GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 26-09-2010, 15:04
Xarleas Ο/Η Xarleas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Άλιμος
Μoto: H-D Road King 1450cc
Μηνύματα: 1,045
Προεπιλογή Απάντηση: Θ.Πάγκαλος: “Δύο στους τρεις δημόσιους υπάλληλους είναι άχρηστοι”

Ο ΜΠΟΥΡΔΑΣ φάντασμα.... χτύπησε πάλι..
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 26-09-2010, 15:29
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Θ.Πάγκαλος: “Δύο στους τρεις δημόσιους υπάλληλους είναι άχρηστοι”

όσο κι κάποια από αυτά που λέει είναι σωστά,

δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι ο χοντρός είναι αφερέγγυος...

υπόθεση Οτσαλάν

κατεβάστε τη σημαία να τελειώνουμε

ο Γ.Α. Παπανδρέου δεν κάνει για πρωθυπουργός.

η γυναίκα του είναι υποψήφια στα Μεσόγεια, άχρηστη κι αυτή;

58 ακίνητα.

άνθρωποι που δεν ξέρουν τι θα επι αγωνία να βρεις δουλειά,
να μεγαλώσεις τα παιδιά σου,
που πολλοί από αυτούς δεν έχουν δουλέψει ποτέ,

μιλάνε και μας δουλεύουν!!!!

νισάφι!

ο χοντρός να πάει στον Ασπρόπυργο,
να κάνουν τζίρο οι ταβέρνες!

να φάει μέχρι να σκάσει,
μπας και γλυτώσουμε από τύπους του είδους του!
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 26-09-2010, 15:39
tsompanis Ο/Η tsompanis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ioannina
Μηνύματα: 3,084
Προεπιλογή Απάντηση: Θ.Πάγκαλος: “Δύο στους τρεις δημόσιους υπάλληλους είναι άχρηστοι”

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
νισάφι!

ο χοντρός να πάει στον Ασπρόπυργο,
να κάνουν τζίρο οι ταβέρνες!

να φάει μέχρι να σκάσει,
μπας και γλυτώσουμε από τύπους του είδους του!

Reply With Quote
  #24  
Παλιό 26-09-2010, 15:58
S.T Ο/Η S.T βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: A
Μηνύματα: 820
Προεπιλογή Απάντηση: Θ.Πάγκαλος: “Δύο στους τρεις δημόσιους υπάλληλους είναι άχρηστοι”

Reply With Quote
  #25  
Παλιό 26-09-2010, 16:23
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Θ.Πάγκαλος: “Δύο στους τρεις δημόσιους υπάλληλους είναι άχρηστοι”

Φίλοι μου ανοίξαμε πάλη θέμα.
Έχει απόλυτο δίκιο ο Κύριος γιατί λοιπόν του θυμώνετε.
Προσωπικά τον συμπαθώ και θα τον υποστηρίζω σε όλες του της αποφάσεις.
Μεγάλωσε στην πιο Δημοκρατική Οικογένεια της Χώρας και οι απόψεις του είναι Δημοκρατικές . Θέλει τη σωτηρία της Πατρίδος και εσείς πάτε να τον λοιδορήσετε.
Γιατί λοιπόν του προσάπτετε τόσα επώνυμα.( ΧΟΝΤΡΟΣ_ΧΟΙΡΙΝΟ_ΚΟΙΛΑΡΑΣ_ΜΠΟΥΧΕΣΑΣ_ΜΟΣΧΑΡΟΚΕΦΑΛΗ_). Είναι ντροπή μας. Είναι ο Αντιπρόεδρος της Κυβέρνησης (Εκλεγμένης). Τώρα θα μου πείτε ότι είπανε ψέματα μέχρι να εκλεγούνε ,(εντάξει μη τα θέλετε όλα δικά σας).
Η δική μου απάντηση στον Κύριο που τον συμπαθώ είναι.
Κάποτε στα παλιά χρόνια ένας Ηγέτης και 300 στρατιώτες Θυσιάστηκαν για την σωτηρία της Ελλάδος. Και αφού σωθήκαμε θα πρέπει να τους το ανταποδώσουμε.
Τώρα λοιπόν θα πρέπει η Ελλάδα να θυσιαστεί για τους 300.
Καλό απόγευμα να έχετε και μην ασχολείστε άλλο με αυτούς. Αφήστε τους να κάνουν το έργο τους……………………………
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 26-09-2010, 16:38
manosamos Ο/Η manosamos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: ΠΕΡΑΜΑ-ΑΕΚΑΡΑ
Μoto: Varadero 1000 CBR 600F4 Honda C70 6V
Μηνύματα: 2,173
Προεπιλογή Απάντηση: Θ.Πάγκαλος: “Δύο στους τρεις δημόσιους υπάλληλους είναι άχρηστοι”

