GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Κλειστό θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 02-10-2011, 22:03
Doc Ο/Η Doc βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Σαρωνίδα
Μηνύματα: 421
Προεπιλογή Doc - αμπελοφιλοσοφία περί αποχώρησης

Αγαπητοί φίλοι,
αγαπητοί αναβάτες,
αγαπητοί μοτοσικλετιστές
αγαπητοί φορουμίτες

αποφάσισα να αποχωρίσω από το φόρουμ σας
...


για λόγους ευθιξίας
και εξηγούμαι: - μακροσκελώς, γιατί είπαμε.... αμπελοφιλοσοφία κάνουμε...

ως γνωστόν, κάποτε υπήρχαν δύο φόρουμ, στην αρχή των φόρουμ γενικώς, μιλώ για BMW

το ένα ήταν το bmwforum και το άλλο forumgs

όλοι μας τότε ήμασταν υποχρεωτικά ή στο ένα ή στο άλλο, γιατί δεν είχε και άλλες επιλογές, οι περισσότεροι δε, ήμασταν και στα δύο

προσωπική μου άποψη είναι ότι είναι κρίμα να είμαστε διασκορπισμένοι σε πολλά φόρουμ, αλλά σίγουρα υπάρχουν και σοβαροί λόγοι για το αντίθετο

μερικά πλην και συν των πολλών φόρουμ του ίδιου αντικείμενου:
διασπάται προσοχή του μέλους, γιατί κανένας δεν καταφέρνει να παρακολουθεί ταυτόχρονα δύο, τρία ή και τέσσερα φόρουμ για το ίδιο πράγμα, οπότε διαλέγει ένα [αναγκαστικά] και τα άλλα [εάν προλαβαίνει] τα βλέπει ως δευτερεύοντα
έτσι μπορεί να του ξεφύγει μία καλή συμβουλή, μία καλή αγγελία, μία καλή εκδρομή, ποστάρει την δικιά του αγγελία σε τρία φόρουμ κ.ο.κ.

επίσης με πειράζει το ότι, γενικά..., σχεδόν όλα τα φόρουμ δημιουργήθηκαν λόγω διάσπασης κάποιου προηγούμενου....

αυτό έχει και τα θετικά του "πάμε να φτιάξουμε καλύτερο στέκι, πιο καλό, πιο δημοκρατικό!"
αλλά κρύβει και την πολιτικάντικη αντίληψη του πελατειακού, της καρέκλας, της εξουσίας "θέλω και εγώ να γίνω υπουργός!", που με διάσπαση πιο εύκολα επιτυγχάνεται.....

άντε τώρα να μεταφέρεις να συμπράγαλά σου [φωτογραφίες, ταξιδιωτικά, ανακοινώσεις και όλα] από έναν τόπο στον άλλο [άσε που τις περισσότερες φορές δεν είναι και δυνατόν]

οπότε αφήνεις τα πράγματα εκεί, στο παλιό σπίτι, αλλά στο νέο - ίσως - να μην έχεις το κουράγιο πάλι να βάφεις, να βάζεις πολύμπριζα και ταπετσαρίες, αρκείσαι στο προσφερόμενο...
δέχομαι λοιπόν ότι υπάρχουν και καλοί, αγνοί λόγοι να προσπαθήσει κάποιος να φτιάξει ένα καλύτερο φόρουμ, χωρίς ιδιοτέλεια και με όραμα. το δέχομαι ως αρχή, ως αναγκαίο κακό.

Και μεταξύ άλλων υπάρχει και πάντα κίνδυνος ένα site να πέσει, για πολλούς λόγους και να χάσεις τα εκεί υπάρχοντά σου [ένα ταξιδιωτικό που με κόπο έγραψες, αντιπροσωπεύει πολλές ώρες δουλειάς και να χαθεί ή έστω να μην είναι προσβάσιμο για κάποιο διάστημα είναι πρόβλημα, οι φωτογραφίες σου, τα άρθρα σου..]

από την άλλη, σίγουρα θα συμφωνήσετε, ότι - ως μέλη - δεν έχουμε να χωρίσουμε απολύτως τίποτε, αντίθετα ...

