GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Μου τη δίνει που .....

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 22-03-2010, 10:18
xurxes Ο/Η xurxes βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μoto: R1200GSA
Μηνύματα: 4,060
Cool Στο αυτόφωρο σε λίγο ο υπάλληλος της Αιγαίου Α.Ε.

Δευτέρα, 22 Μαρτίου 2010

Στο αυτόφωρο σε λίγο ο υπάλληλος της Αιγαίου Α.Ε.


Σε λίγο παραπέμπεται στο αυτόφωρο ως κατηγορούμενος, ο υπεύθυνος υπάλληλος της Αυτοκινητόδρομος Αιγαίου Α.Ε. ο οποίος απαγόρευσε τη διέλευση σε πολίτη, που αρνήθηκε να πληρώσει διόδια στο σταθμό της Λεπτοκαρυάς.

Μην πληρώνετε τα διόδια σε ...

δρόμους που έχουν προβλήματα. Σας καλύπτει η Ευρωπαική νομοθεσία και οι ιδιώτες δεν μπορούν να κάνουν τίποτα.

troktiko: Στο αυτόφωρο σε λίγο ο υπάλληλος της Αιγαίου Α.Ε.
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 22-03-2010, 13:19
Mexicanos Ο/Η Mexicanos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Ξυλόκαστρο-Πάτρα
Μoto: BMW R 1150 GS ADV-KAWASAKI KLR 600
Μηνύματα: 622
Προεπιλογή Απάντηση: Στο αυτόφωρο σε λίγο ο υπάλληλος της Αιγαίου Α.Ε.

Άντε να γίνεται η αρχή σιγά σιγά........
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 22-03-2010, 13:31
boxmac Ο/Η boxmac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: ATHINA
Μoto: r1200gs
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή Απάντηση: Στο αυτόφωρο σε λίγο ο υπάλληλος της Αιγαίου Α.Ε.

Είμαι περίεργος.Θα του το κόψουν ή θα του χαϊδέψουν το κ......κι ;;;;;
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 22-03-2010, 14:41
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Στο αυτόφωρο σε λίγο ο υπάλληλος της Αιγαίου Α.Ε.

βασιλη.....επιστρεφοντας απο την πιτα εχθες το μεσημερακι,στα διοδια της λαρισας,ΔΕΝ μας αφησαν να πληρωσουμε...
ηταν 20 ατομα,οι οποιοι σηκωναν τις μπαρες και η αστυνομια,απλα κοιτουσε..
ειναι πολυ υποπτο,που ΔΕΝ γινονται μυνησεις.....
ειναι σαν να μπεις στο μαγαζι μου,να μην πληρωσεις και να μην αντιδρασω
ολα θα τα δουμε στην ελλαδαρα
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 22-03-2010, 15:23
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Στο αυτόφωρο σε λίγο ο υπάλληλος της Αιγαίου Α.Ε.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από xurxes Εμφάνιση μηνυμάτων
Δευτέρα, 22 Μαρτίου 2010

Στο αυτόφωρο σε λίγο ο υπάλληλος της Αιγαίου Α.Ε.


Σε λίγο παραπέμπεται στο αυτόφωρο ως κατηγορούμενος, ο υπεύθυνος υπάλληλος της Αυτοκινητόδρομος Αιγαίου Α.Ε. ο οποίος απαγόρευσε τη διέλευση σε πολίτη, που αρνήθηκε να πληρώσει διόδια στο σταθμό της Λεπτοκαρυάς.

Μην πληρώνετε τα διόδια σε ...

δρόμους που έχουν προβλήματα. Σας καλύπτει η Ευρωπαική νομοθεσία και οι ιδιώτες δεν μπορούν να κάνουν τίποτα.

troktiko: Στο αυτόφωρο σε λίγο ο υπάλληλος της Αιγαίου Α.Ε.

