PDA

View Full Version : Εξόρμηση στην Πάρνηθα την Κυριακή 7/2/09!


Arkas
31-01-2010, 21:38
Επειδή δεν μας αρέσει να βάζουμε πωπό κάτω :sm7:, τί θα λέγατε για μια Κυριακάτικη εξόρμηση στην Πάρνηθα την ερχόμενη Κυριακή 7 Φεβρουαρίου;


http://www.graphics.gr/photography/main/parnassos/images/IMG_5421.jpg


http://3.bp.blogspot.com/_fx2WbArBY-8/SWOZ7Z1YN_I/AAAAAAAAAYY/hzTI-r5HGZc/s400/PIC_1266.JPG


http://syriza-vyrona.pblogs.gr/files/103004-Dasos.gif


Την οργάνωση θα αναλάβουν ο Φαίδωνας (boxerakias 57) και ο Σταύρος (frits).

Οι λεπτομέρειες, σύντομα!

.

skippybi
31-01-2010, 21:54
μπάμ μπάμ, μην παγώσουν οι κύλινδροι έ;;;:sm7::sm7:

boxerakias57
31-01-2010, 22:42
β καταφυγειο με την ονομασια ΦΛΑΜΠΟΥΡΙ. Ασφαλτος και στο τελος για 1.000 μετρα καλο χωμα για ολα τα μοτερ .Θεα αφανταστη πιατο ολη η Αθηνα.φαγητο καλο και φτηνο στο καταφυγειο:):):)

S.T
01-02-2010, 11:59
Καλά να περάσετε.

ntinopoulos
01-02-2010, 13:42
Καλά να περάσετε.
γιατι -τε και οχι -με?:Απορία:

S.T
01-02-2010, 15:42
γιατι -τε και οχι -με?:Απορία:

Διότι Κώστα εγώ έχω όπως γνωρίζεις 48 ώρες το Μήνα (1 Σ/Κύριακο) για να κάνω την βόλτα μου με την μηχανή.Και αυτό το 48άωρο θέλω να κάνω χιλιόμετρα, να πάω σε μέρη που δεν έχω πάει κ.λ.π.Άρα χάρτης της Ελλάδος μπροστά μου ,μελέτη της διαδρομής και καλό δρόμο να 'χω....

ntinopoulos
01-02-2010, 15:46
Διότι Κώστα εγώ έχω όπως γνωρίζεις 48 ώρες το Μήνα (1 Σ/Κύριακο) για να κάνω την βόλτα μου με την μηχανή.Και αυτό το 48άωρο θέλω να κάνω χιλιόμετρα, να πάω σε μέρη που δεν έχω πάει κ.λ.π.Άρα χάρτης της Ελλάδος μπροστά μου ,μελέτη της διαδρομής και καλό δρόμο να 'χω....
θα ανεβοκατεβουμε πολλες φορες τοτε!;)

S.T
01-02-2010, 15:57
θα ανεβοκατεβουμε πολλες φορες τοτε!;)

Είσαι άπαιχτος:sm7::sm7:.

GeorgeP
01-02-2010, 17:12
θα ανεβοκατεβουμε πολλες φορες τοτε!;)
''φαρμακειο'' το χιουμορ σου Κωστα!!!!:sm7::sm7:

GeorgeP
01-02-2010, 17:14
Διότι Κώστα εγώ έχω όπως γνωρίζεις 48 ώρες το Μήνα (1 Σ/Κύριακο) για να κάνω την βόλτα μου με την μηχανή.Και αυτό το 48άωρο θέλω να κάνω χιλιόμετρα, να πάω σε μέρη που δεν έχω πάει κ.λ.π.Άρα χάρτης της Ελλάδος μπροστά μου ,μελέτη της διαδρομής και καλό δρόμο να 'χω....


