GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Άλλες εταιρίες

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιό 23-06-2011, 07:23
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: NEO V-STROM 2012!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από taksidiotis Εμφάνιση μηνυμάτων
Όχι καλε,σε αλλα forum οι μπηχτες είχαν αρχίσει πολυ πριν γίνω Ιάπωνας.
Το 1000αρι νομίζω ότι Είχε ένα θέμα με την καμπάνα...
Τεσπα,αναμένουμε κι απο κοντά το Νεο εργαλείο.
Βγάλτε κι ένα dr big ρε γιαπωνια να θυμηθούμε κι απο που ξεκίνησε αυτο το ρυγχος.
Sent from my iPhone using Tapatalk

πες τα, πες τα!!!!
Reply With Quote
  #52  
Παλιό 23-06-2011, 10:43
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: NEO V-STROM 2012!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
+1200 και βάλε!!!! τίμιο το "στρώμα"!!!!!! και καθόλου υπερτιμημένο, αντιθέτως "πολύ μηχανή" για τα λ7 της Αρκεί να συνεχιστεί η τιμολογιακή πολιτική της Suzuki και στο ανανεωμένο μοντέλο.
καλά

ναι να παίρναμε και καινούριο Χ5 με 25.000 (ενώ αυτά που κάνουν 25.000 θα έπρεπε να κάνουν 15.000), να παίρναμε και καμιά καινούρια Ferrari (δεν θέλω πολλά, μια FF θέλω για την οικογένεια) με καμιά 40αριά, 50αριά χιλιάρικα

μάλλον δεν ξέρετε τους νόμους τις αγοράς αγαπητοί
Reply With Quote
  #53  
Παλιό 23-06-2011, 14:44
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: NEO V-STROM 2012!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
καλά

ναι να παίρναμε και καινούριο Χ5 με 25.000 (ενώ αυτά που κάνουν 25.000 θα έπρεπε να κάνουν 15.000), να παίρναμε και καμιά καινούρια Ferrari (δεν θέλω πολλά, μια FF θέλω για την οικογένεια) με καμιά 40αριά, 50αριά χιλιάρικα

μάλλον δεν ξέρετε τους νόμους τις αγοράς αγαπητοί

Δεν κατάλαβα τι δεν κατάλαβες σε αυτό που είπα....
Το V-strom είναι κοστολογημένο χαμηλά γι αυτά που προσφέρει κι αυτό δεν είναι γνώμη, είναι η πραγματικότητα. Σε σχέση με τον ανταγωνισμό του (versys, transalp κλπ) δεν υστερεί σημαντικά πουθενά, είναι καλύτερο σε πολλούς τομείς και σαφώς πιο φθηνό. Αυτό που έγραψε ο φίλος για τα GS, δίκιο έχει, μακάρι να ήταν πιο φθηνά. Αυτό βέβαια είναι γνώμη του και ... συμφωνώ.
Reply With Quote
  #54  
Παλιό 23-06-2011, 15:22
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: NEO V-STROM 2012!!!

αυτό που θέλω να πω είναι ότι όσο κάτι είναι "καλύτερο" από το "από κάτω του" (τα εισαγωγικά δεν είναι τυχαία - όποιος θέλει τα κρατάει όποιος θέλει τα βγάζει), τόσο και η τιμή του θα ανεβαίνει ΔΥΣΑΝΑΛΟΓΑ - γεωμετρικά ίσως

έτσι μια Ferrari δεν είναι 15 φορές καλύτερη από ένα καλό "καθημερινό" sport (αν βάλεις κάτω τα νούμερα), αλλά η αγορά της επιτρέπει να είναι 15 φορές ακριβότερη

αντίστοιχα και η GS (και η κάθε GS) δεν είναι 30% καλύτερη από κάποια μηχανή με 30% καλύτερη τιμή, ίσως είναι 10%, ίσως είναι 5% + ότι πλασάρει καλά

αυτό το παιχνίδι πήγε να παίξει και το Super Tenere και δεν του έκατσε (και ξαναβγήκε με καλύτερη τιμή)
αυτό το παιχνίδι έπαιξε και το KTM 950 όταν βγήκε στην Ελλάδα συγκεκριμένα (εδώ έκανε ίδια τιμή με το GS, ενώ έξω ήταν αρκετά φτηνότερο) και του έκατσε

γι' αυτό λέει ο κόσμος το V-Strom "τίμια μηχανή"
γιατί κάνει όσο θα ήθελαν για αυτό που είναι

όλα είναι σχετικά βέβαια...

