GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Το Gs Forum > Σχετικά με τον διαδικτυακό τόπο > Ιδέες και σχόλια.

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιό 02-02-2011, 16:24
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Ειμαστε σάιτ αγγελιών;;;;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από revera Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα σε ολους,
επειδη μαλλον εγω εδωσα την αφορμη για ολη αυτη την συζητηση, θα ηθελα να πω οτι ουτε αγενης ειμαι, ουτε αδιαφορος προς το forum κτλ κτλ.
Απλως εκανα ενα λαθος και ξεχασα να συστηθω, απλα..

Ας μην βγαζουμε τοσο ευκολα συμπερασματα για το τι ειναι ο καθενας.
Χωρις να θελω να προσβαλω κανεναν αλλα αυτη η αντιδραση, με προβληματησε.

Καλους δρομους
Χρηστος

Φίλε όπως το έγραψες, εσύ έδωσες την αφορμή,
δεν επιτέθηκα προσωπικά σε σένα.
Απλά το φαινόμενο είναι πολύ συχνό τελευταία
κι άνοιξα μία συζήτηση.

Και πίστεψέ με κι εσένα θα σε ενοχλούσε.

Καλοπούλητη η μηχανή, καλωσήρθες και καλή παραμονή στο φόρουμ!
Reply With Quote
  #52  
Παλιό 02-02-2011, 21:16
ARGI Ο/Η ARGI βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: KARDITSA
Μoto: R 850 GS (Red Fat Lady!!!)
Μηνύματα: 9,816
Προεπιλογή Απάντηση: Ειμαστε σάιτ αγγελιών;;;;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Sakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Χρήστο δε νομίζω ότι πρέπει να πάρεις προσωπικά μια άποψη


που εξέφρασε ένα μέλος σχετικά με τη διαδικασία αγγελιών.
Αν μη τι άλλο όλοι προσπαθούμε να προστατευτούμε

από κακοπροαίρετους και κομήτες που εμφανίζονται κατά διαστήματα
Σωστός ο mod εκ Σαλλονικά!!!!!
Λίγα και σωστά....!!!
Reply With Quote
  #53  
Παλιό 03-02-2011, 13:06
evanslam Ο/Η evanslam βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Λαύριο - Λαμία
Μoto: BMW R 1200 GSΑ '10
Μηνύματα: 1,389
Προεπιλογή Απάντηση: Ειμαστε σάιτ αγγελιών;;;;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
Εεεεεεμμμμμ.... αυτά γίνονται αν δε βάλεις κανένα ή ....

Που να καταλάβει ο άνθρωπος...
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Sakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Χρήστο δε νομίζω ότι πρέπει να πάρεις προσωπικά μια άποψη
που εξέφρασε ένα μέλος σχετικά με τη διαδικασία αγγελιών.
Αν μη τι άλλο όλοι προσπαθούμε να προστατευτούμε
από κακοπροαίρετους και κομήτες που εμφανίζονται κατά διαστήματα
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Jefe Εμφάνιση μηνυμάτων
Χρήστο καλησπέρα! Σίγουρα κάποιοι προβληματίστηκαν(κι εγώ μαζί), γιά την είσοδο κάποιων νέων μελών που η πρώτη τους κίνηση μέσα στο forum ήταν να ανατρέξουν στο θέμα "Πώληση", γιά να πουλήσουν ότι έχουν να πουλήσουν. Δεν ήσουν ο πρώτος κ κάποιοι αναρωτήθηκαν άν θα έπρεπε να συμβαίνει αυτό, αφού ο σκοπός του Forum δεν είναι αυτός. Άν θέλεις να γνωριστούμε κ να τα συζητήσουμε, αύριο στις 20:00, θα πιούμε τον καφέ μας στο Hall, στην Ηρ. Πολυτεχνείου. Άν χρειαστείς κάτι, πάρε με τηλ(το τηλ μου είναι στο προφίλ μου).



Jefe
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsompanis Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτό θα πει Μοντερατόρια!δουλεύουν τα μασίνια στο φουλ!!
01.31 π.μ ....τέσσερις mod πάνω απο το θέμα
και οι τέσσερις παντρεμένοι!
μπεκάτσες στον αέρα λέμε!



