GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 30-09-2013, 12:23
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Σας λέει κάτι; Ελληνική Ομοσπονδιακή Δημοκρατία
Reply With Quote
  #32  
Παλιό 30-09-2013, 12:26
VILLY Ο/Η VILLY βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: Varadero XL1000V '07
Μηνύματα: 548
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχεις την καλοσύνη να γίνεις λίγο πιο διαφωτιστικός παρακαλώ;;
Εκπλήσσομαι για την μοναδικότητά σου και θα ήταν ευχάριστο να μας κάνεις κοινωνούς της παγκόσμιας αυτής επιτυχίας!!
Παρότι διακρίνω ένα ύφος ειρωνείας στην ερώτησή σου Γιάννη, (προσωπική μου εκτίμηση και ίσως και να κάνω λάθος) θα σου απαντήσω.
Καταρχήν δεν αποτελεί "παγκόσμια επιτυχία", ούτε ανακάλυψα την πυρίτιδα.
Ο πυρήνας της Χ.Α. στη Κρήτη με είχε στοχοποιήσει για κάποια άρθρα μου. Θωρούσαν ότι έπαιρνα ο ίδιος θέση σε ένα μέγα δημοσιογραφικό θέμα στο τόπο, ενώ εγώ το προσέγγιζα αμιγώς δημοσιογραφικά.
Επειδή δεν φοβάμαι κανέναν, δέχθηκα να βρεθώ μαζί τους, συζητήσαμε επί ώρες, εξαντλήσαμε το θέμα και κατάλαβαν ότι έκανα απλά τη δουλειά και το καθήκον μου και δεν εξυπηρετούσα αλλότρια κέντρα.
Έτσι και έληξε η στοχοποίησή μου την οποία την ανέφερα παραπάνω για να φανεί περίτρανα ότι δεν έχω ουδεμία σχέση με το συγκεκριμένο μόρφωμα.
Ελπίζω να σε κάλυψα. Αν έχεις και άλλα ερωτήματα επί προσωπικού, ευχαρίστως να στα απαντήσω σε προσωπικά μηνύματα, αφού δεν αφορούν το thread.
Εκτιμώ ότι αρκετά είπα για το πρόσωπό μου και ας επικεντρωθούμε στο θέμα.

Και με την ευκαιρία… θέτω ένα ακόμα ερώτημα στη συζήτηση σήμερα στους συνφορουμίτες.
Γιατί αφού για την προχθεσινή τηλεοπτική (Χολιγουντιανού τύπου) υπερπαραγωγή της σύλληψης των μελών της Χ.Α. γράφονται τόσα και τόσα στο διαδίκτυο από τους πολίτες, σχετικά με το «στημένο» της υπόθεσης …
γιατί λοιπόν τίποτα από αυτά δεν έχει βγει στα τουρκοκάναλα και το σύνολο των καλεσμένων στα τηλεοπτικά παράθυρα μιλούν ΜΟΝΟ διθυραμβικά και δίνουν τα εύσημα για την κυβερνητική πρακτική και την μέθοδο της πομπώδους «τηλεοπτικής» σύλληψης; Που είναι ο τηλεοπτικός αντίλογος;
Και μη μου πει κανείς ότι δεν υπάρχει αντίλογος, αφού διαβάζουμε χιλιάδες τέτοια μηνύματα στο διαδίκτυο και ελάχιστοι εξ αυτών που γράφουν … είναι χρυσαυγίτες!
Τυχαίο… δεν νομίζω!

