GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 21-08-2009, 10:26
mentorasou Ο/Η mentorasou βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: KATERINI
Μoto: R1200GS '06
Μηνύματα: 78
Προεπιλογή ΘΟΡΥΒΟΣ ΣΤΟ ΠΑΤΗΜΑ του συμπλέκτη.

Κατ'αρχάς να χαιρετήσω όλα τα μέλη και να ευχαριστήσω το Λεοντόκαρδο για την υποδοχή.! Είμαι καινούριος στο forum οπότε θα μου συγχωρήσετε μερικά λάθη. Λοιπόν! στο θέμα μας, όταν πατάω το συμπλέκτη ακούγεται ένας θόρυβος (κάτι σαν κτακ, ο ίδιος θόρυβος που ακούγεται όταν αφήνω το συμπλέκτη) το παρατήρησα στη 1η και στη 2η ταχύτητα. Νομίζω ότι μέχρι τώρα δεν ακουγόταν. Έχει κανείς κάποια ανάλογη εμπειρία? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.Η μηχανή είναι R1200GS , 6os 2006.
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 21-08-2009, 10:51
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΟΡΥΒΟΣ ΣΤΟ ΠΑΤΗΜΑ του συμπλέκτη.

Καλημέρα φίλε Στέλιο και καλως μας ήλθες να ξεκινησουμε απο τα βασικα...εχεις ελεγξει τα υγρα του συμπλέκτη? και επισης το κανει συνεχεια η οταν η μηχανη ειναι κρυα?

Last edited by skippybi; 21-08-2009 at 18:45. Λόγος: βελτίωση...
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 21-08-2009, 10:55
mentorasou Ο/Η mentorasou βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: KATERINI
Μoto: R1200GS '06
Μηνύματα: 78
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΟΡΥΒΟΣ ΣΤΟ ΠΑΤΗΜΑ του συμπλέκτη.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vasorfa Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα φίλε Στέλιο και καλως μας ήλθες να ξεκινγησουμε απο τα βασικα...εχεις ελεγξει τα υγρα του συμπλέκτη?και επισης το κανειο συνεχει η οταν η μηχανη ειναι κρυα?
Καλημέρα και σε εσένα! Ευχαριστώ για το καλοσώρισμα. Λοιπόν. Το κάνει ακόμη και όταν η μηχανή είναι ζεστή και επίσης δεν το κάνει συνέχεια , δηλαδή αν πατήσω μια ή δυο φορές το συμπλέκτη. Τα υγρά του συμπλέκτη δεν τα έχω κάνει έλεγχο. Πως θα τα κάνω?thx again.

Last edited by mentorasou; 21-08-2009 at 10:57.
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 21-08-2009, 11:06
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΟΡΥΒΟΣ ΣΤΟ ΠΑΤΗΜΑ του συμπλέκτη.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mentorasou Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα και σε εσένα! Ευχαριστώ για το καλοσώρισμα. Λοιπόν. Το κάνει ακόμη και όταν η μηχανή είναι ζεστή και επίσης δεν το κάνει συνέχεια , δηλαδή αν πατήσω μια ή δυο φορές το συμπλέκτη. Τα υγρά του συμπλέκτη δεν τα έχω κάνει έλεγχο. Πως θα τα κάνω?thx again.

δες τα δοχειο υγρων πανω στο τιμονι....εχει επανω του χαραγμενα <<high>> και <<Low>> level....επισης....τα υγρα εχουν αντικατασταθει ποτε ή συμπληρωθει?
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 21-08-2009, 11:13
mentorasou Ο/Η mentorasou βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: KATERINI
Μoto: R1200GS '06
Μηνύματα: 78
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΟΡΥΒΟΣ ΣΤΟ ΠΑΤΗΜΑ του συμπλέκτη.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vasorfa Εμφάνιση μηνυμάτων
δες τα δοχειο υγρων πανω στο τιμονι....εχει επανω του χαραγμενα <<high>> και <<Low>> level....επισης....τα υγρα εχουν αντικατασταθει ποτε ή συμπληρωθει?
ΤΑ υγρά είναι οκ η στάθμη είμναι οκ. Επίσης δεν έχουν αντικατασταθεί η συμπληρωθεί. Τα χιλιόμετρα είναι 24000. Υπάρχει περίπτωση να είναι η πόμπα του συμπλέκτη? ΑΝ ναι τότε αυτ΄οπως το ελέγχω? Τhx!