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από napgeo Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλοι μου ανοίξαμε πάλη θέμα.
Έχει απόλυτο δίκιο ο Κύριος γιατί λοιπόν του θυμώνετε.
Προσωπικά τον συμπαθώ και θα τον υποστηρίζω σε όλες του της αποφάσεις.
Μεγάλωσε στην πιο Δημοκρατική Οικογένεια της Χώρας και οι απόψεις του είναι Δημοκρατικές . Θέλει τη σωτηρία της Πατρίδος και εσείς πάτε να τον λοιδορήσετε.
Γιατί λοιπόν του προσάπτετε τόσα επώνυμα.( ΧΟΝΤΡΟΣ_ΧΟΙΡΙΝΟ_ΚΟΙΛΑΡΑΣ_ΜΠΟΥΧΕΣΑΣ_ΜΟΣΧΑΡΟΚΕΦΑΛΗ_). Είναι ντροπή μας. Είναι ο Αντιπρόεδρος της Κυβέρνησης (Εκλεγμένης). Τώρα θα μου πείτε ότι είπανε ψέματα μέχρι να εκλεγούνε ,(εντάξει μη τα θέλετε όλα δικά σας).
Η δική μου απάντηση στον Κύριο που τον συμπαθώ είναι.
Κάποτε στα παλιά χρόνια ένας Ηγέτης και 300 στρατιώτες Θυσιάστηκαν για την σωτηρία της Ελλάδος. Και αφού σωθήκαμε θα πρέπει να τους το ανταποδώσουμε.
Τώρα λοιπόν θα πρέπει η Ελλάδα να θυσιαστεί για τους 300.
Καλό απόγευμα να έχετε και μην ασχολείστε άλλο με αυτούς. Αφήστε τους να κάνουν το έργο τους……………………………

Να μας το σπρωξουν πιο βαθια δηλαδη?
Εγω δεν αντεχω,ας κατσει αλλος.............
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 26-09-2010, 17:12
italos Ο/Η italos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Athens-Gerakas
Μoto: R1200GSadv
Μηνύματα: 987
Προεπιλογή Απάντηση: Θ.Πάγκαλος: “Δύο στους τρεις δημόσιους υπάλληλους είναι άχρηστοι”

