GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 06-05-2009, 01:33
EOD-K9 Ο/Η EOD-K9 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ R1200GS
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 7,584
Προεπιλογή Απάντηση: Άκυροι οι γάμοι των ομοφυλοφύλων στην Ελλάδα!

Να σκασετε από τη ζήλια σας κομπλεξικοί

Reply With Quote
  #12  
Παλιό 06-05-2009, 08:44
arisxios Ο/Η arisxios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
J. Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: R1200GS ADV
Μηνύματα: 2,718
Προεπιλογή Απάντηση: Άκυροι οι γάμοι των ομοφυλοφύλων στην Ελλάδα!

Αχ άτιμη κοινωνία
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 06-05-2009, 12:26
kifinas Ο/Η kifinas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Kifissia
Μoto: r1200gs
Μηνύματα: 105
Προεπιλογή Απάντηση: Άκυροι οι γάμοι των ομοφυλοφύλων στην Ελλάδα!

Πέρα απο τη πλάκα είναι τουλάχιστον τραγική η αντιπετώπιση του θέματος απο την πολιτεία καθώς επίσης και απο τα ΜΜΕ. Είναι αν μη τη άλλο αντισυνταγματικό και ελεύθερο δικαίωμα του καθενός. Αλαλ βλέπετε μεγάλο το πολιτικό κόστος!
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 06-05-2009, 17:02
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Άκυροι οι γάμοι των ομοφυλοφύλων στην Ελλάδα!

να με συγχωρείς αλλά δεν βλέπω τι είναι το τραγικό κλπ.

το κράτος ήδη προσφέρει την δυνατότητα να κατοχυρώνεται η "συντροφιά" (ας το πούμε έτσι) δυο ανθρώπων, άσχετα από το φύλο τους, νομικά - προσφάτως έγινε αυτό (1-2 χρόνια?) - με πολλές (αν όχι όλες) τις καλύψεις του γάμου

γιατί ΠΡΕΠΕΙ ντε και καλά το κράτος να επιτρέψει ΓΑΜΟ και αν δεν το κάνει είναι και "τραγικό";

ούτε σχέση έχει με το Σύνταγμα αυτό, ούτε με την Ελευθερία του Ανθρώπου και καλό είναι να μην ευτελίζονται τέτοιες έννοιες για τέτοια θέματα
δεν μιλάω ρατσιστικά, δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους ανθρώπους αυτούς, έχω φίλους τέτοιους (κλασική ατάκα ε) κλπ. - αλλά όχι και το αν θα επιτρέψει το κράτος γάμο ομοφυλοφίλων ότι είναι στα πλαίσια της ατομικής ελευθερίας
το επόμενο είναι αυτό το ωραίο που έχουμε δει έξω (μην ξεχάσουμε να το αντιγράψουμε ε), υιοθεσίες από τέτοια ζευγάρια... πολύ ενδιαφέρον και αν δεν το επιτρέψει το κράτος είναι αναχρονιστικό, φασιστικό κλπ.
ΣΙΓΑ!

και τελικά, υπάρχουν πολύ τραγικότερα και απείρως σοβαρότερα πράγματα από αυτό και πρέπει να πω ότι το συγκεκριμένο θέμα για το 99% των συμπολιτών μας είναι ούτε μια τρίχα από τα... τους (μαλλιά τους! μαλλιά τους!) και καλά κάνει δηλαδή
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 06-05-2009, 21:14
DERTILAS Ο/Η DERTILAS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: Μαρουσι Αθηνα
Μoto: GS 1200 ADVENTURE
Μηνύματα: 820
Προεπιλογή Απάντηση: Άκυροι οι γάμοι των ομοφυλοφύλων στην Ελλάδα!

[QUOTE=NLS;28495]ν



δεν μιλάω ρατσιστικά, δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους ανθρώπους αυτούς, έχω φίλους τέτοιους (κλασική ατάκα ε) κλπ.




Να................προσεχεις τις παρεες σου φιλε!!!!
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 06-05-2009, 22:31
fire red! Ο/Η fire red! βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: πατρα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 994
Προεπιλογή Απάντηση: Άκυροι οι γάμοι των ομοφυλοφύλων στην Ελλάδα!

Reply With Quote
  #17  
Παλιό 06-05-2009, 23:54
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Άκυροι οι γάμοι των ομοφυλοφύλων στην Ελλάδα!

[quote=DERTILAS;28522]
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
ν



δεν μιλάω ρατσιστικά, δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους ανθρώπους αυτούς, έχω φίλους τέτοιους (κλασική ατάκα ε) κλπ.




Να................προσεχεις τις παρεες σου φιλε!!!!
οχι μονο τις παρεες αλλα και τον κ**ο!!!
τοιχο τοιχο παντα!
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 07-05-2009, 00:41
JOHN-X Ο/Η JOHN-X βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 327
Προεπιλογή Απάντηση: Άκυροι οι γάμοι των ομοφυλοφύλων στην Ελλάδα!

[quote=ntinopoulos;28552]
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από DERTILAS Εμφάνιση μηνυμάτων
οχι μονο τις παρεες αλλα και τον κ**ο!!!
τοιχο τοιχο παντα!


