GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Γενικά - Αναβάτης

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #151  
Παλιό 26-09-2009, 08:06
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Τι είδαμε σήμερα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Alext Εμφάνιση μηνυμάτων
οχι βεβαια αλλα ουτε αυτοι θα φταινε αν πλακωθουν στις μηνυσεις που βαζετε φωτογραφιες αυτων και των οικογενειων τους στο διαδικτυο με διαφορα σχολια

και εγω το ιδιο θα εκανα (εννοω μηνυσεις)


επιτελους σταματηστε αυτου του ειδους τα σχολια ο καθενας ειναι υπευθυνος για αυτο που κανει και δεν μας εβαλε κανεις ουτε αστυνομους ουτε δικαστες
κατανταει γραφικο απο ενα σημειο και υστερα
ρε φιλε,με τετοιες ######## που κανουν οχι μονο φωτογραφιες τους πρεπει να μπαινουν,αλλα πρεπει και να επεμβαινει εισαγγελεας και να τους παιρνει την κηδεμονια!μη σου πω οτι ειναι για πολλες σφαλιαρες!τι φταινε τα παιδακια?
και μην ξεχναμε οτι σε πολλες χωρες του κοσμου ο πολιτης εχει δικαιωμα να υποδειξει παραβασεις συμπολιτων του στις αρχες!
Reply With Quote
  #152  
Παλιό 26-09-2009, 10:16
Troublemaker Ο/Η Troublemaker βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Ερμουπολη
Μηνύματα: 1,359
Προεπιλογή Απάντηση: Τι είδαμε σήμερα...

Εγω δεν θα σχολιασω τις φωτο του Γιωργου μας (gemara) για ευνοητους λογους που ο ιδιος καταλαβαινει,ειδικα "εδω" ομως ειναι συνηθες το φαινομενο αυτο,ειδικα επι εποχης σχολειων κλπ...απλα μιας κ ειδα κ μια ενσταση πιο πανω θα προτεινα οσον αφορα παιδικες φωτογραφιες, να τις ποσταρουμε χωρις να φαινονται τα παιδακια (Pixelized π.χ.) μιας κ τα προστατευει ο νομος σε αυτο, συν οτι δεν φταινε αυτα να εκτιθονται για τις βλακειες των ενηληκων....
Γνωμη μου παντα....
Reply With Quote
  #153  
Παλιό 26-09-2009, 11:17
Alext Ο/Η Alext βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Βριλησσια
Μoto: BMW R1200R
Μηνύματα: 1,033
Προεπιλογή Απάντηση: Τι είδαμε σήμερα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gemara Εμφάνιση μηνυμάτων
Θυμωμένο σε διαβάζω φίλε Αλέξανδρε, όπως θυμωμένους να διαβάζεις και συ μερικούς από εμάς παραπάνω. Ο θυμός είναι ένα ανθρώπινο και πολύ φυσιολογικό συναίσθημα και είναι απολύτως σωστό και φυσιολογικό επίσης να εκφράζεται και να εξωτερικεύεται. Η καταπίεσή του, δημιουργεί προβληματικά και επιζήμια (όταν κάνουν το μεγάλο μπαμ) άτομα και επειδή είστε πολλά αξιόλογα και έμπειρα άτομα εδώ μέσα, αντιλαμβάνεσθε πλήρως το ότι συμβαίνει αυτό.

Επέτρεψε λοιπόν στους συμφορουμίτες σου να εκφράζονται όπως εκείνοι επιθυμούν, να εξωτερικεύουν το θυμό τους με λόγια και όχι μόνο με και να μην τους κρίνεις ως γραφικούς ή αστυνόμους όπως εκείνοι δεν αστυνομεύουν και δεν κρίνουν εσένα στα θέματα που εσένα αρέσουν.

Καλά είναι τα γέλια και τα αστειάκια, αλλά αν πέσει πάνω σου η "εύσπλαχνη" μάνα που φοράει το κράνος και γίνει κρέας το μουτράκι του παιδιού της που δε φοράει, δεν θα φταις μεν, αλλά θα θυμώσεις πααααάρα πολύ με τα δικαστήρια και τα χρόνια που θα τραβολογιέσαι για να αποδείξεις ότι δεν φταις. Αν δε, χάσει τη ζωούλα του το παιδάκι ή οποιοσδήποτε άλλος ενήλικας, ρώτα συναδέλφους εδώ μέσα που τους έχει τύχει να σου πουν.

