GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 09-07-2011, 16:18
syan Ο/Η syan βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R12RT
Μηνύματα: 7,143
Προεπιλογή Κλέψανε σκυλάκι φίλου..!

ΕΚΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ

Στις 06/07/2011 Τετάρτη και κατά τις 11 και μισή το πρωί, εξαφανίσθηκε ένα ΚΑΤΑΛΕΥΚΟ με πυκνό τρίχωμα (φλοκατάκου), ΜΑΛΤΕΖ το οποίο ακούει στο όνομα Γιώτης και είναι 3ετών χωρίς κανένα ενδεικτικό παρά μόνον ένα λευκό αντιπαρασιτικό λουράκι. Ο σκυλάκος εξαφανίσθηκε από την περιοχή της Καλλιθέας, συγκεκριμένα αρχές λεωφόρου Θησέως 4-6 στο τελείωμα της γέφυρας Κουκακίου, ερχόμενοι από Δημητρακοπούλου (έξω από κατάστημα eshop με συναγερμούς), όπου και είναι η έδρα του Γιώτη κατά τις πρωινές ώρες εργασίας τον οποίο και κρατούσε η σύζυγος του πατρός μου.
Ο αξιολάτρευτος αυτός σκυλάκος-ανθρωπάκος μας ανήκει στην αδελφή μου, η οποία και του έχει δώσει αυτό το όνομα εξαιτίας της θανόντας μητέρας μας που την έλεγαν Γιώτα, από την ανίατη αρρώστια πίσω στο 1994. Ώς είναι ευνόητο όλα τα συμπαθέστατα τετράποδα για ορισμένους είναι σίγουρα φίλοι μας και μέλη της οικογένειας τους το κάθε ένα, από αυτά. Για άλλους, αποτελούν την προέκταση ενδεχομένως ενός ανθρώπου που δεν υπάρχει πλέον ανάμεσα μας αλλά θα τολμούσα να πω πως το βιώνουμε από την ιδιαίτερη παρουσία και συμπεριφορά-χαρακτήρα του κάθε τετράποδου (ανθρωπάκου), όπως στη περίπτωση του Γιώτη.

Ο σκυλάκος μας τον οποίο κρατούσε η σύζυγος του πατέρα μου τον οποίο και αγαπά πάρα-πάρα πολύ αλλά και πρόσεχε, εξαφανίσθηκε από τα σκαλάκια του παραπάνω καταστήματος ενώ η ίδια μπήκε στο κουζινάκι του καταστήματος προκειμένου να κάνει ένα στιγμιαίο καφέ και εφόσον δεν πονηρεύτηκε διότι, προηγουμένως είχε αντιληφθεί πως χάιδευαν-έπαιζαν μαζί του 2 νεαρές πιτσιρίκες περί τα 20, οι οποίες ενδεχομένως από επιπολαιότητα και όχι θα ήθελα να πιστεύω δόλο, άρπαξαν το δικό μας ΓΙΏΤΗ!!
Δεν επιδιώκω ποινικές κυρώσεις σε κάθε περίπτωση και απλά επιθυμώ και παρακαλώ τον οποιονδήποτε Άνθρωπο που ενδεχομένως αντελήφθη ή γνωρίζει κάτι να έρθει σε επικοινωνία μαζί μου. Μέσα στην όλη δυσκολία μου αλλά και την οικονομική προτίθεμαι να αποζημιώσω με υψηλότατη ΑΜΟΙΒΗ για τον μοναδικό μου Γιώτη που δεν έχει ουδεμία σημασία πόσο αξίζει χρηματικώς μα ΨΥΧΙΚΑ και συναισθηματικά είναι Α Ν Ε Κ Τ Ι Μ Η Τ Ο Σ.
Πληροφορηθήκαμε πως η 2 νεαρές κοπέλες επιβιβάστηκαν σε ΤΑΞΙ (06/07/2011 Τετάρτη), ενώ υπήρχε σχετική απεργία. Θαρρώ πως αν ο κύριος αυτοκινηστής-ταξιτζής, αντιληφθεί αυτό το μήνυμα ΕΚΛΗΣΗΣ για Βοήθεια, ίσως αναγνωρίσει το περιστατικό από τη πρωινή κούρσα του στις αρχές της Θησέως στην Καλλιθέα (τέλος, γέφυρας Κουκακίου), τη Τετάρτη 06/07/2011.


Θα ήθελα να αναφέρω πως το καλοκαίρι του 2010 η σύζυγος του πατέρα μου μαζί με τον ίδιο είχαν εντοπίσει μια Μικρή σκυλίτσα Μεσοπέλαγα με σκάφος cruiser την οποία και είχε χάσει η αφεντικίνα της μολονότι μάταια προσπάθησε αρκετές ώρες να την εντοπίσει. Η σκυλίτσα αυτή έμεινε περί τις 3 εβδομάδες στα χέρια της γυναίκας του πατέρα μου η οποία περιέθαλψε και αναζήτησε το αφεντικό της. Ευτυχώς για εκείνη, ήταν εφοδιασμένη με chip RFID, και έτσι βρέθηκαν τα στοιχεία του καταχωρημένου αφεντικού της. Δεν θα ξεχάσω το πως έκανε αυτή η σκυλίτσα όταν ΞΑΝΑ ΑΝΤΙΚΡΥΣΕ την αφεντικίνα της θαρρώ για το υπόλοιπο της ζωής μου.
Στη δική μας περίπτωση δεν έχουμε το πλεονέκτημα του chip αλλά πιστεύω, αποτέλεσμα της αμέτρητης Αγάπης που συγκέντρωνε/ει αυτός ο σκυλάκος πως ίσως επιστρέψει στη αγκαλιά των δικών του ανθρώπων.
Η χαρά της οικογένειας μου αλλά και του ίδιου του Γιώτη θα είναι ανυπέρβλητη στη περίπτωση που σταθούμε τυχεροί. Παραθέτω κάποιες φωτογραφίες του Γιώτη και σας ευχαριστώ προκαταβολικά. Θα ήθελα να ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ τον οποιοδήποτε ανέγνωσε αυτό το μήνυμα και το προώθησε συζητώντας το.
Σιώκας Δημήτρης, 6909 780 081, dimitrisiokas@gmail.com
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Αποτελεί δημιουργία ενός φίλου!!! erasel Μουσική 6 28-06-2011 11:32
gs 1200 -07 φίλου πολειται!! zitsos Πωλήσεις μοτοσυκλετών 9 05-10-2009 23:06


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:02.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!