αν είναι αυτό τίμιο (που είναι δηλαδή), τότε ένα μτχ. Africa σε καλή κατάσταση και με λυμένα τα ηλεκτρικά του (τουλάχιστον αχέμ προσωρινά - ξέρετε δεν παθαίνουν τίποτα τα honda) τι είναι; ευκαιριάρα;

ο κουμπάρος μου πήρε ένα beverly 200 με 1500 ευρώ... δεν βρίσκεις και πολύ φτηνότερα... το πούλησε μετά από 20 μέρες και πήρε ένα Guzzi Breva 750 (με καλύτερη κατανάλωση btw) με 3700 ευρώ... ποιο ήταν πιο ευκαιρία;

εξαρτάται ποιον ρωτάς - εγώ πχ. δεν θα έδινα ούτε 500 για το beverly

γιατί τα λέω όλα αυτά - γιατί το ποιος αγοράζει (και πόσοι) και ποιος πουλάει (και πόσα) ορίζει το πόσο κάνει κάτι

όχι το πόσο κάνει να φτιαχτεί πχ.
Reply With Quote
  #55  
Παλιό 23-06-2011, 16:27
griv_gs Ο/Η griv_gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R 1200 GS ADVENTURE
Μηνύματα: 1,123
Προεπιλογή Απάντηση: NEO V-STROM 2012!!!

Εμένα πάντως εμφανισιακά μου αρέσει καλύτερα το παλιό.
Reply With Quote
  #56  
Παλιό 23-06-2011, 17:36
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: NEO V-STROM 2012!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτό που θέλω να πω είναι ότι όσο κάτι είναι "καλύτερο" από το "από κάτω του" (τα εισαγωγικά δεν είναι τυχαία - όποιος θέλει τα κρατάει όποιος θέλει τα βγάζει), τόσο και η τιμή του θα ανεβαίνει ΔΥΣΑΝΑΛΟΓΑ - γεωμετρικά ίσως

έτσι μια Ferrari δεν είναι 15 φορές καλύτερη από ένα καλό "καθημερινό" sport (αν βάλεις κάτω τα νούμερα), αλλά η αγορά της επιτρέπει να είναι 15 φορές ακριβότερη

αντίστοιχα και η GS (και η κάθε GS) δεν είναι 30% καλύτερη από κάποια μηχανή με 30% καλύτερη τιμή, ίσως είναι 10%, ίσως είναι 5% + ότι πλασάρει καλά

αυτό το παιχνίδι πήγε να παίξει και το Super Tenere και δεν του έκατσε (και ξαναβγήκε με καλύτερη τιμή)
αυτό το παιχνίδι έπαιξε και το KTM 950 όταν βγήκε στην Ελλάδα συγκεκριμένα (εδώ έκανε ίδια τιμή με το GS, ενώ έξω ήταν αρκετά φτηνότερο) και του έκατσε

γι' αυτό λέει ο κόσμος το V-Strom "τίμια μηχανή"
γιατί κάνει όσο θα ήθελαν για αυτό που είναι

όλα είναι σχετικά βέβαια...

αν είναι αυτό τίμιο (που είναι δηλαδή), τότε ένα μτχ. Africa σε καλή κατάσταση και με λυμένα τα ηλεκτρικά του (τουλάχιστον αχέμ προσωρινά - ξέρετε δεν παθαίνουν τίποτα τα honda) τι είναι; ευκαιριάρα;

ο κουμπάρος μου πήρε ένα beverly 200 με 1500 ευρώ... δεν βρίσκεις και πολύ φτηνότερα... το πούλησε μετά από 20 μέρες και πήρε ένα Guzzi Breva 750 (με καλύτερη κατανάλωση btw) με 3700 ευρώ... ποιο ήταν πιο ευκαιρία;

εξαρτάται ποιον ρωτάς - εγώ πχ. δεν θα έδινα ούτε 500 για το beverly

γιατί τα λέω όλα αυτά - γιατί το ποιος αγοράζει (και πόσοι) και ποιος πουλάει (και πόσα) ορίζει το πόσο κάνει κάτι

όχι το πόσο κάνει να φτιαχτεί πχ.

ΟΚ τώρα συνεννοηθήκαμε. Συμφωνώ. BTW η Africa, για κάποιον που θα έδινε 2000€ + ,για κάτι σε σκουτεροειδές, είναι ευκαιριάρα!!!! Αρκεί να θέλει μοτοσυκλέτα κι όχι ένα μέσο για το πηγαιν' - έλα στη δουλειά....
Reply With Quote
  #57  
Παλιό 23-06-2011, 18:02
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: NEO V-STROM 2012!!!

