GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιό 30-09-2013, 14:36
VILLY Ο/Η VILLY βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: Varadero XL1000V '07
Μηνύματα: 548
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από f1shf1nder33 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μα είναι δυνατόν ρε συ??!!Άσε που αν τους ρωτήσεις οι περισσότεροι απ'αυτούς τι ήταν η χ.α πριν τις τελευταίες εκλογές δεν γνώριζαν,τόση πρεμούρα για τις χειροπέδες,και καλά μπροστά στις κάμερες!!??ναι ρε μπροστά στις κάμερες για να δουν και οι τυφλοί περί τίνος πρόκειται,αφού δεν διαβάζετε και δεν γνωρίζετε τι σας γίνεται!!!
Φίλε μου μην υποτιμάς τον Έλληνα. Σαφώς και γνώριζε πολύ καλά για τους χρυσαυγίτες. Ίσως και λίγο καλύτερα από εμάς... (λέω τώρα!).
Αλλού είναι το ... "γλυκό"!
Εδώ .
Reply With Quote
  #62  
Παλιό 30-09-2013, 14:39
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από f1shf1nder33 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μα είναι δυνατόν ρε συ??!!Άσε που αν τους ρωτήσεις οι περισσότεροι απ'αυτούς τι ήταν η χ.α πριν τις τελευταίες εκλογές δεν γνώριζαν,τόση πρεμούρα για τις χειροπέδες,και καλά μπροστά στις κάμερες!!??ναι ρε μπροστά στις κάμερες για να δουν και οι τυφλοί περί τίνος πρόκειται,αφού δεν διαβάζετε και δεν γνωρίζετε τι σας γίνεται!!!

Εντάξει, κι εγώ θα το ήθελα πιο ερωτικό!!!!
Εκτός από χειροπέδες, να είχε και μαστίγια και καρφιά και πολύχρωμες κ@π*t3$ με διάφορες γεύσεις και αρώματα. Ένα μαγκάλι με πυρωμένα σίδερα και τέλος πάντων κάτι σεξουαλικό να καταδεχθεί να το βάλει και πρωτοσέλιδο η Εσπρέσο!!!!

Υπερπαραγωγή σου λέει μετά... μπαναλαρία και μιζέρια. Αχ βρε λάκη γαβαλά, κρίμα τα κόπια σου!!!!
Reply With Quote
  #63  
Παλιό 30-09-2013, 14:42
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από VILLY Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε μου μην υποτιμάς τον Έλληνα. Σαφώς και γνώριζε πολύ καλά για τους χρυσαυγίτες. Ίσως και λίγο καλύτερα από εμάς... (λέω τώρα!).
Αλλού είναι το ... "γλυκό"!
Εδώ .

Τώρα μου δημιουργείς υπαρξιακό κενό!!!
Εγώ τι είμαι;;; Έλληνας και ξέρω καλύτερα ή όχι. Εσείς τι είστε;;; Και προπαντός ΠΟΙΟΙ ΕΙΣΤΕ;;;;
Reply With Quote
  #64  
Παλιό 30-09-2013, 14:42
f1shf1nder33 Ο/Η f1shf1nder33 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μαρουσι
Μoto: R1150GS
Μηνύματα: 794
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από VILLY Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε μου μην υποτιμάς τον Έλληνα. Σαφώς και γνώριζε πολύ καλά για τους χρυσαυγίτες. Ίσως και λίγο καλύτερα από εμάς... (λέω τώρα!).
Αλλού είναι το ... "γλυκό"!
Εδώ .

Εγώ δεν υποτιμώ κανέναν,έχω συγκρουστεί πολλές φορές εδώ μέσα υπερασπιζόμενος την ελληνική κοινωνία σε άλλα θέματα που την πονάνε,η άνοδος και η παρουσία αυτών των τραγέλαφων υποτιμά την κοινωνία,όχι δεν ήξεραν και δεν έκατσαν να μάθουν αλλά τώρα άκουσαν έμαθαν και το δις εξαμαρτείν ......και άλλο όνομα να βγάλουν και άλλο μακιγιάζ να βάλουν ο κόσμος τώρα ξέρει το 0.6% δεν απασχολεί την δημοκρατία έστω την έμμεση!!!