κάντε και κανέναν ανύπαντρο mod να κάθεται μέχρι πρωίας να ασχολείται και να μην έχει και κρεβατομουρμούρα!!!
Reply With Quote
  #54  
Παλιό 03-02-2011, 13:28
Hekima Ο/Η Hekima βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS Συνοδηγός
Μηνύματα: 9,103
Προεπιλογή Απάντηση: Ειμαστε σάιτ αγγελιών;;;;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από evanslam Εμφάνιση μηνυμάτων


κάντε και κανέναν ανύπαντρο mod να κάθεται μέχρι πρωίας να ασχολείται και να μην έχει και κρεβατομουρμούρα!!!
πόσο πρωίας ακόμη τον ασυμμάζευτο έχουν ήδη οι παντρεμένοι
Reply With Quote
  #55  
Παλιό 03-02-2011, 13:37
evanslam Ο/Η evanslam βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Λαύριο - Λαμία
Μoto: BMW R 1200 GSΑ '10
Μηνύματα: 1,389
Προεπιλογή Απάντηση: Ειμαστε σάιτ αγγελιών;;;;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Hekima Εμφάνιση μηνυμάτων
πόσο πρωίας ακόμη τον ασυμμάζευτο έχουν ήδη οι παντρεμένοι
Ορίστε το δράμα μιας (mod)o γυναίκας!!!
Reply With Quote
  #56  
Παλιό 07-02-2011, 12:00
Har.Der Ο/Η Har.Der βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: Athens
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 21
Προεπιλογή Απάντηση: Ειμαστε σάιτ αγγελιών;;;;

εγώ είμαι απο τους καινούριους στο forum οπότε τον πρώτο καιρό τον αναλώνω στο να περιηγηθώ στους διάφορους τομείς του, να διαβάσω άρθρα, σχόλια, να δω photo αλλα και να διαβάσω αγγελίες. και γιατί οχι να συμμετεχω και σε αυτές αγοράζοντας πχ κάτι. Αυτό φαντάζομαι δεν είναι κακό. Κακό είναι να χρησιμοποιείς το forum σα "χρυσή ευκαιρία". Μπορεί κάποιος να το διακρίνει αυτό...??? Αναρωτιέμαι...
Reply With Quote
  #57  
Παλιό 07-02-2011, 23:30
Sakis Ο/Η Sakis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Gs1200 η λευκή του 09!!
Μηνύματα: 7,888
Προεπιλογή Απάντηση: Ειμαστε σάιτ αγγελιών;;;;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Har.Der Εμφάνιση μηνυμάτων
εγώ είμαι απο τους καινούριους στο forum οπότε τον πρώτο καιρό τον αναλώνω στο να περιηγηθώ στους διάφορους τομείς του, να διαβάσω άρθρα, σχόλια, να δω photo αλλα και να διαβάσω αγγελίες. και γιατί οχι να συμμετεχω και σε αυτές αγοράζοντας πχ κάτι. Αυτό φαντάζομαι δεν είναι κακό. Κακό είναι να χρησιμοποιείς το forum σα "χρυσή ευκαιρία". Μπορεί κάποιος να το διακρίνει αυτό...??? Αναρωτιέμαι...

Δεν είναι καθόλου κακά όσα προαναφέρεις.
Για το αν μπορούμε να διακρίνουμε τους "ευκαιριάκηδες"?..."Ναι"...
από τα στατιστικά τους στοιχεία,
αν δεν ενοχλούν ιδιαίτερα είναι μέρος της καθημερινότητας
Reply With Quote
  #58  
Παλιό 08-02-2011, 17:39
silvestros Ο/Η silvestros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Σερρες
Μoto: GS 1200
Μηνύματα: 1,945
Προεπιλογή Απάντηση: Ειμαστε σάιτ αγγελιών;;;;

για να επαυξησω...εγω προτεινω οποιος θελει μοτοσυκλεττα να παει στο πανεπιστημιο να σπουδασει μηχανολογος για να την σχεδιασει. μετα να δουλεψει 100 χρονια για να συγκεντρωσει το απαιτουμενο ποσο κατασκευης των βιομηχανικων εργαλειων και του πρωτοτυπου. ... ελεος.... και εγω εψαχνα service manual και ειδα αυτου του τυπου αναγκαστικης κοινωνικοποιησης. Αν καποιος αξιζει να γινει μελος της οικογενειας του φορουμ αυτο μαλλον θα πρεπει να βασιζεται στις κοινες ιδεες και αγαπη για την μοτοσυκλεττα και οχι αν μπορει να πληκτρολογησει μια καλημερα.
Reply With Quote
  #59  
Παλιό 08-02-2011, 19:13
gandreas Ο/Η gandreas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Αμπελόκηποι
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 3,874
Προεπιλογή Απάντηση: Ειμαστε σάιτ αγγελιών;;;;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από loulou1100gs Εμφάνιση μηνυμάτων
Ασφαλώς δεν είμαστε ιστότοπος καταχώρησης αγγελιών.Ομως με προβληματίζει η εικόνα των στοιχείων επισκεψιμότητας θεμάτων:όταν "μπαίνω" βλέπω ότι τις αγγελίες παρακολουθούν εκατοντάδες και τα λοιπά θέματα "εμείς κι εμείς".Λόγος δεν μου πέφτει, φιλοξενούμενος είμαι κι εγώ όπως όλοι, αλλά μήπως θα έπρεπε να υπάρξει μια αναδιαμόρφωση με περισσότερα τεχνικά θέματα, συγκριτικά εξοπλισμού από αναβάτες, εμπεριστατωμένα ταξιδιωτικά και πάει λέγοντας;Σε ό,τι αφορά στις αγγελίες, με όλο τον σεβασμό στους συνφορουμίτες, φρονώ ότι το διαρκές spamming καταντά ενοχλητικό.Πάς να δείς μια καταχώρηση και οι σελίδες γεμίζουν με ένα διαρκές "καλοπούλητο" και την χαζοχαρούμενη φατσούλα που χαχανίζει.Τι θα έκανα εγώ;Μόνο χρήστες με 25 post και πάνω θα είχαν το δικαίωμα καταχώρησης.Και με το που άνοιγε το θέμα θα κλειδωνόταν.Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνούν με π.μ. ή στο καταχωρημένο (και τσεκαρισμένο) τηλέφωνο επικοινωνίας του χρήστη

