GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #81  
Παλιό 30-09-2013, 18:05
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξερεις εκ προοιμιου οτι θα διαφωνησω..........οχι οτι δεν ειναι σωστα αυτα που γραφεις, καθε αλλο μαλιστα.
Διαφωνω με το οτι τα εκφραζεις αγνοωντας/μην αναφεροντας οτι για ολα αυτα χρειαζονται χρηματα.
Χρειαζονται χρηματα για αυξηση μισθων, χρειαζονται χρηματα για τα φαρμακα, χρειαζονται χρηματα για την αναπτυξη, χρειαζονται χρηματα για τα παντα.....αλλα εμεις χρωσταμε!! Χρωσταμε την καλοπεραση τοσων ετων.......αρα χρηματα ΤΩΡΑ δεν υπαρχουν για να στρεψει η καθε κυβερνηση τα ματια της σε αυτα που πολυ σωστα αναφερεις.
Ουτε θα τα βρει οποιοσδηποτε ΧΑυγιτης, ΣΥΡΙΖΑΙΟΣ, ΑΝΕΛιτης κ.λ.π ερθει στην εξουσια.........οποταν, για μενα, ειναι ηλιθιο καποιος να στρεφεται στην ΧΑ!! Ουτε καν για τιμωρια των υπολοιπων, διοτι πολυ απλα ο ιδιος θα υποφερει τριπλα αν κι εφοσον......
Αν επισης ηταν ετσι οπως το θετεις, πιστευεις οτι ο ΣΥΡΙΖΑ δεν θα ηταν κυβερνηση? Ουτε αυτον πιστευει ο κοσμος........με τοσα που εχει ταξει θα επρεπ ως αλλος ΑΓΠ να εχει ενα 45% για πλακα......ο κοσμος ομως καταλαβαινει οτι χρειαζονται λεφτα για να καλυτερεψει η ζωη του και λεφτα δεν υπαρχουν ουτε και θελει να του τα δωσει κανεις διοτι ετσι παλι στον ιδιο παρονομαστη θα ειναι!!!!!

Για να αποκτησουμε χρηματα πρεπει να κανουμε το σκ@το μας παξιμαδι...οποιος και να εφταιγε!!!!! Το σκ@το γινεται παξιμαδι ΜΟΝΟΝ με δουλεια, απο το βουνο και την πεδιαδα μεχρι την καρεκλα του γραφειου.
Πρεπει να καταλαβουν ολοι οτι το αφημα του χωραφιου για χαρη του μαγαζιου στην αθηνα ηταν καλο τοτε (αν και δεν επρεπε) αλλα τωρα πρεπει να ξαναγυρισει ο πρωην κατοχος του μαγαζιου στο χωραφι που αφησε τοτε. Μα θα μου πεις τα παιδια πανε σχολειο στην Αθηνα, εχουν βολευτει εδω.....οπως ξεβολευτηκαν τοτε αφηνωντες το χωριο, με παιδια ¨η χωρις παιδια ετσι θα ξανα-ξεβολευτουν και τωρα οι νεωτεροι τους ¨η και οι ιδιοι.........θα αναγκαστουν να το κανουν, διοτι αν δεν το κανουν θα πεινασουν.
Δεν εχει δουλεια η αθηνα για ολους τους αστυφιλουντες........ΠΙΑ!!!!

Και να σου πω κα κατι Κωστα, οσο βλέπω και διαβαζω ανθρωπους με οικογενειες και παιδια, να διαδηλωνουν την φτωχεια που περναει ο κοσμος και οι ιδιοι αλλα να κανουν επιλογη της δουλειας που θα κανουν και των χρηματων που θα παρουν καταλαβαινω οτι δεν εχουν καταλαβει τιποτα!!!!
Οταν βλεπω ανθρωπους να φωναζουν για την κακη κυβερνηση, τα μετρα, την εφορια που θα πληρωσουν, τους απολυμενους μεσα στην ιδια τους την οικογενεια και αυτοι εξακολουθουν να ζουν σαν να μην αλλαξε τιποτε τοτε με συγχωρεις αλλα δικαιουμαι να υποστηριζω οτι η δηλουμενη φτωχεια ειναι για αυτους που παντα ηταν φτωχοι και σημερα λιγο περισσοτερο.