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kostas_366 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτή την στιγμή, κατά την γνώμη μου και από εμπειρία, δεν μπορεί να γίνει άλλη αξιολόγιση, εκτός από πολιτική. Φυσικά και δεν συμφωνώ. Γιατί το λέω αυτό?
Έχεις 20 εργαζόμενους. Οι 10 ξεκίνησαν δουλειά το `85 (πρόσινοι) και οι άλλοι 10 το `91 (μπλε). Όλοι έχου τελειώσει το Λύκειο (Δ.Ε.) και κανένας δεν έχει κάνει κάποιο σεμινάριο ή κάποια κατάρτιση (εδώ έχει και του καθενού ο οργανισμός να κάνει που τους έχει απελέκιτα). Προιστάμενος τους βαφτίζετε κάθε φορά ο ``φίλος`` του κόματος ή καλύτερα της κυβέρνησης. Οπότε τι άλλη αξιολόγιση μπορεί να γίνει εκτός από πολιτική. Καμία. Από το 98-99 και έπειτα ξεκίνησε μια διαδικασία αξιολόγισξς ο λεγόμενος ΑΣΕΠ. Στην αρχή είχε να κάνει πολύ με κοινωνικά κρητήρια (δεν υπήρχαν καταρτισμένες ειδικότητες) και έπειτα μέχρι το 2007 (όπου άρχισε να καταργήτε) μοτιοδοτούσε και ``έβγαζε`` μπροστά ειδικότητες οι οποίες είχαν ερχίσει σε διάφορες σχολές (πανελλαδικές, μεταδευτεροβάθμιας, ΤΕΙ, ΑΕΙ).
Κάποια παιδιά με γώσεις έπειτα, όταν πήγαιναν να κάνουν πράξη της γνώσεις τους στην εργασία, χαλούσαν την πιάτσα. 1ον δεν δεχονταν οι παλιοί τις γνώσεις τους και 2ον δεν τους άφηνε και ο εγωισμός τους (τι να μας πει ο νέος, ή έχω βγάλει τόσους νόμους εγώ από το μυαλό μου θα μου τους αλλάξουν).
Οπότε ή έπρεπε να`` προσαρμοστείς`` ή θα έβρισκες τον μπελά σου.
Σε απάντηση και στον φίλο μου τον Ντινόπουλο που λέει να μην πάρουν άλλους θα πω. Δεν λύνει το πρόβλημα αυτό (πάντα κατά την γνώμη μου και την εμπειρία μου Κώστα). Αν δεν τους καταρυίσει Κώστα ο οργανισμός τους θα πηγαίνουν να φτιάξουν τα καλώδια (κόκκινο, κίτιρνο π.χ.) σε παροχή του ΟΤΕ και εκεί θα βρίσκουν ίνες ή θα σταματούν οικοδομή, επειδή ``βρήκαν αρχαία`` και το κεραμίδι πάνω θα γράφει ``Α.Ε.Β.Ε. Κωστάκης`` που σημαίνει εταιρίας πρόσφατης παραγωγής κεραμιδιών, και τα ``βλέπουν`` στους νόμους που μόνοι τους έφτιαξαν, σαν αρχαία. Αποτέλεσμα τα κουράζουν εσένα που θες να κάνεις το σπίτι σου, χωρίς λόγο.
Ίσως εύκολα να πω και εγώ, σπίτι τους οι παλιότεροι ή όσοι δεν ξέρουν (άσχετα ποιος θα τους αξιολογήσει, πολιτικός η προιστάμενος) αλλά ούτε αυτό δεν είναι σωστό. Γιατί η αξιολόγιση πάλι θα γίνει στις γνώσεις, τις οποίες δεν έχουν και ο ργανισμός τους δεν τους έμαθε.
Λίγες υπηρεσίες όπως ΟΤΕ, ΟΑ, έκανε σεμινάρια ή κατάρτιζε υπαλλήλους.
Αν καταρτιστούν (όσο μπορούν) οι παλιότεροι και αν αξιολογούνται οι νεότεροι, αν υπάρχει μια ίδια μεταχείριση (μισθολογική και εργασιακή), αν αποφύγουμε διαπλοκές πολιτικές ή φιλικές ή οικογενειακές ή φιλο-καθηγητικές (δικό μου αυτό χαχα) τότε όλα θα πάνε προς το καλύτερο.

Mοντέλο δεν τα λές κ πολύ καλά!!! Διαφωνώ στους αριθμούς κ εκεί μόνο~~~

Συμφωνώ με τον κύριο Πάγκαλο ότι τόσα χρόνια επικρατούσε η λογική της ρουσφετολογίας ......για το ΑΣΕΠ και τους φωτογραφημένους του διαγωνισμούς ας μην μιλήσουμε καλύτερα!!

