GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιό 17-12-2011, 03:24
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Η δίκη των Βατραχανθρώπων : Τους δικάζουν επειδή είναι

Ναι, αύριο είναι μια άλλη μέρα!!
Ελπίζω να τα πούμε κάποια στιγμή. Αύριο δεν ξέρω γιατί θα έχω πολλά αεροδρόμια, αλλά ίσως από βδομάδα. Καλή ξεκούραση.
Reply With Quote
  #62  
Παλιό 17-12-2011, 09:20
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Η δίκη των Βατραχανθρώπων : Τους δικάζουν επειδή είναι



Η δίκη γίνεται γιατί τα παιδιά φώναξαν τους Αλβανούς γουρούνια ή τα γουρούνια μας Αλβανούς?

Έχουμε απόφαση του δικαστηρίου?
Reply With Quote
  #63  
Παλιό 17-12-2011, 10:12
geod Ο/Η geod βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Θεσσαλονικη-Aθηνα-Σαντορίνη
Μoto: F800GS
Μηνύματα: 583
Προεπιλογή Απάντηση: Η δίκη των Βατραχανθρώπων : Τους δικάζουν επειδή είναι

Η δίκη διακόπηκε και θα συνεχιστεί την τρίτη 20 Δεκεμβρίου.
Αξίζει όμως να δείτε στο eglimatikotita.gr ένα βίντεο από μια εκπομπή του κρατικού καναλιού των Σκοπίων (καναλι 5) και να προσέξετε πως αναφέρει την "Μακεδονική" καταγωγή του ο δικηγόρος κατήγορος κ Τάρτης και ο γνωστός και μη εξαιρετέος Δημητράς. Πρέπει κάποιοι να καταλάβουν επιτέλους, ότι η Χώρα δεν συνορεύει με την Ελβετία και το Λιχτενστάιν και πρέπει να σταματήσουν να συντάσσονται με πράκτορες εχθρικών προς εμάς κρατών, λόγω των στρεβλωμένων ιδεοληψιών τους
Reply With Quote
  #64  
Παλιό 17-12-2011, 10:22
pkiriakos Ο/Η pkiriakos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Honda varadero xlv 1000
Μηνύματα: 572
Προεπιλογή Απάντηση: Η δίκη των Βατραχανθρώπων : Τους δικάζουν επειδή είναι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Albatros Εμφάνιση μηνυμάτων
Ελπίζω αυτοί που θα τους δικάσουν να είναι Έλληνες...
Πάνσωστος.
Reply With Quote
  #65  
Παλιό 17-12-2011, 11:09
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Η δίκη των Βατραχανθρώπων : Τους δικάζουν επειδή είναι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από geod Εμφάνιση μηνυμάτων
...

... Πρέπει κάποιοι να καταλάβουν επιτέλους, ότι η Χώρα δεν συνορεύει με την Ελβετία και το Λιχτενστάιν και πρέπει να σταματήσουν να συντάσσονται με πράκτορες εχθρικών προς εμάς κρατών, λόγω των στρεβλωμένων ιδεοληψιών τους

Λοιπόν, αυτό ακριβώς με ενοχλεί.
Το να κατηγορείς κάποιον που δεν ξέρεις για πράκτορα του εχθρού, είναι βρισιά αίσχιστου είδους. Επειδή το γράφεις μαλακά και χωρίς φωνές και φάτσες, δεν σημαίνει πως είσαι ευγενής, ούτε και περνάει απαρατήρητο. Το ίδιο κάνουν κάμποσοι εδώ μέσα και μετά σφυρίζουν αδιάφορα, τάχα μου και που σε θίξαμε.
Επειδή έχεις κάποιες απόψεις (που δεν συμμερίζεται η πλειοψηφία του Ελληνικού κράτους) δεν σημαίνει πως οι αντίθετοι είναι προδότες. Όταν μάλιστα στο επισημαίνουν αρκετοί, θα έπρεπε να προβληματίζεσαι. Ή τουλάχιστον να αποφεύγεις να προκαλείς και να προσβάλλεις.
Ο βίος και τα επιτεύγματα του καθένα, είναι καθρέφτης της ορθότητας των ιδεών του. Εγώ δεν ζήτησα να ασπαστείτε τις ιδέες μου, αλλά δεν μ' αρέσουν και οι κάθε είδους ιεχωβάδες (πολιτικής, θρησκείας, ποδοσφαίρου, μοτοσυκλετών κλπ) που θέλουν ντε και καλά να μου δείξουν το φως του λυτρωμού. Αν θέλεις μάλιστα, αμφιβάλλω αν το ποσοστό όσων έχουν ζήσει περισσότερα από μένα, κάνει διψήφιο νούμερο, τουλάχιστον εδώ.
Η παρατήρηση είναι στον ενικό για ευκολία, αλλά αναφέρεται στο σύνολο όσων κινούνται και σχολιάζουν έτσι.
Όσοι αρέσκονται σε προσηλυτισμούς, υπάρχουν και φόρουμ και κόμματα και εκκλησίες κλπ αντιστοίχου είδους και περιεχομένου να ασκήσουν το χόμπυ τους. Όσον αφορά εμένα, όπου ενοχλούμαι από τέτοιου είδους φαινόμενα, θα τα χώνω. Τουλάχιστον να εκτονώνω την πίεση. Με βοηθάει και στον ύπνο βρε αδερφέ...

