GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Αγγελίες > Ομαδικές Αγορές

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Κλειστό θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #221  
Παλιό 11-11-2010, 14:48
chrhld Ο/Η chrhld βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: Kallithea
Μηνύματα: 22
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά προστατευτικού φτερού πίσω τροχού για GS 1200

Σε συνέχεια προηγούμενου πόστ.

Δυστιχώς υπάρχει και άλλο κρούσμα από σπασμένο βραχίωνα, αυτή την φορά είναι ο εμπρός βραχίωνας.
Τα μέχρι τώρα αποτελέσματα που έχω λάβει από το εργαστήριο είναι ότι οι αντοχές που έχει το αλουμίνιο είναι τρελά νούμερα, θα σας ενημερώσω όταν τα έχω συγκεντρωμένα.
Αλλά αυτό που παρατήρησα είναι ότι σε μερικές μηχανές (όχι σε όλες), όταν η ανάρτηση βυθιστεί πλήρως βρίσκει ο βραχίωνας πάνω στην βάση του μασπιέ, με αποτέλεσμα να πιέζει τον εμπρός βραχίωνα στα πλάγια. Παράδοξο, γιατί η διαδρομή είναι πολύ μεγάλη, αλλά συμβαίνει.
Αφού πάρω τα αποτελέσματα, για να είμαι σίγουρος, θα διορθώσω τον βραχίωνα και θα αλλακτούν όλοι οι εμπρός βραχίωνες από εμένα.
Γι΄αυτούς που για ψυχολογικούς λόγους δεν θέλουν το φτερό, γιατί φοβούνται ή δεν το εμπιστεύονται, από δευτέρα θα έρχονται σε εμένα και θα τους επιστρέφω τα χρήματα τους, έστω και αν το έχουν τοποθετήση.
Λυπάμαι για την αναστάτωσει, εγώ από την πλευρά μου θα κάνω ότι είναι δυνατόν να λύσω το πρόβλημα για να μην ασχοληθούμε ξανά με αυτό.

Θα επανέλθω σύντομα με τα τελικά αποτελέσματα.

Ζητώ συγνώμη για την ταλαιπωρία.
Χρήστος
  #222  
Παλιό 11-11-2010, 14:53
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά προστατευτικού φτερού πίσω τροχού για GS 1200

Ένα μεγάλο μπράβο στον Χρήστο,

που αναλαμβάνει τις ευθύνες του

και εκπληρώνει στο μέγιστο,

αυτά που υπόσχεται στην εγγύηση του προϊόντος που μας προμήθευσε.

Και αυτό το λέω γιατί, έχει παρατηρηθεί το φαινόμενο, άλλοι "κολοσσοί",

να προσπαθούν με υπεκφυγές, να μην βάλουν το χέρι στην τσέπη,

κ να μην αναγνωρίζουν λάθη ή αστοχίες υλικών, μη αναλαμβάνοντας στην τελική τις ευθύνες τους.

Χρήστο, περιμένουμε τ' αποτελέσματα των δοκιμών ....
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
  #223  
Παλιό 11-11-2010, 17:38
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά προστατευτικού φτερού πίσω τροχού για GS 1200

Μπράβο Χρήστο,είσαι επαγγελματίας μέ όλη την έννοια της λέξεως....
  #224  
Παλιό 11-11-2010, 17:53
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά προστατευτικού φτερού πίσω τροχού για GS 1200

Σήμερα πέρασα απο τον Χρίστο να του αφησω το demo φτερο που ειχα βαλει στην μπου μπου....εκτος οτιο ειχα και εγω την γρατζουνια...κατα τα αλλα ΟΥΤΕ ΕΣΠΑΣΕ ΚΑΤΙ ουτε ΤΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΠΟΥ ΦΟΡΑΩ (KAROO T) βρήκε κάπου....

Και μην σας πώ οτι τώρα που το έβγαλα μου λειπει κιολλας...


Είδα στο μαγαζι του Χριστου ΤΟ ΣΠΑΣΜΕΝΟ μπρατσο....ρε παιδια τι να πω...με τα λίγα που λατεχω μου φανηκε ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΥΛΑΜΑΡΑ,,,,,,αν δεν ήξερα προσωπικα αυτον που καταφερε να το φερει σπασμενο....θα έλεγα οτι ειναι ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ περιεργο αν μη τοι αλλο ο τροπος που έχει σπασει......