Φυσικά Γιώργο υπάρχουν και οι άνθρωποι που λες. Που δεν έχουν καταλάβει. Δεν αντιλέγω.
Μίλησα για δημοκρατικά κόμματα τι πρέπει να δουν. Την πραγματικότητα. Νιώθω (μακάρι να κάνω λάθος, το εύχομαι) ότι στα παραπάνω έχω δίκιο. Και καταδίκασα πολύ την λειτουργία των ΜΜΕ. Αυτό έκανα. Τώρα από την Πιπ..η δεν περιμένω πολλά διότι δεν κατάλαβε τα του οίκου της, θα δει την κοινωνία?? Και γέλασα με αυτό.
Αλλά σαν κράτος, πολιτική (όπως θες να το πεις) σκέφτονται:
Εάν εγώ έχω εστιατόριο, με 5 δ/ντες των 5,000ε τον μήνα και 5 σερβιτόρους με 25ε μεροκάματο (650 μηνιαίος) και δεν πάω καλά, δεν θα κερδίσω πολλά κάνοντας τα 25ε, 20ε ή 15ε. Πρέπει να δω πως αγοράζω, να αλλάξω προμηθευτές, να αγοράσω φθηνό προϊόν με καλή ποιότητα. Κάπως έτσι μαζεύεις χρήματα δίκαια και με αποτέλεσμα. Τα 5,000ε να γίνουν λιγότερα κατά πολύ και να κατέβω και στα 25ευρω. Αν συνεχίσω τα μπουζούκια, τις αστακο μακαρονάδες, τα πράντα, και τα 5,000λιαρα δεν θα κάνω κάτι. Και το αποτέλεσμα έχει δείξει ότι, οι 5,000ράκιδες έκαναν λάθη και κάποιοι έγιναν μιζαδόροι. Και δεν μιλώ σαν εργαζόμενος των 25ε. Ας μην μας δώσουν τπτ για 1 χρόνο, για 5 εάν θες, για ποτέ αν θες, πάλι το ``μαγαζί`` μέσα θα μπαίνει. Πάλι θα υπάρχει πρόβλημα. Γιατί οι αποφάσεις πάλι θα είναι κατά 10 φορές ψηλότερα. Πάλι η μελέτη του 1 εκατομυρίου θα καταληξει 10 εκατομύρια ευρω. Πάμε να λύσουμε κάτι, με τον τρόπο που το δημιουργήσαμε.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΟ.
Μου παρουσιάζονται 500 τυφλοί με παράνομη σύνταξη, Κάνε το αυτονόητο, τι μου το λες. Και δεν τις έδωσα εγώ τις συντάξεις, το πελατειακό σύστημα τις έδωσε. Θαύμα παρουσιάζετε. Θαύμα το αυτονόητο. Θαύμα παρουσιαστήκαν και οι κοπανατζήδες. Ξέρεις τι έγινε με τους δικούς μας (146 στον αριθμό)? ΑΒΑΒΑ. Γιατί όπως σου έχω ξαναπεί δεν μπορώ να λείπω 6 μήνες, 1 χρόνο χωρίς πλάτες. Τους ``καθάρισαν`` οι από πάνω όλους σαν αποσπασμένους στην γραμματεία. Ωραία λύθηκε το θέμα, έλα τώρα διώξε 1 παιδί με 480ε που καθαρίζει των Χώρο, να σώσεις την κατάσταση. Αυτά, τα παραπάνω, είναι η πραγματικότητα. ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ και όχι τα ιμιτασιόν. Αυτή η εμπιστοσύνη πρέπει να επανέλθει. Όταν θα δει το παιδί των 480ε που καθαρίζει τον Χώρο, ότι όλοι είναι ``καθαρισμένοι`` δηλ ΑΒΑΒΑ, και πληρώνει αυτός άδικα και χωρίς αποτέλεσμα (διότι ούτε ακαθάριστος θα μείνει ο Χώρος κ άλλον θα πάρουν) θα γίνει ΑΚΡΑΙΟΣ. Αν αξιολογηθεί σωστά δεν θα αντιδράσει ΑΚΡΑΙΑ.
Άρα πράξεις και όχι ....για να λέμε. Τα ΜΜΕ εκεί στον κόσμο που δεν ξέρει κάνουν το παιχνίδι τους, γυρνούν τον έναν απέναντι στον άλλον, όχι στο πραγματικό πρόβλημα. Η πραγματιλότητα θέλει, να την βουτήξεις από τα μαλιά και να την σούρνεις (καλό το πελοποννήσιο?) κάτω για να βρεις λύση, δίκαια, με τάξη, σειρά χωρίς να εξαθλιώσεις τα πάντα και να βγάλεις εμπυστοσύνη.
Αλήθεια, να οδηγείς έμαθες???