Last edited by yannis; 17-12-2011 at 11:10.
Reply With Quote
  #66  
Παλιό 17-12-2011, 11:29
geod Ο/Η geod βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Θεσσαλονικη-Aθηνα-Σαντορίνη
Μoto: F800GS
Μηνύματα: 583
Προεπιλογή Απάντηση: Η δίκη των Βατραχανθρώπων : Τους δικάζουν επειδή είναι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπόν, αυτό ακριβώς με ενοχλεί.
Το να κατηγορείς κάποιον που δεν ξέρεις για πράκτορα του εχθρού, είναι βρισιά αίσχιστου είδους. Επειδή το γράφεις μαλακά και χωρίς φωνές και φάτσες, δεν σημαίνει πως είσαι ευγενής, ούτε και περνάει απαρατήρητο. Το ίδιο κάνουν κάμποσοι εδώ μέσα και μετά σφυρίζουν αδιάφορα, τάχα μου και που σε θίξαμε.
Επειδή έχεις κάποιες απόψεις (που δεν συμμερίζεται η πλειοψηφία του Ελληνικού κράτους) δεν σημαίνει πως οι αντίθετοι είναι προδότες. Όταν μάλιστα στο επισημαίνουν αρκετοί, θα έπρεπε να προβληματίζεσαι. Ή τουλάχιστον να αποφεύγεις να προκαλείς και να προσβάλλεις.
Ο βίος και τα επιτεύγματα του καθένα, είναι καθρέφτης της ορθότητας των ιδεών του. Εγώ δεν ζήτησα να ασπαστείτε τις ιδέες μου, αλλά δεν μ' αρέσουν και οι κάθε είδους ιεχωβάδες (πολιτικής, θρησκείας, ποδοσφαίρου, μοτοσυκλετών κλπ) που θέλουν ντε και καλά να μου δείξουν το φως του λυτρωμού. Αν θέλεις μάλιστα, αμφιβάλλω αν το ποσοστό όσων έχουν ζήσει περισσότερα από μένα, κάνει διψήφιο νούμερο, τουλάχιστον εδώ.
Η παρατήρηση είναι στον ενικό για ευκολία, αλλά αναφέρεται στο σύνολο όσων κινούνται και σχολιάζουν έτσι.
Όσοι αρέσκονται σε προσηλυτισμούς, υπάρχουν και φόρουμ και κόμματα και εκκλησίες κλπ αντιστοίχου είδους και περιεχομένου να ασκήσουν το χόμπυ τους. Όσον αφορά εμένα, όπου ενοχλούμαι από τέτοιου είδους φαινόμενα, θα τα χώνω. Τουλάχιστον να εκτονώνω την πίεση. Με βοηθάει και στον ύπνο βρε αδερφέ...
Το βίντεο το είδες, αν όχι θα βρεις στο διαδίκτυο εκατοντάδες με τους συγκεκριμένους και πολλούς άλλους μαζί πχ Βαλιανάτου , Τρεμόπουλου και πάει λέγοντας, ψάξε μόνος και θα βρεις πολλά! Δυστυχώς αυτές οι νεοταξικές, διεθνιστικές αντιλήψεις, μετά από χρόνια προπαγάνδα πέρασαν σε μεγάλη μερίδα ανεγκέφαλων συνπολιτών μας, και το πρώιμα αποτελέσματα τα βλέπουμε τώρα, η συνέχεια θα είναι χειρότερη!
Reply With Quote
  #67  
Παλιό 17-12-2011, 11:32
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Η δίκη των Βατραχανθρώπων : Τους δικάζουν επειδή είναι

