GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #141  
Παλιό 09-02-2013, 17:00
nivam Ο/Η nivam βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Βόλος
Μoto: R1200GS 07 ΚawasakiTOP48(χορτοκοπτικό)
Μηνύματα: 3,193
Προεπιλογή Απάντηση: Είμαι περίφανη για τον γιό μου τον τρομοκράτη

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από xurxes Εμφάνιση μηνυμάτων
να γραψω ή απαγορεύεται!!!!!
Φιλαράκι γράψε καμιά Αρκουδότσαρκα να γουστάρουμε!
Reply With Quote
  #142  
Παλιό 09-02-2013, 21:18
sain Ο/Η sain βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ATH
Μoto: BMW 1200 GS
Μηνύματα: 211
Προεπιλογή Απάντηση: Είμαι περίφανη για τον γιό μου τον τρομοκράτη

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Hekima Εμφάνιση μηνυμάτων
Είναι αρκετά δύσκολο και σχετικό να χαρακτηρίσουμε μια μητέρα ιδανική, μιας και είναι και αυτή άνθρωπος και είναι φυσικό να κάνει λάθη στην αγωγή των παιδιών.
Συμφωνώ απόλυτα. Όλοι οι γονείς κάνουν λάθη. Φυσικά χωρίς να θέλουν να βλάψουν τα παιδιά τους.





Εξ άλλου η έννοια του ιδανικού δεν είναι σταθερή και απόλυτη, αλλά είναι σχετική και διαφοροποιείται από άνθρωπο σε άνθρωπο. Παρά ταύτα, υπάρχουν κάποια στοιχεία που ενδεχομένως κάνουν μια μητέρα "ιδανική".
Φίλη, παιδαγωγός, προστάτης, τροφέας, και πολλά άλλα...
Μια μητέρα θεωρείται καλή και ότι έχει επιτύχει στον ρόλο της, όταν δεν περιμένει ανταπόδοση στα μητρικά ένστικτά της, όταν στην άπλετη και αγνή αγάπη προς το παιδί της, δεν υπάρχουν κερδοσκοπικά στοχεία και η ίδια δεν αποβλέπει σε τίποτα, παρά μόνο στο καλύτερο για τα παιδιά της.
Ωστόσο ο πιο σημαντικός παράγοντας είναι η ωριμότητα, (ψυχολογική και σωματική) της γυναίκας. Η γυναίκα που έχει ωριμάσει πνευματικά, ηθικά και σωματικά, αντιλαμβάνεται πιο βαθιά και ουσιαστικά την έννοια της μητρότητας, από κάποια άλλη που είναι ανώριμη στην ηλικία ή στον τρόπο σκέψης.
Αποφασίζεις να γίνεις μητέρα μέσα σε όλα τα άλλα και όταν συνειδητοποιήσεις τις ευθύνες που θα έχεις για το παιδί σου και όταν πιστεύεις βαθιά μέσα σου ότι από εδώ και πέρα ότι κι αν λες ότι κι αν κάνεις είναι για το καλό του παιδιού σου.
Σαφέστατα απογοητεύεσαι, άλλοτε δεν νιώθεις περήφανη, αναρωτιέσαι συχνά τι λάθος έκανα και πως μου ξέφυγε αυτό, τις περισσότερες φορές όμως αποδέχεσαι τα παιδιά σου όπως και να είναι όπως και να έγιναν, από κάποια στιγμή και μετά θεωρείς ότι έφτασε η ώρα να δώσεις χώρο στα παιδιά σου να πάρουν τις αποφάσεις τους, να γίνουν αυτόνομοι, να ενηλικιωθούν. Πολλές φορές τρως τα μούτρα σου ίσως οι μεγάλες προσδοκίες και οι απαιτήσεις που είχες δεν ήταν για το δικό σου παιδί τελικά.
Μέσα στη γενικότερη κατάρευση των αξιών, των ιδανικών, του κράτους, των ιδεών και τόσων άλλων το μόνο που σε κρατάει όρθια είναι η οικογένειά σου, νομίζω πως δεν μπορεί μια μάνα τόσο για το παιδί της το ίδιο, αλλά και άλλο τόσο για τον εαυτό της να βγει δημόσια και να κατακρίνει τις πράξεις του παιδιού της όσο κακές και να είναι,



δεν έχεις το θάρρος ούτε το κουράγιο να κόψεις τη μικροσκοπική κλωστή που σε κρατάει ακόμη με το παιδί σου
Εδώ θα διαφωνήσω. Δεν είναι μικροσκοπική κλωστή αλλά χοντρή αλυσίδα που δεν σπάει με τίποτα.




