GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 20-09-2011, 17:17
jonyp Ο/Η jonyp βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: Preveza
Μoto: R1100GS
Μηνύματα: 48
Προεπιλογή Απάντηση: Διακοπή καταβολής σύνταξης για δικαιούχους του Δημοσίου

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν έχει σύγκριση.
Και στις ειδικές δ. μια παραπάνω δεν υπάρχει σύγκριση.

Όμως έχω ενστάσεις:

1) Δεν είναι όλος ο στρατός και ακόμα και όλες οι ειδικές δυνάμεις, κάθε μέρα σκίσιμο και από όλους. Έχει ΜΙΑ ΧΑΡΑ αξιωματικούς και αλεξιπτωτιστές κλπ. που μπορεί να μην βγαίνουν καν από το γραφείο τους ΚΑΝΟΝΙΚΑ σαν δημόσιοι. Ούτε σκοινάκια ούτε τίποτα αφού περάσουν τη δύσκολη φάση της σχολής και του ανθυπολοχαγού και ΜΕ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟΥΣ (αν θέλουν να παραμείνουν ειδικές) κάποια επιπλέον σχολεία.

2) Εκπαιδεύονται για να προστατεύσουν τη χώρα ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ που κάτι γίνει (που προσπαθούμε όλοι να ΜΗ γίνει). Είναι αυτό που διάλεξαν. Ναι από πατριωτισμό κλπ. ...αλλά και επειδή έχουν ΑΡΙΣΤΟΥΣ όρους, αλλά και επειδή ξέρουν ότι κατά 99.99% δεν θα χρειαστούν. ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΠΧ. από τους πυροσβέστες.

3) Το να φωνάζει κάποιος (όποιος) επειδή κάποιος του άλλαξε τους μακροχρόνιους όρους μιας συνεργασίας, ε WELCOME TO THE CLUB. Χαλιούνται αν τους κόψουν μέσα στο άνθος της ηλικίας τους τη σύνταξη... Εμείς δεν ξέρουμε καν ΑΝ θα πάρουμε σύνταξη (το πιθανότερο όχι), αυτό ΔΕΝ είναι μονόπλευρη μεταβολή (έως ακύρωση) μιας μακροχρόνιας σύμβασης που ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΜΑΣ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΡΟΥΜΕ χωρίς δηλαδή αντίκρισμα; (ασφάλιση) Μόνο οι ΔΥ και οι μια μεγάλη εποχή και οι αγρότες ποντάραν συνεχώς ΣΤΟΥΣ άλλους. Εμένα αν μου πέσει έξω η δουλειά δεν έρχεται κανείς να με αποζημιώσει.

...σειρά να παίρνουν και οι παπάδες παρακαλώ. Ο παπάς στο χωριό της γυναίκας μου, ΕΧΤΙΣΕ ΤΡΙΑ ΣΠΙΤΙΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ για τις κόρες του. Πωωωωωωωωωωωωωως;

Όχι δεν θέλω να γυρνάμε ο ένας εναντίον του άλλου. Αυτό δεν σημαίνει ότι αυτοί που είναι περισσότερο θύματα (και ίσως θύματα και ΠΡΟ κρίσης) είναι στραβοί. Είχα πριν κάποιες βδομάδες έντονη συζήτηση με φίλη ΔΥ (ΔΑΣΚΑΛΑ ΒΑΣΙΚΑ) που έλεγε γιατί τα έχουμε βάλει με όλους τους ΔΥ (άσχετα αν εγώ δεν τα βάζω με όλους) και γιατί να ζητάμε να πετσοκόψουν αυτούς αντί να ανέβουμε εμείς στα δικά τους επίπεδα (γιατί για εμάς αγωνίζονται - έτσι λένε - μην ξεχνάτε). ΤΟΣΟ βαθιά νυχτωμένη. Αντί να δει τι γίνεται (η γυναίκα μου πχ. πήρε 40% μείωση - ενώ ήταν στην σύμβαση ΗΔΗ, όχι υψηλόμισθη - και απλώς τις το μετρίασαν σε 25% μετά... χωρίς να ξέρει όμως μέχρι πότε θα έχει δουλειά), έχει το θράσος ή τη βλακεία να μου λέει εμείς να αγωνιστούμε να εξισωθούμε... προς τα πάνω; ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ; 4 ώρες δουλειά τη μέρα και 4 μήνες άδεια όπως εκείνη; (όταν δε έκανε τα παιδιά της έκανε κάτι χρόνια να εμφανιστεί σε σχολείο) Ε ναι με κάτι τέτοια ΕΙΜΑΙ εναντίον.