Last edited by VILLY; 30-09-2013 at 12:28.
Reply With Quote
  #33  
Παλιό 30-09-2013, 12:34
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

το Σύστημα έδρασε άμεσα και αποτελεσματικά.....σε 5 μέρες τα είχαν όλα έτοιμα και το Σ τους μπουζούριασαν.....
κάτι που τσίμπησα ανάμεσα στον ορυμαγδό των "αποκαλύψεων" ήταν ότι η ΕΥΠ είχε καταγράψει συνομιλίες τους καιρό πριν.....αυτό μου λέει ότι το κουστούμι ήταν ραμμένο και ανέμεναν την κατάλληλη ευκαιρία να το ...προωθήσουν...
παρατηρώ πολύ οργάνωση, μεθοδικότητα από το Σύστημα την ώρα που η ΧΑ έκανε ερασιτεχνικές κινήσεις αντιμετώπισης των γεγονότων....
παράλληλα από τις απομαγνητοφωνημένες τηλεφ συνδιαλέξεις αποδεικνύεται ότι η εντολή εκτέλεσης δεν δόθηκε ιεραρχικά ως διατείνονται οι εισαγγελείς για την στρατιωτική δομή της οργάνωσης ....ο "προιστάμενος του τύπου στη Νίκαια έμαθε για το έγκλημα από το ..τηλέφωνο....

πολλές συμπτώσεις μαζί λοιπόν και ως λάτρης των θεωριών συνομωσίας βλέπω ένα πολύ πολύ καλά οργανωμένο σχέδιο να τους βγάλουν από τη μέση άμεσα, όποτε τους ήταν βολικό, εξ ου και η προσπάθεια Συνταγματικής εξοστράκισης της ΧΑ από εκλογές, χρηματοδοτήσεις κτλ κτλ..

άραγε, αν η οργάνωση και οι ικανότητες του Σ είναι τόσο καταπληκτικές όπως μας τις παρουσιάζουν σε σχέση με τα γεγονότα της προηγούμενης εβδομάδας, με οδηγεί στο λογικό συμπέρασμα ότι και στα υπόλοιπα που ζούμε καθημερινά, το σχέδιο έχει εξυφανθεί σε πρότερο χρόνο και η εκτέλεσή του πάει κατ ευχήν....
ο ζήλος να φανεί ότι όλα γίνονται επαγγελματικά ακυρώνει τις πιθανές μου σκέψεις ότι, όσον αφορά στα υπόλοιπα, βαδίζουμε σε βαθιά , θολά νερά...
τα γεγονότα νομίζω αποδεικνύουν το λογικό μου συμπέρασμα...

Last edited by vpentza; 30-09-2013 at 12:36.
Reply With Quote
  #34  
Παλιό 30-09-2013, 12:34
VILLY Ο/Η VILLY βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: Varadero XL1000V '07
Μηνύματα: 548
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Φίλοι μου, ξεκαθαρίζω ότι είμαι κι εγώ από εκείνους που επιθυμώ να ποινικοποιηθεί το παραβατικό τμήμα της Χ.Α. και να οδηγηθούν στην δικαιοσύνη οι παραβάτες του νόμου.
Διαφωνώ όμως κάθετα και οριζόντια με το τρόπο που έγιναν όλα αυτά, διότι
αφενός δεν εξυγιάναμε σε καμία περίπτωση το δαίμονα που δημιούργησε τη Χ.Α
και αφετέρου ο πραγματικός δαίμονας που δημιούργησε τη Χ.Α. ... παραμένει ασύλληπτος και ατιμώρητος.
Ο δαίμονας αυτός είναι οι Ρουσσόπολοι, Παπακωνσταντίνηδες, Λαλιώτηδες, Μαντέληδες Παπανδρέϊδες, Βενιζέλοι, Σαμαράδες και ότι λογής «καλαμαράδες» όλοι αυτοί δηλαδή που οδήγησαν τη χώρα μας στην πραγματική εξαθλίωση και είναι οι πραγματικοί ηθικοί αυτουργοί της δημιουργίας και γιγάντωσης του φαινομένου της Χ.Α.
Reply With Quote
  #35  
Παλιό 30-09-2013, 12:37
Lepanto ii Ο/Η Lepanto ii βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: Αλιμος
Μoto: Gs1200adv κιτρινο του 13
Μηνύματα: 886
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

"Αναγνώριση "απο χρυσαυγιτες ,υποψήφιος με τον Καμένο και δημοσιογράφος ανεξάρτητος αυτές τις εποχές;
Reply With Quote
  #36  
Παλιό 30-09-2013, 12:45
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από VILLY Εμφάνιση μηνυμάτων
Παρότι διακρίνω ένα ύφος ειρωνείας στην ερώτησή σου Γιάννη, (προσωπική μου εκτίμηση και ίσως και να κάνω λάθος) θα σου απαντήσω...