Επίσης, μία νεώτερη δημοσίευση, δείχνει πως δεν είναι όπως ακριβώς τα φαντάζονται μερικοί. Με διάφορες επιμέρους ενστάσεις (όπως για τα πανεπιστήμια) και επιφυλάξεις, αλλά αρκετά διαφωτιστικό.





***************************************************
Οι Έλληνες επιστρέφουν στην Πόλη

«Θέλουμε να πάμε στην Κωνσταντινούπολη – ολοένα και περισσότεροι Έλληνες μεταναστεύουν στην Τουρκία», είναι ο τίτλος ρεπορτάζ που μετέδωσε η γερμανική Νοτιοδυτική Ραδιοφωνία SWR. Ο αριθμός των Ελλήνων που, λόγω κρίσης, αναζητούν δουλειά στην Τουρκία και, κυρίως στην Κωνσταντινούπολη αυξάνεται συνεχώς. «Θέλω να φύγω με τον σύζυγο και την κόρη μου.

Για την κόρη μου δεν υπάρχει πλέον μέλλον εδώ. Κάθε αρχή και δύσκολη, αλλά παντού είναι καλύτερα από ότι εδώ. Εάν όλα πάνε καλά, θέλουμε να πάμε στην Κων/πολη. Εάν όχι τότε μπορεί να πάμε Αυστραλία. Το θέμα είναι να φύγουμε», λέει μια κυρία, κάτοικος Αθηνών, σε εκπομπή της τουρκικής τηλεόρασης.

Για πολλούς Έλληνες που θέλουν να μεταναστεύσουν, η Κων/πολη είναι η πρώτη επιλογή. Πολλά έχουν αλλάξει στις σχέσεις των δυο χωρών τα τελευταία χρόνια, υποστηρίζει ο καθηγητής Δημήτρης Τριανταφύλλου, ο οποίος διδάσκει εδώ και ένα χρόνο στην Κων/πολη:

«Από τη στιγμή που ξεκίνησε η φάση βελτίωσης στις σχέσεις των δυο χωρών, δηλαδή πριν από 12 χρόνια, έχει αλλάξει κάτι και στον τρόπο σκέψης των δυο λαών, τον τρόπο που αντιλαμβάνονται ο ένας τον άλλο. Αυτή η αλλαγή οδήγησε πολλούς Έλληνες, ανάλογα και με το μορφωτικό τους επίπεδο, να σκεφτούν ‘γιατί να μην δοκιμάσω την τύχη μου και στην Τουρκία’ πέρα από τις παραδοσιακές χώρες υποδοχής μεταναστών, όπως η Μεγ. Βρετανία, οι ΗΠΑ, η Γερμανία ή η Γαλλία;»

Για τον ίδιο η προσπάθεια απέδωσε καρπούς. Σήμερα διευθύνει το Κέντρο Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών στο πανεπιστήμιο Καντίρ Χας της Κων/πολης. «Ως ακαδημαϊκοί γνωρίζουμε για μια στατιστική που θέλει τουλάχιστον δυο από τα 100 καλύτερα πανεπιστήμια σε όλο τον κόσμο να είναι τουρκικά. Στην Ελλάδα δεν έχουμε κάτι τέτοιο».

Ένας ελκυστικός προορισμός

Σε καμία περίπτωση βέβαια δεν μπορεί να γίνει λόγος για ένα μαζικό κύμα μετανάστευσης. Ο κ. Τριανταφύλλου έχει υπόψη του 20 περιπτώσεις καθηγητών που έχουν εγκατασταθεί στην Τουρκία ενώ γνωρίζει για 300 περίπου φοιτητές που μαθαίνουν εντατικά την τουρκική γλώσσα. Η νέα γενιά δεν έχει πια το φόβο της επαφής, συμπληρώνει ο συνάδελφός του Νίκος Ουσούνολου:

«Κυρίως οι πιο νέοι, που δεν έχουν οι ίδιοι κακές εμπειρίες με την Τουρκία, θέλουν να έρθουν στην Κων/πολη. Ενθουσιάζονται μάλιστα με τη δυναμική της πόλης. Φυσικά είναι μόνον η αρχή. Δεν υπάρχουν στατιστικά στοιχεία. Αλλά πριν από 10 ή 20 χρόνια κανείς δεν μπορούσε να φανταστεί κάτι τέτοιο».