Reply With Quote
  #19  
Παλιό 07-05-2009, 07:55
arisxios Ο/Η arisxios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
J. Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: R1200GS ADV
Μηνύματα: 2,718
Προεπιλογή Απάντηση: Άκυροι οι γάμοι των ομοφυλοφύλων στην Ελλάδα!

[quote=ntinopoulos;28552]
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από DERTILAS Εμφάνιση μηνυμάτων
οχι μονο τις παρεες αλλα και τον κ**ο!!!
τοιχο τοιχο παντα!


όμορφααααα!!!!!! επίπεδοοοοοο!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 07-05-2009, 09:52
kifinas Ο/Η kifinas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Kifissia
Μoto: r1200gs
Μηνύματα: 105
Προεπιλογή Απάντηση: Άκυροι οι γάμοι των ομοφυλοφύλων στην Ελλάδα!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
να με συγχωρείς αλλά δεν βλέπω τι είναι το τραγικό κλπ.

το κράτος ήδη προσφέρει την δυνατότητα να κατοχυρώνεται η "συντροφιά" (ας το πούμε έτσι) δυο ανθρώπων, άσχετα από το φύλο τους, νομικά - προσφάτως έγινε αυτό (1-2 χρόνια?) - με πολλές (αν όχι όλες) τις καλύψεις του γάμου

γιατί ΠΡΕΠΕΙ ντε και καλά το κράτος να επιτρέψει ΓΑΜΟ και αν δεν το κάνει είναι και "τραγικό";

ούτε σχέση έχει με το Σύνταγμα αυτό, ούτε με την Ελευθερία του Ανθρώπου και καλό είναι να μην ευτελίζονται τέτοιες έννοιες για τέτοια θέματα
δεν μιλάω ρατσιστικά, δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους ανθρώπους αυτούς, έχω φίλους τέτοιους (κλασική ατάκα ε) κλπ. - αλλά όχι και το αν θα επιτρέψει το κράτος γάμο ομοφυλοφίλων ότι είναι στα πλαίσια της ατομικής ελευθερίας
το επόμενο είναι αυτό το ωραίο που έχουμε δει έξω (μην ξεχάσουμε να το αντιγράψουμε ε), υιοθεσίες από τέτοια ζευγάρια... πολύ ενδιαφέρον και αν δεν το επιτρέψει το κράτος είναι αναχρονιστικό, φασιστικό κλπ.
ΣΙΓΑ!

και τελικά, υπάρχουν πολύ τραγικότερα και απείρως σοβαρότερα πράγματα από αυτό και πρέπει να πω ότι το συγκεκριμένο θέμα για το 99% των συμπολιτών μας είναι ούτε μια τρίχα από τα... τους (μαλλιά τους! μαλλιά τους!) και καλά κάνει δηλαδή

Το γεγονός της ελευθερης συμβίωσης δεν ήξερα οτι καλύπτει και τα ομόφυλα ζευγάρια. Αλλά ακόμη και έτσι γιατί να έχω εγώ το δικαίωμα του γάμου και όχι οι ομοφυλόφυλοι. Το οτι υπάρχουν "πολύ τραγικότερα και απέιρως σοβαρότερα πράγματα απο αυτό" νομίζω πως είναι λίγο άσχετο καθώς κανείς δε λέει το αντίθετο. Με ποιό τρόπο ευτελίζονται τέτοιες έννοιες δεν το καταλαβαίνω. Έχει άμεση σχέση με το Σύνταγμα και την ελευθερία του ατόμου. Διότι λόγω σεξουαλικου προσανατολισμόυ δεν επιτρέπεται κάτι σε κάποιον. Προφανώς όλοι εμείς που που συζητάμε γι `αυτό το θέμα είμαστε το 1%. Δεν έχω καταλάβει επίσης γιατί κάθε φορά που μιλάω για ένα τέτοιο θέμα οι περισότεροι λέμε ¨αυτούς τους ανθρώπους". Κανείς δε μίλησε για υιοθεσίες, χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν είναι κάτι που πρέπει να συζυτηθεί. Διότι ακριβώς το ίδιο έγινε και με τους γάμους. Ξαφνικά κάποιος αποφάσισε οτι μπορεί να παντρέψει ομόφυλα ζευγάρια, και ξαφνικά κάποιος άλλος οτι αυτό δε γίνεται και είναι άκυρο. Τα περισσότερα πράγματα έτσι γίνονται. Στο πόδι, χωρίς συζήτηση απλά και μόνο διότι πιστεύουμε πως το μεγαλύτερο ποσοστό ειναι κατά. Δεν προσπαθώ να θίξω κανέναν. Την άποψη μου καταθέτω.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Οι κινδυνοι και οι παγιδες στην εκτος πολης οδηγηση. riko46 Ασφάλεια και τεχνικές οδήγησης 15 28-07-2009 12:56
Περί οδήγησης και συμπεριφοράς οδηγού στην Ελλάδα. Από ομιλία του Ιαβέρη danaos Διάφορα 15 10-05-2009 02:31
Νόμιμα τα Χenon στην Ελλάδα billy_bmw Τεχνικά θέματα διάφορα 18 24-04-2009 01:26
H ώρα της Γης και στην Ελλάδα !!! ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Περιβάλλον 11 29-03-2009 12:28
Ανησυχητικές οι διαστάσεις της παιδοφιλίας μέσω ίντερνετ στην Ελλάδα riko46 Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games 9 08-01-2009 17:55


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:15.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!