όσον αφορα τον Χρίστο....ΑΠΟ ΤΟ ΛΙΓΟ που τον ξερω.....θελει μεγάλα αρchιδια να βγεις και να πεις οποιος δεν ειναι ευχαριστημενος ή για ψυχολογικους λόγους να ΄'ερθει και να πάρει πίσω τα χρηματα του.......και να θυμόμαστε παιδες και λιιιιιιγο το παρελθον.......το παλικάρι εχει κάνει τόσο κοπο για να το φέρει μέχρι εδω...ΟΚ θέλει και αλλη βελτίωση....μην του πάρουμε όμως και το κεφαλι.....


και τα λέω αυτα ΧΩΡΙΣ κανενα ΟΦΕΛΩΣ...απλα εδειδη θελω οι επαγγελματιες που προσπαθουν και βελτιωμουν τα προιοντα τους να πηγαινουν μπροστα....!!!!!


Δια χάρη αστειότητας θα πω..........

Τώρα που έβγαλα το φτεράκι νομίζω........σφυρίζει
  #225  
Παλιό 11-11-2010, 18:02
sintarta Ο/Η sintarta βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R1200GS ADV
Μηνύματα: 575
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά προστατευτικού φτερού πίσω τροχού για GS 1200

Γεια σας αδερφια.
Εγω ειμαι το αλλο κρουσμα που αναφερει ο Χρηστος.

Το κακο ειναι οτι ξεκινησα την Δευτερα απο Γιαννενα που ειχα κατεβει για εκλογες και το ανακαλυψα μετα το Ριο οπου και εκανα σταση για καφε.
Το σπασιμο ηταν στον εμπρος βραχιωνα ακριβως πανω απο το πιασιμο της βιδας.
Το καλο ειναι οτι η συμπεριφορα του Χρηστου ηταν αψογη απεναντι μου και δεν δημιουργηθηκε καποιο προβλημα.

Εγω δεν θα προχωρησω σε αντικατασταση του φτερου γιατι οπως ολα τα καινουρια πραγματα ετσι μαλλον και αυτο εχει τις παιδικες του ασθενειες.
Θα περιμενω να εξελιχτει το θεμα και θα δω.

Αυτα απο μενα.
  #226  
Παλιό 11-11-2010, 18:09
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Exclamation Απάντηση: Ομαδική αγορά προστατευτικού φτερού πίσω τροχού για GS 1200

Από την επικοινωνία που είχα προχτές με το Χρήστο, όπου και μου αντικατέστησε το σημαδεμένο βραχίωνα, με διαβεβαίωσε ότι ΔΕΝ τίθεται ΚΑΝΕΝΑ θέμα εγγύησης!!!

Αυτό μου αρκεί για να μην προβώ σε αφαίρεσή του. Θα αναμένω τη νέα βερσιόν...
  #227  
Παλιό 11-11-2010, 18:18
gandreas Ο/Η gandreas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Αμπελόκηποι
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 3,874
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά προστατευτικού φτερού πίσω τροχού για GS 1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Ένα μεγάλο μπράβο στον Χρήστο,

που αναλαμβάνει τις ευθύνες του

και εκπληρώνει στο μέγιστο,

αυτά που υπόσχεται στην εγγύηση του προϊόντος που μας προμήθευσε.

Και αυτό το λέω γιατί, έχει παρατηρηθεί το φαινόμενο, άλλοι "κολοσσοί",

να προσπαθούν με υπεκφυγές, να μην βάλουν το χέρι στην τσέπη,

κ να μην αναγνωρίζουν λάθη ή αστοχίες υλικών, μη αναλαμβάνοντας στην τελική τις ευθύνες τους.

Χρήστο, περιμένουμε τ' αποτελέσματα των δοκιμών ....