Για αυτούς τους λόγους εγώ προσωπικά είμαι κατά των πολλών φόρουμ, αλλά αποδέχομαι ότι ο κόσμος μπορεί να έχει άλλη άποψη, εξάλλου η πράξη τελικά αποδεικνύει, ότι - προφανώς - οι άλλοι έχουν δίκιο!
έστω λοιπόν

πάντως θα συμφωνήσουμε ότι δεν χωρίζουμε τίποτε και ότι - βασικά, γενικά - ένας αναβάτης είναι
παντού ο ίδιος, ως χρήστης απαιτεί από ένα φόρουμ να του προσφέρει πληροφόρηση [κυρίως] και πιθανόν και διαπροσωπική επαφή αργότερα

ο ρόλος των φόρουμ είναι σπουδαίος!
Γίνεται, και πιστεύω ότι σε όλα τα φόρουμ ανεξαιρέτως, καλή δουλειά όσον αφορά την συμμόρφωση των αναβατών με τα μέτρα ασφαλείας [ένδυση, υπόδηση, κράνος] καθώς και για ασφαλή τρόπο οδήγησης. Αυτό, ως προσφορά ήδη είναι ανεκτίμητης αξίας. Η παιδεία δηλαδή. Η διαφώτιση. Συν γνωριμία, εκδρομές, αγγελίες. Πληροφόρηση.
Τα μέλη δε, οφείλουν να σεβαστούν μερικά στοιχειώδη όσον αφορά στην συμπεριφορά τους εντός ορίων. Σπάνια χρειάζεται κάποιο σοβαρότερο μέτρο πέραν της σύστασης, εξάλλου, μεγάλα παιδιά είμαστε...

Εγώ τυγχάνω να είμαι αρκετά ενεργό μέλος σε ένα τέτοιο τσέχικο φόρουμ όπου είμαι από τα ιδρυτικά μέλη. Τα ταξιδιωτικά μου χαίρουν σχετικής αναγνώρισης
Motorky BMW GS - vše o motocyklech BMW řady GS a o cestování na nich - Diskusní fórum: Fotoreporty z cest

Motorky BMW GS - vše o motocyklech BMW řady GS a o cestování na nich - Diskusní fórum: Fotoreporty z cest

