GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Τι μας έτυχε

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #141  
Παλιό 28-11-2011, 20:02
skippybi Ο/Η skippybi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: BMW R 850 Roadster ή απλά ''Σουρτούκω''
Μηνύματα: 14,081
Προεπιλογή Απάντηση: Πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος!!!

αυτό μου μοιάζει η καλύτερη άμυνα είναι η επίθεση αλλά για το δικό σου μηχανάκι δεν είπες κάτι...
Reply With Quote
  #142  
Παλιό 28-11-2011, 20:05
kein Ο/Η kein βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή Απάντηση: Πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος!!!

Εσυ μου εβαλες το μαχαιρι στο λαιμο στελνοντας μου email και λεγοντας μου οτι εχω 3 προτασεις να διαλεξω
1.να σου πληρωσω την διαφορα της ζημιας οπως λες,χωρις βεβαια λογος να γινεται για τα χρηματα απο την ανταλαγη αφου θα τα κρατησεις για να φτιαξεις το μοτερ.
2.να σου δωσο το dakar ετοιμο οπως ειναι τωρα και να παρω το 1150 βιδες και να πληρωσο ολα τα εργατικα και τα ανταλακτικα που θα χρειαστουν.
3.αν δεν διαλεξω 1 απο τα παραπανω θα με πας δικαστικως με οτι μου εχεις σουρι σε οτι σου εκανα.
Οπως ειπα δεν ειχα σκοπο να εχοχλησω κανεναν και για τιποτα να τα επομισθω ολα αλλα δεν μπορω να με περνανε για κουτο,ετσι το μονο που διαικδικο και νομιμα φυσικα,αφου υπαρχουν χαρτια μεταξυ μας τα χρηματα απο την ανταλαγη και τιποτα αλλο,ουτε βλαβες ουτε ευθηνες ουτε τιποτα.
Reply With Quote
  #143  
Παλιό 28-11-2011, 20:13
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή

Δεν ξέρω πραγματικά τι γίνεται.
Εγώ πάντως αν έβρισκα ένα 1150 που να θέλει τέτοιο φτιαξιμο,Άνοιγμα ο κινητήρας και αντικατάσταση όσων πραγμάτων ήθελαν αλλαγή επείγον,πάνω από 2500 δε θα έδινα ώστε να μου πάει φτιαγμένο έτοιμο γύρω στα 5500.
Αν είναι να πληρώσω 5000 για ένα φαινομενικά καλοσυντηρημενο 1150 που να θέλει όμως επισκευές της τάξης των 3000 ευρώ συν,συγνώμη κιόλας αλλά καλύτερα να παω σε ένα gs1200

send from my sexy Samsung galaxy S2 using Tapatalk
Reply With Quote
  #144  
Παλιό 28-11-2011, 20:13
nivo Ο/Η nivo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: L.A - lekanopedio attikis-
Μoto: BMW R 1100 GS ADVENTURE !!!
Μηνύματα: 3,701
Προεπιλογή Απάντηση: Πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος!!!

μεχρι στιγμης φιλε Γιαννη το μονο που μας λες ειναι οτι αλλαξες ενα γραναζι που το ειχες δει κιολας οτι εχει φθορα,μια τρομπα φρενου ,που και αυτο το ειδες,και μια τρομπα νερου αν καταλαβα,που οκ σου βγηκε 17 μερες μετα ,δε μας λες τιποτα για το δικο σου σε τι κατασταση το πουλησες ,και πως νομιζεις οτι βγηκε αυτη η ζημια των 3000 ευρω +....
Reply With Quote
  #145  
Παλιό 28-11-2011, 20:18
commander Ο/Η commander βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: κηφισια
Μoto: GS 115Ο ADV DESIERTO 3
Μηνύματα: 12,382
Προεπιλογή Απάντηση: Πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος!!!

μας εμπαίζεις κανονικα εεεεε
Reply With Quote
  #146  
Παλιό 28-11-2011, 20:26
kein Ο/Η kein βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή Απάντηση: Πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος!!!

Την μηχανη την παρελαβα με 78.000 χιλιομετρα και μεσα σε 20 μερες παρουσιασε τετωντηρα δεξιας καδενας το γνωστο προβλημα σε ολα τα 1150,ακομα και στα ανταλακτικα της μαμας bmw,γνωριζουμε οτι δεν βγαινουν πια τετωντηρες για το 1150 παρα δανειζονται των ιδιο με του 1200,ολοι σε γνωστα φορουμ το ιδιο κανουν,ετσι και εκανα και εγω,αφησα την μηχανη σε γνωστο συνεργειο στων πειραια και μου ειπαν οτι επειδη σε ολους βαζουν των τετωντηρα με των ιδιο τροπο το ιδιο θα κανουν και με μενα και δεν προκειται να παθει τιποτα,αλωστε δεν ημουν σε οικονομικη κατασταση να ανοιγω μοτερ και ετσι τους εμπιστευτικα.