Last edited by kostas_366; 30-09-2013 at 18:07.
Reply With Quote
  #82  
Παλιό 30-09-2013, 19:00
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Βρε Γιώργο πως να κάνει ένας άνεργος το σκ... Του παξιμάδι?και να θέλει δε μπορει το μονο που σκέφτεται ειναι η επιβίωση και οι άθλιες συνθήκες που πλέον βρίσκεται να μεγαλώνει τα παιδιά του ,χωρίς παιδεία πολιτισμό παρεμπόριο παραοικονομία αδυναμία τροφής και στέγης ,με αυτα μπροστά του συν την αδιαφορία του κράτους τόσα χρονια για μεγάλα προβλήματα οπως λαθρομετανάστευση επίθεση στη θρησκεία του και στην ιστορία του αιώνων ( ρεπουση ) απορειται γιατι στράφηκε στη Χ.α και ξαφνικά έγιναν "νεοναζι"
Τοσο δημοκρατία δεν άντεξαν γιαυτο και πίστεψαν κάποιον που τους υποσχέθηκε λύση σε ΑΥΤΑ τα προβλήματα του.
Άλλωστε ίδιαιτερα την σημερινή κυβέρνηση οφελουσε και οφελεισε ολα αυτο και κανέναν άλλον.
Reply With Quote
  #83  
Παλιό 30-09-2013, 19:24
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kostas_366 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φυσικά Γιώργο υπάρχουν και οι άνθρωποι που λες. Που δεν έχουν καταλάβει. Δεν αντιλέγω.
Μίλησα για δημοκρατικά κόμματα τι πρέπει να δουν. Την πραγματικότητα. Νιώθω (μακάρι να κάνω λάθος, το εύχομαι) ότι στα παραπάνω έχω δίκιο. Και καταδίκασα πολύ την λειτουργία των ΜΜΕ. Αυτό έκανα. Τώρα από την Πιπ..η δεν περιμένω πολλά διότι δεν κατάλαβε τα του οίκου της, θα δει την κοινωνία?? Και γέλασα με αυτό.
Αλλά σαν κράτος, πολιτική (όπως θες να το πεις) σκέφτονται:
Εάν εγώ έχω εστιατόριο, με 5 δ/ντες των 5,000ε τον μήνα και 5 σερβιτόρους με 25ε μεροκάματο (650 μηνιαίος) και δεν πάω καλά, δεν θα κερδίσω πολλά κάνοντας τα 25ε, 20ε ή 15ε. Πρέπει να δω πως αγοράζω, να αλλάξω προμηθευτές, να αγοράσω φθηνό προϊόν με καλή ποιότητα. Κάπως έτσι μαζεύεις χρήματα δίκαια και με αποτέλεσμα. Τα 5,000ε να γίνουν λιγότερα κατά πολύ και να κατέβω και στα 25ευρω. Αν συνεχίσω τα μπουζούκια, τις αστακο μακαρονάδες, τα πράντα, και τα 5,000λιαρα δεν θα κάνω κάτι. Και το αποτέλεσμα έχει δείξει ότι, οι 5,000ράκιδες έκαναν λάθη και κάποιοι έγιναν μιζαδόροι. Και δεν μιλώ σαν εργαζόμενος των 25ε. Ας μην μας δώσουν τπτ για 1 χρόνο, για 5 εάν θες, για ποτέ αν θες, πάλι το ``μαγαζί`` μέσα θα μπαίνει. Πάλι θα υπάρχει πρόβλημα. Γιατί οι αποφάσεις πάλι θα είναι κατά 10 φορές ψηλότερα. Πάλι η μελέτη του 1 εκατομυρίου θα καταληξει 10 εκατομύρια ευρω. Πάμε να λύσουμε κάτι, με τον τρόπο που το δημιουργήσαμε.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΟ.
Μου παρουσιάζονται 500 τυφλοί με παράνομη σύνταξη, Κάνε το αυτονόητο, τι μου το λες. Και δεν τις έδωσα εγώ τις συντάξεις, το πελατειακό σύστημα τις έδωσε. Θαύμα παρουσιάζετε. Θαύμα το αυτονόητο. Θαύμα παρουσιαστήκαν και οι κοπανατζήδες. Ξέρεις τι έγινε με τους δικούς μας (146 στον αριθμό)? ΑΒΑΒΑ. Γιατί όπως σου έχω ξαναπεί δεν μπορώ να λείπω 6 μήνες, 1 χρόνο χωρίς πλάτες. Τους ``καθάρισαν`` οι από πάνω όλους σαν αποσπασμένους στην γραμματεία. Ωραία λύθηκε το θέμα, έλα τώρα διώξε 1 παιδί με 480ε που καθαρίζει των Χώρο, να σώσεις την κατάσταση. Αυτά, τα παραπάνω, είναι η πραγματικότητα. ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ και όχι τα ιμιτασιόν. Αυτή η εμπιστοσύνη πρέπει να επανέλθει. Όταν θα δει το παιδί των 480ε που καθαρίζει τον Χώρο, ότι όλοι είναι ``καθαρισμένοι`` δηλ ΑΒΑΒΑ, και πληρώνει αυτός άδικα και χωρίς αποτέλεσμα (διότι ούτε ακαθάριστος θα μείνει ο Χώρος κ άλλον θα πάρουν) θα γίνει ΑΚΡΑΙΟΣ. Αν αξιολογηθεί σωστά δεν θα αντιδράσει ΑΚΡΑΙΑ.
Άρα πράξεις και όχι ....για να λέμε. Τα ΜΜΕ εκεί στον κόσμο που δεν ξέρει κάνουν το παιχνίδι τους, γυρνούν τον έναν απέναντι στον άλλον, όχι στο πραγματικό πρόβλημα. Η πραγματιλότητα θέλει, να την βουτήξεις από τα μαλιά και να την σούρνεις (καλό το πελοποννήσιο?) κάτω για να βρεις λύση, δίκαια, με τάξη, σειρά χωρίς να εξαθλιώσεις τα πάντα και να βγάλεις εμπυστοσύνη.
Αλήθεια, να οδηγείς έμαθες???
σε ολα υπαρχουν απαντησεις, κι οχι απαραιτητα δικαιολογιες για τους κυβερνωντες. Πολλοι θα τις λαβουν ως τετοιες αλλα δεν ειναι.....υπάρχουν δικαιολογιες που ειναι απο μονες τους στυγνο κατηγορητηριο.....

Μονο αν θες να συνεχισουμε αυτην την συζητηση ανοιξε ενα αλλο νημα διοτι εδω ειμαστε σε λαθος δ/ση....

Σε τουτο εδω συζηταμε την ΧΑ και την ενοχληση των ομοιδεατων τους κυριως εντος φορουμ αλλα και εκτος, για την on line συλληψη........συζητάμε για τις χειροπεδες και την διαπομπευση τους....συζηταμε αν ηταν χολυγουντιανη η οχι.......
Βλέπεις φανταζομαι κι εσυ ποσοι ΧΑυγιτες κρυμμενοι μεσα κι εξω απο το φορουμ υπαρχουν? Τοσο καιρο ηταν κρυμενοι και ξαφνικα με την εισοδο της ΧΑ στο Κοινοβουλιο πηραν τα πανω τους!!!
Τους πειραξε, και διαμαρτυρονται ευθαρσως γιαυτο, για τον τροπο συλληψης εγκληματιων που σκοτωσαν(-τωναν), εδειραν (-ναν), εκφοβισαν (-ζαν) κι απειλουσαν εν ψυχρω!!!!
Πως δηλαδη συλαμβανεται ενας εγκληματιας? με ραντεβου? με τηλεφωνημα? με συζητηση για το αν πρεπει ¨η οχι?
Δεν ακουσα κανενα απο αυτους ομως να διαμαρτυρονται το ιδιο για την συλληψη Τσοχατζοπουλου που εγινε με τον ιδιο ακριβως τροπο!!!!ΚΑΝΕΝΑΝ!!!!! ΓΙΑΤΙ? Χειροτερος ηταν ο Τζοχα απο αυτους? Μερικα εκατονταδες εκατομυρια εφαγε, δεν σκοτωσε, δεν πουλησε προστασια, δεν εκφοβισε κανεναν, δεν εδειρε δεν ηταν ΝΑΖΙ βρε αδερφε........

Ετσι για να βαζουμε τα πραγματα σε μια σειρα.......