Στην Ελλάδα ξεκίνησα ταυτόχρονα στα δύο αρχικά φόρουμ όπως τα ανέφερα πιο πάνω. Μετά από ελάχιστο χρόνο όμως αντίκρισα μία συμπεριφορά του τότε admin, George37, που δεν μου άρεσε και έπαψα να συχνάζω σε εκείνο το φόρουμ. Το bmwforum με εξέφραζε μία χαρά και θα ήμουν εκεί μέχρι και τώρα, εάν κάποια στιγμή δεν επαναλαμβανόταν το ίδιο σκηνικό. Ο ιδιοκτήτης με το έτσι θέλω [τουλάχιστον κατ'εμέ] κατέβασε ρολά για μερικές ημέρες. Υπήρχε διάσπαση στην ομάδα διαχείρισης και τα περισότερα μέλη τότε εγκατέλειψαν τον έναν και άνοιξαν νέο στέκι.
Εγώ δεν είχα άλλη επιλογή από το να φύγω, μία και δεν συμφώνησα με τα πεπραγμένα του ιδιοκτήτη. Δεν μου άρεσε αυταρχικός τρόπος του ανοίγω και κλείνω το φόρουμ όποτε γουστάρω. Έφυγα λοιπόν για το άλλο φόρουμ, το οποίο τότε ετοιμαζόταν και γεννιόταν. Το bmwbikers.
Μου έγινε πρόταση να συμμετάσχω ως moderator σε διάφορα επί μέρους θέματα, κυρίως τα ταξιδιωτικά. Δέχτηκα και το κάνω μέχρι σήμερα. Το φόρουμ, εκτός από ελάχιστες εξαιρέσεις με εκφράζει και είμαι ικανοποιημένος με το - κατά ένα μικρό κομμάτι με την βοήθειά μου - δημιούργημά μας.
Παρόλα αυτά, όταν κάποτε συνάντησα έναν αναβάτη σε μία αντιπροσωπεία, περιμένοντας τις μηχανές μας, και μου ανέφερε την ίδρυση του παρόντος φόρουμ, ως βελτίωση και καλύτερη συνέχεια του παλαιού forumgs, ειλικρινώς χαιρέτισα την προσπάθεια και του ευχήθηκα ότι καλύτερο.
Μετά από κάποιο καιρό, αποφάσισα να γραφτώ και εδώ, σε εσάς. Ο λόγος ήταν η πεποίθησή μου για το ότι ο χρήστης, το μέλος έχει ανάγκη όλους τους πιθανούς άλλους αναβάτες. Όταν ψάχνει αγγελία ή συμβουλή. Όντως μέσω του φόρουμ σας βρήκα πέρυσι από έναν πατρινό συμφορουμίτη την στολή R2Pro για τον γιο μου. Πρόσθεσα μερικά ταξιδιωτικά. Άλλοτε ως link, άλλοτε και μετά από παράκληση της διαχείρισης εδώ και ως ολοκληρωμένα ταξιδιωτικά.
Πάντα ήθελα να έχω ένα προφίλ [συγχωρέστε μου τον αυτοπροσδιορισμό, αλλά έτσι το καταλαβαίνω] υπερβατικό, οικουμενικό όσον αφορά την στενόμυαλη συμπεριφορά περί ανταγωνισμού μεταξύ φόρουμ. Εγώ ήθελα αντίθετα να παντρευτούν τα φόρουμ ή έστω να είναι φιλικά, αδελφά φόρουμ και όχι εχθρότητες. Μικροκομματισμοί στον μοτοσικλετισμό κατά την γνώμη μου δεν χωράνε.
Παρά το ότι moderator τόσα χρόνια σε άλλο φόρουμ, επέλεξα το δικό σας φόρουμ ως το δευτερεύοντα, χωρίς καμία υποτιμητική έννοια. Απλά, το εξήγησα, δεν μπορείς να προλάβεις ισάξια δύο φόρουμ. Οπότε ένα θα είναι το βασικό και το άλλο το δευτερεύον.
Η μεγάλη αλήθεια ότι σοφά πράττω ήρθε φέτος, που μέσο του φόρουμ σας γνώρισα τον θανάση Jefe. Διάβαζα και πέρυσι το ταξίδι του στο Nodrcapp και διαισθάνθηκα, ότι θα μπορούσαμε να κάνουμε ένα πετυχημένο ταξίδι μαζί με τις συζύγους μας. Εάν δεν σύχναζα καθόλου σε αυτό το φόρουμ, τον Θανάση δεν θα τον ήξερα. Γνώρισα λοιπόν έναν ταξιδιώτη gentleman, έτσι τον χαρακτήρισα πριν το ταξίδι αλλά και μετά το ταξίδι. Και κάναμε ένα θαυμάσιο, μεγάλο ταξίδι μαζί. Και μας βγήκε πολύ καλό.
Μέχρι εδώ μάλιστα επιβεβαιώνεται το οικουμενικό προφίλ. Βλέπεις, δύο moderator από δύο φόρουμ πάνε μαζί ταξίδι. Τι καλύτερο?
Λίγο πριν την αναχώρησή μας, αρχές Αυγούστου, ανακοίνωσα στο φόρουμ εδώ την νέα προσπάθεια που ξεκίνησα με έναν συμφορουμίτη, έναν άλλο moderator, επίσης από το bmwbikers, τον Cris, Χρήστο. Πρόκειται για το πρώτο έτος μία προσπάθειας παρόμοιας του γνωστού 36ώρου της Motto Guzzi.
Η προσπάθεια ξεκίνησε εντός του φόρουμ μου, δηλαδή του bmwbikers και ως εκ τούτου μπορεί να το λάβει κάποιος κατά νου ως εκδήλωση του φόρουμ. Όμως είναι ένα project, ακριβώς όπως και το 36ωρο, που απευθύνεται σε όλους τους αναβάτες και σε όλες τις μάρκες. Από κάπου ξεκινά. Από το bmwbikers και εμένα και τον Χρήστο, αλλά οι αποδέκτες βρίσκονται σε όλη την Ελλάδα και καβαλάνε όλα τα πιθανά μηχανάκια. Έτσι το ονειρεύτηκα. Έτσι το σχεδιάσαμε και κάναμε ανακοίνωση - πρόσκληση.
Σε διάφορα φόρουμ. Στο moto.gr έγινε sticky από την Ομάδα διαχείρισης χωρίς καν να το ζητήσουμε. Κατανόησαν την προσπάθεια και το θέμα έγινε επικολλημένο στην αρχική σελίδα. Τους ευχαριστώ και από εδώ. Ίδια ανακοίνωση έγινε και σε άλλα φόρουμ, όπως suzuki, transalp, gsx-r, varadero και αλλού.
Όμως εδώ μέσα σε μερικά λεπτά κατέβηκε!
Γιατί?
Και χωρίς ειδοποίηση! Ούτε τηλέφωνο, ούτε ΡΜ...
[όταν έγραφα τα οδοιπορικά, μου τηλεφώνησε ο Λεοντόκαρδος αρκετές φορές, με παρακάλεσε να μην βάζω μόνο link, αλλά ολοκληρωμένο, αρκετές φορές μιλούσαμε για κάποιες διευκρινίσεις των ταξιδιωτικών, το ήξεραν δηλαδή το τηλέφωνό μου όταν ήθελαν..]