Αξιοσημείωτος είναι και ο αριθμός των 40 Ελλήνων πιλότων που εργάζονται στο μεταξύ σε τουρκικές αεροπορικές εταιρίες, όλοι πρώην μέλη της ελληνικής πολεμικής αεροπορίας.

Για πολλούς Έλληνες, σημειώνει το ρεπορτάζ του SWR, η Τουρκία είναι ένας ελκυστικός προορισμός όχι μόνον λόγω της ραγδαίας οικονομικής της ανάπτυξης, αλλά και εξαιτίας των μικρών αποστάσεων που χωρίζουν τις δυο χώρες. Είναι όμως και ο παρόμοιος τρόπος ζωής που ισχύει ειδικά για την Κων/πολη, υποστηρίζει ο Δημήτρης Τριανταφύλλου:

«Πιστεύω ότι όταν έρχονται Έλληνες σε αυτή τη χώρα, ειδικά όταν έρχονται στην Κων/πολη, την οποία πολλοί διαφοροποιούν από την υπόλοιπη Τουρκία, τότε διαπιστώνουν πόσο κοντά βρίσκονται οι δυο λαοί. Στο φαγητό, στη νυχτερινή ζωή και πολλά άλλα. Αυτό διευκολύνει πολλούς Έλληνες στην απόφασή τους».

Πηγή: dw-world.de

**************************************************
Reply With Quote
  #68  
Παλιό 17-12-2011, 11:43
geod Ο/Η geod βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Θεσσαλονικη-Aθηνα-Σαντορίνη
Μoto: F800GS
Μηνύματα: 583
Προεπιλογή Απάντηση: Η δίκη των Βατραχανθρώπων : Τους δικάζουν επειδή είναι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Επίσης, μία νεώτερη δημοσίευση, δείχνει πως δεν είναι όπως ακριβώς τα φαντάζονται μερικοί. Με διάφορες επιμέρους ενστάσεις (όπως για τα πανεπιστήμια) και επιφυλάξεις, αλλά αρκετά διαφωτιστικό.





***************************************************
Οι Έλληνες επιστρέφουν στην Πόλη

«Θέλουμε να πάμε στην Κωνσταντινούπολη – ολοένα και περισσότεροι Έλληνες μεταναστεύουν στην Τουρκία», είναι ο τίτλος ρεπορτάζ που μετέδωσε η γερμανική Νοτιοδυτική Ραδιοφωνία SWR. Ο αριθμός των Ελλήνων που, λόγω κρίσης, αναζητούν δουλειά στην Τουρκία και, κυρίως στην Κωνσταντινούπολη αυξάνεται συνεχώς. «Θέλω να φύγω με τον σύζυγο και την κόρη μου.

Για την κόρη μου δεν υπάρχει πλέον μέλλον εδώ. Κάθε αρχή και δύσκολη, αλλά παντού είναι καλύτερα από ότι εδώ. Εάν όλα πάνε καλά, θέλουμε να πάμε στην Κων/πολη. Εάν όχι τότε μπορεί να πάμε Αυστραλία. Το θέμα είναι να φύγουμε», λέει μια κυρία, κάτοικος Αθηνών, σε εκπομπή της τουρκικής τηλεόρασης.

