GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Εξοπλισμός μοτοσικλέτας

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Κλειστό θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #231  
Παλιό 06-02-2012, 09:48
kostasx Ο/Η kostasx βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
Μoto: 990 ADV
Μηνύματα: 2,793
Προεπιλογή Απάντηση: Κατασκευή Μεταλλικών Βαλιτσών

Πολύ πολύ καλές..ελληνικές και χειροποίητες..
  #232  
Παλιό 07-02-2012, 09:20
Alfa7 Ο/Η Alfa7 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ - ΚΡΗΤΗ
Μoto: BMW R? - DRZ Motard-YP400
Μηνύματα: 643
Προεπιλογή Απάντηση: Κατασκευή Μεταλλικών Βαλιτσών

Μπράβο γενναίοι πάρα πολύ καλή δουλειά.......!
  #233  
Παλιό 07-02-2012, 10:29
xurxes Ο/Η xurxes βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μoto: R1200GSA
Μηνύματα: 4,060
Προεπιλογή Απάντηση: Κατασκευή Μεταλλικών Βαλιτσών



μπραβο ρε γκαρντασια!!!

φτιάξτε άμεσα ένα site στα GR/EN/DE/IT...
και βουτήξτε στην αγορά....ευρωπαικη και μη!!!

ο ελληνας ειναι δαίμονας άμα θέλει...
και μπορεί να κατασκευάσει και μπορεί να πουλήσει

ότι θέλετε από έμενα...Vag U know



  #234  
Παλιό 07-02-2012, 11:39
konstantinos2310 Ο/Η konstantinos2310 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: ktm 950 adventure
Μηνύματα: 897
Προεπιλογή Απάντηση: Κατασκευή Μεταλλικών Βαλιτσών

πολύ καλή δουλειά!!!!

ΜΠΡΑΒΟ σε όλους σας!!!

greek job
  #235  
Παλιό 07-02-2012, 12:46
giclas Ο/Η giclas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Κύπρος
Μoto: ΒMW HP2 K1200
Μηνύματα: 2,827
Προεπιλογή Απάντηση: Κατασκευή Μεταλλικών Βαλιτσών

πεδια μεταξη μας εγω αγορασα 2 βαλητσες της μοτεκ αλουμηνιο 37 λυτρον με 6 κληδαργιες (2 εξτρα σε περηπτοση τοπ ποξ ) 2 βαλητσες εσωτερηκες 2 βαλητσες που προσαρμοζοντε πανο απο της αλουμηνιου μαζη με 2 αταπτο απο χεπκο πεκερ σε μοτεκ στα 490 ευρο μαζη πε το φπα το φπα ειναι 17%
αυτα τα αγορασα απο καταστημα στη Λεμεσο που συγουρα θα ειχε κε το κερδος του
αυτο το λεο για να δυτε ξανα τα κοστα σας

[IMG]C:\Documents and Settings\Michalis\My Documents\My Pictures\82010\DSCN0037.JPG[/IMG]
  #236  
Παλιό 07-02-2012, 14:35
adventure Ο/Η adventure βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Ζάκυνθος
Μoto: BMW 1150GS Adventure Βασιλομήτωρ των ADV
Μηνύματα: 20,938
Προεπιλογή Απάντηση: Κατασκευή Μεταλλικών Βαλιτσών



Με το καλό και με το δεξί στην αγορά παιδιά.



Καλή επιτυχία.





  #237  
Παλιό 07-02-2012, 14:55
zant Ο/Η zant βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: eleysina
Μoto: 1200 gs
Μηνύματα: 33
Προεπιλογή Απάντηση: Κατασκευή Μεταλλικών Βαλιτσών

Άψογοι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
  #238  
Παλιό 07-02-2012, 16:37
Vagelis Gar Ο/Η Vagelis Gar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Τρίκαλα
Μoto: Γριά
Μηνύματα: 2,014
Προεπιλογή Απάντηση: Κατασκευή Μεταλλικών Βαλιτσών

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από giclas Εμφάνιση μηνυμάτων
πεδια μεταξη μας εγω αγορασα 2 βαλητσες της μοτεκ αλουμηνιο 37 λυτρον με 6 κληδαργιες (2 εξτρα σε περηπτοση τοπ ποξ ) 2 βαλητσες εσωτερηκες 2 βαλητσες που προσαρμοζοντε πανο απο της αλουμηνιου μαζη με 2 αταπτο απο χεπκο πεκερ σε μοτεκ στα 490 ευρο μαζη πε το φπα το φπα ειναι 17%
αυτα τα αγορασα απο καταστημα στη Λεμεσο που συγουρα θα ειχε κε το κερδος του
αυτο το λεο για να δυτε ξανα τα κοστα σας

[IMG]C:\Documents and Settings\Michalis\My Documents\My Pictures\82010\DSCN0037.JPG[/IMG]
Φίλε giclas,
καταρχήν θα ήθελα να πω πως αυτή η διαδικασία στην οποία θα μπω τώρα είναι κάτι το οποίο απεχθάνομαι.
Να ξεκαθαρίσω πως αυτό που λέω δεν έχει να κάνει με την απάντησή σου, που καλά έκανες και την ανέβασες παρεθέτοντας την εμπειρία σου από την αγορά των συγκεκριμένων βαλιτσών, αλλά από το ότι εξαρχής θέλουμε να κοιτάξουμε το προϊόν μας και όλα όσα σχετίζονται με αυτό παρά να ξεκινήσουμε τις συγκρίσεις με άλλες εταιρείες του χώρου. Το αν είναι εφικτό να γίνουν οι συγκρίσεις είναι ένα άλλο θέμα.