τις αλλες144 ωρες (τα υπολοιπα Σ/Κ) τι κανεις? Εισαι καπου εγκλειστος/φυλακισμενος και παιρνεις day off ΤΟ Σ/Κ? αν ειναι ετσι να μου το πεις να σου φερνω τσιγαρα κι αν δεν καπνιζεις κανενα ειδος πρωτης αναγκης βρε αδερφέ!!!:)

S.T
01-02-2010, 17:50
τις αλλες144 ωρες (τα υπολοιπα Σ/Κ) τι κανεις? Εισαι καπου εγκλειστος/φυλακισμενος και παιρνεις day off ΤΟ Σ/Κ? αν ειναι ετσι να μου το πεις να σου φερνω τσιγαρα κι αν δεν καπνιζεις κανενα ειδος πρωτης αναγκης βρε αδερφέ!!!:)

Τα δύο δουλεύω (96 ώρες) και το άλλο όπου θέλει η οικογένεια (48 ώρες).

vasorfa
01-02-2010, 20:06
;)Ωραια ιδεα!!!

frits
01-02-2010, 21:11
Σπύρο η εκδρομή αυτή είναι κατά την γνώμη μου σωστό να την κάνεις με την οικογένεια, νομίζω ότι για τα παιδιά είναι μιας πρώτης τάξης ευκαιρία να γνωρίσουν το βουνό και τις χαρές του.

gsmaniac
01-02-2010, 21:15
Σπύρο η εκδρομή αυτή είναι κατά την γνώμη μου σωστό να την κάνεις με την οικογένεια, νομίζω ότι για τα παιδιά είναι μιας πρώτης τάξης ευκαιρία να γνωρίσουν το βουνό και τις χαρές του.
σωστος ο σταυρος.................;)
σταυρο ανοιξε το mail σου...............:)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
02-02-2010, 05:49
Μέσα κι εγώ ..... ;)

emix
02-02-2010, 09:55
Καλημερα,
Εχει δει κανεις απο εσας τι γινεται πανω στην Παρνηθα;
Γιατι σημερα που ειδα στον ΣΚΑΙ εικονες απο το παρατηρητηριο, το χιονι επεφτε τουλουμι και η ομιχλη ηταν τρομερη.

Για ψαχτειτε λιγο.

frits
02-02-2010, 10:21
Καλημερα,
Εχει δει κανεις απο εσας τι γινεται πανω στην Παρνηθα;
Γιατι σημερα που ειδα στον ΣΚΑΙ εικονες απο το παρατηρητηριο, το χιονι επεφτε τουλουμι και η ομιχλη ηταν τρομερη.

Για ψαχτειτε λιγο.


Το ξέρουμε φίλε Ηλία, απλά έχουμε 5 μέρες ακόμα και ελπίζουμε μήπως ο καιρός γυρίσει. ;)

GeorgeP
02-02-2010, 13:03
Το ξέρουμε φίλε Ηλία, απλά έχουμε 5 μέρες ακόμα και ελπίζουμε μήπως ο καιρός γυρίσει. ;)

Ρε συ τι 5 ημερες και κουραφεξαλα μιλας? Εδω το περασμενο Σαββατο το πρωι που ανεβηκαμε με την οικογενεια (ευτυχως μας το επετρεψε η αλλαγη ωρας της αφιξεως του πλοίου) ο δρόμος μεχρι τα ρανταρ ηταν ανοικτος, χωρις χιονι (μονο δεξια και αριστερα τυ δρόμου και σε ολη την βουνοπλαγια υπηρχε πολυ χιονι) και το Hyundai δεν ειχε προβλημα! Ο δρόμος για το Φλαμπουραρι ηταν με χιονι 20-30 ποντων, με αυλακωσεις απο τις ροδιες των 4Χ4 και απιστευτη χιονολάσπη και κανενα οχημα πλην 4χ4 δεν μπορουσε να τον διαβει!!! Και ειχε να χιονισει μια εβδομαδα!!!!!!

Αποκλειεται να διαβεί κανεις αυτον τον δρόμο με δικυκλο χωρις απώλειες!! Εκτος κι αν διαθετει ΚΤΜ 500αρακι καθαροαιμο και παναλαφρο!!!
Τα νορμαλ αυτοκινητα ξεχαστε τα και ο ποδαροδρομος ειναι πολυυυυυυς και δυσκολος με τοσο χιονι και λασπη!!!

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
02-02-2010, 13:21
Ρε συ τι 5 ημερες και κουραφεξαλα μιλας?


Καλά βρε Γιώργη ......

Μην "αρπάζεσαι" ....

Είπαμε ....αν είναι ο καιρός ..... αν έχουμε διάθεση ....αν ....αν .....