Οποισδηποτε κανει μυνηση σε σε οποινδηποτε πολιτη εφοσον ισχυει το αυτοφορο παει αυτοφορο!! το αποτέλεσμα να σας ενδιαφερει (το οποιο θα ειναι υπερ του υπαλληλου και ο εναγων θα πληρωσει τα δικαστικα εξοδα, εδω ειμαι κι εδω ειμαστε) αλλα το κυριοτερο που πρεπει να σας ενδιαφερει ειναι η αντιδραση της Εταιρειας!!! Και μην ξεχνατε οτι:
  1. ο εναγομενος εχει ολο το νομικο τμημα της εταιρειας για δικηγορικη υποστηριξη και
  2. ΔΕΝ ΜΑς ΚΑΛΥΠΤΕΙ Η ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ!!!! διαβαστε το γραμμα μου στο περιοδικο ΜΟΤΟ οπου αναφερομαι στην συγκεκριμενη νομοθεσια εκτενως και ειδικα στο κομαμτι που λεει οτι ''καθε κρατος μελος εχει δικαιωμα να εφαρμοσει διοδια ακομα και σε δρόμους όπου δεν υφισταται οι προυποθεσεις (δυο λωριδες κυκλοφοριας με διαχωριστικη νησιδα κ.λ.π.) οταν συντρεχουν ιδιαιτεροι λογοι π.χ. μη υπαρξη τετοιου οδικου δικτυου!!
Πανω σε αυτο το σκελος (Νο 2) της Ευρωπαικη νομοθεσιας συζητιωνταν αν θυμασται να εφρμοσθουν διοδια για την εισοδο των αυτοκινητων στο δακτυλίο των Αθηνων!!
Μην ακουτε τους ηλιθιους του καθε μπλοκ, θα βρεθειτε εκτεθειμενοι!
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 22-03-2010, 15:38
boxmac Ο/Η boxmac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: ATHINA
Μoto: r1200gs
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή Απάντηση: Στο αυτόφωρο σε λίγο ο υπάλληλος της Αιγαίου Α.Ε.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
!!!! διαβαστε το γραμμα μου στο περιοδικο !
Είναι δύσκολο αν δεν παραβαίνονται κάποιοι κανόνες (αν παραβαίνονται να σβηστεί το μήνυμα παρακαλώ) να γράψεις εδώ αυτά που ξέρεις για να βγάλουμε μια άκρη τελικά;;;;;;Γιατί στα μισά site λένε μην πληρώνει κανείς και στα αλλα μισά πληρώστε σαν βλάκες
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 22-03-2010, 17:53
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: Στο αυτόφωρο σε λίγο ο υπάλληλος της Αιγαίου Α.Ε.

