GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Γενικά - Μοτοσυκλέτα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 02-07-2010, 20:21
Blackstaf Ο/Η Blackstaf βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Πειραιάς
Μoto: GS1200 (09)
Μηνύματα: 86
Προεπιλογή ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ!!!

Παιδιά με αφορμή την προσφορά που ανακοινώθηκε μέσω του Forum πήρα το θάρρος να κάνω ένα σχόλιο που ειλικρινά με προβλημάτισε...Για να γίνω πιο συγκεκριμένος αναφέρομαι στην προσφορά που υποτίθεται ότι μας κάνει ο Motion N' Style στα μέλη του Gs Forum...
Όπως ανακοινώθηκε, η προαναφερόμενη εταιρία μας κάνει έκπτωση 25% στην κάθε εργασία όσον αφορά την μηχανή μας αλλά και στο κάθε ανταλλακτικό που προορίζεται γι' αυτήν! Δυστυχώς όμως αυτό είναι ένα μεγάλο ψέμα!!!
Και για να μπω κατευθείαν στο ψητό...Προχθές πέρασα μία βόλτα από ένα συνεργείο εξουσιοδοτημένο της BMW δια του λόγου του ότι ήθελα να αλλάξω λάδια και πίσω τακάκια...Ο υπάλληλος μου είπε ότι μαζί με την εργασία το κόστος θα είναι 93 ευρώ.Εκείνη την στιγμή σκέφτηκα, "γιατί να μην πάω στην Motion n' Style που μας κάνει και 25% έκπτωση ? "...Πράγματι τους πήρα τηλέφωνο και τους ενημέρωσα ότι είμαι από το Forum και ότι υποτίθεται πως έχουμε κάποια ειδική έπτωση και τους ρώτησα να μου πούνε το κόστος μαζί με την εργασία για τα λάδια και τα πίσω τακάκια...
Η απάντησή τους ήταν 87 ευρώ και ότι η προσφορά ισχύει μόνο για το κατάστημα της Κηφισιάς( εξάλου εκεί είχα πάρει)...
Το ερώτημά μου είναι ότι το ένα συνεργείο χωρίς έκπτωση μου κοστολόγισε την όλη φάση 93ευρώ ενώ το άλλο με έκπτωση 25% 87 ευρώ!!!
Τώρα ποιος κοροιδεύει ποιον το αφήνω στην κρίση σας...
Ευχαριστώ...
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 02-07-2010, 20:30
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ!!!

Κατ' αρχήν, η έκπτωση ΔΕΝ είναι γενικά 25%, αλλά 15% & 25% ....



ΔΕΝ ακολούθησες την προβλεπόμενη διαδικασία του φόρουμ,

όσον αφορά τις ομαδικές .....

Τηλεφωνικώς, δεν γίνονται αυτές οι δουλειές ...




Όσο για τις τελικές τιμές, ο καθένας κρίνει (συγκρίνει τιμές) και πράττει ανάλογα.
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 02-07-2010, 22:18
THANASIS Ο/Η THANASIS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 9
Προεπιλογή Απάντηση: ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ!!!