την τελευταία ρανίδα απόδειξης ότι ακόμη το αγαπάς και είσαι κοντά του να το φροντίζεις όσο χρονών και να έγινε ότι και να έκανε. Είναι χρέος μου να του κρατήσω το χέρι.
Δεν ξέρω μετά από αυτό πως ζεις αν έχεις σκυμένο κεφάλι
Το σκυμένο κεφάλι είναι άσχετο με το αν αγαπάς το παιδί σου και το οτι θα το στηρίξεις ακόμα και με τη ζωή σου.


αν δεν είσαι ή αν είσαι περήφανη αν στα μάτια σου και στο πρόσωπο σου υπάρχει απογοήτευση, αν η ψυχή σου κρύωσε, αν αμφιβάλλεις για το ίδιο σου το παιδί, το μόνο που ξέρω είναι πως μπορείς πολύ καλά να υποκριθείς και να αντέξεις τα πάντα για το παιδί σου
Το έγραψα και από πάνω. Θα αντέξεις τα πάντα για το παιδί σου. Αλλά πόσες μένες θα βγουν δημόσια να το παινευτούν κιόλας;;;;;
Reply With Quote
  #143  
Παλιό 09-02-2013, 22:15
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Είμαι περίφανη για τον γιό μου τον τρομοκράτη

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από sain Εμφάνιση μηνυμάτων
Το έγραψα και από πάνω. Θα αντέξεις τα πάντα για το παιδί σου. Αλλά πόσες μένες θα βγουν δημόσια να το παινευτούν κιόλας;;;;;
Που θες να καταλήξεις;!
Καλά έκανε κι είπε ότι είπε. Αν είναι σωστό ή όχι το κρίνει ο καθένας για τον εαυτό του και δεν έχει και σημασία κατά τη γνώμη μου. Ούτε μπορεί να γνωρίζει κανείς μας γιατί τα είπε;! Ανεξάρτητα από το τι έκαναν, αν τον είδε με τα μούτρα μπλε μαρέν εκείνη τη στιγμή αυτή ήταν η αντίδρασή της. Αν δεν της είχαν χώσει το μαρκούτσι κι ήταν ήρεμη μπορεί να έλεγε άλλα. Το γνωρίζουμε;! ξαναμίλησε; Για τη μάνα τη στιγμή που βλέπει το παιδί της σε κακό χάλι δε μετράει τι έκανε ή τι θα μπορούσε να είχε κάνει! Είναι το παιδί της που πονάει εκείνη τη στιγμή! Και γίνεται λέαινα και μπορεί να κάνει και να πει οτιδήποτε.

Εμείς όταν χάσουμε την ψυχραιμία μας δε λέμε πράγματα για τα οποία μπορεί και να μετανιώσουμε όταν ηρεμήσουμε;
Reply With Quote
  #144  
Παλιό 10-02-2013, 00:13
sain Ο/Η sain βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ATH
Μoto: BMW 1200 GS
Μηνύματα: 211
Προεπιλογή Απάντηση: Είμαι περίφανη για τον γιό μου τον τρομοκράτη

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Που θες να καταλήξεις;!
Καλά έκανε κι είπε ότι είπε. Αν είναι σωστό ή όχι το κρίνει ο καθένας για τον εαυτό του και δεν έχει και σημασία κατά τη γνώμη μου. Ούτε μπορεί να γνωρίζει κανείς μας γιατί τα είπε;! Ανεξάρτητα από το τι έκαναν, αν τον είδε με τα μούτρα μπλε μαρέν εκείνη τη στιγμή αυτή ήταν η αντίδρασή της. Αν δεν της είχαν χώσει το μαρκούτσι κι ήταν ήρεμη μπορεί να έλεγε άλλα. Το γνωρίζουμε;! ξαναμίλησε; Για τη μάνα τη στιγμή που βλέπει το παιδί της σε κακό χάλι δε μετράει τι έκανε ή τι θα μπορούσε να είχε κάνει! Είναι το παιδί της που πονάει εκείνη τη στιγμή! Και γίνεται λέαινα και μπορεί να κάνει και να πει οτιδήποτε.

