GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 22-10-2011, 11:07
sandro Ο/Η sandro βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: ATHENS
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 45
Προεπιλογή Διαγραφή Κατσέλη. Να χαιρόμαστε το τυραννικό καθεστώς μας....

Παρασκευή, 21 Οκτωβρίου 2011

Διαγραφή Κατσέλη. Να χαιρόμαστε το τυραννικό καθεστώς μας....





Προσέξτε φίλοι μας, μια φράση από την επιστολή που έστειλε ο κ. Παπανδρέου προς τον πρόεδρο της Βουλής για την διαγραφή της κ. Κατσέλη. Συγκεκριμένα λέει: «πλέον δεν περιλαμβάνεται στην σύνθεση της κοινοβουλευτικής ομάδας του ΠΑΣΟΚ». Έτσι απλά. Προσέξτε σας παρακαλούμε την ηγεμονική έκφραση «πλέον δεν συμπεριλαμβάνεται…». Έτσι ηγεμονικά αποφάσισε μόνος του, χωρίς....
καμία δημοκρατική διαδικασία, να πετάξει έξω από την κομματική «ιδιοκτησία» που κληρονόμησε από τον πατέρα του την κ. Κατσέλη, ως μια απλή εργαζόμενη, γιατί δεν υπάκουσε στις εντολές του αφεντικού.


Απευθυνόμαστε λοιπόν σε όλους όσους τύχει να διαβάσετε αυτό το άρθρο και σας ρωτάμε:


Είναι άραγε αυτό το πράγμα Δημοκρατία; ή είναι η ενός ηγεμόνα αρχή; Είναι αυτό το πράγμα δημοκρατία, όταν ο εκπρόσωπος του λαού, που επιβάλλεται κατά το Σύνταγμα, να ψηφίζει κατά συνείδηση, διαγράφεται από το κόμμα, όπου έχει αφιερώσει τη ζωή του, απλά γιατί έτσι έκρινε ο αρχηγός που ενεργεί ως ιδιοκτήτης του; Που συμβαίνει αυτό αλλού στον κόσμο, παρά μόνο σε ολοκληρωτικά καθεστώτα, όπου τα διάφορα στελέχη είναι δοτά από τον δικτάτορα; Είδατε εσείς να διαγράφεται κανένας βουλευτής στην Σλοβακία, όταν οι ίδιοι οι βουλευτές του κυβερνητικού συνασπισμού έριξαν την κυβέρνηση; Είδατε να συμβαίνει αυτό στην Ιταλία, όταν ο κ. Μπερλουσκόνι, αγωνιά κάθε τρεις και λίγο μέσα στη Βουλή, αν θα μείνει στην εξουσία; Είδατε την κ. Μέρκελ να απειλεί ότι θα διαγράψει βουλευτή του κόμματός της, αν τυχόν ψηφίσει εναντίον της πρότασής της; Που το είδατε;


Μήπως λοιπόν φίλοι μας, φτάσαμε εδώ που φτάσαμε, εξ αιτίας ανεξέλεγκτων κομματικών ηγεσιών, που κάνουν ότι τους καπνίσει, χρησιμοποιώντας τη Βουλή, δηλαδή τους δικούς μας εκπροσώπους, μόνο ως «δημοκρατικό» ντεκόρ για να εξαπατάται ο κόσμος και να περνούν αντιλαϊκά μέτρα;


Πιστεύετε ότι μπορούμε να πάμε πολύ μακριά ως κράτος έτσι, με αυτές τις δυναστικές πρακτικές;; Δεν βλέπετε άραγε που μας κατάντησε αυτή η «δημοκρατία» σήμερα; Εννοείται ότι αυτό ισχύει και για τα υπόλοιπα κόμματα, για να μην παρεξηγηθούμε.