Θα προτείνω λοιπό στον κ.Πάγκαλο μιας και είναι κ αντιπρόεδρος της κυβέρνησης να απολύσει όλους τους δημόσιους υπαλλήλους και να βγάλει καινούργιους διαγωνιμούς απο το μηδέν με κριτήρια του ΑΣΕΠ ,αδιάβλητου, αυτή τη φορά!!!! Δεν μπορεί να το κάνει όμως Κώστα μου γτ αυτή τη στιγμή το δημόσιο αποτελείται απο 75% ΠΑΣΟΚΑΤΖΙΔΕΣ και μην πείς όχι όταν Η ΠΑΣΚΕ κατέχει επι 30 χρόνια την ΓΣΕΕ-ΑΔΕΔΥ με 40 απο τις 50 ομοσπονδίες.....όταν στο σύνολο των ΔΕΚΟ και του δημοσίου βγαίνει με 75% όταν όλες οι άλλες παρατάξες πέρνουν μαζί 25%.......

Ενδεικτικό στοιχείο η κρατική τηλεόραση.....των 2500 ψήφων της ΠΑΣΚΕ1 και ΠΑΣΚΕ2(έχουν δημιουργήσει 2 ΠΑΣΚΕ και τσακώνονται για τις κραέκλες) και των 200 ψήφων τς ΔΑΚΕ και καμμιά 50αρια του ΚΚΕ.......

Ας τολμήσει με αυτά που λέει να πάει σε αναδιοργάνωση του δημσίου με πραγματική άρση της μονιμότητας και την δημιουργία νέων καθαρών διαγωνισμών.......

Αλλά τι να πεί κανείς στον αλλον που έχει απολυτήριο λυκείου και είναι 25χρονάκια στο δημόσιο επείδη ήταν αγωνιστης του Σοσιαλιστικού κόμματος????? θα σε απολύσω και θα κάνω διαγωνισμό??????


Γτ νομίζεις ότι με τόσα μέτρα δεν έχει γίνει χαμός????? γτ όλο το δημόσιο είναι τόσο πράσινο και έχει ριζώσει τόσο πολύ...που λέει κάτσε καλά είμαστε ...κάτσε μην μας διώξουνε κιόλας.....!!!

Φαντάσου ΝΔ στη κυβέρνηση και να έβγαινε ο Καραμανλής και να έπερνε τόσα μέτρα ...και να έλεγε άχρηστους τους δημόσιους ....θα είχε καεί η ΒΟΥΛΗ......!!!

Ο Παγκαλίνος τα λέει όλα αυτά γτ ήδη τα πολιτικά γραφεία του ΠΑΣΟΚ έχουν γεμίσει με αιτήσεις και ρουσφέτια απο τους πατεράδες που είναι ήδη στο δημόσιο και θέλουν να βολέψουν τα παιδιά τους......και δεν ξέρουν τι να κάνουνε!!!!!

Ας τελειώσει λοιπόν το παραμυθάκι του δημοσίου ...του 75-80% πράσινων υπαλλήλων.......

Εγώ είμαι μαζί με τους δημόσιους.......δεν μπορείς να τους βάζεις τόσα χρόνια και τώρα να βγαίνει κ να τους βρίζεις!!!!Και οι περισσότεροι απο εμάς αν μπορούσανε θα είχανε μπεί και θα το κάνανε αβαβα.........



Απλά θα πρέπει πλέον και η πράσινη λαοθάλασσα να βγεί να τους φάει.......να σταματήσει πλέον η λύσσα του κομματισμού......να είναι αυτή που θα βγεί μπροστάρης και θα τους κηνυγήσει για τα λάθη που κάνανε οι βουλευτές τους και να μην πάνε να τους ξαναψηφίσουνε...να τους γυρίσουν τη πλάτη.......


Όχ τώρα να βγεί ο μπουχέσας που το κόμμα του διπλασίασε-τριπλασίασε τους δημόσιους υπάλληους το 81 και τους μισθούς τους και να τους κράζει!!!!