Δεν το είχα παρατηρήσει και τώρα που το αναφέρεις είναι 300 άτομα παρακολουθούν τις αγγελίες, 200 το χιούμορ, 105 τα νέα μοντέλα, 125 ταξίδια στο εξωτερικό και 30 άτομα το ανώτερο τα υπόλοιπα θέματα. Τα συνδεμένα μέλη είναι 500 και 1050 οι επισκέπτες.
Τεράστια διαφορά που δείχνει ενδιαφέρον για τις αγγελίες και από μη μέλη.
Εδώ είναι που πρέπει να δήξουμε γιατί είμαστε μέλη του φιλικού GSForum και να καλωσορίζουμε το κάθε νέο μέλος που μπορεί να γίνει ενεργό στο μέλλον. Έτσι ξεκίνησα και εγώ και πιστεύω αρκετή από τα μέλη μας που ήθελαν απλά να κάνουν μια ερώτηση.
Δείτε εδώ ποιος ήταν ο λόγος που μπήκα στο φόρουμ
και έγραψα το πρώτο μου μήνυμα, μετά από υπόδειξη πήγα στο καλός ήρθες και τελικά είχατε την ατυχία να κάτσω

Όσο για το καλοπούλητα πιστεύω ότι γίνετε για να ανεβαίνει η αγγελία και να μην θάβετε .

Last edited by gandreas; 08-02-2011 at 19:15.
Reply With Quote
  #60  
Παλιό 08-02-2011, 20:35
italos Ο/Η italos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Athens-Gerakas
Μoto: R1200GSadv
Μηνύματα: 987
Προεπιλογή Απάντηση: Ειμαστε σάιτ αγγελιών;;;;

Παιδιά κάπου διάβαζα ότι η πραγματική ερμηνεία της λέξης "φορουμ" προυπήρχε απο τα αρχαία χρόνια και σήμαινε ένα σημείο στο οποίο γινόντουσαν αγοροπωλησίες!!!



Μπορεί να λέω και χαζομάρες βέβαια.....σίγουρα πάντως η σύγχρονη ερμηνεία του δεν είναι αυτή!!

Απο την άλλη εμένα προσωπικά δεν με απασχολεί να μην είναι κάποιος μέλος και να μπαίνει να βάζει μόνο μια αγγελία!!

Ίσασ ίσα που αν κάποιος απο αυτούς τους φίλους δεί έστω για λίγο την δουλεία που γίνεται εδ΄΄ω αλλά και όλη την νοοτροπία ίσως αποφασίσει να ενεργοποιηθεί και αυτός να βγεί κερδισμένος και ίσως και εμείς γνωρίσουμε έναν ακόμα αξιόλογο άνθρωπο.

Στο κάτω κάτω υπάρχει ειδική ενότητα για τις αγγελίες οπότε δεν μπερδεύονται και πολύ τα πράγματα.Το ενοχλητικό για μένα είναι το πως κυλάνε κάποιοες αγγελίες...αλλά ατρό είναι μια άλλη συζήτηση.Όπως και που πολύ καλές αγγελίες ανεβαίνουν απο συμφοφουρίτες και προλαβαίνουν μη ενεργά μέλη του φορουμ να τις χτυπήσουνε!!!


Κατά τα άλλα έχουν την ενότητα τους......δεν χρειάζεται να το τραβάμε πολύ....και στο κάτω κάτω αν κάποιος δεν θέλει να είναι ενεργό μέλος της παρέας ας ανεβάσει μια αγγελία και ασ μην ξανασχοληθεί......το να είναι αναγκαστικο 10-20 ποστς κτλ κτλ το θεωρώ βλακεία........Πιο πολύ θέλω να το κάνει με τη θέληση του παρά να είναι υποχρεωτικό για ανα ανεβάσει την αγγελία!!

Αυτα.........

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ξέχασα!!!!

Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Ειμαστε μηπως κορο'ι'δα!!! DERTILAS Ελλάδα 17 20-05-2009 12:19


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:55.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!