Αυτο που συζηταμε εδω αγαπητε φιλε Κωστα ειναι οι κοινοι εγκληματιες, του κοινου ποινικου δικαιου εγκληματιες και συναμα ΝΑΖΙΣΤΕΣ μελη και κυριως Δ/ντες της ΧΑ που ακουσον-ακουσον ειχαν βλεψεις και για ψηλοτερα.........
Εχει κατι μισητα απο την ΧΑ αλλοδαπα η φυλακη....κατι αλβανακια μπουμπουκια.......κατσε να δεις τον Κασιδιαρη πως θα πληρωσει εκεινο το χαστουκι στην Κανελλη, ειναι και γλυκουλης εχει και κορμαρα, μμμμμμμ,.......κατσε να δεις τον αντρακλα τον Μιχο, τον Παπα, τον αλλον τον αντρακλα που δεν φοβαται τιποτα τον Παναγιωταρο ντε πως θα νοιθουν οταν απο το πουθενα θα τους την πεφτουν καμια 15 αρια να τους σαπιζουν στο ξυλο, ετσι για να δουν τι σημαινει να δερνεις και μαλιστα 30 ατομα εναν ανημπορο και πεινασμενο πακιστανο........να δουν τι σημαινει το ''διασκεδαση'' στο κεφαλι τους και στο ιδιο τους το σωμα οπως εκαναν εκεινοι με τα κεφαλια των πακιστανων που, ακουσον-ακουσον, κτυπαγαν λεει πεναλτυ με τα κεφαλια των αμοιρων πακιστανων.........

αυτα συζηταμε εδω Κωστα μου.....

υ.γ Το Λουτρα ωραιας ελενης-επιδαυρο αν θες το παμε οι δυο μας στα γρηγορα.......
......αντε να δω ποτε θα καταφερω να ερθω Επιδαυρο για κανα ουζο!!

Last edited by GeorgeP; 30-09-2013 at 19:25.
Reply With Quote
  #84  
Παλιό 30-09-2013, 19:36
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

για να δουμε και μερικες συνομιλιες ''σκληρων'' χρυσαυγιτων σαν τον Πατελη της Νικαιας οι οποιοι στην σκεψη της συλληψης τους ...κλαινε!!!!!
Ηταν ευκολο να δερνουν 20-30 μαζι αλλα η φυλακη ποναει.....ε, ρε κατι αντρες........που ηθελαν να σωσουν την Ελλαδα


Ο Γ. Πατέλης μιλώντας με λυγμούς με άλλο μέλος της Χρυσής Αυγής λέει ότι φοβάται πως ίσως ρίξουν σε αυτόν τις ευθύνες, πως δεν του απαντά στα τηλέφωνα ο βουλευτής Λαγός.

Β: Ρε μ@λακα δεν μπορώ, δεν είμαι καλά (κλαίει)
Α: Όχι ρε μ@λακα, μη σπάσεις και συ ρε μ@λακα, μη σπάσεις εσύ.
Β: Ρε μ@λακα κοίτα τι μου κάνανε. Παίρνω το Λαγό και δεν μου το σηκώνει. Θα με πετάξουνε έξω, είναι σίγουρο.
Α: Ρε Γιωργάρα μη σπας και συ ρε μ@λακα, κράτα σε παρακαλώ.
Β: Θα με διώξουνε. Δε μπορώ ρε μ@λακα είμαι πολύ δυστυχισμένος.
Α: Ρε Γιωργάρα και γω το ίδιο θα πάθω. Θα πάω μέσα και έχω και ένα παιδί...
Β: Θα με διώξουνε ρε φίλε, θα με διώξουνε.
Α: Αυτό είναι που σε κόφτει;
Β:Μίλησες;
Α: Δεν έχει έρθει ακόμη. Περιμένω να έρθει...

Σε άλλη επικοινωνία με άλλο μέλος της Χρυσής Αυγής ο Πατέλης προσπαθεί να βρει ένα στήριγμα, μιλά και δεν διστάζει να πει στον συνομιλητή του ότι έχει φτάσει στα όριά του.

Α: Πως το βλέπεις εσύ;
Β: Κάπως πιο τέτοιο, πιο καλά, για ΄σενα δηλαδή
Α: Πιο καλά;
Β: Ναι κάπως, από το τηλέφωνο δεν μπορώ να σου πω
Α:Άκουσες τίποτα καλό δηλαδή;
Ναι έτσι όπως το έχω συζητήσει, ναι
Α:Με μεγάλους ή με μικρούς το έχεις συζητήσει;
Β:Εεεε, και τα δύο
Α:Ότι θα πάνε όλα καλά;
Β: Ναι, ότι δεν είναι έτσι τόσο, κατάλαβες τώρα
Α:Μμμ Φίλε μακάρι γιατί δεν είμαι, είμαι σε, σε όρια σου λέω να καταρρεύσω, είμαι μπouρδελο

Μάλιστα μέσα στην απελπισία τους κάποια μέλη προσπαθούν να βρουν έναν τρόπο να χρεώσουν το Γ. Ρουπακιά στο... ΚΚΕ, ακόμη και να ειπωθεί ότι είναι ξένος πράκτορας λένε.

Α:Τίποτα, θα το πω στον Τσιακανίκα, να πούμε στον Τσιακανίκα να ψάξει μήπως μιλούσε με το ΚΚΕ, μήπως ήταν ξένος πράκτορας και το ρίξουμε εκεί πέρα ρε παιδάκι μου
Β: Δεν ξέρω Μάκη, θα δούμε...

Μπροστά στην κατάρρευση στελεχών και με σενάρια απελπισίας στο μυαλό ορισμένων φαίνεται ότι επιχειρείται από τα κεντρικά μια οργάνωση. Όπως ακούγεται ο βουλευτής Λαγός έχει ζητήσει συνάντηση έμπιστων ατόμων στον Πειραιά

Α: Λοιπόν ζόμπι να μπαίνετε να παρακολουθείτε το μπλογκ μας
Β: Ναι
Α: Και αύριο θέλω εσένα και τη γυναίκα σου, θα σας παρακαλούσα να είσαστε μία η ώρα στον Πειραιά.
Β: Στα γραφεία
Α: Ναι, θα πάμε να στηθούμε από την αρχή θα μας κλάσουν το πούτσο, μια η ώρα στα γραφεία
Β: Εντάξει
Α:Μια η ώρα στον Πειραιά, μη μου το ακυρώσεις ζόμπι, να ξέρεις ότι, θα στο πω χωρίς πολλά πολλά, είπε ο Λαγός Γιώργος θα κατέβει στον Πειραιά να συζητήσουμε με τα πιστά σου παιδιά, ποια θεωρείς εσύ πιστά παιδιά, μην με γράψεις γιατί ξέρω ότι ρε πούστη

Ένας ανήλικος μάλιστα λέει στον αρχηγό του στην οργάνωση ότι έχει στοχοποιηθεί, πως έχει ενδείξεις ότι παρακολουθείται.