Να μου ζήσεις!!!!!! (και σκέψου έχω αδερφή εκπαιδευτικό)
Reply With Quote
  #32  
Παλιό 20-09-2011, 17:23
jonyp Ο/Η jonyp βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: Preveza
Μoto: R1100GS
Μηνύματα: 48
Προεπιλογή Απάντηση: Διακοπή καταβολής σύνταξης για δικαιούχους του Δημοσίου

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Akyla Εμφάνιση μηνυμάτων
μέχρι τα 65 μου οπότε και θα βγώ σε σύνταξη.....

Καλά πες μου ότι είσαι ασφαλισμένος σε ιδιωτική ασφάλεια γιατί αλλιώς αυτά που γράφεις είναι επιστημονική φαντασία LoooooL άκου 65 Χαχαχαχα!!!!
Reply With Quote
  #33  
Παλιό 20-09-2011, 17:27
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Διακοπή καταβολής σύνταξης για δικαιούχους του Δημοσίου

κάτσει να σου πω και άλλο ανέκδοτο...

ΕΙΜΑΙ και σε ιδιωτική ασφάλεια και περιμένω να ζήσω με εκείνα τα χρήματα



(και μετά ξυπνήσαμε συνειδητοποιώντας σε τι ομόλογα έχουν επενδύσει οι ιδιωτικές ασφαλιστικές και τι λεφτά θα πάρουμε)
Reply With Quote
  #34  
Παλιό 20-09-2011, 17:27
Akyla Ο/Η Akyla βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Πειραίας
Μoto: R 1150 GS
Μηνύματα: 606
Προεπιλογή Απάντηση: Διακοπή καταβολής σύνταξης για δικαιούχους του Δημοσίου

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jonyp Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλά πες μου ότι είσαι ασφαλισμένος σε ιδιωτική ασφάλεια γιατί αλλιώς αυτά που γράφεις είναι επιστημονική φαντασία LoooooL άκου 65 Χαχαχαχα!!!!
Ι.Κ.Α αλλά να είναι καλά η ιδιωτική (αν υπάρχει και δεν γίνει φάση όπως ΑΣΠΙΣ)

Reply With Quote
  #35  
Παλιό 20-09-2011, 18:58
Nondas Ο/Η Nondas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Καλαμάτα
Μoto: R1200GSA 09
Μηνύματα: 423
Προεπιλογή Απάντηση: Διακοπή καταβολής σύνταξης για δικαιούχους του Δημοσίου

Μαντμαζέλ, κοινοβουλευτισιόν χοντροκλεψιόν γκαραντί, απατεών αλέ ρετούρ και μίζα ντούμπλε φας. Γκραν σουξέ, κι από μανζέ γκουρμέ... εξοπλισμέ, ζιμενσέ, χρηματιστίκ, βατοπεδουάρ, ολυμπιάντ, ασφαλιστίκ κασέ και ζενερέλ φαταούλ αχορταγιέζ!!!

Εμείς, ψηφοφορέλ γκραν μαλακιστίκ ξεφτίλ!

Τώρα, μέσα στο μαιζόν εγκλειστίκ, τρε μπατίρ, καταστασιόν απελπιστίκ, πολύ κοντά σε πεζοδρομουάρ βιζιτέ!!!
Reply With Quote
  #36  
Παλιό 20-09-2011, 19:02
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Διακοπή καταβολής σύνταξης για δικαιούχους του Δημοσίου

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Nondas Εμφάνιση μηνυμάτων
Μαντμαζέλ, κοινοβουλευτισιόν χοντροκλεψιόν γκαραντί, απατεών αλέ ρετούρ και μίζα ντούμπλε φας. Γκραν σουξέ, κι από μανζέ γκουρμέ... εξοπλισμέ, ζιμενσέ, χρηματιστίκ, βατοπεδουάρ, ολυμπιάντ, ασφαλιστίκ κασέ και ζενερέλ φαταούλ αχορταγιέζ!!!

Εμείς, ψηφοφορέλ γκραν μαλακιστίκ ξεφτίλ!

Τώρα, μέσα στο μαιζόν εγκλειστίκ, τρε μπατίρ, καταστασιόν απελπιστίκ, πολύ κοντά σε πεζοδρομουάρ βιζιτέ!!!

και γαμώ τα Γαλλικά.




Μπορεί να ήταν συμβατικό, αλλά σίγουρα ήταν και προκλητικό.