Φίλε Blackstaf απο το να κατηγορείς δεξιά και αριστερά τη Motion N' style και να λες ότι σου κατέβει και επειδή ξέρω σε ποιό εξουσιοδοτημένο ρώτησες καλύτερα να τσεκάρεις τι λάδια θα σου βάλει και τι εργασίες θα πληρώσεις και αν συμφωνούν με τον τιμοκατάλογο της BMW.Θα ήθελα επίσης να σου πω οτι η εκπτώσεις ειναι 25% εργασία και 15% ανταλλακτικά αλλα δεν το πήρες χαμπάρι γιατι η λαχτάρα σου ήταν να κάνεις αρνητικό σχόλιο.Αν νομίζεις οτι σε κοροιδεύουμε μην έρθεις ρε φίλε πως να το κάνουμε δε θέλουμε να σε κοροιδέψουμε.Όσοι εχουν ψωνίσει και έχουν κάνει service εκει το γνωρίζουν καλύτερα απο εσένα.
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 03-07-2010, 00:02
manosamos Ο/Η manosamos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: ΠΕΡΑΜΑ-ΑΕΚΑΡΑ
Μoto: Varadero 1000 CBR 600F4 Honda C70 6V
Μηνύματα: 2,173
Προεπιλογή Απάντηση: ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από THANASIS Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Blackstaf απο το να κατηγορείς δεξιά και αριστερά τη Motion N' style και να λες ότι σου κατέβει και επειδή ξέρω σε ποιό εξουσιοδοτημένο ρώτησες καλύτερα να τσεκάρεις τι λάδια θα σου βάλει και τι εργασίες θα πληρώσεις και αν συμφωνούν με τον τιμοκατάλογο της BMW.Θα ήθελα επίσης να σου πω οτι η εκπτώσεις ειναι 25% εργασία και 15% ανταλλακτικά αλλα δεν το πήρες χαμπάρι γιατι η λαχτάρα σου ήταν να κάνεις αρνητικό σχόλιο.Αν νομίζεις οτι σε κοροιδεύουμε μην έρθεις ρε φίλε πως να το κάνουμε δε θέλουμε να σε κοροιδέψουμε.Όσοι εχουν ψωνίσει και έχουν κάνει service εκει το γνωρίζουν καλύτερα απο εσένα.
Φιλε μου ,εσυ εκπροσωπεις την εταιρια?
Αν ναι,ευτυχως που δεν ειμαι πελατης σου.
Ενα λαθος εκανε ο ανθρωπος,δεν ειναι αναγκη να του παρεις το κεφαλι...
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 03-07-2010, 00:08
gandreas Ο/Η gandreas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Αμπελόκηποι
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 3,874
Προεπιλογή Απάντηση: ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ!!!

Ειρήνη, ομόνοια,

σύνταγμα μοναστηράκι
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 03-07-2010, 00:46
Blackstaf Ο/Η Blackstaf βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Πειραιάς
Μoto: GS1200 (09)
Μηνύματα: 86
Προεπιλογή Απάντηση: ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ!!!

Τα πράγματα φιλαράκι δεν είναι καθόλου έτσι όπως τα λες...Επειδή το παίζεις έξυπνος θέλω να μου πεις σε ποιο συνεργείο της BMW πήγα? Επίσης να σε ενημερώσω επειδή απ'ότι κατάλαβα είσαι άσχετος με το θέμα εκεί που ρώτησα για τα λάδια πιστεψέ με είναι ακριβώς τα ίδια με αυτα που θα μου έβαζαν στην Motion n' Style!!!
Αλλά όπως προανέφερε και ένας φίλος δείχνεις με την απάντηση σου πόσο φανατικός είσαι της Motion n Style...Μήπως τελικά δουλεύεις εκεί? Ή μήπως έχεις μία πολύ καλύτερη "αντιμετώπιση" που ίσως να είχαν κάποιοι αλλοί και τους υποστηρίζεις τόσο "φανατικά"?
Και τέλος να ξέρεις ότι και άλλοι πολλοί έχουν κάνει παράπονα για τους συγκεκριμένους κυρίους που εσύ τόσο πολύ υποστηρίζεις αλλά όπως και προανέφερα τα συμφέροντα είναι μεγάλα!!!!
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 03-07-2010, 00:50
Blackstaf Ο/Η Blackstaf βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Πειραιάς
Μoto: GS1200 (09)
Μηνύματα: 86
Προεπιλογή Απάντηση: ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ!!!

Φιλαράκι απ'ότι καταλάβες όχι μόνο εκπροσωπεί την εταιρία αλλά μήπως είναι και ο ιδιοκτήτης?
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 03-07-2010, 01:43
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ!!!