Β: Είμαι δίπλα δίπλα από τον Ρούπι σε όλες τις φωτογραφίες, μου έχουν βάλει κοριό, έχω ασφαλίτες στο σπίτι μου
Α:Τι λες ρε μ@λακα
Β: Είναι πολλά ρε συ, αν μπορούμε να τα πούμε από κοντά, όχι από το τηλέφωνο
Α: Να σου πω κάτι, επειδή είσαι μικρός στην ηλικία και αυτά που λες δεν ισχύουν, εδώ εμένα με έχουν βγάλει με ονοματεπώνυμο με βγάλανε στη σέντρα κανονικότατα και δεν με ενοχλεί κανένας τι κοριούς μας λες που τον είδες τον κοριό
Β: Η μάνα μου, μου είπε ότι ήταν ένα φορτηγάκι του ΟΤΕ προχθες το βράδυ κάτω από το σπίτι μας
Α: Άσε μας ρε Φίλιππε
Β:Είχε κάτι καλώδια το φορτηγάκι και ήταν και ένας με μηχανή και ήταν πολύ νωρίς, 7 η ώρα το πρωί.

Άλλα μέλη της οργάνωσης μιλώντας στο τηλέφωνο αποκαλύπτουν τον τρόπο οργάνωσης του τάγματος εφόδου, μέσω μηνυμάτων... Τα μέλη που συζητούν, αν και ο ένας είχε λάβει το μήνυμα τη μοιραία νύχτα δεν βρέθηκαν στη συμπλοκή

Β: Έτσι κι αλλιώς εμείς δεν ήμασταν στο συμβάν
Α: Ούτε μήνυμα μου ήρθε
Β: Δεν σου ήρθε κανένα μήνυμα από πουθενά;
Α: Από πουθενά τίποτα
Β: Σε ποιους έχει έρθει μήνυμα;
Α: Μάλλον σε αυτούς που ήταν κοντά. Ξέρω εγώ σε καμιά 10ρια
Β: Ναι, ε; Γάμησέ τα. Εμένα που μου έχει έρθει μήνυμα;
Α: Δεν πήγες; Πήγες; Αφού δεν πήγες τι έγινε;

Ένας από τους κατηγορούμενους ακούγεται να συνομιλεί με άλλο μέλος της οργάνωσης και ακούγονται να παραδέχονται τόσο ότι υπήρχε εκπαίδευση των μελών σε στρατόπεδα, αλλά και ενέργειες σε βάρος αλλοδαπών και πολιτικών αντιπάλων

Β: Κατάλαβες; Μαζεύανε στοιχεία. Έχουνε στείλει ρε μ@λακα διακόσιους φακέλους με καταγγελίες
Α:Πωωω
Β: Οι οποίες δεν είναι ψεύτικες. Δηλαδή, τουλάχιστον οι περισσότερες δεν είναι ψεύτηκες. Είναι αληθινές. Δηλαδή, το θέμα, το κακό είναι ότι έχουνε στοιχεία
Α: Νίκο, το μόνο αληθές που είναι, ότι, εντάξει γίνονταν στρατιωτική εκπαίδευση σε στρατόπεδα. Αυτό ναι, αλλά...
Β:Τι λες ρε μ@λακα, αυτό δεν είναι καταγγελία
Α:Δεν είναι κάτι κακό αυτό
Β: Ρε δεν είναι καταγγελία αυτό. Καταγγελία είναι ότι βαράγανε Πακιστανούς, ότι είχανε ξύλο, είχανε βαρέσει πολίτες που δεν ήντουσαν μαζί τους ή ότι τάγματα εφόδου κάνανε ντου μέσα σε σπίτια, ότι σφάξανε τους αλλοδαπούς στο Πέραμα, ότι βαρέσανε αυτούς εδώ πέρα στο Πέραμα τους Κομ#####στές

Ενώ υπάρχει ένας νεκρός τα μέλη της Χρυσής Αυγής μιλούν για το ζημιά που έγινε από την πράξη του Ρουπακιά στο κόμμα. Μάλιστα κατακρίνουν τον Ρουπακιά που δεν παρουσίασε ως οπαδικό το γεγονός

Β: Ναι, έγινε μ@λακια
Α: Και γυρνάει αυτός και λέει κατευθείαν είμαι χρυσαυγίτης. Ρε μ@λακα για τη μπάλα έγινε η φασαρία δεν έγινε από κάποιο προμελετημένο ραντεβού.
Β: Ναι, ναι, ναι τι να πω ρε μ@λακα κοίτα τι μ@λακια έκανε ο άνθρωπος
Α: Ναι, τα κατέστρεψε όλα
Β: Και όχι τίποτα άλλο αλλά θα πάρει στο λαιμό του και αυτούς που βρίσκονταν εκεί, θα τους πάρει στο λαιμό του.
Α: Όσοι ήταν εκεί μπορεί να πάνε για σύσταση συμμορίας
Β: Πωπω Μαλάκα
Α:Τα διέλυσε όλα, Όλα ό,τι είχαμε κτίσει

Σε μια από τις τηλεφωνικές επαφές που είχε ο πρώην οδηγός του Ν. Μιχαλολιάκου ακούγεται να συνομιλεί με άλλο μέλος της Χρυσής Αυγής και μαζί να καθυβρίζουν τον νεκρό Παύλο Φύσσα λίγα 24ωρα μετά τη δολοφονία του