Φτού του...αν είχε λίγο τσίπα μέσα του ο συγκεκριμένος(έλα μωρέ δεν μπορούμε να πούμε ότι την σημαία την πήρε ο αέρας???) αλλά και ο ΠΑπανδρέου......θα έπρε να τον είχε στείλει σπίτι του......να ξεβρωμίσει ο τόπος !!!
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 26-09-2010, 17:15
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: Θ.Πάγκαλος: “Δύο στους τρεις δημόσιους υπάλληλους είναι άχρηστοι”

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από italos Εμφάνιση μηνυμάτων
Mοντέλο δεν τα λές κ πολύ καλά!!! Διαφωνώ στους αριθμούς κ εκεί μόνο~~~
Nικόλα δεν διάβασα ακόμα τις σκέψεις σου-εμπειρίες σου, τώρα το κάνω. Και θα χαρώ να διορθωθώ, αν κάπου κανω λαθος.
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 26-09-2010, 17:37
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: Θ.Πάγκαλος: “Δύο στους τρεις δημόσιους υπάλληλους είναι άχρηστοι”

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από italos Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμφωνώ με τον κύριο Πάγκαλο ότι τόσα χρόνια επικρατούσε η λογική της ρουσφετολογίας ......για το ΑΣΕΠ και τους φωτογραφημένους του διαγωνισμούς ας μην μιλήσουμε καλύτερα!!
Ο ΑΣΕΠ νικόλα δεν φωτογράφιζε, δεν μπορεί άλλωστε, δεν του δίνετε η δυνατότητα. Οι οργανισμοί έδιναν κάποια ``γραμμή`` του στυλ <<μοριοδοτήστε εμπειρία η μοριοδοτήστε πτυχία>>. Και αυτό γινόταν για να γίνει αποσυμφώρηση από εκτάκτους. Έγινε και σε εμάς, το είπε στα ψυχοτεχνικά τεστ ο ίδιος ο Βέης. Αυτό που φώναζαν και οι πυροσβέστες 5ετίας. Που τελικά δεν έγινε και πήραν ...αλλιώς. Αυτό το εκμεταλεύονταν κάποιοι, και έδιναν λάθος ας τις πούμε <<συμβουλές>>.

Απόσπασμα:
Θα προτείνω λοιπό στον κ.Πάγκαλο μιας και είναι κ αντιπρόεδρος της κυβέρνησης να απολύσει όλους τους δημόσιους υπαλλήλους και να βγάλει καινούργιους διαγωνιμούς απο το μηδέν με κριτήρια του ΑΣΕΠ ,αδιάβλητου, αυτή τη φορά!!!! Δεν μπορεί να το κάνει όμως Κώστα μου γτ αυτή τη στιγμή το δημόσιο αποτελείται απο 75% ΠΑΣΟΚΑΤΖΙΔΕΣ και μην πείς όχι όταν Η ΠΑΣΚΕ κατέχει επι 30 χρόνια την ΓΣΕΕ-ΑΔΕΔΥ με 40 απο τις 50 ομοσπονδίες.....όταν στο σύνολο των ΔΕΚΟ και του δημοσίου βγαίνει με 75% όταν όλες οι άλλες παρατάξες πέρνουν μαζί 25%.......
Νικόλα δεν το ξέρω αυτό. Φυσικά και την ΕΡΤ δεν την γνωρίζω, και φυσικά πιστεύω αυτό που λες. Στον Χώρο μου (που μπορώ να απαντήσω) θα έλεγα είναι 50-50 (σαν την σειρά χαχα). Και το σωματείο εκτάκτων του ΥΠΟΤ έχει 8 χρόνια πρόεδρο (θα τον ξέρεις) τον συνεργάτη του Βουλγ....η. Νίκος κ αυτός. ΑΔΕΔΥ κλπ ΠΟΣΙΠΟ και κ Κόλιας και Αλβανός (μιας κ τους ξέρεις και το είχαμε κ πει λίγο το θέμα) εκεί δεν χωρούν κόματα, παρά μόνο <<κέρδη>> και ωφέλη. Για την ενημέρωση κ μόνο οι 2 παραπάνω είναι αριστερόμενοι με δεξιό (Κανελό.....ς) σπόνσορα (μ άρεσε έτσι όπως το έθεσα, καλό έτσι?).

Απόσπασμα:
Ενδεικτικό στοιχείο η κρατική τηλεόραση.....των 2500 ψήφων της ΠΑΣΚΕ1 και ΠΑΣΚΕ2(έχουν δημιουργήσει 2 ΠΑΣΚΕ και τσακώνονται για τις κραέκλες) και των 200 ψήφων τς ΔΑΚΕ και καμμιά 50αρια του ΚΚΕ.......
Δεν το ξέρω Νικόλα.