Για πολλούς Έλληνες που θέλουν να μεταναστεύσουν, η Κων/πολη είναι η πρώτη επιλογή. Πολλά έχουν αλλάξει στις σχέσεις των δυο χωρών τα τελευταία χρόνια, υποστηρίζει ο καθηγητής Δημήτρης Τριανταφύλλου, ο οποίος διδάσκει εδώ και ένα χρόνο στην Κων/πολη:

«Από τη στιγμή που ξεκίνησε η φάση βελτίωσης στις σχέσεις των δυο χωρών, δηλαδή πριν από 12 χρόνια, έχει αλλάξει κάτι και στον τρόπο σκέψης των δυο λαών, τον τρόπο που αντιλαμβάνονται ο ένας τον άλλο. Αυτή η αλλαγή οδήγησε πολλούς Έλληνες, ανάλογα και με το μορφωτικό τους επίπεδο, να σκεφτούν ‘γιατί να μην δοκιμάσω την τύχη μου και στην Τουρκία’ πέρα από τις παραδοσιακές χώρες υποδοχής μεταναστών, όπως η Μεγ. Βρετανία, οι ΗΠΑ, η Γερμανία ή η Γαλλία;»

Για τον ίδιο η προσπάθεια απέδωσε καρπούς. Σήμερα διευθύνει το Κέντρο Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών στο πανεπιστήμιο Καντίρ Χας της Κων/πολης. «Ως ακαδημαϊκοί γνωρίζουμε για μια στατιστική που θέλει τουλάχιστον δυο από τα 100 καλύτερα πανεπιστήμια σε όλο τον κόσμο να είναι τουρκικά. Στην Ελλάδα δεν έχουμε κάτι τέτοιο».

Ένας ελκυστικός προορισμός

Σε καμία περίπτωση βέβαια δεν μπορεί να γίνει λόγος για ένα μαζικό κύμα μετανάστευσης. Ο κ. Τριανταφύλλου έχει υπόψη του 20 περιπτώσεις καθηγητών που έχουν εγκατασταθεί στην Τουρκία ενώ γνωρίζει για 300 περίπου φοιτητές που μαθαίνουν εντατικά την τουρκική γλώσσα. Η νέα γενιά δεν έχει πια το φόβο της επαφής, συμπληρώνει ο συνάδελφός του Νίκος Ουσούνολου:

«Κυρίως οι πιο νέοι, που δεν έχουν οι ίδιοι κακές εμπειρίες με την Τουρκία, θέλουν να έρθουν στην Κων/πολη. Ενθουσιάζονται μάλιστα με τη δυναμική της πόλης. Φυσικά είναι μόνον η αρχή. Δεν υπάρχουν στατιστικά στοιχεία. Αλλά πριν από 10 ή 20 χρόνια κανείς δεν μπορούσε να φανταστεί κάτι τέτοιο».

Αξιοσημείωτος είναι και ο αριθμός των 40 Ελλήνων πιλότων που εργάζονται στο μεταξύ σε τουρκικές αεροπορικές εταιρίες, όλοι πρώην μέλη της ελληνικής πολεμικής αεροπορίας.

Για πολλούς Έλληνες, σημειώνει το ρεπορτάζ του SWR, η Τουρκία είναι ένας ελκυστικός προορισμός όχι μόνον λόγω της ραγδαίας οικονομικής της ανάπτυξης, αλλά και εξαιτίας των μικρών αποστάσεων που χωρίζουν τις δυο χώρες. Είναι όμως και ο παρόμοιος τρόπος ζωής που ισχύει ειδικά για την Κων/πολη, υποστηρίζει ο Δημήτρης Τριανταφύλλου:

«Πιστεύω ότι όταν έρχονται Έλληνες σε αυτή τη χώρα, ειδικά όταν έρχονται στην Κων/πολη, την οποία πολλοί διαφοροποιούν από την υπόλοιπη Τουρκία, τότε διαπιστώνουν πόσο κοντά βρίσκονται οι δυο λαοί. Στο φαγητό, στη νυχτερινή ζωή και πολλά άλλα. Αυτό διευκολύνει πολλούς Έλληνες στην απόφασή τους».

Πηγή: dw-world.de

**************************************************
Πάνω απ΄όλα το χρήμα, η Ιστορία επαναλαμβάνετε και στους Ελληνοπερσικούς πολέμους υπήρχαν "έλληνες" μισθοφόροι που πολέμησαν στο πλευρό των Περσών! Η κατάρα της φυλής μας!
Reply With Quote
  #69  
Παλιό 17-12-2011, 12:06
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Η δίκη των Βατραχανθρώπων : Τους δικάζουν επειδή είναι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από geod Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάνω απ΄όλα το χρήμα, η Ιστορία επαναλαμβάνετε και στους Ελληνοπερσικούς πολέμους υπήρχαν "έλληνες" μισθοφόροι που πολέμησαν στο πλευρό των Περσών! Η κατάρα της φυλής μας!
Βιάζεσαι... προδότες και οι 40;;;; εκπαιδευμένοι πιλότοι με μόρφωση, υψηλό δείκτη αντίληψης και τόσα χρόνια αντιμέτωποι στον αέρα με τους Τούρκους;;;;; καλό θα ήταν να μην τους το πεις μούρη με μούρη!!!!
Μήπως δεν είναι οι "ταξινομήσεις" σου σωστά διαρθρωμένες;;;