Όσο λοιπόν υπήρχαν δανεικά, ο κόσμος δεν νοιαζόταν για τέτοια φαινόμενα και πολιτικές πρακτικές. Κοίταζε μόνο το ατομικό του συμφέρον και το προσωπικό του ρουσφέτι δυστυχώς και δεν είχε αντιληφθεί τι τον περίμενε. Έτσι το σάπιο αντιδημοκρατικό ολιγαρχικό καθεστώς, γινόταν ανεκτό και λαθροεπιβίωνε. Τώρα όμως, το καθεστώς αυτό, απέβαλε το δημοκρατικό του περιτύλιγμα και μετατρέπεται σε καθαρά τυραννικό, αρπάζοντας ωμά, αδίστακτα και με την κρατική βία, τις ατομικές μας περιουσίες και τα εισοδήματα για να επιβιώσει. Δεν θυσιαζόμαστε για να επιβιώσει η Κοινωνία. Θυσιαζόμαστε για να επιβιώσει το καθεστώς!!!
Ας το καταλάβουμε επιτέλους, όσο πιο γρήγορα γίνεται!!!
Citypress-gr: Διαγραφή Κατσέλη. Να χαιρόμαστε το τυραννικό καθεστώς μας....
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 22-10-2011, 19:25
Albatros Ο/Η Albatros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: YAMAHA FJR 1300 F650GS KYMCO 400 Exiting
Μηνύματα: 4,502
Προεπιλογή Απάντηση: Διαγραφή Κατσέλη. Να χαιρόμαστε το τυραννικό καθεστώς μ

Καλως ήλθες στο Καπιταλισμό...
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 22-10-2011, 20:19
Troublemaker Ο/Η Troublemaker βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Ερμουπολη
Μηνύματα: 1,359
Προεπιλογή Απάντηση: Διαγραφή Κατσέλη. Να χαιρόμαστε το τυραννικό καθεστώς μ

Θελει πολυ για να καταλαβουμε την "χουντικη" φυση της κυβερνησης μας??? Μονο που απ'οτι μου εχουν πει, επι χουντας ΔΕΝ χρωστουσαμε!....
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 24-10-2011, 21:32
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Διαγραφή Κατσέλη. Να χαιρόμαστε το τυραννικό καθεστώς μ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Troublemaker Εμφάνιση μηνυμάτων
Θελει πολυ για να καταλαβουμε την "χουντικη" φυση της κυβερνησης μας??? Μονο που απ'οτι μου εχουν πει, επι χουντας ΔΕΝ χρωστουσαμε!....
Eννοεις την τωρινη κυβερνηση ¨η τις κυβερνησεις γενικως μετα την μεταπολυτευση? Και αν ναι γιατι???

Μαρια, αν απαντησεις θελω τεκμηριωση και οχι κατι σε....''διοτι κοβει τις συνταξεις'',΄''διαγραφει οσους της πανε κοντρα'' κ.λ.π..

Επισης στις τεκμηριωσεις σου θα ηθελα και μια απαντηση του τι κατέσέ θα επρεπε να γινει.......

Οσον αφορα την Κα Κατσελη θα σου πω οτι οταν ηταν υπουργος εμπορικης Ναυτιλιας στην παρουσα κυβερνηση εφτιαξε τον νομο περι ''αρσης'' του cabotage ο οποιος ηταν κομμενος και ραμμενος απο τον Κο Χαλα της ΠΝΟ και ο οποιος οχι μονον δεν απεδωσε τιποτε αλλα ειναι και σημειο τριβης με τους Ευρωπαιους εταιρους μας.
Η Κα Κατσελη, οσον αφορα εμενα και ειναι η πρωτη φορα που μιλω ονομαστικα για καποιον, ειναι παντελως ασχετη και αναξια να υπουργευει οπουδηποτε διοτι πολυ απλα ενδιαφερεται μονον για την καρεκλα της και τα συνδικατα τα οποια φερουν μεγαλη ευθυνη της σημερινης μας καταντιας. Ετσι φτιαχνει νομους υπερ των διαπλεκομενων συμφεροντων και οχι υπερ της Ελλαδας.
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 24-10-2011, 21:53
black_hawk Ο/Η black_hawk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Κερκυρα
Μoto: GS 1200
Μηνύματα: 3,382
Προεπιλογή Απάντηση: Διαγραφή Κατσέλη. Να χαιρόμαστε το τυραννικό καθεστώς μ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
..τα συνδικατα τα οποια φερουν μεγαλη ευθυνη της σημερινης μας καταντιας..


Ευτυχως, τουλαχιστον βρηκαμε τον υπευθυνο για ΟΛΑ ΤΑ ΔΕΙΝΑ! της σημερινης Ελλαδας!..

(Το ποιος εκτρεφει εργατοπατερες, απο το 1981 και δωθε, με "επαθλο" βουλευτικη εδρα, με βαση το ποσο πιστος ειναι στο "κομμα" και ποσο μπαχαλοποιησε-καταχρεωσε-βουλιαξε τον οποιοδηποτε οργανισμο, συνεταιρισμο κλπ στον οποιο προεδρευε, ειναι ενα αλλο θεμα.. )


(Φιλε, ειλικρινα.. Οντως τα πιστευεις αυτα που γραφεις, 'η απλα το'χεις δει πλακα??? )
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 24-10-2011, 22:00
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Διαγραφή Κατσέλη. Να χαιρόμαστε το τυραννικό καθεστώς μ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από black_hawk Εμφάνιση μηνυμάτων


Ευτυχως, τουλαχιστον βρηκαμε τον υπευθυνο για ΟΛΑ ΤΑ ΔΕΙΝΑ! της σημερινης Ελλαδας!..