Πάμε λοιπόν στο διαταύτα....
με μια γρήγορη έρευνα στο νετ στα προϊόντα που παραθέτεις παραπάνω βρήκα στην Ελληνική αγορά τα εξής,
-SW-Motech Trax Evo 37 αλουμινένια βαλίτσα, δεξιά, μαύρη, medium τιμή 259,95 ευρώ. Το ίδιο και η αριστερή. Σαν σετ πωλείται στα 499,99 ευρώ.
-Κυλινδρικές κλειδαριές (6) βαλιτσών αλουμινίου "Trax" τιμή 21,50 ευρ.
-SW-Motech Trax Drybag M αδιάβροχος σάκος τιμή 14,95 ευρώ Χ 2 = 29,90 ευρώ
-
ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΤΣΑΝΤΑ ΓΙΑ XPLORER HEPCO BECKER τιμή 50 ευρώ Χ 2= 100 ευρώ (δεν ξέρω αν εννοείς αυτό που βρήκα γι' αυτό και δεν το βάζω καθόλου στην συνολική τιμή)

Το όλο σύνολο είναι στα 551,39

Χωρίς να έχω δει από κοντά τις συγκεκριμένες βαλίτσες έχω και τις εξής (ίσως αφελείς) ερωτήσεις που αν θες μου τις απαντάς.

- Τα κιτ στήριξης που βρίσκονται στην πλάτη της βαλίτσας συμπεριλαμβάνονται στην αρχική τιμή?(το ρωτάω γιατί κάτω κάτω στο site που πουλάει τις συγκεκριμένες βαλίτσες γράφει αυτό....
Σημείωση: Στην συσκευασία δεν περιλαμβάνετε η βάση στήριξης καθώς και η κλειδαριά.)

- Τα κιτ στήριξης της συγκεκριμένης βαλίτσας είναι universal? Δηλαδή αν εγώ έχω κάγκελα άλλης εταιρίας μπορώ να "κουμπώσω" τη βαλίτσα ή θα πρέπει να αγοράσω και τον αντάπτορα ο οποίος κοστίζει 69,95 ευρώ?

Η απάντησή μου γίνεται για να βλέπουμε και κάποια πράγματα πίσω από το ωραίο περυτίλιγμα που μας πλασάρουν και χωρίς ίχνος αντιπαράθεσης μαζί σου ή με οποιονδήποτε άλλο συμφορουμίτη .

Αν πάλι κάτι κατάλαβα λάθος σου ζητώ συγνώμη και είμαι εδώ για να το συζητήσουμε.
  #239  
Παλιό 07-02-2012, 16:42
Vagelis Gar Ο/Η Vagelis Gar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Τρίκαλα
Μoto: Γριά
Μηνύματα: 2,014
Προεπιλογή Απάντηση: Κατασκευή Μεταλλικών Βαλιτσών

Παιδιά μας δίνετε δύναμη να συνεχίσουμε, να βελτιώσουμε και να κάνουμε το βήμα παραπάνω.
Σας ευχαριστούμε ΌΛΟΥΣ θερμά.
  #240  
Παλιό 07-02-2012, 18:09
sid2011 Ο/Η sid2011 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2011
Περιοχή: trikala
Μoto: transalp xlv 650
Μηνύματα: 1,312
Προεπιλογή Απάντηση: Κατασκευή Μεταλλικών Βαλιτσών

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Vagelis Gar Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά μας δίνετε δύναμη να συνεχίσουμε, να βελτιώσουμε και να κάνουμε το βήμα παραπάνω.
Σας ευχαριστούμε ΌΛΟΥΣ θερμά.
συμπληρώνοντας το βαγγελη έχω να πω πως μόνο και μόνο συζητώντας όλοι μαζί και εντοπίζοντας κάποιες ατέλειες και στις επώνυμες βαλίτσες του εμπορίου εμάς μας χαροποιεί γιατί δείχνει ότι αυτό που κάναμε είναι τουλάχιστον αξιοπρόσεκτο!! γι αυτό κάπου εδώ θέλω να ξεκαθαρίσω ότι είμαστε μια παρέα φίλων που από την πλευρά μας κατασκευάσαμε μια εναλλακτική πρόταση για το ταξίδι η την εκδρομή !! τελειώνοντας σας ξεκαθαρίζω ότι δεν επιβάλουμε τίποτα σε κανέναν απλά προβάλουμε !! ευχαριστώ από την καρδιά μου και για την καλοπροαίρετη κρητική και για την κακοπροαίρετη κρητική μας βοήθησε αρκετά για φτάσουμε μέχρι εδώ!!!
Κλειστό θέμα


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερώτηση για χούφτες και βάσεις βαλιτσών.... Aggelos-Syros Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 5 16-05-2011 08:19
ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΑ: Μετρήσαμε τις συσκευές που συνήθως χρησιμοποιούμε σε μια ημέρα SenseiG Υγεία 23 12-03-2011 14:40
ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΑ: Μετρήσαμε τις συσκευές που συνήθως χρησιμοποιούμε σε μια ημέρα MARK Υγεία 2 09-03-2011 18:09
βασεις πλαστικών βαλιτσών 850-1100-1150 kostas-patra Διαδικτυακές αγορές - Ευκαιρίες 0 29-04-2010 08:50
Δείτε τον τρόπο κατασκευής των ελαστικών skippybi Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό) 9 04-12-2009 10:18


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:50.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!