τώρα απλά κατέβηκε μία σεμνή ανακοίνωση/πρόσκληση για το 1. 24ωρο
[εδώ βλέπετε την αντίστοιχη του moto Moto Forum - 1. 24ωρο bmwbikers - GR2GR ]

το thread ολόκληρο εδώ 1o 24ωρο αντοχής BMWbikers - Αγορά / Forum

πειράχτηκα αρκετά
ως moderator σε άλλο φόρουμ γνωρίζω πώς σκέφτεται ένας διαχειριστής και ακριβώς για αυτό ή πρόσκληση ήταν σεμνή, είχε τον απαιτούμενο "οικουμενικό" τόνο για να μην προκαλεί....

δυστυχώς δεν με ειδοποίησαν καν...
έστειλα ΡΜ στον Λεοντόκαρδο...
η απάντησή του "επικοινώνησε με τον υπεύθυνο "εκδρομικού και εκδηλώσεων" τον Αρκά" δεν μου άρεσε..
αλλά τον πήρα τηλέφωνο...
η απάντησή του μασημένη και το περιεχόμενο:
"κοίτα, έπρεπε να μας ρωτήσεις πότε να κάνεις την εκδήλωση, γιατί είμαστε ήδη πιασμένοι όλα τα ΣΚ του φθινοπώρου, δεν χωράει πουθενά το δικό σου.... Μην κοιτάς ότι δεν βλέπεις τώρα τίποτε στο πρόγραμμα του Σεπτέμβρη, εντός ημερών θα ανεβεί και είναι τίγκα, δεν γίνεται..."
"τι δεν γίνετε?, να υπάρχει καν ανακοίνωση? Σας πειράζει ακόμα και απλή ανακοίνωση? Που την φιλοξενούν διάφορα φόρουμ? Και όπως καταλαβαίνεις, δεν μπορώ να ρωτάω ξεχωριστά τους transalp, varadero, strom etc. για το πρόγραμμα του κάθε φόρουμ, γιατί απλά δεν θα μπορούσα ποτέ να βγάλω άκρη. Για αυτό και το διοργανώνω και όποιος μπορεί στην ημερομηνία και θέλει, θα έρθει"

"λυπάμαι, δεν γίνεται"

Αυτό έγινε 2. Αυγούστου για εκδήλωση 24-25/9.
Επειδή εντός δύο ημερών αναχωρούσα με τον Jefe για τα Highlands, δεν ήθελα να δώσω συνέχεια.

'Ηθελα αργότερα να γράψω για αυτό το θέμα και καθυστέρησα εσκεμμένα δύο μήνες για τους προφανείς λόγους:
1/ δεν ήθελα να ταράζω με την περίπτωσή αυτή το ταξιδιωτικό που σιγά σιγά ανεβάζει ο Θανάσης για τα Highlands
2/ δεν ήθελα να το κάνω πριν το 24ωρο, για να μην θεωρηθεί τυχόν ότι πάω να κάνω με αυτόν τον τρόπο κάποια [αρρωστημένη] διαφήμιση
3/ το 1. 24ωρο αφιερώθηκε στην μνήμη του Νώντα και δεν μπορούσα καλά καλά καν να το γράψω, γιατί νέο thread [όπως κάποιος υπέδειξε] ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ να κάνω, το είχα απαγορευμένο από τους διαχειριστές και έτσι επέλεξα να το γράψω εντός του νήματος για τον Νώντα [με κίνδυνο να παρεξηγηθώ..., αλλά δεν είχα άλλη λύση]



Είναι πιθανό, ότι το θέμα δεν μπορούσε να αναρτηθεί στο παρόν φόρουμ για δύο πιθανούς λόγους, που τώρα σκέφτομαι:

1/ ξεκίνησε από άλλο φόρουμ, οπότε όταν το δεις ανταγωνιστικά, πρέπει να κατεβεί το θέμα, μην μάθει ο κόσμος και μην τυχόν πάει μέλος από "εδώ" στην "εκεί" εκδρομή

2/ ο δεύτερος λόγος που μπορώ να φανταστώ, ιδιαίτερα όταν άκουσα τον Αρκά να δυσκολεύεται να μου εξηγήσει τους λόγους που κατέβηκε η ανακοίνωση αλλά να επιμένει σε αυτό είναι.... το παρελθόν....