Last edited by mentorasou; 21-08-2009 at 11:14.
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 21-08-2009, 11:25
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΟΡΥΒΟΣ ΣΤΟ ΠΑΤΗΜΑ του συμπλέκτη.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mentorasou Εμφάνιση μηνυμάτων
ΤΑ υγρά είναι οκ η στάθμη είμναι οκ. Επίσης δεν έχουν αντικατασταθεί η συμπληρωθεί. Τα χιλιόμετρα είναι 24000. Υπάρχει περίπτωση να είναι η πόμπα του συμπλέκτη? ΑΝ ναι τότε αυτ΄οπως το ελέγχω? Τhx!
δεν νομιζω....αλλα δεν ειμαι βεβαια και μηχανικος,πιστευω μια επισκεψη σε εναν συνεργειο θα σου λυσει την απορια,εκτος αν καποιος συμφορουμητης εχει να μας πει κατι ακομα....
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 21-08-2009, 11:30
mentorasou Ο/Η mentorasou βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: KATERINI
Μoto: R1200GS '06
Μηνύματα: 78
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΟΡΥΒΟΣ ΣΤΟ ΠΑΤΗΜΑ του συμπλέκτη.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vasorfa Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν νομιζω....αλλα δεν ειμαι βεβαια και μηχανικος,πιστευω μια επισκεψη σε εναν συνεργειο θα σου λυσει την απορια,εκτος αν καποιος συμφορουμητης εχει να μας πει κατι ακομα....
Eυχαριστώ πολύ, vasorfa για το χρόνο σου μάλλον το απόγευμα θα πάω να το δει το συνεργείο τελικά. Αλλά όντως αν υπάρχει κανένας να μας πει τίποτα καλοδεχούμενος.
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 21-08-2009, 11:32
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΟΡΥΒΟΣ ΣΤΟ ΠΑΤΗΜΑ του συμπλέκτη.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mentorasou Εμφάνιση μηνυμάτων
Eυχαριστώ πολύ, vasorfa για το χρόνο σου μάλλον το απόγευμα θα πάω να το δει το συνεργείο τελικά. Αλλά όντως αν υπάρχει κανένας να μας πει τίποτα καλοδεχούμενος.
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 21-08-2009, 12:24
vasmar Ο/Η vasmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: 1200 GS
Μηνύματα: 143
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΟΡΥΒΟΣ ΣΤΟ ΠΑΤΗΜΑ του συμπλέκτη.

Το διάβασα νωρίτερα και τώρα που πήγα σε μιά δουλειά το πρόσεξα καλύτερα.Εμένα σε όλες τις ταχυτητες σαν να κάνει ένα τακκκκκ. Ανάψαμε φωτιές ;;;;;;;ή είναι η ιδέα μου ;;;;;;;;;;;;;
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 21-08-2009, 13:29
mentorasou Ο/Η mentorasou βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: KATERINI
Μoto: R1200GS '06
Μηνύματα: 78
Προεπιλογή Απάντηση: ΘΟΡΥΒΟΣ ΣΤΟ ΠΑΤΗΜΑ του συμπλέκτη.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vasmar Εμφάνιση μηνυμάτων
Το διάβασα νωρίτερα και τώρα που πήγα σε μιά δουλειά το πρόσεξα καλύτερα.Εμένα σε όλες τις ταχυτητες σαν να κάνει ένα τακκκκκ. Ανάψαμε φωτιές ;;;;;;;ή είναι η ιδέα μου ;;;;;;;;;;;;;
Μήπως δεν το έχουν προσέξει και άλλοι και απλά θα διορθωθεί μόνο του? Χωρίς να το δούν αλλά τηλεφωνικά μου είπαν από το συνεργείο ότι δεν είναι κάτι που να ανησυχεί εφ'οσον "παίρνει" τις ταχύτητες. Σήμερα το απόγευμα όπως είπα θα σας ενημερώσω όταν γυρίσω από το συνεργείο.
Reply With Quote
Απάντηση

Tags
συμπλέκτης


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
ΚΑΜΑΚΙ ΣΤΟ ΦΑΝΑΡΙ zitsos Διάφορα 25 25-02-2010 11:38
ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΟ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ 4-5 ΙΟΥΛΙΟΥ PortoLeone Εκδρομές εντός Ελλάδος 60 21-07-2009 21:52
ΣΤΟ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ Alext Ανέκδοτα 9 06-07-2009 20:38
Ρύθμιση Βαλβίδων ΣΤΟ F650 ???????? ΣΠΥΡΟΣ Τεχνικά θέματα διάφορα 9 23-06-2009 10:31
ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΣΤΟ ΛΑΥΡΙΟ..... danaos Συναντήσεις - Εκδηλώσεις (Μόνο επίσημες συναντήσεις) 63 17-03-2009 00:22


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:43.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!