Φασισμός - Βικιπαίδεια

Εθνικοσοσιαλισμός - Βικιπαίδεια

να δούμε και αυτά!!!
Reply With Quote
  #65  
Παλιό 30-09-2013, 14:55
VILLY Ο/Η VILLY βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: Varadero XL1000V '07
Μηνύματα: 548
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από f1shf1nder33 Εμφάνιση μηνυμάτων
[I][SIZE="3"]Εγώ δεν υποτιμώ κανέναν,έχω συγκρουστεί πολλές φορές εδώ μέσα υπερασπιζόμενος την ελληνική κοινωνία
Αυτό ακριβώς λέω παραπάνω φίλε μου. Διαίρει και Βασίλευε μας επέβαλλαν.
Ποιός ο λόγος να συγκρούεσαι για το αυτονόητο και όταν όλοι τελικά... το ίδιο πράγμα θέλουμε.
Αυτό έχουμε πάθει.
Έχουμε διαιρεθεί όλοι σε 30 πολιτικούς χώρους και κομματίδια και οι άλλοι απ΄ έξω, αυτοί που κινούν τα νήματα… γλεντάνε με τα χάλια μας.
Για δες κι αυτό :
Αντιμνημονιακά κόμματα : Μεσσίες ή Δούρειος Ίππος
Είναι περινό μου άρθρο και το είχα γράψει πέρσι λίγο πριν τις εκλογές.
Δυστυχώς είναι ακόμα επίκαιρο.
Reply With Quote
  #66  
Παλιό 30-09-2013, 14:57
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Λοιπόν, άντε για να τελειώνουμε, γιατί πήγε μεσημέρι...
Πειστικές απαντήσεις δεν λάβαμε ακόμα για τίποτα.
Που θα πάει, το κακό είναι που θα βαρεθείτε και θα σταματήσετε και θα στερηθούμε την ψυχαγωγία.
Καλή όρεξη.

ΥΓ. Σε όσους έχουν φαΐ... οι υπόλοιποι περιμένετε τα "είδη" και τον αμβρόσιο να σας ταΐσουν.
Reply With Quote
  #67  
Παλιό 30-09-2013, 14:58
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από VILLY Εμφάνιση μηνυμάτων
Τόσα χρόνια πολίτικος συντάκτης δεν γνώριζα ότι ένας βουλευτής μπορεί να συλληφθεί χωρίς την άδεια της Βουλής με τη διαδικασία του αυτοφώρου. Λάθος μου. Αλλά δεν το γνώριζε και κανείς άλλος συνάδελφός μου. Γιατί δεν είχε ξαναγίνει.
Οπότε μοιραία τρία πράγματα συμβαίνουν:
1. Είτε ότι ποτέ κανείς άλλος βουλευτής δεν έχει αναμιχθεί σε παράνομες πράξεις
2. είτε η διαδικασία αυτή ισχύει μόνο για τους χρυσαυγιτες
3. είτε ότι το κράτος ποτέ άλλοτε δεν έπραξε το καθήκον του.

Κάτι άλλο δεν μπορεί να συμβαίνει.
Με συγχωρείς αλλα εγω που δεν ειμαι πολιτικος συντάκτης το πρωτο που εκανα οταν ακουσα για την συλληψη ηταν να βαλω τα γελια........αφου πιστευα οτι γινοταν για το θεαθειναι.......μετα σοβαρευτηκα κι ανατρεξα στο Συνταγμα και εκανα μια αναζητηση της Ελληνικης νομοθεσιας στον Γουγλη, και τα βρηκα..., τοσο απλα.
Επειτα τα ακουσα και στα καναλια και το ραδιοφωνο........

