μεριά που εφάπτεται με το γρανάζι κίνησης) Μετά από εσπευσμένη επίσκεψη στον γνωστό καλό γιατρό των Βορείων Προαστείων του είπαν ότι δεν υπάρχει καθόλου ο αποστάτης που έπρεπε να υπάρχει στον άξονα ( προφανώς το ξέχασαν στην συναρμολόγηση ) και γιά τον λόγο αυτό η ρόδα πήγαινε πέρα - δώθε.
Ο φίλος έχει ξενερώσει λίγο με το γεγονός και είναι σε αναμονή των ανταλλακτικών που θα χρειασθεί ( αλλαγή του αλουμινένιου ψαλιδιού και της γραναζιέρας ). ΄Πάντως παρά το γεγονός της άμεσης και σωστής αντιμετώπισης από το συνεργείο της περίπτωσης του φίλου μου , είναι να απορεί κανείς με τον έλεγχο της μαμάς BMW, σε συνδυασμό με το γεγονός ότι τέτοια περίπτωση δεν έχει τύχει στον φίλο μου ( κάτοχο εδώ και 20 ετία αρκετών made in Japan μηχανών!) Εκτός αν δεχθούμε το σχόλιο φίλου "ε αφού το πήρες με έκπτωση ( το πήρε προσφορά στα 8.000¨++αξεσουάρ ) τι περιμένεις;
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 15-11-2012, 01:04
java Ο/Η java βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Πύργος Ηλείας
Μoto: f800GS Yellow, XT600 '88 Blue
Μηνύματα: 120
Προεπιλογή Απάντηση: πρόβλημα σε bmw f 650 ( twin )

Ο μ@!@Κ@5 είναι ανίκητος είτε είναι Ιάπωνας είτε είναι Γερμανός είτε οτιδήποτε άλλος... και απ' ότι έχω καταλάβει για κάποιον λόγο έχουν μαζευτεί πολλοί τέτοιοι στην "μανούλα" μας.
Να του πείς να παρακολουθεί και τον ανακλαστήρα στον προβολέα του μήπως και μαυρίσει να του τον αλλάξουν εντός εγγύησης,
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 15-11-2012, 01:42
GregoryA Ο/Η GregoryA βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Mytilene,Lesvos
Μoto: Honda ST1300 Pan European
Μηνύματα: 369
Προεπιλογή Απάντηση: πρόβλημα σε bmw f 650 ( twin )

Reply With Quote
  #4  
Παλιό 19-11-2012, 18:25
bms Ο/Η bms βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: Κρητη
Μoto: f 650 gs (twin)
Μηνύματα: 172
Προεπιλογή Απάντηση: πρόβλημα σε bmw f 650 ( twin )

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από java Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο μ@!@Κ@5 είναι ανίκητος είτε είναι Ιάπωνας είτε είναι Γερμανός είτε οτιδήποτε άλλος... και απ' ότι έχω καταλάβει για κάποιον λόγο έχουν μαζευτεί πολλοί τέτοιοι στην "μανούλα" μας.
Να του πείς να παρακολουθεί και τον ανακλαστήρα στον προβολέα του μήπως και μαυρίσει να του τον αλλάξουν εντός εγγύησης,

Σημερα το ειδα και εγω,ειναι λιγο μαυρισμενος αλλα εκτος εγγυησης.
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 27-11-2012, 22:32
NXONTZ Ο/Η NXONTZ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2012
Περιοχή: ΠΕΝΤΕΛΗ,ΑΘΗΝΑ
Μoto: BMW F 650 GS HONDA CBR1100 XX
Μηνύματα: 36
Προεπιλογή Απάντηση: πρόβλημα σε bmw f 650 ( twin )

Μετά από 1 βδομάδα αναμονής, και αφού αλλάχθηκαν ( δωρεάν φυσικά ) γραναζιέρα, βίδες, αποστάτης και ψαλίδι - η τιμή του τελευταίου είναι 550€ από ότι έμαθε-η μηχανή είναι πάλι στον δρόμο μάχιμη.Ελπίζω το εμπόδιο αυτό να είναι το τελευταίο στον φίλο μου. Πάντως η εξυπηρέτηση του γνωστού συνεργείου του Γέρακα ήταν άψογη
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:07.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!