Ο διάλογος των δύο μελών της Χρυσής Αυγής για τον Παύλο Φύσσα:

Α: Ναι, τώρα έχουν σε ένα βίντεο τον Μπαρμπαρούση που χορεύει
Β: Ναι, και ρίχνει πιστολιές
Α: Όχι, όχι και τον σχολιάζει ο Φύσσας, ο συγχωρεμένος
Β: Ο Φύσσας; Πως τον σχολιάζει; Από τον Ουρανό;
Α:Ε από, ε σε μια εκπομπή που κάνανε και καλά σατιρική όπως είναι το Ρα΄διο Αρβύλα
Β: Ο Φύσας έκανε εκπομπή;
Α: Ε, έτσι δείχνει. Στην τηλεόραση, στο ίντερνετ δεν ξέρω.
Β:Ε τώρα θα κάνει από τον παράδεισο εκπομπή
Α: Ε τώρα ναι, αυτό θα έλεγα και 'γω Του βάλενε κάτι τραγούδια να πουμε στη φόρα που έλεγε φασίστες σας γαμώ, σφαχτ' τους, κατούρα τους στα μούτρα και θαψτους και κάτι τέτοια.
Β; Ε, εντάξει τον θάψαν αυτόν
Α: ΧαΧα το ξέρω, αυτό είπα και γω
Β: Ε βέβαια βρε μ@λακα, σεση, σε ξύλο ήτανε πάνω. Σε συμπλοκή ήταν το μουνί. Σε συμπλοκή βρέθηκε.
Α: Ρε πούστη μου εντάξει, τα έχουν... Τα παρουσιάζουν όπως θέλουν τα ######α οι δημοσιογράφοι είναι τα μεγαλύτερα μουνόπανα.
Β: Μαλάκα, μακάρι άμα υπάρχει Θεός να μας βοηθήσει και να μας δώσει δύναμη να αντέξουμε και να έρθει μια ώρα ρε φίλε που θα λογαριαστούμε με όλους όπως πρέπει.

Μιλώντας στο τηλέφωνο πάντως ο πρώην οδηγός του Ν. Μιχαλολιάκου αναφέρεται και σε C4 και σε κάποιο ντουλάπι (προφανώς χώρο αποθήκευσης) ανοίγοντας ξανά τη συζήτηση για όπλα ή ακόμη και για εκρηκτικά που μπορεί να είχαν στη διάθεσή τους τα μέλη της οργάνωσης αφού με τον κωδικό C4 υπάρχουν τόσο εκρηκτικά όσο και πυροβόλα όπλα, αλλά και όπλα που χρησιμοποιούνται από δύτες

Β: Δε μου λες, σπίτι είναι δηλαδή τώρα;
Α: Ναι
Β: Για πήγαινε λίγο στο ντουλάπι σου. Μήπως έχεις κανένα C4 να μου δώσεις
Α: C4;
Β: Ναι
Α: Δεν τα έχω στο ντουλάπι, έχω κάτι άλλα σε τέσσερα να σου δώσω (γέλια)
Β: Μαλάκα είναι τραγικοί, ρε πούστη, τι κάνουν τα #####@...

Οι διάλογοι που έρχονται στο φως είναι άκρως αποκαλυπτικοί για τον τρόπο σκέψης των μελών της Χρυσής Αυγής. Ούτε λίγο ούτε πολύ λένε ότι υπάρχουν ορισμένοι διατεθειμένοι να χύσουν αίμα...

Β: Θα γυρίζει μπούμεραγκ.
Α:Ε, θα έρθει φίλε, εγώ ειλικρινά πιστεύω στο Θεό πραγματικά και πιστεύω ότι θα έρθει μια ώρα που θα μας τα ξεπληρώσει όλα αυτά και δεν θα τελειώνει να πουμε να πέφτει πριονίδι, δεν θα τελειώνει.
Β: Θα έρθει, θα έρθει η ευλογημένη ώρα
Α:Το πριονίδι δεν θα τελειώνει
Β: Θα έρθει, θα έρθει φίλε
Α: Και μετά ας μας καθαρ΄σιουνε. Και να σου πω και κάτι;
Β: Γιατί να μας καθαρίσουνε;
Α: επειδή είχα μια κουβέντα με κάποιονα, να που με σοβαρό, εμείς άμα θέλουνε να μας βγάλουνε και εκτός νόμου κι ας ακούνε τα μουνόπανα να το ξέρουν, έχουμε και πενήντα με εκατό άτομα τα οποία είναι άτομα αποφασισμένα να πέσουνε. Αυτά τα #####@ ποιους έχουν έτοιμους να πέσουνε;
Β: Εκτός νόμου δεν μπορούνε.
Λέμε, λέμε , λέμε να θέλουνε να το παίξουμε τόσο αντρίκια το παιχνίδι, εμείς έχουμε κι εκατό τρελούς που είναι αποφασισμένοι. Αυτοί έχουνε δέκα;
Β: Άλλοι τόσοι, άλλους τόσους τρελούς. Περίμενε. Άλλους τόσους τρελους.
Α: Ε, εκτός αν πάνε στα Καρακουρού. Εκτός αν πάνε για Κομοτηνή που... τσάμπα το μουνί
Β: Να βγούν τα λειόκαννα
Α: Να βγουν τα λειόκαννα, άλλοι τόσοι τρελοί
. Μπασταρδάκι...


Πηγή: http://www.skai.gr/news/greece/artic...#ixzz2gOUoiC68

Last edited by GeorgeP; 30-09-2013 at 19:45.
Reply With Quote
  #85  
Παλιό 30-09-2013, 20:14
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
σε ολα υπαρχουν απαντησεις, κι οχι απαραιτητα δικαιολογιες για τους κυβερνωντες. Πολλοι θα τις λαβουν ως τετοιες αλλα δεν ειναι.....υπάρχουν δικαιολογιες που ειναι απο μονες τους στυγνο κατηγορητηριο.....