Επίσης, επαναλαμβάνεις το ίδιο σφάλμα πιο πάνω, να αποκαλείς ανεγκέφαλους όσους διαφωνούν μαζί σου. Και κάτι άλλο... δεν βλέπω καμμιά "χειρότερη συνέχεια"... ακόμα και η κρίση που περνάμε, από τους περισσότερους "ανεγκέφαλους" είχε επισημανθεί. Είναι μια ευκαιρία για νοικοκύρεμα της χώρας. Ήθελα να πω "τελευταία ευκαιρία", αλλά είμαι φύσει και θέσει αισιόδοξος...



και κάτι για το... αισιόδοξος, για να μην γίνει παρανόηση με το "χαζοχαρούμενος"!!!




Last edited by yannis; 17-12-2011 at 12:19.
Reply With Quote
  #70  
Παλιό 17-12-2011, 12:24
geod Ο/Η geod βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Θεσσαλονικη-Aθηνα-Σαντορίνη
Μoto: F800GS
Μηνύματα: 583
Προεπιλογή Απάντηση: Η δίκη των Βατραχανθρώπων : Τους δικάζουν επειδή είναι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Βιάζεσαι... προδότες και οι 40;;;; εκπαιδευμένοι πιλότοι με μόρφωση, υψηλό δείκτη αντίληψης και τόσα χρόνια αντιμέτωποι στον αέρα με τους Τούρκους;;;;; καλό θα ήταν να μην τους το πεις μούρη με μούρη!!!!
Μήπως δεν είναι οι "ταξινομήσεις" σου σωστά διαρθρωμένες;;;


Επίσης, επαναλαμβάνεις το ίδιο σφάλμα πιο πάνω, να αποκαλείς ανεγκέφαλους όσους διαφωνούν μαζί σου. Και κάτι άλλο... δεν βλέπω καμμιά "χειρότερη συνέχεια"... ακόμα και η κρίση που περνάμε, από τους περισσότερους "ανεγκέφαλους" είχε επισημανθεί. Είναι μια ευκαιρία για νοικοκύρεμα της χώρας. Ήθελα να πω "τελευταία ευκαιρία", αλλά είμαι φύσει και θέσει αισιόδοξος...
Και τι σημαίνει εκπαιδευμένοι πιλότοι δηλαδή και οι μισθοφόροι "έλληνες", φαντάζομαι εκπαιδευμένοι θα ήταν! Δεν έχω κανένα πρόβλημα αν μου δοθεί η ευκαιρία, να τους το πω στην μούρη, σ΄αυτούς, και σε οποιονδήποτε άλλον.
Η χειρότερη συνέχεια είναι να χάσει η Χώρα κυριαρχικά της και κατά συνέπεια οικονομικά δικαιώματα. Είναι καιρός να κατέβουν μερικοί από το ροζ συννεφάκι που ζουν.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Διαχειριστής (πολυκατοικίας) στα πρόθυρα νευρικής κρίσης. Translatoras Διάφορα 7 03-11-2011 20:58
Εντοπίστηκαν «πειραγμένες» αντλίες σε βενζινάδικο της Πειραιώς MARK Επικαιρότητα 6 09-05-2011 22:14
Wikileaks: “Έλληνες. Οι καλύτεροι συνεργάτες των Αμερικάνων που δ ckalfas Επικαιρότητα 3 13-04-2011 20:00
Μοναδικό (πανευραπαϊκά) “Ενεργειακό Σπίτι” στο Ηράκλειο.. ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ελλάδα 3 17-12-2009 11:39
Επικίνδυνες αλληλεπιδράσεις φαρμάκων απειλούν τους ηλικιωμένους KostasGS Κοινωνική ευαισθησία 1 26-12-2008 15:42


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 07:22.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!