μεταξύ εμού και του Arkas

με τον Αρκά ήμασταν κάποτε στο bmwforum και ο Αρκάς είχε τότε nickname "firer"
θεώρησα υποχρέωσή μου να του κάνω δημόσια παρατήρηση και σύσταση για να αφαιρέσει το παρατσούκλι, το οποίο παρέπεμπε στο Τρίτο Ράϊχ .
Σίγουρα δεν του άρεσε τι του προκάλεσα και λόγω γενικευμένης κατακραυγής αναγκάστηκε να αλλάξει το nickname σε Arkas

ίσως λοιπόν να μου κρατάει κακία από τότε, αν μου την είχε φυλαγμένη, όπως λένε...

Σε κάθε περίπτωση την συμπεριφορά των διαχειριστών του φόρουμ προς το πρόσωπό μου την θεωρώ λάθος, ιδιαίτερα σε μένα, που έχω εμπράκτως αποδείξει, ότι δεν θέλω διαχωριστικές γραμμές και παρόλο που moderator αλλού, είμαι και ενεργό μέλος και εδώ. Για αυτό η όποια προσπάθεια για εκδρομή, πίσω από την οποία είμαι εγώ δεν μπορεί να μην είναι για όλους τους αναβάτες, όλων των φόρουμ και όλες τις μάρκες. Ένας λόγος παραπάνω, να μην σβήνονται τέτοιου είδους προσκλήσεις, που σκοπό έχουν να προάγουν την αλληλεγγύη και συντροφικότητα του μηχανόβιου.

Καταγγέλλω λοιπόν στους συμφορτουμίτες τους διαχειριστές για έλλειμμα δημοκρατικό και φασιστικές πρακτικές. [ούτε ΡΜ, ούτε τηλέφωνο μετά από "κατέβασμα" μίας ανοιχτής πρόσκλησης]
Δέχομαι συζήτηση. Είμαι ανοικτός σε επιχειρήματα. Δέχομαι δημόσια συγνώμη όπως και θα ζητήσω συγνώμη ο ίδιος, εάν με πείσετε ότι έκανα εγώ λάθος.
Διαφορετικά θα απέχω από την ενεργό δράση εδώ.
Να είστε όλοι καλά.

Υ.Γ.
χαίρομαι που βρέθηκαν τόσες συμμετοχές και πιστεύω, ότι περάσαμε καλά και ότι ο θεσμός θα έχει επιτυχία και στο μέλλον, κρίνοντας από τα σχόλια των συμμετεχόντων

Υπάρχει ήδη συζήτηση για να αφιερωθεί μόνιμα στο όνομα του Νώντα. Τώρα, με το τραγικό γεγονός με τον Παναγιώτη PanVas ίσως να γίνει και στους δύο.
Είναι τραγική συγκυρία...

Last edited by Doc; 02-10-2011 at 22:38.
  #2  
Παλιό 02-10-2011, 22:30
skippybi Ο/Η skippybi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: BMW R 850 Roadster ή απλά ''Σουρτούκω''
Μηνύματα: 14,081
Προεπιλογή Απάντηση: Doc - αμπελοφιλοσοφία περί αποχώρησης

Απόσπασμα:
Αγαπητοί φίλοι,
αγαπητοί αναβάτες,
αγαπητοί μοτοσικλετιστές
αγαπητοί φορουμίτες

αποφάσισα να αποχωρίσω από το φόρουμ σας
...
  #3  
Παλιό 02-10-2011, 22:33
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Doc - αμπελοφιλοσοφία περί αποχώρησης

όσο ζω μαθαίνω και όσο μαθαίνω σκέφτομαι
  #4  
Παλιό 02-10-2011, 22:34
Doc Ο/Η Doc βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Σαρωνίδα
Μηνύματα: 421
Προεπιλογή Απάντηση: Doc - αμπελοφιλοσοφία περί αποχώρησης

φίλε skippybi άσε τις φτηνιάρικες υποδείξεις και έλα στο ζουμί

παρακάτω εξήγησα πώς ένα φόρουμ είναι το βασικό και το άλλο το δεύτερο, μην σταματάς σε τέτοιες λεπτομέρειες, σε αδικεί

χάριν συντομίας το είπα, εκεί κόλλησες!
  #5  
Παλιό 02-10-2011, 23:09
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Doc - αμπελοφιλοσοφία περί αποχώρησης

Με απλά λόγια καταγγέλεις την διεύθυνση του φόρουμ για φασίζουσα νοοτροπία?