Μονο αν θες να συνεχισουμε αυτην την συζητηση ανοιξε ενα αλλο νημα διοτι εδω ειμαστε σε λαθος δ/ση....
Ναι έχεις δίκιο, αλλά το ένα φέρνει το άλλο. Στοχευμένο ήταν από εμένα, τι πρέπει να κάνουν για να μην υπάρχει το πρόβλημα., για να μην τραβάει ο κόσμος στα άκρα. Δεν είναι ο κόσμος Γιώργη δολοφόνος, απελπισμένος είναι και τραβά εκεί. Η αδικία σε στραβώνει και σε πνίγει. Πως ξεκινάς έναν καυγά και φτ'ανει σε άσχημο τέλος. Κάπως έτσι. Τόσο απλά.
Όπως στόχευση είχα και στα ΜΜΕ. Είναι ενημερωτές του κόσμου, είναι η φωνή του κόσμου, αυτοί πρέπει να στήνουν στον τοίχο τους άκυρους και όχι να εξαντλούν τα καλά τους λόγια πάνω τους, και να στρέφουν τον κόσμο οπου χρειάζεται. Θα χαρώ και θα υποστηρίξω αυτόν τον δημοσιογράφο που θα πιάσει από τον γιακά τον πολιτικο, οποιαδήποτε κόμματος και θα τον εξαντλήσει όχι στις προγραμματισμένες ερωτήσεις, αλλά στις απογραμμάτιστες.
Και ειλικρινά, επειδή αγαπώ εδώ τον χώρο και τον κόσμο του, όσους ξέρω και όσους δεν ξέρω, προσπάθησα να πω να μην τσακωνόμαστε και να μην τραβάμε στα άκρα.


Απόσπασμα:
υ.γ Το Λουτρα ωραιας ελενης-επιδαυρο αν θες το παμε οι δυο μας στα γρηγορα.......
......αντε να δω ποτε θα καταφερω να ερθω Επιδαυρο για κανα ουζο!!
Θα χάσεις, είναι σίγουρο, αλλά θα κερδίσεις απόλαυση

Last edited by kostas_366; 30-09-2013 at 20:16.
Reply With Quote
  #86  
Παλιό 30-09-2013, 20:18
VILLY Ο/Η VILLY βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: Varadero XL1000V '07
Μηνύματα: 548
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Γιώργο (GeorgeP)
Tις συνομιλίες που ποστάρεις... πόσο σίγουρος είσαι ότι είναι αληθινές;;

Γιατί αν είσαι πολύ σίγουρος για τις συνομιλίες που ποστάρεις, αν είσαι τόσο σίγουρος για το ότι αυτά που βλέπεις στο δέκτη σου από τα κανάλια, είναι όλα αλήθεια, τότε Γιώργο συμπάθα με... αλλά δεν διαφέρεις από πολλούς χρυσαυγίτες που λειτουργούν με την πρακτική του ποδαριού.

Θα σου συνιστούσα λοιπόν να ποστάρεις πράγματα που αποτελούν δικά σου ευρήματα και να μην παπαγαλίζεις άλλων ευρήματα που τυχόν να είναι και ψευδή.

Γιώργο, στη καριέρα μου έχω πολλά τέτοια ψεύδη συναντήσει.
Έχω δει τη παρασκηνιακή σαπίλα σε κανάλια και πολιτικούς χώρους που σας εύχομαι να μην την συναντήσετε ποτέ.
Και το εύχομαι αυτό διότι το πρωί μίλαγα στο τηλέφωνο με ένα συνφρουμίτη μας ο οποίος μου έλεγε ότι όλα γίνονται στο όνομα της προόδου, ότι δεν πιστεύει ότι υπάρχουν συνομοσίες εις βάρος της χώρας μας και ότι εν πάση περιπτώσει οι πολιτικοί μας προσπαθούν να σώσουν τη χώρα και είναι όλα τους καλόπαιδα.!!
Ε, τέτοια ακούω και λέω μέσα μου … ορισμένοι άνθρωποι που δεν γνωρίζουν τι τους γίνεται γύρω τους και πιστεύουν ότι όλα πάνε ρολόι και ότι η φτώχια τους είναι … τυχαίο γεγονός, ε αυτοί οι άνθρωποι … κοιμούνται ευτυχισμένοι (τον ύπνο του δικαίου!).
Δυστυχώς την πολυτέλεια αυτή του ξένοιαστου ύπνου δεν την έχω εγώ λόγω επαγγέλματος και αφού όπως μου έλεγε και ένας φίλος μου... "Βασίλη, η δουλειά σου είναι ίδια με του βοθρατζή. Και οι δύο ασχολείστε όλη μέρα με τα σκ@τ@!" (εννοώντας ότι η καθημερινότητά μου έχει να κάνει με τα πολιτικά πρόσωπα και τη πολιτική διαχείριση που γεννά την κοινωνική σαπίλα.)

Τέλος, θεωρώ ότι το μεγαλύτερο κακό που μας έγινε από πλευράς παιδείας είναι όταν ο Παπαθεμελής ως υπουργός παιδείας θεμελίωσε την παπαγαλία στα σχολεία.
Μετά ήρθε και το ιντερνετ ... και 'δεσε το γλυκό!
Έκτοτε όλοι οι Έλληνες παπαγαλίζουν το ένα ή το άλλο που βρήκαν σε κάποιο forum, blog, site, κλπ
Δικό τους όμως πράγμα... γιοκ!

Ας σταματήσουμε λοιπόν να κάνουμε κηδεία με ξένα κόλλυβα και να αρκούμαστε σε αυτά που γνωρίζουμε από 1ο χέρι διότι δεν νοείται άνθρωποι της ηλικίας μας να παπαγαλίζουμε.

Last edited by VILLY; 30-09-2013 at 20:23.
Reply With Quote
  #87  
Παλιό 30-09-2013, 21:05
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Βλέπω εξανίστασαι και εσύ τώρα με τους δημοσιογράφους...