Και αν ζούσαμε σε οποιοδήποτε άλλο πολιτισμένο μέρος του κόσμου, θα αφαιρούνταν οι επιμέλειες των παιδιών των παραπάνω αμόρφωτων γονέων, που θέτουν αυτά σε κίνδυνο όπως επίσης και εσένα που κυκλοφορείς δίπλα τους.

Έχω μπει πολλές φορές στον πειρασμό να πω "ωχ αδερφέ", τι θες και γίνεσαι γραφικός (και σε κράζουν οι άλλοι) παρατηρώντας και καυστηριάζοντας τα διάφορα εγκλήματα που παρατηρείς τριγύρω σου, έχω δει όμως άλλες κοινωνίες που τα έχουν καταφέρει καλύτερα από εμάς, οπότε δεν απογοητεύομαι, συνεχίζω και θα συνεχίζω.

Ρίξτε όσοι θέλετε μια ματιά στο link που έβαλα παραπάνω για να μάθετε να αξιολογείτε σωστά και παραγωγικά τα συναισθήματά σας, να τα σέβεστε, τα δικά σας και των άλλων.
Φιλε gemara
δεν ειμαι καθολου θυμωμενος και αν ειχαμε μιλησει σε κανεναν καφε θα ηξερες οτι δεν θυμωνω ευκολα και ακομα και στα δυσκολα προσπαθω να βρω μια ευθυμη νοτα
Τωρα οσο για την φιλευσπλαχνη μανα θα το δεχομουν αν εμπαιναν και φωτο με την ιδια μανα στο αυτοκινητο με το παιδι μπροστα ή πισω χωρις καρεκλακι ή ορθιο ειναι η ιδια ακριβως μανα και μαλιστα στατιστικα ειναι πολυ περισσοτερες αρα κινδυνευεις πολυ περισσοτερο απο αυτες (με το αυτοκινητο) να πεσουν επανω σου
τωρα αν ζουσαμε σε καποια αλλη χωρα δεν θα σε μαθαιναν να περνας τις εξετασεις για διπλωμα αλλα θα σε μαθαιναν να οδηγεις και να εχεις μηχανοκινητη παιδεια

αν ξαναδιαβασεις το κειμενο μου λεω ¨δεν ΜΑΣ εβαλε κανεις αστυνομους¨
βαζω και τον εαυτο μου μεσα αρα δεν κατακρινω τους συμφορουμιτες μου και εγω απ΄εξω
αντιθετως πολλες φορες το εχω θιξει και εχω παρατηρησει περιπτωσεις ελιτισμου του στυλ εμεις ειμαστε οι σωστοι και οι politicaly correct
και οι αλλοι αυτο....και εκεινο...
γενικα δεν συμμετεχω σε αυτο το φορουμ για να αυτοπροσδιοριστω σαν προσωπικοτητα ή ψαχνω χωρο να ενταχθω ή ξερω εγω τι αλλο
εδω ειμαστε (αποψη μου) για ευχαριστηση, ανταλλαγη αποψεων,κοινα ενδιαφεροντα ,εκδρομες κ.α.
Ταμπελες δεν βαζω σε κανεναν και δεν δεχομαι και εγω να μπω κατω απο καμμια ταμπελα (χα χα εκτος του Ολυμπιακου)
ειτε πολιτικη ειτε κομματικη ειτε απλα μοτοσυκλετιστικη ή οποιαδηποτε αλλη ταμπελα που μπορει να παραπεμπει σε οποιασδηποτε μορφης ελιτισμου ή ελιτιστικης νοοτροπιας εμεις και οι αλλοι (οι σωστοι και οι λαθος)
δεν ξερω αν ειμαι σωστος ή λαθος και μαλλον θα πεθανω ψαχνοντας
μην ξεχνας οτι καποιοι εχουν ζησει παλεψει και πεθανει θεωρωντας οτι η γη ειναι επιπεδη αρα γιατι εγω εσυ και οι αλλοι ειμαστε τοσο σιγουροι οτι ειμαστε σωστοι;;;;;