Κοματια εμειναν μεσα αλλα οπως αποδιχτηκε στα 2 χρονια χρησης της μηχανης δεν παρουσιασαν προβλημα.
Ειμαι 8 χρονια μηχανικος του εμπορικου ναυτικου στα ποντοπορα και αλλα 3 σε συνεργεια του εξωτερικου και ξερω ποτε ενα μοτερ εχει καψει στροφαλο,ποτε μια αντλια ακουγεται και εχει προβλημα,γιατι τα λαδια ζεστενονται παραπανω απο το κανονικο,γιατι χανουμε συμπιεση,γιατι καιμε λαδια απο το επιτρεπτο και τιποτα απο αυτα δεν παρουσιασε το μηχανακη οσο ηταν στα χερια μου,αλωστε πολοι φιλοι σε αλλα φορουμ αλλα και σε γοιτονικο,μπορουν να επιβαιωσουν οτι η μηχανη ηταν ρολοι.
Αν ειχε συμβει κατι αλωστε θα ανεβενε σαν ποστ σε γνωστο φορουμ για πληροφοριες και γνωσεις ωστε να μην την πατησουν και αλλη ιδιοκτητες.

Οχι κυριοι δεν εχει αλαχτη μοτερ,οσο το ειχα εγω τουλαχιστον γιατι η πρωην ιδιοκτητες δεν ξερω τι κανανε.
Reply With Quote
  #147  
Παλιό 28-11-2011, 20:33
kein Ο/Η kein βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή Απάντηση: Πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος!!!

Σας εμπεζω ε? ειναι αυτο που ειπα δεν υπαρχει περιπτωση να βρω δικιο εδω μεσα,κριμα.
Reply With Quote
  #148  
Παλιό 28-11-2011, 20:37
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kein Εμφάνιση μηνυμάτων
Την ............................................................. σε οικονομικη κατασταση να ανοιγω μοτερ και ετσι τους εμπιστευτικα.

Κοματια εμειναν μεσα αλλα οπως αποδιχτηκε στα 2 χρονια χρησης της μηχανης δεν παρουσιασαν προβλημα.

Ειμαι 8 ................................................................. τουλαχιστον γιατι η πρωην ιδιοκτητες δεν ξερω τι κανανε.



Όσο για το δίκιο σου, αν σε ενδιαφέρει, μπορείς να το κυνηγήσεις.

Last edited by ckk; 28-11-2011 at 20:38.
Reply With Quote
  #149  
Παλιό 28-11-2011, 20:39
hairentin Ο/Η hairentin βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2011
Περιοχή: Σέρρες
Μoto: R1200GS 08
Μηνύματα: 93
Προεπιλογή Απάντηση: Πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος!!!

Η αλήθεια είναι οτι κάθε πόστ βγάζει και κάτι ακόμα , σε μερικά φαίνεται οτι μας εμπαίζεις , στο τελευταίο πάλι όχι , ή τουλάχιστον σηκώνουν σκέψεις .
Ερωτήματα υπάρχουν πολλά , και για τους δύο , αλλά αυτό που θα ήθελα να μάθω σχετικά άμεσα είναι σχετικά με τα 3 τρακαρίσματα που ο αγοραστής αναφέρει ...
Το ενδιαφέρον μου δεν είναι καθαρά απο περιέργεια , είναι ενδιαφέρον ενός ατόμου που έχει μια ελαφρώς τρακαρισμένη μηχανή για πώληση (φυσικά και θα ενημερωσω τον αγοραστή ) και που θέλει να αγοράσει μεταχειρισμένη gs ...
Reply With Quote
  #150  
Παλιό 28-11-2011, 20:40
kein Ο/Η kein βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή Απάντηση: Πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος!!!

Τουλαχιστων σε αλο φορουμ ξερουν ποιος ειμαι και σε τι κατασταση ηταν το μηχανακη.

Α δηλαδη επειδη τα ειδα επρεπε να ξεκινησω και εγω ενα φαβλο κυκλο για την μηχανη που μου εδωσε.Οσα χρηματα και να κανουν η ζημιες.

Υπαρχει καποιος τουλαχιστον με στοιχειωδις γνωσεις μηχανικης για να καταλαβεται τι σας ειπα παραπανω,μαλων οχι.
Συνεχεια επι του θεματος σε λιγες μερες που θα ξαναεχουμε σημα μεχρι τοτε σκευτητε τι λετε και πως το λετε.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Παναθηναική ονειρεμένη νύχτα...!!! CPretenteriS Αθλητισμός 12 01-04-2011 08:51
Στο εξωτερικό καταλαβαίνεις τι σημαίνει Έλληνας! Υπερηφάνεια, αλλά και θλίψη για ... ckalfas Ελλάδα 3 11-02-2011 23:15
Τα Άγια Θεοφάνεια - Xρόνια Πολλά !!! ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ευχές - (στους εορτάζοντες ... και όχι μόνον) 19 08-01-2010 18:38
Ένα ονειρεμένο πλωτό σπίτι skippybi Κόσμος 8 02-10-2009 20:23
Ποτέ μην κρίνεις κάποιον από την εξωτερική του εμφάνιση! Arkas Κοινωνική ευαισθησία 31 03-06-2009 00:42


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:12.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!