GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 17-10-2011, 04:58
xampos Ο/Η xampos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μoto: R 1200 GS 2011
Μηνύματα: 106
Προεπιλογή καινουργιο GS 1200 του κουτιου και? προβληματα :-(

καλημερα, βρηκα λιγο χρονο μετα την δουλεια κ ειπα επιτελους να γραψω το προβλημα μου ...
εχω ενα gs 1200 2 μηνων περιπου, καινουργιο απο αντιπροσωπεια
ειναι το δευτερο μου gs καθως πριν απο αυτο ειχα ενα του 2006 με 62000 χλμ

το λοιπον
το προβλημα ξεκιναει ακριβως μετα το ΠΡΩΤΟ σερβις στα 1000 χιλιομετρα οπου και το πληρωσα σχεδον 150 ευρω
μετα τα 1000 χλμ διαπιστωνω τρεμουλο στο τιμονι , ξανα πισω στο συνεργειο, τους εξηγω το προβλημα, κλεινουμε ραντεβου για ελεγχο, το ελεγχουν οι ΄΄υπευθηνοι'' του σερβις και διαπιστωνουν : ελλατωματικο μπροστινο ελαστικο και ελαφρως στραβο τιμονι ! ......ωραια λεω , αλλαξτε μου λαστιχο και καντε κατι για το τιμονι....
η απαντηση?
οτι πρεπει να μιλισω με την continental για αντικατασταση ελαστικου και να κλεισουμε νεο ραντεβου για αντικατασταση τιμονιου (και να πληρωσω φυσικα και τιμονι κ ελαστικο με την ελπιδα να παρω τα λεφτα που κοστιζε το λαστιχο,πισω ,απο την continental !!

σημειωση : το μηχανακι δεν εχει πεσει ΠΟΤΕΕΕΕΕΕΕ 100% ΟΜΩΣ , εχει 2600 χλμ , φοραει τα continental trail attack ,το εχω πληρωσει ΜΕ ΜΕΤΡΗΤΑ στον κυριο αντιπροσωπο και το μονο που ειχε να πει ηταν πως πρεπει να μιλισω με την continental για το ελλατωματικο ελαστικο και να πληρωσω το καινουργιο τιμονι γιατι αυτο στραβωσε για καποιο λογω ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ??

πια θα ητανε η αντιμετωπιση η δικια σας αν σας συνεβαινε το ιδιο ?

ζηταω αποψεις και μονο
στην αρχη ειπα να μην ασχοληθω καθως και ο χρονος μου ειναι πολυ περιορισμενος αλλα μου την εχει δωσει η συμπεριφορα καποιον ανθρωπον που δεν εκτιμησαν τους κοπους χρονων που εχω κανει για να αποκτησω αυτο το μηχανακι, και τελικα ειπα να το κυνηγησω!
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 17-10-2011, 06:49
Albatros Ο/Η Albatros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: YAMAHA FJR 1300 F650GS KYMCO 400 Exiting
Μηνύματα: 4,502
Προεπιλογή Απάντηση: καινουργιο GS 1200 του κουτιου και? προβληματα :-(

Κανονικά ένας σοβαρός αντιπρόσωπος θα έπρεπε άμεσα να αντικαταστήσει στην εγγύηση όλα τα ελατωματικά τμήματα της μηχανής...
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 17-10-2011, 07:52
geolag Ο/Η geolag βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: ELLINIKO
Μηνύματα: 1,316
Προεπιλογή Απάντηση: καινουργιο GS 1200 του κουτιου και? προβληματα :-(

Πήγαινε και σε κάποιον άλλο.
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 17-10-2011, 07:52
bill 800gs Ο/Η bill 800gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΛΟΥΤΡΑΚΙ
Μoto: BMW F800GS - YAMAPA WR 250
Μηνύματα: 664
Προεπιλογή Απάντηση: καινουργιο GS 1200 του κουτιου και? προβληματα :-(