Νομίζω και το πιστεύω ότι θα απαντήσει η διεύθυνση..

Αυτό κατάλαβα με τα γραφόμενα σου,
και για τον λόγο αυτό δεν επιθυμείς να συνεχίσεις την δραστηριότητα σου σε αυτό το φόρουμ...

Όσον αφορά το κλίμα που επικρατεί στο BMWbikers εναντίον αυτού του φόρουμ ποιά είναι η γνώμη σου??
Δεν φαντάζεσε πόσες φορές διάβασα πικρόχολα κ υποτιμιτικά σχόλια εναντίον του gsforum από μέλη του BMWbikers..

Για τα γιουχαίσματα που εισέπραξαν οι 10 συμφορουμίτες του Gsforum από μέλος του φόρουμ BMWbikers το Σαββατόβραδο στην Βοβούσα?
Ποιά θέση πήρατε εσύ κ ο Cris σαν διοργανωτές Κώστα..
Κατ εμέ έπρεπε παραυτα να εκδιωχθεί από την διοργάνωση του 24ωρου ο θερμοκεφαλος βλαξ

Τελικά μια θλίψη μου προκαλούν όλα αυτά, πολλοί από εδώ, κ εγώ είμαστε κ στο BMWbikers... αλλά..... δεν....

Last edited by siraxanz; 02-10-2011 at 23:17.
  #6  
Παλιό 02-10-2011, 23:27
Doc Ο/Η Doc βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Σαρωνίδα
Μηνύματα: 421
Προεπιλογή Απάντηση: Doc - αμπελοφιλοσοφία περί αποχώρησης

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από siraxanz Εμφάνιση μηνυμάτων
Με απλά λόγια καταγγέλεις την διεύθυνση του φόρουμ για φασίζουσα νοοτροπία?

Νομίζω και το πιστεύω ότι θα απαντήσει η διεύθυνση..

Αυτό κατάλαβα με τα γραφόμενα σου,
και για τον λόγο αυτό δεν επιθυμείς να συνεχίσεις την δραστηριότητα σου σε αυτό το φόρουμ...

Όσον αφορά το κλίμα που επικρατεί στο BMWbikers για το αυτό το φόρουμ ποιά είναι η γνώμη σου??

Για τα γιουχαίσματα που εισέπραξαν οι 10 συμφορουμίτες του Gsforum από μέλος του φόρουμ BMWbikers το Σαββατόβραδο στην Βοβούσα?
νομίζω ότι τα λόγια μου είναι προσεκτικά γραμμένα για να μην υπάρχει καμία παρεξήγηση, ναι όταν γράφω λέξη "καταγγέλλω", νομίζω ότι είμαι σαφής και το συνοδεύω με στοιχεία

και φυσικά περιμένω απάντηση, αλλά ειλικρινή απάντηση, όχι τέχνασμα...

όσον αφορά το όποιο κλίμα ίσως να εννοείς [και ΔΕΝ το ξέρω], απευθύνεσαι σε εμένα, στον Κώστα...

δεν είμαι υπεύθυνος για κανέναν άλλον και δεν θα απολογούμαι για κανέναν άλλον

χάρηκα που ήρθαν μερικά παιδιά από εδώ και πραγματικά τους ευχαριστώ και ελπίζω και εκείνοι να ευχαριστήθηκαν

γιουχάρισμα: το ανέφεραν τα παιδιά την επόμενη, αλλά η απάντησή μου ήταν και είναι: εκείνη την ώρα μιλούσα [στην ομήγυρη] και είχα τρακ και πραγματικά δεν το πρόσεξα, αλλιώς θα το σχολίαζα δυσμενώς, από όπου και να προερχόταν

αλλά φίλε μου....