Εμείς όταν χάσουμε την ψυχραιμία μας δε λέμε πράγματα για τα οποία μπορεί και να μετανιώσουμε όταν ηρεμήσουμε;
Μου άρεσε η οπτική σου γιατρέ μου. Δεν το είχα δει καθόλου έτσι Το οτι τα είπε κατόπιν πίεσης είναι μια σοβαρότατη δικαιολογία. Αρχίζω να της δίνω ελαφρυντικά. Γιατί όπως το έβλεπα, ήταν μάλλον παράξενο να λέει οτι ήταν και περίφανη για την κατάντια του παιδιού.
Σε αναμονή λοιπόν για τις εξελίξεις
Reply With Quote
  #145  
Παλιό 10-02-2013, 01:57
thomas65 Ο/Η thomas65 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2011
Περιοχή: athina
Μoto: BMW 1200 GS
Μηνύματα: 89
Προεπιλογή Απάντηση: Είμαι περίφανη για τον γιό μου τον τρομοκράτη

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Που θες να καταλήξεις;!
Καλά έκανε κι είπε ότι είπε. Αν είναι σωστό ή όχι το κρίνει ο καθένας για τον εαυτό του και δεν έχει και σημασία κατά τη γνώμη μου. Ούτε μπορεί να γνωρίζει κανείς μας γιατί τα είπε;! Ανεξάρτητα από το τι έκαναν, αν τον είδε με τα μούτρα μπλε μαρέν εκείνη τη στιγμή αυτή ήταν η αντίδρασή της. Αν δεν της είχαν χώσει το μαρκούτσι κι ήταν ήρεμη μπορεί να έλεγε άλλα. Το γνωρίζουμε;! ξαναμίλησε; Για τη μάνα τη στιγμή που βλέπει το παιδί της σε κακό χάλι δε μετράει τι έκανε ή τι θα μπορούσε να είχε κάνει! Είναι το παιδί της που πονάει εκείνη τη στιγμή! Και γίνεται λέαινα και μπορεί να κάνει και να πει οτιδήποτε.

Εμείς όταν χάσουμε την ψυχραιμία μας δε λέμε πράγματα για τα οποία μπορεί και να μετανιώσουμε όταν ηρεμήσουμε;
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από sain Εμφάνιση μηνυμάτων
Μου άρεσε η οπτική σου γιατρέ μου. Δεν το είχα δει καθόλου έτσι Το οτι τα είπε κατόπιν πίεσης είναι μια σοβαρότατη δικαιολογία. Αρχίζω να της δίνω ελαφρυντικά. Γιατί όπως το έβλεπα, ήταν μάλλον παράξενο να λέει οτι ήταν και περίφανη για την κατάντια του παιδιού.
Σε αναμονή λοιπόν για τις εξελίξεις
Reply With Quote
  #146  
Παλιό 10-02-2013, 20:23
ilias vara Ο/Η ilias vara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: θεσσαλονικη-ΣΕΡΡΕΣ
Μoto: varadero mk3
Μηνύματα: 3,514
Προεπιλογή Απάντηση: Είμαι περίφανη για τον γιό μου τον τρομοκράτη

«Ο Νίκος κρατούσε το φέρετρο, ο Αλέξανδρος ξεψύχησε στα χέρια του, από εκεί ξεκίνησαν όλα, δεν θέλω να προσθέσω τίποτα άλλο» λέει η μητέρα του Νίκου Ρωμανού, Παυλίνα Νάσιουτζικ, η οποία συνεχίζει να δηλώνει περήφανη για τον γιο της, παρά την συμμετοχή του στην διπλή ληστεία στο Βελβεντό Κοζάνης με «άρωμα» τρομοκρατίας.
«Μετά τη δολοφονία του Αλέξανδρου, ο Νίκος δεν είχε καμία σχέση με το παιδί που γνωρίζαμε έως τότε. Είχε μέσα του οργή και φόβο» αναφέρει η Παυλίνα Νάσιουτζικ στη Real News.
Υπενθυμίζεται πως από την πρώτη στιγμή, η μητέρα του Νίκου Ρωμανού τον υπερασπίστηκε, σημειώνοντας πως είναι περήφανη για τον γιο της.