Μηπως τους εχει πεσει απο καμια ραμπα και στραβωσε το τιμονι;
Εσυ το καταλαβες στραβο οταν το πηρες απο το σερβις;;

Το λαστιχο πριν το σερβις δεν ειχε τρεμουλο;

Οπως και να εχει πρεπει να σου το αντικαταστησουν και να τα βρουν οι ιδιοι με την bmw και την continental
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 17-10-2011, 08:00
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: καινουργιο GS 1200 του κουτιου και? προβληματα :-(

Αν τα προβλήματά σου δέν είναι λόγω κακής χρης......και εφόσων το εργαλειο σου ειναι 2 μηνών......ΠΡΕΠΕΙ να σου αλλαξουν τα πάντα......' Ίσως να δικαιολογείς συνολική αντικατάσταση(ψαξτο λίγο με κανενα ψαγμενο δικηγόρο......)


εμενα αυτο που με προβληματίζει όμως είναι για τί εσκασες 150ευρώ για σερβις των 1000 χλμ????
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 17-10-2011, 08:08
paschalis Ο/Η paschalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: thessaloniki
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 7,234
Προεπιλογή Απάντηση: καινουργιο GS 1200 του κουτιου και? προβληματα :-(

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vasorfa Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν τα προβλήματά σου δέν είναι λόγω κακής χρης......και εφόσων το εργαλειο σου ειναι 2 μηνών......ΠΡΕΠΕΙ να σου αλλαξουν τα πάντα......' Ίσως να δικαιολογείς συνολική αντικατάσταση(ψαξτο λίγο με κανενα ψαγμενο δικηγόρο......)


εμενα αυτο που με προβληματίζει όμως είναι για τί εσκασες 150ευρώ για σερβις των 1000 χλμ????
Βασιλη...δες που μενει ο ανθρωπος και θα καταλαβεις
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 17-10-2011, 08:10
paschalis Ο/Η paschalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: thessaloniki
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 7,234
Προεπιλογή Απάντηση: καινουργιο GS 1200 του κουτιου και? προβληματα :-(

Χαμπο σκεψου αν υπαρχει περιπτωση να το εριξε κανεις και να μη το καταλαβες..σε παρκινγκ και λοιπα..
Μετα βαλε τις φωνες!
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 17-10-2011, 08:14
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: καινουργιο GS 1200 του κουτιου και? προβληματα :-(

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από paschalis Εμφάνιση μηνυμάτων
Βασιλη...δες που μενει ο ανθρωπος και θα καταλαβεις
και τί πως μένει στα Βορεια

βρε σεις....ΤΟΣΟΙ εισται εκει πάνω

αν δεν Βαζουν μυαλό......ΒΑΛΤΕ τους εσεις ξη ισχυς εν τη ενωσει
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 17-10-2011, 08:27
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: καινουργιο GS 1200 του κουτιου και? προβληματα :-(

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από xampos Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα, βρηκα λιγο χρονο μετα την δουλεια κ ειπα επιτελους να γραψω το προβλημα μου ...
εχω ενα gs 1200 2 μηνων περιπου, καινουργιο απο αντιπροσωπεια
ειναι το δευτερο μου gs καθως πριν απο αυτο ειχα ενα του 2006 με 62000 χλμ

το λοιπον
το προβλημα ξεκιναει ακριβως μετα το ΠΡΩΤΟ σερβις στα 1000 χιλιομετρα οπου και το πληρωσα σχεδον 150 ευρω
μετα τα 1000 χλμ διαπιστωνω τρεμουλο στο τιμονι , ξανα πισω στο συνεργειο, τους εξηγω το προβλημα, κλεινουμε ραντεβου για ελεγχο, το ελεγχουν οι ΄΄υπευθηνοι'' του σερβις και διαπιστωνουν : ελλατωματικο μπροστινο ελαστικο και ελαφρως στραβο τιμονι ! ......ωραια λεω , αλλαξτε μου λαστιχο και καντε κατι για το τιμονι....
η απαντηση?
οτι πρεπει να μιλισω με την continental για αντικατασταση ελαστικου και να κλεισουμε νεο ραντεβου για αντικατασταση τιμονιου (και να πληρωσω φυσικα και τιμονι κ ελαστικο με την ελπιδα να παρω τα λεφτα που κοστιζε το λαστιχο,πισω ,απο την continental !!