Επιτέλους......
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 22-03-2010, 18:17
Mexicanos Ο/Η Mexicanos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Ξυλόκαστρο-Πάτρα
Μoto: BMW R 1150 GS ADV-KAWASAKI KLR 600
Μηνύματα: 622
Προεπιλογή Απάντηση: Στο αυτόφωρο σε λίγο ο υπάλληλος της Αιγαίου Α.Ε.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Οποισδηποτε κανει μυνηση σε σε οποινδηποτε πολιτη εφοσον ισχυει το αυτοφορο παει αυτοφορο!! το αποτέλεσμα να σας ενδιαφερει (το οποιο θα ειναι υπερ του υπαλληλου και ο εναγων θα πληρωσει τα δικαστικα εξοδα, εδω ειμαι κι εδω ειμαστε) αλλα το κυριοτερο που πρεπει να σας ενδιαφερει ειναι η αντιδραση της Εταιρειας!!! Και μην ξεχνατε οτι:
  1. ο εναγομενος εχει ολο το νομικο τμημα της εταιρειας για δικηγορικη υποστηριξη και
  2. ΔΕΝ ΜΑς ΚΑΛΥΠΤΕΙ Η ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ!!!! διαβαστε το γραμμα μου στο περιοδικο ΜΟΤΟ οπου αναφερομαι στην συγκεκριμενη νομοθεσια εκτενως και ειδικα στο κομαμτι που λεει οτι ''καθε κρατος μελος εχει δικαιωμα να εφαρμοσει διοδια ακομα και σε δρόμους όπου δεν υφισταται οι προυποθεσεις (δυο λωριδες κυκλοφοριας με διαχωριστικη νησιδα κ.λ.π.) οταν συντρεχουν ιδιαιτεροι λογοι π.χ. μη υπαρξη τετοιου οδικου δικτυου!!
Πανω σε αυτο το σκελος (Νο 2) της Ευρωπαικη νομοθεσιας συζητιωνταν αν θυμασται να εφρμοσθουν διοδια για την εισοδο των αυτοκινητων στο δακτυλίο των Αθηνων!!
Μην ακουτε τους ηλιθιους του καθε μπλοκ, θα βρεθειτε εκτεθειμενοι!
Γιώργο ποιος του δίνει το δικαίωμα να μην σε αφήσει να περάσεις????Κανένας είναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ........
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 22-03-2010, 18:46
Gazi Ο/Η Gazi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 3,913
Προεπιλογή Απάντηση: Στο αυτόφωρο σε λίγο ο υπάλληλος της Αιγαίου Α.Ε.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Οποισδηποτε κανει μυνηση σε σε οποινδηποτε πολιτη εφοσον ισχυει το αυτοφορο παει αυτοφορο!! το αποτέλεσμα να σας ενδιαφερει (το οποιο θα ειναι υπερ του υπαλληλου και ο εναγων θα πληρωσει τα δικαστικα εξοδα, εδω ειμαι κι εδω ειμαστε) αλλα το κυριοτερο που πρεπει να σας ενδιαφερει ειναι η αντιδραση της Εταιρειας!!! Και μην ξεχνατε οτι:
  1. ο εναγομενος εχει ολο το νομικο τμημα της εταιρειας για δικηγορικη υποστηριξη και
  2. ΔΕΝ ΜΑς ΚΑΛΥΠΤΕΙ Η ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ!!!! διαβαστε το γραμμα μου στο περιοδικο ΜΟΤΟ οπου αναφερομαι στην συγκεκριμενη νομοθεσια εκτενως και ειδικα στο κομαμτι που λεει οτι ''καθε κρατος μελος εχει δικαιωμα να εφαρμοσει διοδια ακομα και σε δρόμους όπου δεν υφισταται οι προυποθεσεις (δυο λωριδες κυκλοφοριας με διαχωριστικη νησιδα κ.λ.π.) (Το κράτος έχει δικαίωμα και όχι ο ιδιώτης) -οταν συντρεχουν ιδιαιτεροι λογοι π.χ. μη υπαρξη τετοιου οδικου δικτυου!!
Πανω σε αυτο το σκελος (Νο 2) της Ευρωπαικη νομοθεσιας συζητιωνταν αν θυμασται να εφρμοσθουν διοδια για την εισοδο των αυτοκινητων στο δακτυλίο των Αθηνων!!
Μην ακουτε τους ηλιθιους του καθε μπλοκ, θα βρεθειτε εκτεθειμενοι!
Παρόλα αυτά,ακόμη και άν αποδειχτεί ατύχημα από υπαιτιότητα του οδοστρώματος,σε ποιόν απευθύνεσαι?Αμα βρείτε την άκρη,πείτε την και σε εμένα να ξέρω.....Από ΥΠΕΧΩΔΕ,ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΣΥΓΚ/ΝΙΩΝ,ΝΟΜΑΡΧΙΕΣ,ΔΗΜΑΡΧΙΑ,ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΕΡΓΟΛΑΒΙΑΣ ΚΤΛ ΚΤΛ....Τα χρήματα που πληρώνεις στα διόδια...Ποιός τα παίρνει για να αναλάβει και την ευθύνη???
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 22-03-2010, 19:00
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Στο αυτόφωρο σε λίγο ο υπάλληλος της Αιγαίου Α.Ε.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Mexicanos Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργο ποιος του δίνει το δικαίωμα να μην σε αφήσει να περάσεις????Κανένας είναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ........
Καλα τωρα λες οτι θες και με το συμπαθειο!!! Εχεις συνηδητοποιησει οτι ο δρόμος δεν ανηκει σε εσενα κι εμενα πια αλλα ειναι Ιδιωτικος για 30 χρόνια και προς Δημοσια Χρηση? Σαν το ταξι και σαν ολα τα οχηματα Δ.Χ.!!!!!! Αν πεις στον Ταξιτζη αντε και γ.......θα σε κατεβασει απο το αυτοκινητο θες δε θες γιατι ειναι δικο του αλλα το χρησιμοποιουν ολοι=Δ.Χ.
Δηλαδη εγω κι εσυ εχουμε την χρηση εννατι αντιτοιμου αλλα ανηκει στον.....Μητσο!! Ο οποιος Μητσος αν δεν τον πληρωσεις για να περασεις ¨η θα σε σαπισει ¨η θα σου κανει μυνηση ¨η δεν θα σε αφησει να περασεις!!!! Και καλα ο υπάλληλος δεν σε αφησε......με ποιο δικαιωμα άλλωστε!! Αν αντι για υπαλληλο υπηρχε εκεινο το κενο κουβουκλιο με τον κανεναν μεσα, σαν της Ιταλιας και Γαλλιας, ποιος ΔΕΝ θα μπορουσε να σε σταματησει αν δεν πληρωνες?? ο Κανενας!!! η μπαρα δεν θα ανοιγε αν δεν την εσπαγες κι εσυ θα πληρωνες μην εχοντας να κανεις αλλιως!!!!!

Καταλαβες Γιωργο μου για ποσους λογους μας λεω ''Τσαμπα μαγκες''??
Αν τα διοδια ηταν αυτοματα θα σου ελεγα εγω ποσοι δεν θα πληρωναν!

Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Αρχιπέλαγος Ερευνητική αποστολή: Οι φάλαινες του Αιγαίου skippybi Περιβάλλον 5 06-04-2010 09:46
Ο δημόσιος υπάλληλος! Carduelis Αστεία Video 8 02-03-2010 09:59
Στο εργοστάσιο της Harley Carduelis Άλλες εταιρίες 10 23-11-2009 19:22
Στο κέντρο της ΑΘΗΝΑΣ zitsos Τι μας έτυχε 7 14-05-2009 08:08
"Στο φως" ο τάφος της Κλεοπάτρας και του Αντώνιου; skippybi Επικαιρότητα 6 22-04-2009 09:14


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 03:21.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!