Είναι διακριτό ιδίωμα του ανθρωπίνου είδους (και όχι μόνο) να μπορεί να διακρίνει πίσω από τις φυλλωσιές. Επέτρεψε μου να έχω και εγώ αυτήν την ιδιότητα.

...δέχθηκα να βρεθώ μαζί τους, συζητήσαμε επί ώρες, εξαντλήσαμε το θέμα και κατάλαβαν ότι έκανα απλά τη δουλειά και το καθήκον μου και δεν εξυπηρετούσα αλλότρια κέντρα...

Υπάρχει κάποιο στοιχείο (βίντεο ή ηχητικό) που θα συνηγορούσε σε αυτή την διαπίστωση;



… γιατί λοιπόν τίποτα από αυτά δεν έχει βγει στα τουρκοκάναλα και το σύνολο των καλεσμένων στα τηλεοπτικά παράθυρα μιλούν ΜΟΝΟ διθυραμβικά και δίνουν τα εύσημα για την κυβερνητική πρακτική και την μέθοδο της πομπώδους «τηλεοπτικής» σύλληψης; Που είναι ο τηλεοπτικός αντίλογος;
Και μη μου πει κανείς ότι δεν υπάρχει αντίλογος, αφού διαβάζουμε χιλιάδες τέτοια μηνύματα στο διαδίκτυο και ελάχιστοι εξ αυτών που γράφουν … είναι χρυσαυγίτες!
Τυχαίο… δεν νομίζω!


Με ποιά δεδομένα γίνεται ο προσδιορισμός που χρησιμοποιείς; Σε αυτά συμπεριλαμβάνεται ο Alpha;
Με ποιά στοιχεία αποδυκνείεται πως οι ελάχιστοι που σχολιάζουν στα διάφορα φόρουμ, μπλογκς κλπ υπέρ της συνωμοσίας που επικαλείσαι, δεν είναι μέλη, οπαδοί και γενικά εντεταλμένοι των έγκλειστων κακοποιών και της αποδεδειγμένα από την εκτελεστική εξουσία, συμμορίας;
Reply With Quote
  #37  
Παλιό 30-09-2013, 12:45
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

οι περισσότεροι οπαδοί είναι φίλα προσκείμενοι χωρίς καμιά φασιστική ιδεολογία...σαφώς έβλεπαν τους μπραβίσκους να γίνονται βουλευτές, η επιθυμία όμως να τιμωρήσουν τους παλιούς ήταν μεγάλη και ξέπλεναν τη ντροπή για την επιλογή τους στα ανδραγανθήματα προστασίας υπέργηρων κυριών ενάντια στους αλλόθρησκους, στο πέρασμα της λεωφόρου μετά συνοδείας και βοήθεια στη πληκτρολόγηση του pin στη τράπεζα......
οι υπόλοιποι είναι μάλλον θρασύδειλοι που έβρισκαν προστασία για τις δικές τους μικροαλητείες στη δομή της οργάνωσης....
εφόσον δεν υπάρχει ξεκάθαρη ιδεολογία στα ανώτερα στελέχη παρά μόνο αυτή της εγκληματική δραστηριότητας, εκτιμώ οι οπαδοί θα λακίσουν όλοι με ελαφρά πηδηματάκια, θα κάψουν τα μπλουζάκια και θα κάνουν ότι ξέχασαν το παρελθόν.....
μη παραβλέπεται ότι φημιζόμαστε ότι ξεχνάμε...εύκολα, το χρονοντούλαπο της ιστορίας είναι καργαρισμένο...