Υ.Σ. μεσα σε ολα ξεχασα να διευκρινησω οτι βεβαια δεν συμφωνω για την κυκλοφοριακη συμπεριφορα των ατομων στις φωτογραφιες απλα διαφωνω στο αν εχουμε δικαιωμα να τους εκθετουμε στο διαδικτυο
αλλο το να γραψεις ειδα αυτο και εκεινο και αλλο να βαζεις φωτο και να στιγματιζεις
¨αλλωστε οι Γερμανοι ειναι φιλοι μας¨ αλλα οχι με την εννοια που εδωσε ο Αρτεμης Ματσας και ο Δημος Σταρενιος
Reply With Quote
  #154  
Παλιό 26-09-2009, 11:56
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: Τι είδαμε σήμερα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Troublemaker Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω δεν θα σχολιασω τις φωτο του Γιωργου μας (gemara) για ευνοητους λογους που ο ιδιος καταλαβαινει,ειδικα "εδω" ομως ειναι συνηθες το φαινομενο αυτο,ειδικα επι εποχης σχολειων κλπ...απλα μιας κ ειδα κ μια ενσταση πιο πανω θα προτεινα οσον αφορα παιδικες φωτογραφιες, να τις ποσταρουμε χωρις να φαινονται τα παιδακια (Pixelized π.χ.) μιας κ τα προστατευει ο νομος σε αυτο, συν οτι δεν φταινε αυτα να εκτιθονται για τις βλακειες των ενηληκων....
Γνωμη μου παντα....
Συμφωνώ γι αυτό που λες για τα παιδάκια, ναι pixelized. Όσον αφορά την τοποθεσία, εδώ ή εκεί, δεν έχει διαφορά, παντού σε όλη την Ελλάδα τα βλέπεις αυτά...
Reply With Quote
  #155  
Παλιό 26-09-2009, 13:04
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Τι είδαμε σήμερα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Alext Εμφάνιση μηνυμάτων
οχι βεβαια αλλα ουτε αυτοι θα φταινε αν πλακωθουν στις μηνυσεις που βαζετε φωτογραφιες αυτων και των οικογενειων τους στο διαδικτυο με διαφορα σχολια

και εγω το ιδιο θα εκανα (εννοω μηνυσεις)

επιτελους σταματηστε αυτου του ειδους τα σχολια ο καθενας ειναι υπευθυνος για αυτο που κανει και δεν μας εβαλε κανεις ουτε αστυνομους ουτε δικαστες
κατανταει γραφικο απο ενα σημειο και υστερα
φιλε αλεξ,χαλαρωσε................το να λες γραφικο εναν ανθρωπο που δεν γνωριζης ειναι ακομψο ....................αν αρχισουμε και χαρακτηριζουμε,ο ενας τον αλλον,για τις αποψεις που εκφραζουμε στο forum,θα πρεπει απο GSFORUM, να γινουμε KATINAFORUM
Reply With Quote
  #156  
Παλιό 26-09-2009, 14:22
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Τι είδαμε σήμερα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
και μην ξεχναμε οτι σε πολλες χωρες του κοσμου ο πολιτης εχει δικαιωμα να υποδειξει παραβασεις συμπολιτων του στις αρχες!
Τι είναι αυτή η βόμβα τώρα, έχεις σκεφτεί που θα οδηγηθούμε; Ορισμένοι είναι στην γωνία και περιμένουν να αδράξουν την ευκαιρία. Ημαρτον
Reply With Quote
  #157  
Παλιό 26-09-2009, 22:04
Alext Ο/Η Alext βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Βριλησσια
Μoto: BMW R1200R
Μηνύματα: 1,033
Προεπιλογή Απάντηση: Τι είδαμε σήμερα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε αλεξ,χαλαρωσε................το να λες γραφικο εναν ανθρωπο που δεν γνωριζης ειναι ακομψο ....................αν αρχισουμε και χαρακτηριζουμε,ο ενας τον αλλον,για τις αποψεις που εκφραζουμε στο forum,θα πρεπει απο GSFORUM, να γινουμε KATINAFORUM