αυτά σκέφτηκες να μου αναφέρεις?
με αδικείς, γιατί ΔΕΝ θυμάσαι ή ΔΕΝ αναφέρεις [και οφείλεις!] ότι το όποιο γιουχάρισμα τυχόν ήρθε την ώρα, που έγινε τι? Σου είπαν? Γιατί είπαμε, σε εμένα μιλάς! Γιατί καλωσόριζα τον Jefe με εγκωμιαστικό τρόπο, ότι δηλαδή το gsforum βγάζει "και γαμ@ τους ταξιδευτές", αναφερόμενος στον Θανάση.

οπότε ότι και να έγινε ως γιουχάρισμα [και δεν είμαι υπεύθυνος για αυτό] το έγραψες, αλλά ότι εκείνη την ώρα ο Doc σχολίαζε με καλά λόγια το παρόν φόρουμ το παρέλειψες, κρίμα φίλε για την αντικειμενικότητά σου....

Last edited by Doc; 02-10-2011 at 23:39.
  #7  
Παλιό 02-10-2011, 23:29
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Doc - αμπελοφιλοσοφία περί αποχώρησης

εγώ Χάρη καταλαβαίνω ότι η δυνατότητα διοίκησης δεν σπουδάζεται, πρέπει να είναι έμφυτη η ικανότητα.....

λάθη γίνονται αλλά τα επαναλαμβανόμενα λάθη δημιουργούν εντυπώσεις......
  #8  
Παλιό 02-10-2011, 23:36
Doc Ο/Η Doc βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Σαρωνίδα
Μηνύματα: 421
Προεπιλογή Απάντηση: Doc - αμπελοφιλοσοφία περί αποχώρησης

@siraxanz
μην παρεξηγηθούμε κιόλας

όταν λες φασίζουσα νοοτροπία, τι εννοείς? όχι κάτι με τον φασισμό, έτσι δεν είναι?
Γιατί όταν λέω
" Καταγγέλλω λοιπόν στους συμφορτουμίτες τους διαχειριστές για έλλειμμα δημοκρατικό και φασιστικές πρακτικές. [ούτε ΡΜ, ούτε τηλέφωνο μετά από "κατέβασμα" μίας ανοιχτής πρόσκλησης]"

εννοώ τον αυταρχισμό του αγενούς κατεβάσματος χωρίς ειδοποίηση [και το διευκρινίζω εξαρχής στην παρένθεση]


πιστεύω ότι δεν υπονοείς το firer του Αρκά τότε? Γιατί επί αυτού δεν ΔΞ/ΔΑ, ελπίζω να ήταν χαζομάρα της νιότης
  #9  
Παλιό 02-10-2011, 23:50
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Doc - αμπελοφιλοσοφία περί αποχώρησης

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Doc Εμφάνιση μηνυμάτων
........................................................................................................................

.........................................................................................

αλλά φίλε μου....

αυτά σκέφτηκες να μου αναφέρεις?
με αδικείς, γιατί ΔΕΝ θυμάσαι ή ΔΕΝ αναφέρεις [και οφείλεις!] ότι το όποιο γιουχάρισμα τυχόν ήρθε την ώρα, που έγινε τι? Σου είπαν? Γιατί είπαμε, σε εμένα μιλάς! Γιατί καλωσόριζα τον Jefe με εγκωμιαστικό τρόπο, ότι δηλαδή το gsforum βγάζει "και γαμ@ τους ταξιδευτές", αναφερόμενος στον Θανάση.

οπότε ότι και να έγινε ως γιουχάρισμα [και δεν είμαι υπεύθυνος για αυτό] το έγραψες, αλλά ότι εκείνη την ώρα ο Doc σχολίαζε με καλά λόγια το παρόν φόρουμ το παρέλειψες, κρίμα φίλε για την αντικειμενικότητά σου....
Όχι μην λυπάσε κ δεν υπάρχει κρίμα στην αντικειμενικότητα μου
γιατί απλά ότι ξέρω το ξέρω από ότι γράψαν στο νήμα που σήκωσε ο Πασχάλης,
δεν ήξερα ότι μιλούσες εσύ, ούτε φυσικά ότι μιλούσες για τον Θανάση..
Δεν αισθάνομαι αρνητικά εναντίον σου με τπτ..
Αισθάνομαι αρνητικά για την διεύθυνση του BMWbikers διότι δεν αντιμετωπίζει φαινόμενα που περιέγραψα παραπάνω εναντίον αυτού του φόρουμ...
Ισως και να τα υποδαυλίζει...
Ισως τελικά να μην είναι τυχαίο ότι στο BMWbikers είναι 3 και ο κούκος και ότι το φόρουμ του ακατανομαστου είναι σαν να έχει κλείσει, όπως επίσης και το άλλο, τρίτο φόρουμ που αναφέρεις ...

