GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Εξοπλισμός αναβάτη > Ένδυση

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 27-03-2010, 14:35
arisxios Ο/Η arisxios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
J. Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: R1200GS ADV
Μηνύματα: 2,718
Προεπιλογή Απάντηση: Η καλύτερη λύση για ταξίδι το χειμώνα

Reply With Quote
  #12  
Παλιό 27-03-2010, 23:18
chrisGSA Ο/Η chrisGSA βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Ανω Κυψελη
Μoto: R1200 GSA
Μηνύματα: 98
Προεπιλογή Απάντηση: Η καλύτερη λύση για ταξίδι το χειμώνα

Συμφωνώ και με τα άλλα παιδιά οτι για την Ελλάδα είναι μάλλον υπερβολή αλλά απο την άλλη αν κάποιος θέλει να νοιώθει ζεστά και δεν έχει πρόβλημα με την τιμή τότε όλα καλά.Εντυπωση μου εκανε το γεγονος πως τα συνδεεις στην πριζα της μηχανης χωρις προφανως να διακόπτονται απο το CAN-BUS λόγω υψηλής κατανάλωσης (πάνω απο 5,5 amp) ή έχεις τραβήξει κατευθείαν γραμμή από την μπαταριά;
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 28-03-2010, 20:31
saitman Ο/Η saitman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: GS 1200 2004
Μηνύματα: 4,238
Προεπιλογή Απάντηση: Η καλύτερη λύση για ταξίδι το χειμώνα

ευχαριστουμε πολυ!!!
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 29-03-2010, 17:06
italos Ο/Η italos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Athens-Gerakas
Μoto: R1200GSadv
Μηνύματα: 987
Προεπιλογή Απάντηση: Η καλύτερη λύση για ταξίδι το χειμώνα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από emix Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολυ καλη λυση, αλλα για την Ελλαδα ειναι παρα πολυ!
Το κρυο που εχουμε εδω πιστευω οτι παλευεται και μ ενα ισοθερμικο και τις επενδυσεις των στολων. Εκει φυσικα ειναι που υστερει το Rallye 2 Pro γιατι δεν εχει εσωτερικη προστασια για το κρυο, αλλα μονο για την βροχη. Κατι που εχει η ομοια του στολη, η Revit Cayennne Pro.

Επισης η ερωτηση μου ειναι ποσες φορες θα βγεις εξωτερικο (ειδικα με χειμωνα βαρυ) για να τα χρειαστεις; Μια φορα; Ε, για μια φορα θεωρω οτι ειναι υπερβολικο να δωσεις 320ευρω.
Στην Σουηδια που πηγα το καλοκαιρι, η ισοθερμικη στολη που ειχα και οι επενδυσεις της στολης μου, εκαναν την δουλεια τους μια χαρα.
Ηλία για την Revit Cayenne Pro δεν μπορώ να σου πώ...μπορούνε όμως να μιλήσουν τα παλικάρια που σε 3 μήνες η στολή τους σκίστηκε!!!

Για την Rally Pro όμως επιδή έχω το σέτ μπορώ να σου πώ ότι έχω ταξιδέψει σε πολύ ακραίες συνθήκε με -2, -5 βαθμούς και φόραγα μόνο ένα εσοθερμικό πάνω κάτω και ένα φουτεράκι και απο κρύο δεν καταλαβαίνεις μια.....όσο για το αν περνάει νερό...απο όλες τις στολές/μπουφάν περνάει νερό...καμμία δεν είναι 100% αδιαβροχη....μπορεί όμως να γίνει τίγκα στο νερό η στολή...αλλά η επένδυση που έχει απο μέσα αποκλίεται να περάσει νερό....εξακριβωμένο στην εθνική οδό απο λαμιά αθήνα καταρακτώδη βροχή...!!

Το συνολάκι που έβγαλε το παιδί....όντως πρέπει να σκοτώνει..είναι κάτι σαν ηλεκτρική κουβέρτα αλλά λίγο τσιμπημένο το βρίσκω εώς πολύ!!

Μια ερωτησούλα...το σώμα σου καταλαβαίνει το ρεύμα που περνάει για να ζεσταθεί η στολή???
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 29-03-2010, 22:49
BOXER Ο/Η BOXER βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μοσχατο
Μoto: R1200gs
Μηνύματα: 2,806
Προεπιλογή Απάντηση: Η καλύτερη λύση για ταξίδι το χειμώνα

Παιδια, εγω συμφωνω απολυτα με την αγορα του φιλου mlock.
Δεν εχει για μενα σημασια το αν ειναι ακριβο για μια χρηση ή δυο κτλ. Σημασια εχει, να σε βοηθησει ο εξοπλισμος σου να χαρεις και να απολαυσεις το ταξιδι σου, οπου και αν ειναι αυτο και οσο και αν διαρκεσει αυτο .
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 30-03-2010, 14:08
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: Η καλύτερη λύση για ταξίδι το χειμώνα

Ευχαριστούμε.........
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 09-04-2010, 02:39
gzpainter Ο/Η gzpainter βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Ένας Scouser απο την Κρήτη
Μoto: BMW R1200GS Adventure
Μηνύματα: 237
Προεπιλογή Απάντηση: Η καλύτερη λύση για ταξίδι το χειμώνα

πολθ καλο το συνολο...ειδικα οταν κανει πολυ κρυο...
βεβαια..με αυτα τα ρουχα ειχα παντα την εξης απορια...που ισως ακουστει ηλιθια...αλλα παραμενει απορια μου...
απο οταν εισαι μικρος σου λενε..ρευμα+νερο=ηλεκτροπληξια...οταν φορας αυτα τα ρουχα και βρεχει η' ακομα πιο ευκολα ιδρωνεις...δεν υπαρχει παντα ο κινδυνος ηλεκτροπληξιας??


PS: και λιγο spammarisma...
φιλε italos...προς αποφυγη παρεξηγησεων,..το cayenne pro και το rallye 2 κατασκευαζονται απο την ιδια εταιρια rev'it και ειναι τα κορυφαια της...απο προσωπικη εμπειρια το cayenne pro το εχω κοντα 1.5 χρονο...εχει φαει ηλιο, παρα μα παρα πολυ βροχη και λασπες...ουτε τσικ δεν εχει πει...ουτε προβλημα εχει βγαλει (χτυπα ξηλο..).. και αυτο ειναι προσωπικη εμπειρια...υπαρχουν και αλλα ατομα το ιδιο σαν εμενα ευχαριστημενα...οποτε μου φαινεται ολιγον υπερβολικη η δηλωση οτι σε 3 μηνες σκιζονται...παρεπιπτωντος...με το ισορθερμικο του μπουφαν.. με κοντομανικο (gsforum t-shirt ) κυκλοφορω...εννοειται οτι ποθενα δεν μειωνω το rallye 2

Last edited by gzpainter; 09-04-2010 at 02:44.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Συμβουλές για ταξίδι εξωτερικό mlock Info ταξιδιών εξωτερικού 22 25-09-2009 17:55
Φεύγω για ταξίδι... thalassinos Τεχνικά θέματα διάφορα 33 08-09-2009 08:57
Ερώτηση για ταξίδι. mentorasou Info ταξιδιών εξωτερικού 5 02-09-2009 23:14
Η καλύτερη αμοιβή για το τραγούδι του yannis Κοινωνική ευαισθησία 10 15-07-2009 23:54
Απαιτούμενα Δικαιολογητικά για ταξίδι στο εξωτερικό!! riko46 Χρήσιμα 14 05-04-2009 15:39


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:38.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!