:sm5::sm5:
  #228  
Παλιό 11-11-2010, 20:16
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά προστατευτικού φτερού πίσω τροχού για GS 1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vasorfa Εμφάνιση μηνυμάτων
Σήμερα πέρασα απο τον Χρίστο να του αφησω το demo φτερο που ειχα βαλει στην μπου μπου....εκτος οτιο ειχα και εγω την γρατζουνια...κατα τα αλλα ΟΥΤΕ ΕΣΠΑΣΕ ΚΑΤΙ ουτε ΤΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΠΟΥ ΦΟΡΑΩ (KAROO T) βρήκε κάπου....

Και μην σας πώ οτι τώρα που το έβγαλα μου λειπει κιολλας...


Είδα στο μαγαζι του Χριστου ΤΟ ΣΠΑΣΜΕΝΟ μπρατσο....ρε παιδια τι να πω...με τα λίγα που λατεχω μου φανηκε ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΥΛΑΜΑΡΑ,,,,,,αν δεν ήξερα προσωπικα αυτον που καταφερε να το φερει σπασμενο....θα έλεγα οτι ειναι ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ περιεργο αν μη τοι αλλο ο τροπος που έχει σπασει......
Το είχες και το έβγαλες και δεν μας λές το γιατί.
Το ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΥΛΑΜΑΡΑ τι σημαίνει, εξήγησε το μας λίγο.
Πάντως κι έμενα έσπασε και το ξαναέβαλα, μήπως έπραξα κακώς;
  #229  
Παλιό 11-11-2010, 20:26
gandreas Ο/Η gandreas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Αμπελόκηποι
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 3,874
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά προστατευτικού φτερού πίσω τροχού για GS 1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vasorfa Εμφάνιση μηνυμάτων
Σήμερα πέρασα απο τον Χρίστο να του αφησω το demo φτερο
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
Το είχες και το έβγαλες και δεν μας λές το γιατί.
Το ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΥΛΑΜΑΡΑ τι σημαίνει, εξήγησε το μας λίγο.
Πάντως κι έμενα έσπασε και το ξαναέβαλα, μήπως έπραξα κακώς;
Το φόραγε δωρεάν DEMO ήταν για να δοκιμάσει αν έχει πρόβλημα με τα τρακτεροτά λάστιχα. Κάποια στιγμή έπρεπε να το επιστρέψει για να το τσεκάρουν και είδαν ότι δεν είχε κάποιο πρόβλημα .
Για το κουλό δεν ξέρω τι εννοεί, αλλά φαντάζομαι ότι είναι κάτι περίεργο όπως το ποστ με το σπασμένο διαφορικό.
  #230  
Παλιό 11-11-2010, 20:58
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά προστατευτικού φτερού πίσω τροχού για GS 1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
Το είχες και το έβγαλες και δεν μας λές το γιατί.
Το ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΥΛΑΜΑΡΑ τι σημαίνει, εξήγησε το μας λίγο.
Πάντως κι έμενα έσπασε και το ξαναέβαλα, μήπως έπραξα κακώς;

Aν και με καλυψε ο gandreas...

Eπειδη φοραω τα καροο(ελαστικα) είχα βαλει για ενα χ χρονικο διαστημα ενα φτερο DEMO (ΕΠΕΙΔΗΞΗΣ) μερος των ΠΟΛΛΩΝ τεστ που έχουν γίνει.... για να δουμε αν σπαει βρισκει κ.τλ. κ.τ.λ. κ.τ.λ. (υπαρχει και σχετικη μου αναφορα σε ποστ πιο πάνω...) οταν με το καλο το επιτρεψουν τα οικονομικα μου,θα το αγορασω... συνεπως το εβγαλα και το επεστρεψα γιατι <<το βερεσε κρασι....2 φορές μεθει!!!>> κατα πως ΄λέμε και στο χωριο!!


Μεγαλη κουλαμαρα στο λεξικό του θειου vasorfa σημαινει....πολυ παραξενο--περίεργο!!!(σορρυ αλλα είμαι γνωστος.....γλωσσοπλάστης!!!)
Κλειστό θέμα


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Λασπωτήρας πίσω τροχού για GS 1200 Carduelis Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 36 15-03-2011 11:31
Προστατευτικό φτερό πίσω τροχού BMW R 1200 GS/Adv S.T Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 17 25-10-2010 18:58
Κατασκευή πίσω χαμηλού φτερού για 1200gs gandreas Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 71 13-09-2010 02:04


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:26.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!