Πρέπει να μην είναι καθόλου μα καθόλου τυχαίο ότι αυτό το φόρουμ το GSforum
έγινε το πρώτο κ μεγαλύτερο μοτοσικλετιστικό φόρουμ της Ελλάδας





Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Doc Εμφάνιση μηνυμάτων
@siraxanz
μην παρεξηγηθούμε κιόλας

όταν λες φασίζουσα νοοτροπία, τι εννοείς? όχι κάτι με τον φασισμό, έτσι δεν είναι?
Γιατί όταν λέω
" Καταγγέλλω λοιπόν στους συμφορτουμίτες τους διαχειριστές για έλλειμμα δημοκρατικό και φασιστικές πρακτικές. [ούτε ΡΜ, ούτε τηλέφωνο μετά από "κατέβασμα" μίας ανοιχτής πρόσκλησης]"

εννοώ τον αυταρχισμό του αγενούς κατεβάσματος χωρίς ειδοποίηση [και το διευκρινίζω εξαρχής στην παρένθεση]


πιστεύω ότι δεν υπονοείς το firer του Αρκά τότε? Γιατί επί αυτού δεν ΔΞ/ΔΑ, ελπίζω να ήταν χαζομάρα της νιότης

Φασίζουσα νοοτροπία είναι η φασιστική νοοτροπία που λες ότι εισέπραξες..
Το σχόλιο σου περί φιρερ ουδόλως το επεξεργάστηκα στο μυαλό μου..
Αισθάνομαι ότι είναι θέμα μεταξύ εσού και του Αρκά...
  #10  
Παλιό 02-10-2011, 23:58
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Doc - αμπελοφιλοσοφία περί αποχώρησης

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Doc Εμφάνιση μηνυμάτων
................................................................
Είναι πιθανό, ότι το θέμα δεν μπορούσε να αναρτηθεί στο παρόν φόρουμ για δύο πιθανούς λόγους, που τώρα σκέφτομαι:

...............................................................................

2/ ο δεύτερος λόγος που μπορώ να φανταστώ, ιδιαίτερα όταν άκουσα τον Αρκά να δυσκολεύεται να μου εξηγήσει τους λόγους που κατέβηκε η ανακοίνωση αλλά να επιμένει σε αυτό είναι.... το παρελθόν....


μεταξύ εμού και του Arkas

με τον Αρκά ήμασταν κάποτε στο bmwforum και ο Αρκάς είχε τότε nickname "firer"
θεώρησα υποχρέωσή μου να του κάνω δημόσια παρατήρηση και σύσταση για να αφαιρέσει το παρατσούκλι, το οποίο παρέπεμπε στο Τρίτο Ράϊχ .
Σίγουρα δεν του άρεσε τι του προκάλεσα και λόγω γενικευμένης κατακραυγής αναγκάστηκε να αλλάξει το nickname σε Arkas

ίσως λοιπόν να μου κρατάει κακία από τότε, αν μου την είχε φυλαγμένη, όπως λένε...

.................................................................................................
Καταγγέλλω λοιπόν στους συμφορτουμίτες τους διαχειριστές για έλλειμμα δημοκρατικό και φασιστικές πρακτικές. ...............................................................
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από siraxanz Εμφάνιση μηνυμάτων
Με απλά λόγια καταγγέλεις την διεύθυνση του φόρουμ για φασίζουσα νοοτροπία?

...................................................................
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Doc Εμφάνιση μηνυμάτων
.......................................................
πιστεύω ότι δεν υπονοείς το firer του Αρκά τότε? Γιατί επί αυτού δεν ΔΞ/ΔΑ, ελπίζω να ήταν χαζομάρα της νιότης
@Doc !

Σε καλώ να αποδείξεις ότι ο firer/arkas από τον ιστοτόπο,
που επικαλείσαι παραπάνω,
είναι το ίδιο και το αυτό πρόσωπο με τον γράφοντα, στο GS Forum.

Εάν δεν το πράξεις ΑΜΕΣΑ,
σε καταγγέλω σαν κοινό ψεύτη και συκοφάντη !

Επιφυλασσόμενος παντός νομίμου δικαιώματός μου,

Δημήτρης Ανδρέου Δουρίδας (Arkas).
Κλειστό θέμα


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:00.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!