Δεν έχουμε και κανένα ραντεβού στα βουνά,

για να πάμε ν' αφήσουμε εκεί τα κόκαλά μας .... :D


Έχει ο Θεός ... το επόμενο.....το μεθεπόμενο .....;)

GeorgeP
02-02-2010, 13:39
Καλά βρε Γιώργη ......

Μην "αρπάζεσαι" ....

Είπαμε ....αν είναι ο καιρός ..... αν έχουμε διάθεση ....αν ....αν .....

Δεν έχουμε και κανένα ραντεβού στα βουνά,

για να πάμε ν' αφήσουμε εκεί τα κόκαλά μας .... :D


Έχει ο Θεός ... το επόμενο.....το μεθεπόμενο .....;)
δεν ''αρπαχτηκα'' ισως θα επρεπε να βαλω κανα εικονιδιάκι για να δειξω το γλαφυρο του υφους μου του γραπτου!!! γραφω απο το γραφειο Νικόλαε μεταξυ χαρτιων, τηλεφωνων και GSForum(τρομαρα σας:D:p) οποταν καταλαβαινεις...............ξεχαστηκα για το εικονιδιακι!

HAWK_46
02-02-2010, 13:50
Νεύρα
Για πρόσεχε, υπάρχει και κόσμος (πολύς) που μας βλέπει!!
Εξάλλου έχεις και ένα λάθος, εγώ μέτρησα 31 πόντους σε ένα σημείο!!:p

ntinopoulos
02-02-2010, 13:59
δεν ''αρπαχτηκα'' ισως θα επρεπε να βαλω κανα εικονιδιάκι για να δειξω το γλαφυρο του υφους μου του γραπτου!!! γραφω απο το γραφειο Νικόλαε μεταξυ χαρτιων, τηλεφωνων και GSForum(τρομαρα σας:D:p) οποταν καταλαβαινεις...............ξεχαστηκα για το εικονιδιακι!
πανω που λεμε οτι ηρεμησες παλι ξεφευγεις και τα χωνεις!:p
εγω παντως ετσι σε θελω!σκληρο και αυστηρο!:sm8:

wet & dirty
02-02-2010, 15:30
θα ειμαι σε 2μερη εντουραδα:(:(:(!!!

την αλλη φορα:D

καλα να περασετε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
02-02-2010, 16:26
θα ειμαι σε 2μερη εντουραδα:(:(:(!!!

την αλλη φορα:D

καλα να περασετε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Kαλά να περάσεις κ εσύ Τάκη ....

Περιμένουμε κ φωτογραφίες ..... εεεεε ;;;;:D

wet & dirty
02-02-2010, 17:39
Kαλά να περάσεις κ εσύ Τάκη ....

Περιμένουμε κ φωτογραφίες ..... εεεεε ;;;;:D


Ευχαριστω Νικολα!!!


φυσικα και θα δειτε φωτο!!!;);)

Mits70
03-02-2010, 11:30
θα ειμαι σε 2μερη εντουραδα:(:(:(!!!

την αλλη φορα:D

καλα να περασετε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Που θα είσαι?????????

wet & dirty
03-02-2010, 11:36
Που θα είσαι?????????


παλι τα ιδια θα λεμε?????:D:D:D

δεν θα ερθεις??:cool::cool:

Mits70
03-02-2010, 15:51
Ρε Φιλαρακο με εχει χώσει για κάτι χορούς Νεύρακαι κατι τέτοια. Αν πάμε και γυρίσω Σάββατο βράδυ λέει? για δώσε μου πληροφορίες για το πρόγραμμα πως το έχετε σκεφτεί να δω τι μπορώ να κάνω.Τρελένομαι :sm1:

wet & dirty
03-02-2010, 15:53
Ρε Φιλαρακο με εχει χώσει για κάτι χορούς Νεύρακαι κατι τέτοια. Αν πάμε και γυρίσω Σάββατο βράδυ λέει? για δώσε μου πληροφορίες για το πρόγραμμα πως το έχετε σκεφτεί να δω τι μπορώ να κάνω.Τρελένομαι :sm1:
μην τα παιρνεις μαλλον θα εχουμε αλλαγη στο προγραμμα.....θα σε ενημερωσω;)

Mits70
03-02-2010, 16:56
μην τα παιρνεις μαλλον θα εχουμε αλλαγη στο προγραμμα.....θα σε ενημερωσω;)

Οκ θα περιμενω νεα σου