(Το ποιος εκτρεφει εργατοπατερες, απο το 1981 και δωθε, με "επαθλο" βουλευτικη εδρα, με βαση το ποσο πιστος ειναι στο "κομμα" και ποσο μπαχαλοποιησε-καταχρεωσε-βουλιαξε τον οποιοδηποτε οργανισμο, συνεταιρισμο κλπ στον οποιο προεδρευε, ειναι ενα αλλο θεμα.. )


(Φιλε, ειλικρινα.. Οντως τα πιστευεις αυτα που γραφεις, 'η απλα το'χεις δει πλακα??? )
Φιλε, να διαβαζεις αυτα που γραφω......., ΟΛΑ ΤΑ ΔΕΙΝΑ δεν ειναι οι Συνδικαλιστες, αυτοι ειναι μερος των δεινων και των αιτιων τους....ΜΕΡΟΣ.........μεγαλο μερος αλλα οχι ολο το μερος.....

Οσο για το ποιος εκτρεφει εργατοπατερες απο το 1981 το εχω πει και γραψει ισα με 50 φορες, το ξαναλεω γραφοντας το......το ΠΑΣΟΚ και ο ''αειμνηστος'' ΑΓΠ!!!!!!

Τελος για να δεις οτι δεν γραφω στον αερα, ΓΣΕΕ= Γενικη Συνομποσπονδια Εργατων Ελλαδος, κανονικα εφοσον απευθυνεται σε ιδιωτικους υπαλληλους κι εργατες θα επρεπε το Δ.Σ να απαρτιζεται απο τετοιους....αν λοιπον μου βριες εναν απο το Δ.Σ. να ειναι τετοιος εγω θα κατσω να με............
Επισης, αν μου βρεις εναν ''εργατη'' απο αυτους να παιρνει κατω απο 50,000ε τον χρονο εγω θα ματακατσω να με.......
Επομενως γιατι να κατσω να τους ακουσω? για ποιον δουλευουν, για μενα??? Δεν νομιζω....
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 24-10-2011, 22:03
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Διαγραφή Κατσέλη. Να χαιρόμαστε το τυραννικό καθεστώς μ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε, να διαβαζεις αυτα που γραφω......., ΟΛΑ ΤΑ ΔΕΙΝΑ δεν ειναι οι Συνδικαλιστες, αυτοι ειναι μερος των δεινων και των αιτιων τους....ΜΕΡΟΣ.........μεγαλο μερος αλλα οχι ολο το μερος.....

Οσο για το ποιος εκτρεφει εργατοπατερες απο το 1981 το εχω πει και γραψει ισα με 50 φορες, το ξαναλεω γραφοντας το......το ΠΑΣΟΚ και ο ''αειμνηστος'' ΑΓΠ!!!!!!

Τελος για να δεις οτι δεν γραφω στον αερα, ΓΣΕΕ= Γενικη Συνομποσπονδια Εργατων Ελλαδος, κανονικα εφοσον απευθυνεται σε ιδιωτικους υπαλληλους κι εργατες θα επρεπε το Δ.Σ να απαρτιζεται απο τετοιους....αν λοιπον μου βριες εναν απο το Δ.Σ. να ειναι τετοιος εγω θα κατσω να με............
Επισης, αν μου βρεις εναν ''εργατη'' απο αυτους να παιρνει κατω απο 50,000ε τον χρονο εγω θα ματακατσω να με.......
Επομενως γιατι να κατσω να τους ακουσω? για ποιον δουλευουν, για μενα??? Δεν νομιζω....

Πάω να αγοράσω μπότες με ψηλό τακούνι για να φτάσω στο σωστό ύψος ντελικανή μου!
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 24-10-2011, 22:09
black_hawk Ο/Η black_hawk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Κερκυρα
Μoto: GS 1200
Μηνύματα: 3,382
Προεπιλογή Απάντηση: Διαγραφή Κατσέλη. Να χαιρόμαστε το τυραννικό καθεστώς μ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε, να διαβαζεις αυτα που γραφω......., ΟΛΑ ΤΑ ΔΕΙΝΑ δεν ειναι οι Συνδικαλιστες, αυτοι ειναι μερος των δεινων και των αιτιων τους....ΜΕΡΟΣ.........μεγαλο μερος αλλα οχι ολο το μερος.....