Παιδία στη αγρά υπάρχει ο νόμος της προσφοράς και της ζήτησης,ο καθένας κρίνει και πάει όπου του αρέσει.Ο Θανάσης είναι μηχανικός και όχι ιδιοκτήτης και προσπαθεί από ότι καταλαβαίνω να εξηγήσει πώς οι χρεώσεις δεν έιναι ίδιες σε όλα τα ανταλλακτικά ωστε να γίνει η έκπτωση του 15% και δεν πάει να ΄μας πάρει το κεφάλι.Εγώ σήμερα το πρωί πήρα σε εξουσιοδοτημένο να ρωτήσω τιμή για φλάς λεντ και μου είπαν 186 και πήρα μετά MOTION N STYLE και μου είπαν 168 που σημαίνει ότι η έκπτωση ισχύει.Στο κάτω κάτω τό forum ζήτησε κάποιες εκπτώσεις και μας τις έδωσαν και αντί να τους πούμε ευχαριστώ τους κράζουμε κιόλας.......Εγώ προσωπικά σύγκρινα τιμές και οι δικές τους ήταν καλύτερες ,ως εκεί όμως το αν μου κάνει σαν συνεργείο και σαν μηχανικός το κρίνω εγώ όπως και ο καθένας μας και πράττουμε ανάλογα............
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 03-07-2010, 09:55
manosamos Ο/Η manosamos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: ΠΕΡΑΜΑ-ΑΕΚΑΡΑ
Μoto: Varadero 1000 CBR 600F4 Honda C70 6V
Μηνύματα: 2,173
Προεπιλογή Απάντηση: ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από MARK Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδία στη αγρά υπάρχει ο νόμος της προσφοράς και της ζήτησης,ο καθένας κρίνει και πάει όπου του αρέσει.Ο Θανάσης είναι μηχανικός και όχι ιδιοκτήτης και προσπαθεί από ότι καταλαβαίνω να εξηγήσει πώς οι χρεώσεις δεν έιναι ίδιες σε όλα τα ανταλλακτικά ωστε να γίνει η έκπτωση του 15% και δεν πάει να ΄μας πάρει το κεφάλι.Εγώ σήμερα το πρωί πήρα σε εξουσιοδοτημένο να ρωτήσω τιμή για φλάς λεντ και μου είπαν 186 και πήρα μετά MOTION N STYLE και μου είπαν 168 που σημαίνει ότι η έκπτωση ισχύει.Στο κάτω κάτω τό forum ζήτησε κάποιες εκπτώσεις και μας τις έδωσαν και αντί να τους πούμε ευχαριστώ τους κράζουμε κιόλας.......Εγώ προσωπικά σύγκρινα τιμές και οι δικές τους ήταν καλύτερες ,ως εκεί όμως το αν μου κάνει σαν συνεργείο και σαν μηχανικός το κρίνω εγώ όπως και ο καθένας μας και πράττουμε ανάλογα............
Kανονικα δεν θα επρεπε να συμμετεχω στην ''διαμαχη'',μιας και εγω εχω Varadero
Στην τιμη των φλας που παραθετεις,η εκπτωση βγαινει 10% και οχι 15.
Δεν θα μιλησω για εσας εδω,αλλα σε υποθετικα αναλογη προσφορα εμπορου Χοντα,ευχαριστω δεν θα ελεγα,για τον λογο οτι κερδισμενοι ειμαστε και εμεις αλλα και η εταιρια.
Αλλο ειναι να απευθυνεσε σε ενα πελατη και αλλο σε δεκαδες ή εκατονταδες μελη ενος φορουμ....αναγκη μας εχουνε φιλε μου,δεν τους εχουμε....το μοναστηρι(ιντερνετ) να ειναι καλα και απο καλογριες....
Παρολα αυτα,καθε προσφορα,καλοδεχουμενη.
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 03-07-2010, 10:32
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ!!!

Μάνο καλά το λές αλλά σκέψου ότι όλα τα ανταλλακτικα και αξεσουάρ δεν έχουν την ίδια τιμολόγηση....Αυτό σημαίνει οτι δεν μπορεί ο έμπορος-συνεργείο να πάρει ένα αξεσουάρ από τη μαμά BMW με ποσοστό κέρδους 10% και να κάνει σε εμάς 15% δεν είναι λίγο παράλογο;;;;;......Είχα την ίδια απορία με εσένα όπως και πολλών άλλων φίλων φαντάζομαι και μου το εξηγήσαν ... Δέν είναι θέμα διαμάχης οι εποχές είναι δύσκολές και προσπαθούμε για τις μηχανές μας να κάνουμε το καλύτερο και το οικονομικότερο......
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΣΤΗΣ.. PACO Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 0 29-04-2010 19:52
4χ4 Η ΕΘΝΙΚΗ ΜΑΣ και ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΣ !! riko46 Αθλητισμός 3 14-09-2009 01:28
ΜΑΣ ΚΛΕΒΟΥΝ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑΣ. PortoLeone Μου τη δίνει που ..... 13 09-07-2009 09:49
SOS ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ...... Gazi Κοινωνική ευαισθησία 13 28-06-2009 13:23
ΜΗΠΩΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ? 1200GS Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 3 16-03-2009 13:27


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:13.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!