Last edited by vpentza; 30-09-2013 at 12:47.
Reply With Quote
  #38  
Παλιό 30-09-2013, 12:49
VILLY Ο/Η VILLY βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: Varadero XL1000V '07
Μηνύματα: 548
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Lepanto ii Εμφάνιση μηνυμάτων
"Αναγνώριση "απο χρυσαυγιτες ,υποψήφιος με τον Καμένο και δημοσιογράφος ανεξάρτητος αυτές τις εποχές;
Γιατί σου κάνει εντύπωση φίλε μου; Διότι αν σου κάνει τόσο εντύπωση τότε θα πρέπει να πιστέψουμε ότι δεν υπάρχει ελπίδα καμία σήμερα και όλα και όλοι είναι νοθευμένα... άρα και εσύ ο ίδιος!!
Μην χάνεις λοιπόν την πίστη σου, διότι αν τη χάσεις τότε οι "κατακτητές" νίκησαν ... και εσύ έχασες!

Και κάτι άλλο, είχα ζητήσει εξ αρχής να τοποθετηθούμε στα του ζητήματος του thread (επί της ουσίας δηλαδή) και να μην επιδωθούμε και πάλι στο γνωστό "τρυπάκι" των στοχευμένων παραθέσεων από ποστ, έτσι απλά για να κάνουμε χαβαλέ.
Το ότι παρέθεσα ένα άρθρο μου εδώ δεν σημαίνει ότι θα δεχθώ κρίσεις και επικρίσεις για το πρόσωπό μου.
Ξεκινήσαμε πολύ καλά στην αρχή και βλέπω ότι Δευτεριάτικα σήμερα, κάποιοι έχουν όρεξη για χαβαλέ.
Πιάστε λοιπόν την ουσία. Σε αντίθετη περίπτωση και επειδή είμαι λίαν έμπειρος από δημόσιες συζητήσεις όπου μετέχουν άκοπα και απερίσκεπτα ορισμένοι, θα πρέπει να αποσυρθώ από την συζήτηση που άνοιξα.
Reply With Quote
  #39  
Παλιό 30-09-2013, 12:52
VILLY Ο/Η VILLY βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: Varadero XL1000V '07
Μηνύματα: 548
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων


Με ποιά δεδομένα γίνεται ο προσδιορισμός που χρησιμοποιείς; Σε αυτά συμπεριλαμβάνεται ο Alpha;
Με ποιά στοιχεία αποδυκνείεται πως οι ελάχιστοι που σχολιάζουν στα διάφορα φόρουμ, μπλογκς κλπ υπέρ της συνωμοσίας που επικαλείσαι, δεν είναι μέλη, οπαδοί και γενικά εντεταλμένοι των έγκλειστων κακοποιών και της αποδεδειγμένα από την εκτελεστική εξουσία, συμμορίας;
Γιάννη κάνεις ερωτήματα που γνωρίζεις εκ πρωϊμίου, ότι δεν θα πάρεις δημόσια απάντηση. Μην αμελείς άλλωστε ότι είμαι δημόσιο πρόσωπο και μετέχω στο forum μας. Άρα είναι και δική συ υποχρέωση να το προστατέψεις αυτό. Για αυτό σου ζήτησα παραπάνω, ότι αν έχεις επιπλέον ερωτήματα κάντα μου σε ΠΜ.
Ευχαριστώ.
Reply With Quote
  #40  
Παλιό 30-09-2013, 13:03
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

δεν αφήνετε (ουμε) τις εξομολογήσεις και τις δηλώσεις πολιτικών φρονημάτων ???
δεν πιάνουμε το ζουμί της υπόθεσης να ανταλλάξουμε τοποθετήσεις γι ατα τεκταινόμενα ??????
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:21.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!