Απόσπασμα:
Ας τολμήσει με αυτά που λέει να πάει σε αναδιοργάνωση του δημσίου με πραγματική άρση της μονιμότητας και την δημιουργία νέων καθαρών διαγωνισμών.......
Το εύχομαι πραγματικά αν και δεν μ βολεύει .

Απόσπασμα:
Εγώ είμαι μαζί με τους δημόσιους.......δεν μπορείς να τους βάζεις τόσα χρόνια και τώρα να βγαίνει κ να τους βρίζεις!!!!Και οι περισσότεροι απο εμάς αν μπορούσανε θα είχανε μπεί και θα το κάνανε αβαβα.........
Ναι συμφωνώ, το αλισβερίσι ήταν και για τον πολίτη και τον πολιτικό. Και δεν συμφωνώ με τον Παχουλούλη. Τώρα τα είδε και αυτός.

Απόσπασμα:
Απλά θα πρέπει πλέον και η πράσινη λαοθάλασσα να βγεί να τους φάει.......να σταματήσει πλέον η λύσσα του κομματισμού......να είναι αυτή που θα βγεί μπροστάρης και θα τους κηνυγήσει για τα λάθη που κάνανε οι βουλευτές τους και να μην πάνε να τους ξαναψηφίσουνε...να τους γυρίσουν τη πλάτη.......


Όχ τώρα να βγεί ο μπουχέσας που το κόμμα του διπλασίασε-τριπλασίασε τους δημόσιους υπάλληους το 81 και τους μισθούς τους και να τους κράζει!!!!

Φτού του...αν είχε λίγο τσίπα μέσα του ο συγκεκριμένος(έλα μωρέ δεν μπορούμε να πούμε ότι την σημαία την πήρε ο αέρας???) αλλά και ο ΠΑπανδρέου......θα έπρε να τον είχε στείλει σπίτι του......να ξεβρωμίσει ο τόπος !!!
Μαζι σου. Τελικά που διαφωνούμε βρε διάολε . Στο 75% που εγώ από την δουλειά μου λέω ότι είναι 50-50.. Λίγο το κακό
Αν και στο θέμα εγώ είπα λίγο την λειτουργία (που την έχω ζήσει) του κρατικού μηχανισμού. Και ότι σε 20 ατομα ίδια (εννοώ γνώσεων και διοίκησης) τι να επιλέξεις. Άσχετα ότι βολεύει καποιους η πολιτική αξιολόγιση.

Last edited by kostas_366; 26-09-2010 at 17:57.
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 26-09-2010, 17:44
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: Θ.Πάγκαλος: “Δύο στους τρεις δημόσιους υπάλληλους είναι άχρηστοι”

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από manosamos Εμφάνιση μηνυμάτων
Να μας το σπρωξουν πιο βαθια δηλαδη?
Εγω δεν αντεχω,ας κατσει αλλος.............
Κάποιοι θα τους ...κάτσουν!!
Εγώ πιστεύω ότι κάποιες .....κοπέλες (σεργονουλόπουλος, ο άλλος από το ....Παρίσι, ο άλλος με την ...οδοντοστοιχία) θα τους κάτσουν
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Οι τρεις ξανθιες.... georgekostas Ανέκδοτα 3 07-12-2009 14:09
Ανέκδοτο για τους.... δημόσιους υπαλλήλους Alext Ανέκδοτα 5 31-10-2009 20:22
Ένας στους τρεις ασθενείς του HIV «δεν γνωρίζει ότι είναι οροθετικός» riko46 Υγεία 3 28-10-2009 00:12
Φυλακή επειδή σκότωσε τρεις γίδες georgekostas Επικαιρότητα 2 22-10-2009 22:44
Ποιά είναι η γνώμη σας για τη πώληση του Λιμανιού στους Κινέζους. VILLY Ελλάδα 7 09-01-2009 17:49


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:58.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!