Reply With Quote
  #147  
Παλιό 10-02-2013, 20:44
mario Ο/Η mario βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: R1200GS Adv.
Μηνύματα: 6,828
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ilias vara Εμφάνιση μηνυμάτων
«Ο Νίκος κρατούσε το φέρετρο, ο Αλέξανδρος ξεψύχησε στα χέρια του, από εκεί ξεκίνησαν όλα, δεν θέλω να προσθέσω τίποτα άλλο» λέει η μητέρα του Νίκου Ρωμανού, Παυλίνα Νάσιουτζικ, η οποία συνεχίζει να δηλώνει περήφανη για τον γιο της, παρά την συμμετοχή του στην διπλή ληστεία στο Βελβεντό Κοζάνης με «άρωμα» τρομοκρατίας.
«Μετά τη δολοφονία του Αλέξανδρου, ο Νίκος δεν είχε καμία σχέση με το παιδί που γνωρίζαμε έως τότε. Είχε μέσα του οργή και φόβο» αναφέρει η Παυλίνα Νάσιουτζικ στη Real News.
Υπενθυμίζεται πως από την πρώτη στιγμή, η μητέρα του Νίκου Ρωμανού τον υπερασπίστηκε, σημειώνοντας πως είναι περήφανη για τον γιο της.


Η ανατροφή ειναι δύσκολο πράγμα.
...και για την κουκουβάγια το παιδί της είναι το πιο όμορφο.

Στάλθηκε απο μένα βρε!!
Reply With Quote
  #148  
Παλιό 10-02-2013, 21:52
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Είμαι περίφανη για τον γιό μου τον τρομοκράτη

Ρε παιδιά αφήστε το να πάει στο καλό, ας ευχηθούμε να μην βρεθούμε ποτέ στην θέση της, γιατί να είστε σίγουροι πως ότι και να λέτε δεν ξέρετε πως θα αντιδράσετε...
Reply With Quote
  #149  
Παλιό 10-02-2013, 22:56
phoenix Ο/Η phoenix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: Χαλκίδα
Μoto: R1200GS/05 βυζαντινο
Μηνύματα: 4,316
Προεπιλογή Απάντηση: Είμαι περίφανη για τον γιό μου τον τρομοκράτη

τρομοκρατης
μπατσος
αναρχια
κρατος
αστυνομια
οικογενεια
τιμιοτητητα
δικαιοσυνη
αξιοκρατια
θρησκεια
δημοκρατια
πατριδα
λεξεις με πολυ βαθια σημασια και μεγαλη ισχυ αφορουν ολους μας και ειναι δημιουργηματα ολων μας!!!!!!!!!!!!!!!!
το θεμα ομως ειναι απο πια οπτικη τα βλεπει ο καθενας δηλαδη αν ειναι ανεργος η τεμπελης η παραμυθατζης ,βουλευτης γιατρος οικοδομος συνταξιουχος φοιτητης μαθητης, επαγελματιας
φανταστειτε ενα παιχνιδι και ποσοι περνουν μερος σε αυτο
αυτοι που δημιουργησανε το παχνιδι......αυτοι που παιζουν το παιχνιδι......και αυτοι που πληρωσανε τους πρωτους για να φτιαξουν το παιχνιδι.....
παντως και ο αστυνομικος και ο τρομοκρατης ειναι απο αυτους που παιζουν στο παιχνιδι δηλαδη τα πιονια οπως ολοι μας
Reply With Quote
  #150  
Παλιό 10-02-2013, 23:11
JohnGS1100 Ο/Η JohnGS1100 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μoto: R1100GS
Μηνύματα: 772
Προεπιλογή Απάντηση: Είμαι περίφανη για τον γιό μου τον τρομοκράτη

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mario Εμφάνιση μηνυμάτων
Η ανατροφή ειναι δύσκολο πράγμα.
...και για την κουκουβάγια το παιδί της είναι το πιο όμορφο.

Στάλθηκε απο μένα βρε!!
Μέσα στην ανατροφή του είναι και η δολοφονία του φίλου του. Όπως και η συμπεριφορά του κράτους στους πολίτες του, η υποθήκευση του μέλλοντός του, ο μηδενισμός των πάντων και η αδιαφορία από μέρους όλης της κοινωνίας μας, δηστυχώς. Για να μη πιάσουμε τους δασκάλους μας, καθηγητές και λοιπούς, να τους χαιρόμαστε όλους δηλ. που παράγαμε τέτοιον "τρομοκράτη"..
Η μάνα του είναι περήφανη γιατί τουλάχιστον ο γιός της έχει ανακλαστικά, αντιδράει, δεν είναι αναίσθητος..
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:18.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!