μια και είπες τη μαγική λέξη "σκουτεροειδές" θα ήθελα να ανοίξω ένα θέμα (υπάρχουν κάτοχοι) με το τι τους βρίσκουν

εγώ όποτε έχω οδηγήσει τέτοιο αισθάνομαι χάλια, η στάση με ξενίζει κλπ.
ξέρω ότι έχουν βελτιωθεί τρελά από κάποτε

η μηχανή εμπεριέχει και το θέμα απόλαυση ακόμα και όταν θες να πας απλώς στη δουλειά

προσωπικά 100 φορές παπί θα είχα ή ένα σωρό εφάμιλλης τιμής ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ - άσε που ΔΕΝ είναι φτηνά ούτε στην αγορά, ούτε στην μτχ αγορά, ούτε στα σέρβις (είναι πολύπλοκα εδώ που τα λέμε)

τέσπα μη χαλάμε το thread του εκπληκτικού V-Strom 2012
Reply With Quote
  #58  
Παλιό 23-06-2011, 19:38
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή Απάντηση: NEO V-STROM 2012!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
μια και είπες τη μαγική λέξη "σκουτεροειδές" θα ήθελα να ανοίξω ένα θέμα (υπάρχουν κάτοχοι) με το τι τους βρίσκουν

εγώ όποτε έχω οδηγήσει τέτοιο αισθάνομαι χάλια, η στάση με ξενίζει κλπ.
ξέρω ότι έχουν βελτιωθεί τρελά από κάποτε

η μηχανή εμπεριέχει και το θέμα απόλαυση ακόμα και όταν θες να πας απλώς στη δουλειά

προσωπικά 100 φορές παπί θα είχα ή ένα σωρό εφάμιλλης τιμής ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ - άσε που ΔΕΝ είναι φτηνά ούτε στην αγορά, ούτε στην μτχ αγορά, ούτε στα σέρβις (είναι πολύπλοκα εδώ που τα λέμε)

τέσπα μη χαλάμε το thread του εκπληκτικού V-Strom 2012
παλιοτερα ειχα δοκιμασει κι εγω scooter για δευτερο οχημα.beverly 500 tourer,yamaha tmax 500 09,θα το πιστεψεις οτι ενιωθα σαν κουλος???σαν αδερφη???<<προσωπικη μου γνωμη αυτη και παει μονο για μενα οχι γενικα>>δεν μπορω,την μηχανη πλεον την εχω και την συνδιαζω με τα παντα,ειτε πολη ειτε εξοχη,ειτε εθνικη...αναλογα.

κατι αλλο.
και το ktm 950 δεν εκατσε καλα λογω τιμης και ισως κι απο αξιοπιστια που πολλοι το φοβηθηκαν.
οπως και το 990 μολις εβαλαν το πακετο traveller κατι εκανε,στα 14500 με το πακετο ηταν πολυ καλη περιπτωση.
ενω γενικα σαν μηχανη ηταν και ειναι φοβερη,αν εχεις και τα χερια???η μαλλον την εμπειρια???
Reply With Quote
  #59  
Παλιό 23-06-2011, 21:14
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: NEO V-STROM 2012!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
μια και είπες τη μαγική λέξη "σκουτεροειδές" θα ήθελα να ανοίξω ένα θέμα (υπάρχουν κάτοχοι) με το τι τους βρίσκουν

εγώ όποτε έχω οδηγήσει τέτοιο αισθάνομαι χάλια, η στάση με ξενίζει κλπ.
ξέρω ότι έχουν βελτιωθεί τρελά από κάποτε

η μηχανή εμπεριέχει και το θέμα απόλαυση ακόμα και όταν θες να πας απλώς στη δουλειά

προσωπικά 100 φορές παπί θα είχα ή ένα σωρό εφάμιλλης τιμής ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ - άσε που ΔΕΝ είναι φτηνά ούτε στην αγορά, ούτε στην μτχ αγορά, ούτε στα σέρβις (είναι πολύπλοκα εδώ που τα λέμε)
+1200 μόνο το SH300 της Honda θα μπορούσε να μου πει κάτι, όντας το καλύτερο οδηγικά και με φρένα..... varadero Και πάλι προτιμώ τα παπια, ας είναι πολύ πιο αργά. Καλά για ΑΧ-1 κλπ, δε το συζητάω....
Reply With Quote
  #60  
Παλιό 24-06-2011, 00:29
paschalis Ο/Η paschalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: thessaloniki
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 7,234
Προεπιλογή Απάντηση: NEO V-STROM 2012!!!

Η Suzuki λέει πως έφτασε η ώρα για μία αληθινή adventure μοτοσυκλέτα!


Eπιτελους γιατι ειχαμε πεσει σε σχεδιαστικο τελμα..:sm5:
τι μηχαναρα ειναι αυτη παιδιαααα...
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
V-STROM 1000 tsoapo Πωλήσεις μοτοσυκλετών 41 15-07-2011 16:40
V strom 1000 / 04 REK Πωλήσεις μοτοσυκλετών 1 24-02-2011 19:57
V-STROM 1000 PortoLeone Πωλήσεις μοτοσυκλετών 2 23-03-2009 00:19
Kremedia Strom!!!! vtheo Χιούμορ 8 19-02-2009 22:58


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 03:18.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!