Οσο για το ποιος εκτρεφει εργατοπατερες απο το 1981 το εχω πει και γραψει ισα με 50 φορες, το ξαναλεω γραφοντας το......το ΠΑΣΟΚ και ο ''αειμνηστος'' ΑΓΠ!!!!!!

Τελος για να δεις οτι δεν γραφω στον αερα, ΓΣΕΕ= Γενικη Συνομποσπονδια Εργατων Ελλαδος, κανονικα εφοσον απευθυνεται σε ιδιωτικους υπαλληλους κι εργατες θα επρεπε το Δ.Σ να απαρτιζεται απο τετοιους....αν λοιπον μου βριες εναν απο το Δ.Σ. να ειναι τετοιος εγω θα κατσω να με............
Επισης, αν μου βρεις εναν ''εργατη'' απο αυτους να παιρνει κατω απο 50,000ε τον χρονο εγω θα ματακατσω να με.......
Επομενως γιατι να κατσω να τους ακουσω? για ποιον δουλευουν, για μενα??? Δεν νομιζω....
Ωραια.. Χαιρομαι για την παραδοχη..Και ποιος συνεχισε επι 30 ολοκληρα χρονια την "αρρωστια"???
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 24-10-2011, 22:34
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Διαγραφή Κατσέλη. Να χαιρόμαστε το τυραννικό καθεστώς μ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από black_hawk Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωραια.. Χαιρομαι για την παραδοχη..Και ποιος συνεχισε επι 30 ολοκληρα χρονια την "αρρωστια"???
Τωρα διαβαζεις για ''παραδοχη'' απο εμενα? Μαλλον δεν διαβαζεις εμενα αλλα τους άλλους που βαφτιζουνε εμενα....φαινεται απο το γραψιμο σου....

Ο λογαριασμος των ετων απο το 1981 λεει 3,5 ο Μητσοτακης και 7 ο Κ.Κ.
Συνολο 11 χρονια οι μπλε και 19 οι πρασινοι.
Και οι δυο ειχαν τον χρονο να φτιαξουν τα πραγματα αλλα δεν το εκαναν διοτι ετσι εκλεγοντο....
Α, μην ξεχασω, ο Μητσο κατι πηγε να κανει αρχιζοντας απο τα λεωφορεια αλλα τον εφαγε η μαρμαγκα του ΠΑΣΟΚ αλλα και της ΝΔ με ενορχηστρωτη (δεν αναφερομαι στο Σκοπιανο) τον Σαμαρα.....ετσι ειπε κι αυτος....''...καποιο καραβι (Ελλας) στ'ανοικτα με χιλια βασανα κρατα να μην το πιει το κυμα....κι εμεις οι τρεις στο καφενε τσιγαρο πρεφα και καφε βρε δε βαριε, βρε δε βαριεσαι αδερφεεεεεεε.....''(Κ.Χατζης)
http://www.greektube.org/content/view/93855/2/

Last edited by GeorgeP; 24-10-2011 at 22:41.
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 24-10-2011, 22:41
Albatros Ο/Η Albatros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: YAMAHA FJR 1300 F650GS KYMCO 400 Exiting
Μηνύματα: 4,502
Προεπιλογή Απάντηση: Διαγραφή Κατσέλη. Να χαιρόμαστε το τυραννικό καθεστώς μ

Για όσους ενδιαφέρονται μιλάει ΤΩΡΑ στην ΝΕΤ η Κατσέλη...
για να μην ακούτε τους εαυτούς σας...
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Οι 100 ημέρες που θα αλλάξουν τη χώρα και η τελεσθείσα εσχάτη προ Vagelis Gar Ελλάδα 16 09-09-2011 04:57
Ατρόμητος-ΑΕΚ 0-3 SenseiG Αθλητισμός 15 02-05-2011 00:32
Κι όμως υπάρχουν αυτοί οι Νόμοι... Gazi Χρήσιμα 11 07-01-2011 15:19
Αφαίρεση εσωτερικού Schouberth griv_gs Κράνη 1 31-08-2010 19:53
Σπέρνει τρόμο στις αγορές η Ύφεση Νο2! vaggel Ελλάδα 0 25-08-2010 14:01


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:41.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!