δεν τιθεται κανενα θεμα χαλαρωματος διοτι πολυ σπανια ειμαι στην τσιτα
και λεγοντας γραφικο δεν ηταν προσωπικη αιχμη σε εσενα σαν ατομο ή σε οποιους αλλους εδω μεσα
αλλα σαν συγκεκριμμενη κινηση τα λοιπα (δηλ τις αποψεις μου) τα εγραψα στον gemara μην επαναλαμβανομαι
οποτε no hard feelings που λενε σε αψογα Ελληνικα
Reply With Quote
  #158  
Παλιό 27-09-2009, 15:59
soter3gm Ο/Η soter3gm βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Αιγάλεω R1100 RT
Μoto: R1100RT
Μηνύματα: 1,040
Προεπιλογή Απάντηση: Τι είδαμε σήμερα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι είναι αυτή η βόμβα τώρα, έχεις σκεφτεί που θα οδηγηθούμε; Ορισμένοι είναι στην γωνία και περιμένουν να αδράξουν την ευκαιρία. Ημαρτον
Να σου πω αν μπορούσαν αυτούς που βάζουν τα ανήλικα παιδιά τους χωρίς ίχνος προστασίας πάνω τους μα και αυτούς που τα βάζουν με ένα κράνος-γιογιό να τους τύλιγαν σε μια κόλα χαρτί με την υπόδειξη μου ούτως ώστε να τους έπαιρναν τη επιμέλεια, πολύ ευχαρίστως θα το έκανα ΚΑΙ χωρίς να έχω κανένα "hard feeling" μέσα μου.
ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΞΑΝΑΠΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ
Αν πάθουν κάτι δεν είναι ατύχημα αλλά δολοφονία εκ προθέσεως
Reply With Quote
  #159  
Παλιό 27-09-2009, 18:06
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Τι είδαμε σήμερα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από soter3gm Εμφάνιση μηνυμάτων
Να σου πω αν μπορούσαν αυτούς που βάζουν τα ανήλικα παιδιά τους χωρίς ίχνος προστασίας πάνω τους μα και αυτούς που τα βάζουν με ένα κράνος-γιογιό να τους τύλιγαν σε μια κόλα χαρτί με την υπόδειξη μου ούτως ώστε να τους έπαιρναν τη επιμέλεια, πολύ ευχαρίστως θα το έκανα ΚΑΙ χωρίς να έχω κανένα "hard feeling" μέσα μου.
ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΞΑΝΑΠΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ
Αν πάθουν κάτι δεν είναι ατύχημα αλλά δολοφονία εκ προθέσεως
Reply With Quote
  #160  
Παλιό 03-10-2009, 00:52
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: Τι είδαμε σήμερα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από soter3gm Εμφάνιση μηνυμάτων
ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΞΑΝΑΠΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ



Σήμερα τ' απόγευμα,

στην Νέα Σμύρνη .....

Ο κύριος με την GS ξεκράνωτος .... ΟΚ !

Αλλά ο πιτσιρίκος ;;;;;

Στην 5η φωτό,

ο μικρούλης, κρεμάστηκε τελείως αριστερά,

για να βλέπει μπροστά ....

Η φωτό όμως είναι πολύ θολή κ δεν την έβαλα,

γιατί συγχρόνως οδηγούσα ενώ φωτογράφιζα ...





























.
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
Απάντηση

Tags
1100, 1150, 1200, bmw, bmw gs moto, bmw moto, bmw moto gs, bmwmoto, f800, forum, forumgs, gs 1150, gs forum, gs moto bmw, gs_gs, gs1100, gs800, gsbmw, gsbmwmoto, gsforum, gsmoto, moto, moto bmw, motobmw


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Τι είναι GPS Black_Shadow Πλοήγηση - Hardware και Software 10 15-06-2009 23:05
Τι πιστευεις; riko46 Γενικά - Αναβάτης 3 06-05-2009 23:41
Τι να λέμε ..... soter3gm Γενικά - Μοτοσυκλέτα 22 01-05-2009 13:13
Τι λένε 2 Λαρισαίοι; vtheo Ανέκδοτα 15 09-04-2009 16:59
Τι λετε.....? danaos Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό) 101 14-02-2009 18:39


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:04.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!