Χωρίς να είναι μόνο οι στρατιωτικοί στο παιχνίδι. Για φανταστείτε την Λιάνη και τον κάθε… φροντιστή αέρος. Σας παρακαλώ τώρα...
Reply With Quote
  #37  
Παλιό 20-09-2011, 19:05
gepol Ο/Η gepol βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: Honda ST 1300 Pan European
Μηνύματα: 1,483
Προεπιλογή Απάντηση: Διακοπή καταβολής σύνταξης για δικαιούχους του Δημοσίου

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχω τρια πρωτοξαδερφα (2 απο ναυτικο, ενα απο αεροπορια) που εκαναν αυτο το οποιο περιγραφεις. Εξαιτιας αυτου του γεγονοτος κοντεψαν να χαλασουν οι σχεσεις μας!!!!
Για να καταλάβω...έκλεψαν? Παρανόμησαν? Μήπως έχασες εσύ κάτι εξ αιτίας τους?

Μόνο μην μου πείς ότι ζημιώθηκε το κράτος με αποτέλεσμα να ζημειωθείς εσυ, διότι θα με πιάσουν τα γέλια....
Reply With Quote
  #38  
Παλιό 20-09-2011, 19:17
Nondas Ο/Η Nondas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Καλαμάτα
Μoto: R1200GSA 09
Μηνύματα: 423
Προεπιλογή Απάντηση: Διακοπή καταβολής σύνταξης για δικαιούχους του Δημοσίου

Συγνώμη παιδιά...... ξέρει κάποιος να μου πεί σε πόσες τετραετίες πέρνουν σύνταξη οι σωτήρες του ¨εθνους?
Reply With Quote
  #39  
Παλιό 20-09-2011, 19:17
tsompanis Ο/Η tsompanis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ioannina
Μηνύματα: 3,084
Προεπιλογή Απάντηση: Διακοπή καταβολής σύνταξης για δικαιούχους του Δημοσίου

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Nondas Εμφάνιση μηνυμάτων
Μαντμαζέλ, κοινοβουλευτισιόν χοντροκλεψιόν γκαραντί, απατεών αλέ ρετούρ και μίζα ντούμπλε φας. Γκραν σουξέ, κι από μανζέ γκουρμέ... εξοπλισμέ, ζιμενσέ, χρηματιστίκ, βατοπεδουάρ, ολυμπιάντ, ασφαλιστίκ κασέ και ζενερέλ φαταούλ αχορταγιέζ!!!

Εμείς, ψηφοφορέλ γκραν μαλακιστίκ ξεφτίλ!

Τώρα, μέσα στο μαιζόν εγκλειστίκ, τρε μπατίρ, καταστασιόν απελπιστίκ, πολύ κοντά σε πεζοδρομουάρ βιζιτέ!!!


όντως καταστασιόν απελπιστίκ!
Reply With Quote
  #40  
Παλιό 20-09-2011, 19:24
gepol Ο/Η gepol βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: Honda ST 1300 Pan European
Μηνύματα: 1,483
Προεπιλογή Απάντηση: Διακοπή καταβολής σύνταξης για δικαιούχους του Δημοσίου

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Nondas Εμφάνιση μηνυμάτων
Μαντμαζέλ, κοινοβουλευτισιόν χοντροκλεψιόν γκαραντί, απατεών αλέ ρετούρ και μίζα ντούμπλε φας. Γκραν σουξέ, κι από μανζέ γκουρμέ... εξοπλισμέ, ζιμενσέ, χρηματιστίκ, βατοπεδουάρ, ολυμπιάντ, ασφαλιστίκ κασέ και ζενερέλ φαταούλ αχορταγιέζ!!!

Εμείς, ψηφοφορέλ γκραν μαλακιστίκ ξεφτίλ!

Τώρα, μέσα στο μαιζόν εγκλειστίκ, τρε μπατίρ, καταστασιόν απελπιστίκ, πολύ κοντά σε πεζοδρομουάρ βιζιτέ!!!
Έγραψες λέμε
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
..Να!...γιατι Boxer! ...χαλαρωτικο, Δολομιτικο μοτο-clipακι! ΙoannisPanagiotidis Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό) 32 29-06-2011 12:21
iOS 50 Σημαντικά νέα χαρακτηριστικά για iPhone iPod Touch και iPa MARK Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games 6 08-06-2011 01:23
Εσωτερικές βαλίτσες για τις μεταλλικές του Adventure mario Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 9 02-03-2011 21:09
Πωλείται αυθεντική BMW μεταλλική ποδιά για F800GS - F650 GS twin nos7nos Πωλήσεις αξεσουάρ/ανταλλακτικών μοτοσυκλετών 1 11-05-2010 15:05
Απαιτούμενα Δικαιολογητικά για ταξίδι στο εξωτερικό!! riko46 Χρήσιμα 14 05-04-2009 15:39


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:12.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!