PDA

View Full Version : Λάμπες Philips


syan
10-11-2009, 13:39
Philips type number
12972
Technical number (ECE)
Για Η7

Premium


Εως 30% περισσότερο φώς.





ExtraDuty lamps

http://www.lighting.philips.com/europe/image_region/consumer_lighting/car_lighting/logo_4xvibration_vesistant.jpg


Για κραδασμούς έως 20g* άρα μακροζωϊα.



MotoVision: Be seen! Drive safely




Για να φαίνεστε καλύτερα χάριν στην πορτοκαλί ανατανάκλαση και πολύ δυνατό φώς που διαφοροποιεί το φώς της μοτοσυκλέτας απο αυτά των αυτοκινήτων στην κίνηση.


+40% πιο άσπρο φώς
10-20 μέτρα μακρύτερη δέσμη




XP Moto: Racing performance



XP Moto λάμπες φωτίζουν τον δρόμο μακρύτερα απο οποιαδήποτε λάμπα στην αγορά και με εξ ίσου ανθεκτική μακροζωϊα.




έως 80% περισσότερο φώς στον δρόμο απο την κοινή λάμπα.

Σύνθεση ειδικού αερίου και προσαρμοσμένης πίεσης για ποιότητα και μακροζωϊα
Σχεδιασμένη για δέσμη τύπου laser

Arkas
10-11-2009, 14:08
Πολύ καλές επιλογές για όσους δεν θέλουν ή δεν μπορούν να βάλουν Xenon.

Σε ευχαριστούμε Στράτο!:)

mastorakos
10-11-2009, 14:22
Ξένον και πάλι ξένον(λίγο ακριβότερα )αλλά η ζωή σου δεν έχει τιμή.Είναι πάντα ακριβότερη από 100-120 Ε που κάνουν τα ξένον.;););););)

GeorgeP
10-11-2009, 15:35
Πολύ καλές επιλογές για όσους δεν θέλουν ή δεν μπορούν να βάλουν Xenon.

Σε ευχαριστούμε Στράτο!:)



οι οποιες επιλογες με καθημερινη χρηση καιγονται ανα 6μηνο αντε 8μηνο στοιχιζουν απο 18ε και πανω (εναντι 5-6ε των κοινων αλογονου) φτανοντας και τα 100+ (λαμπες ΡΙΑΑ), και τέλος δεν κανουν αυτα που υποσχονται!
Αυτο π.χ με τα 30μ+ στο φέξιμο μοναχα στην σφιαρα της φαντασιας μπορει να αναρτηθεί!!!!
Περασα απο philips, osram, RIAA σε ολα τα ειη τους, εχω ξοδεψει πανω απο 800ε για λαμπες του ειδους απο το 2004 μεχρι σημερα και καμια μα καμια δεν περασε το 8μηνο (με καθημερινη χρηση, τα φωτα του Βαραντερο ειναι μονιμως ανοικτα) και καμια μα καμια δεν εφτασε τα 30μ+!!! Ενα πιο ασπρο φως στα ΙΔΙΑ μετρα με τις απλες ναι εδιναν αλλα ως εκει!!! Γιαυτο εδω και 6 μηνες ξαναγυρισα στις παλιες καλες της μαμας που φορουσε οταν την πηρα (OSRAM απλες) και τις οποιες ειχα αλλαξει με ''Philips Vision +50% φως'' εκ των οποιων η μια καηκε μετα απο το γνωστό .......6μηνο!!!

Πεταμενα λεφτα!!!!! (ειδικα οι extra duty αυτες ''εφευγαν'' στο 10μηνο με χρόνο)

syan
10-11-2009, 15:39
Ξένον και πάλι ξένον(λίγο ακριβότερα )αλλά η ζωή σου δεν έχει τιμή.Είναι πάντα ακριβότερη από 100-120 Ε που κάνουν τα ξένον.;););););)
Μόνον να προσέχουμε αγαπητέ μου και την ζωή των άλλων, γιατί ασχολήθηκα πρόσφατα πολύ με το θέμα xenon και νομικά και τεχνικά και στατιστικά...γιαυτό προσοχή τι βάζεις, πού και πώς.!

georgekostas
10-11-2009, 17:00
Μόνον να προσέχουμε αγαπητέ μου και την ζωή των άλλων, γιατί ασχολήθηκα πρόσφατα πολύ με το θέμα xenon και νομικά και τεχνικά και στατιστικά...γιαυτό προσοχή τι βάζεις, πού και πώς.!
:sm8:

Jego
24-11-2009, 02:56
οι οποιες επιλογες με καθημερινη χρηση καιγονται ανα 6μηνο αντε 8μηνο στοιχιζουν απο 18ε και πανω (εναντι 5-6ε των κοινων αλογονου) φτανοντας και τα 100+ (λαμπες ΡΙΑΑ), και τέλος δεν κανουν αυτα που υποσχονται!


Πεταμενα λεφτα!!!!! (ειδικα οι extra duty αυτες ''εφευγαν'' στο 10μηνο με χρόνο)

Τις είχα δοκιμάσει όλες κατά καιρούς αλλά όπως λεει ο φίλος πεταμένα λεφτά.Έβαλα ξένον εδώ και 6 μήνες με 120 γιούρα και ξένιασα.Από φως άλλο πράγμα!!!!!!!!!!!!

MARK
24-11-2009, 08:32
ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ...Θα την δοκιμάσω να δω διαφορά απο osram...:sm8:

EOD-K9
24-11-2009, 09:06
:sm8::sm8:

μια και δεν θα βάλω ξένον προς το παρών

Gazi
28-11-2009, 21:06
Και εγώ Philips έχω στην μπέμπα μου....
Αλλά.....Μήπως να κάναμε μία ομαδική για xenon???

Λέω εγώ τώρα.....:Απορία::Απορία::Απορία::Απορία:

riko46
28-11-2009, 21:24
Παίδες η γνώμη μου είναι οτι η Philips ειναι καλύτερη μόνο σε οτι φορά η μαμά , πάντως με σωστή επιλογή σε xenon, είναι τεράστια η διαφορά ,σε αντοχή και φωτεινότητα,φυσικά μεγάλο
ρόλο εχει και η σωστή ρύθμιση στα φώτα.......;)

skippybi
28-11-2009, 23:56
Παίδες η γνώμη μου είναι οτι η Philips ειναι καλύτερη μόνο σε οτι φορά η μαμά , πάντως με σωστή επιλογή σε xenon, είναι τεράστια η διαφορά ,σε αντοχή και φωτεινότητα,φυσικά μεγάλο
ρόλο εχει και η σωστή ρύθμιση στα φώτα.......;)
;)