Ρε μπας και μας ψεκάζουν τελικά....
Reply With Quote
  #88  
Παλιό 30-09-2013, 21:13
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Βλέπω εξανίστασαι και εσύ τώρα με τους δημοσιογράφους...

Ρε μπας και μας ψεκάζουν τελικά....
Μα δεν αντέχω ρε φίλε!!!!!
Αν άκουγες τι π@π@ριές μου έλεγε και προσπαθούσε να με κάνει να δω ψύλλο τον ελέφαντα, θα σου έπεφταν τα μαλλιά.
Τέλος πάντων, με χίλια ζόρια κρατήθηκα σε κόσμιο τρόπο και αφού μπέρδεψε τα μπούτια του και δεν είχε τι άλλο να παπαγαλίσει, με την ουρά στα σκέλια το κλείσε και ησύχασα.
Ε είπα, θα έχει λίγο την τσίπα να μαζέψει τις ρουφιανιές του και να ξεχάσουμε το συμβάν.
Μπαααα. Φαίνεται είναι πολλά τα λεφτά Σταύρο!!!!!!!!
Reply With Quote
  #89  
Παλιό 30-09-2013, 21:30
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
για να δουμε και μερικες συνομιλιες ''σκληρων'' χρυσαυγιτων σαν τον Πατελη της Νικαιας οι οποιοι στην σκεψη της συλληψης τους ...κλαινε!!!!!
Ηταν ευκολο να δερνουν 20-30 μαζι αλλα η φυλακη ποναει.....ε, ρε κατι αντρες........που ηθελαν να σωσουν την Ελλαδα




Μάλιστα μέσα στην απελπισία τους κάποια μέλη προσπαθούν να βρουν έναν τρόπο να χρεώσουν το Γ. Ρουπακιά στο... ΚΚΕ, ακόμη και να ειπωθεί ότι είναι ξένος πράκτορας λένε.

Α:Τίποτα, θα το πω στον Τσιακανίκα, να πούμε στον Τσιακανίκα να ψάξει μήπως μιλούσε με το ΚΚΕ, μήπως ήταν ξένος πράκτορας και το ρίξουμε εκεί πέρα ρε παιδάκι μου
Β: Δεν ξέρω Μάκη, θα δούμε...


Πηγή: Oι αποκαλυπτικοί διάλογοι των μελών της Χρυσής Αυγής — ΣΚΑΪ (www.skai.gr)




Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από PITS Εμφάνιση μηνυμάτων


το κακο που εχουμε παθει σαν χωρα απο τους κου#####στες ηταν μεγαλυτερο και θυμαμαι πολυ καλα τον τοπο τον ποτισμενο με αιμα απο Ελληνες και οχι σοβιετικους που σφαχτηκαν απο <<ανθρωπομορφους>> στο γονατο
αιμα υπαρχει στα χερια του δολοφονου κι εγω δεν τον ψηφισα..(εξαλου μεχρι προπερσυ ηταν κκες λες απο κει να εμαθε να σφαζει???)
δηλ.. οι αριστεροι ειναι ολοι δολοφονοι των ανθρωπων στη μαρφιν ή αυτοι δε πιανονται???
για την ανθρωπινη βλακεια συμφωνω και στο επιστρεφω



http://www.gsforum.gr/952210-post51.html


Για σιγά ρε Γιώργη, εδώ κάτι παίζει...
Πως γίνεται οι συνομιλίες να κυκλοφορήσουν στις 30/9 και από τις 28/9 ο χρυσαύγουλος να υποστηρίζει τα ίδια;;;
Μπας και είναι ο ίδιος;;;;
Ε, όλο και κάποιος έντιμος αστυνομικός θα το έχει διαβάσει και θα έχει το νου του!!!!!

Last edited by yannis; 30-09-2013 at 21:38.
Reply With Quote
  #90  
Παλιό 30-09-2013, 22:00
Carduelis Ο/Η Carduelis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Mπραχάμι - Αθήνα
Μoto: Τη "Χιονάτη"
Μηνύματα: 2,286
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από VILLY Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχω δει τη παρασκηνιακή σαπίλα σε κανάλια και πολιτικούς χώρους
Κύριε Κασιμάτη... κακές παρέες κάνετε!


.. μου έλεγε και ένας φίλος μου... "Βασίλη, η δουλειά σου είναι ίδια με του βοθρατζή. Και οι δύο ασχολείστε όλη μέρα με τα σκ@τ@!"
Κάτι παραπάνω θα ξέρετε για να το λέτε!



Κάθε φορά που μας κάνετε την υπέρτατη τιμή να ποστάρετε στους μηχανόβιους ιθαγενείς σαν έγκυρος και ενημερωμένος δημοσιογράφος όλο κάτι "ειδήσεις-χάντρες" μας ρίχνετε:Ενδιάμεσα κάτι άλλα περίεργα και παρότι φάγατε πόρτα από όλους τελικά μας τιμήσατε με ένα copy-paste από το άρθρο σας στο agorapress.gr αλλά.. αφήσατε απέξω τον επίλογο:

Αφού βεβαιωμένα οι ημεδαποί ταγματασφαλίτες της τρόικας που μας κυβερνούν, έχουν ξεπουλήσει κάθε έννοια του ενωμένου Ελληνισμού, τότε εμείς ο λαός... οι «καλοί» (κατά τον Edmund Burke), τι πρέπει να κάνουμε;
Να κοιτάμε από τους τηλεοπτικούς μας δέκτες απαθείς;;

Δηλαδή εσείς τι θα μας προτείνατε σαν έγκυρος, ενημερωμένος και ανήσυχος δημοσιογράφος που κόπτεσθε για την ενότητα;;;
Να πάρουμε τα κουμπούρια και να αρχίσουν οι μπαλλωθιές;
Να ρίξουμε την κυβέρνηση από "ημεδαπούς ταγματασφαλίτες της τρόικας"; επανάσταση; χούντα μήπως;
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:13.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!