σημειωση : το μηχανακι δεν εχει πεσει ΠΟΤΕΕΕΕΕΕΕ 100% ΟΜΩΣ , εχει 2600 χλμ , φοραει τα continental trail attack ,το εχω πληρωσει ΜΕ ΜΕΤΡΗΤΑ στον κυριο αντιπροσωπο και το μονο που ειχε να πει ηταν πως πρεπει να μιλισω με την continental για το ελλατωματικο ελαστικο και να πληρωσω το καινουργιο τιμονι γιατι αυτο στραβωσε για καποιο λογω ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ??

πια θα ητανε η αντιμετωπιση η δικια σας αν σας συνεβαινε το ιδιο ?

ζηταω αποψεις και μονο
στην αρχη ειπα να μην ασχοληθω καθως και ο χρονος μου ειναι πολυ περιορισμενος αλλα μου την εχει δωσει η συμπεριφορα καποιον ανθρωπον που δεν εκτιμησαν τους κοπους χρονων που εχω κανει για να αποκτησω αυτο το μηχανακι, και τελικα ειπα να το κυνηγησω!
Για το τιμονι δεν μπορω να σου πω τιποτε, αλλα για τα ελαστικα θα πρέπει να σου πω οτι σε ολα τα οχηματα στο βιβλιαρακι εγγυησης αναγραφεται οτι ειναι θεμα του κατασκευαστη των η εγγυηση κι οχι της εταιρειας κατασκευης του οχηματος.
Αν ΔΕΝ το γραφει τοτε η εταιρεια κατασκευης του οχηματος πρέπει να σου τα αντικαταστησει χωρις πολλα-πολλα ζορια.

Το τεχνικο μερος, το πως μπορει ενα καινουριο ελαστικο μπορει να στραβωσει αν σε ενδιαφερει να στο εξηγησω αλλα δν νομιζω να ειναι επι του παροντος.
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 17-10-2011, 09:52
panos1100gs Ο/Η panos1100gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: ΛΑΡΙΣΑ-ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟ
Μoto: ADVENTURE '10
Μηνύματα: 510
Προεπιλογή Απάντηση: καινουργιο GS 1200 του κουτιου και? προβληματα :-(

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vasorfa Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν τα προβλήματά σου δέν είναι λόγω κακής χρης......και εφόσων το εργαλειο σου ειναι 2 μηνών......ΠΡΕΠΕΙ να σου αλλαξουν τα πάντα......' Ίσως να δικαιολογείς συνολική αντικατάσταση(ψαξτο λίγο με κανενα ψαγμενο δικηγόρο......)


εμενα αυτο που με προβληματίζει όμως είναι για τί εσκασες 150ευρώ για σερβις των 1000 χλμ????
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Mπροστινο ελαστικο για 1200 kwstas Ζήτηση 0 05-10-2011 09:46
πλαινές για r 1200 gs vario tasos70 Ζήτηση 2 29-03-2011 21:19
Διαφορικο καινουργιο για BMW R-1200 GS george81 Πωλήσεις αξεσουάρ/ανταλλακτικών μοτοσυκλετών 8 12-12-2010 12:48
Ερώτηση για ασημί πλαινά ρεζερβουάρ 1200 GS mandrakulos Γενικά - Μοτοσυκλέτα 4 06-07-2010 17:43
Ζάντες Ακτινωτές για R 1200 GS dotis Ζήτηση 5 07-06-2010 22:32


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:54.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!