Οσο για της ερωτησεις σου,
1. αν εχεις αποδειξεις για το αντιθετο να τις καταθεσεις στον εισαγγελεα σαν εντιμος πολιτικος συντακτης δημοσιογραφος. Αν δεν εχεις τι το κουραζουμε το θεμα με εικασιες? Εδω η ιστορια με την ΧΑ εχει εγγραφες-ακουστηκες-οπτικες αποδειξεις και ονοματα......τι να κανουμε τωρα?
2. η διαδυκασια ισχυει για ολους και σταματα να βαζεις ανοητα ερωτηματα κι αμφιβολιες στον κοσμο. Δεν ειναι η δουλεια ενος εντιμου δημοδιογραφου αυτη......
Οι ΧΑυγιτες απλως επεσαν στην φακα διότι ειχαν μεγαλη αυτοπεποιθηση και ''ανθρωπους παντου'' για να τους ειδοποιουν κατ' ομολογιαν των ιδιων.......φανταζομαι οτι μεταξυ των αστυνομικων, στρατιωτικων, ηλιθίων ''αγανακτισμενων'' πολιτων κ.λ.π. δεν μπορει καπου θα υπηρχαν και δημοσιογραφοι με ''επαφες''......
3. Το κρατος κανει το καθηκον του σε περιπτωσεις σαν της ΧΑ.......αν ξερεις αλλο Συνδεσμο, Κομμα, μορφωμα κ.λ.π. το οποιο συμμετεχει στα πολιτικα δρωμενα και ειναι ανακατεμενο με δολοφονιες, ξυλο, προστασιες και δεν ξερω κι εγω τι αλλο οπου το κρατος παρεμεινε απραγες να μας το πεις.
Τα λεφτα που χρωσταμε σημερα και ΕΓΩ θεωρω οτι ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΤΑ ΦΑΓΑΜΕ δεν μπορουν να συγκριθουν ως εγκλημα με αυτο ποτυ συντελουσε η ΧΑ και με αυτο που ΘΑ συντελουσε η ναζιστικη ΧΑ αν η συλληψη τους ηταν μονο για το χολιγουντ κι οχι για την ουσια...........
Μην ξεχνας οτι οι τυποι αυτοι ειχαν ινδαλμα τους τον Χιτλερ και οτι αυτος πρεσβευε (δες το σαιτ τους), μεταξυ αυτων ηταν και η καθαροτητα της φυλης, μισουσε τα άλλα ανθρωπινα χρωματα πλην του λευκου και απεχθανονταν τους αναπηρους και με ειδικες αναγκες ανθρωπους ακομα και γερμανους τους οποιους εστελνε για σαπουνι....
Ξερεις αραγε, σε αυτο το φορουμ, με αυτους που μιλας, ποσοι ειναι παντρεμενοι με αλλου χρωματος συντροφους?
Ξερεις με τι τρομο αυτοι οι ανθρωποι εστελναν τα ''υποδυεστερα'' διαφορετικου χρωματος παιδια τους στο σχολειο καθε μερα? Εμεις εδω στην Ν.Σμυρνη εχουμε δυο περιπτωσεις ξυλοδαρμου ΠΑΙΔΙΩΝ (14 και 17 ετων) διαφορετικης φυλης απο της Ελληνικης απο ηλιθιους ΧΑυγιτες.
Ξερεις αραγε, σε αυτο το φορουμ, με αυτους που μιλας, ποσοι εχουν παιδια με ειδικες αναγκες??????

Κανε μας λοιπον σε παρακαλω την χαρη και, μην μας φουντωνεις με αυτην την υποβοσκουσα, αρτιως κι επιμελως επεξεργασμενη και περασμενη στο χαρτι υποστηριξη σου στους συγκεκριμενους αλλα και σε καθε τι ΜΗ κυβερνητικο......

Οσο κι αν ποναει εσενα και μερικους αλλους η χωρα αυτη εχει και κυβερνηση, εχει και νομους, εχει και Δημοκρατια.........και μαλιστα η τελευταια δεν ειναι ΑΣΥΔΩΤΗ οπως ηταν τα τελευταια 35 χρονια.
Reply With Quote
  #68  
Παλιό 30-09-2013, 15:08
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Με συγχωρείς αλλα εγω που δεν ειμαι πολιτικος συντάκτης το πρωτο που εκανα οταν ακουσα για την συλληψη ηταν να βαλω τα γελια........αφου πιστευα οτι γινοταν για το θεαθειναι.......μετα σοβαρευτηκα κι ανατρεξα στο Συνταγμα και εκανα μια αναζητηση της Ελληνικης νομοθεσιας στον Γουγλη, και τα βρηκα..., τοσο απλα.
Επειτα τα ακουσα και στα καναλια και το ραδιοφωνο........

Οσο για της ερωτησεις σου,
1. αν εχεις αποδειξεις για το αντιθετο να τις καταθεσεις στον εισαγγελεα σαν εντιμος πολιτικος συντακτης δημοσιογραφος. Αν δεν εχεις τι το κουραζουμε το θεμα με εικασιες? Εδω η ιστορια με την ΧΑ εχει εγγραφες-ακουστηκες-οπτικες αποδειξεις και ονοματα......τι να κανουμε τωρα?
2. η διαδυκασια ισχυει για ολους και σταματα να βαζεις ανοητα ερωτηματα κι αμφιβολιες στον κοσμο. Δεν ειναι η δουλεια ενος εντιμου δημοδιογραφου αυτη......
Οι ΧΑυγιτες απλως επεσαν στην φακα διότι ειχαν μεγαλη αυτοπεποιθηση και ''ανθρωπους παντου'' για να τους ειδοποιουν κατ' ομολογιαν των ιδιων.......φανταζομαι οτι μεταξυ των αστυνομικων, στρατιωτικων, ηλιθίων ''αγανακτισμενων'' πολιτων κ.λ.π. δεν μπορει καπου θα υπηρχαν και δημοσιογραφοι με ''επαφες''......
3. Το κρατος κανει το καθηκον του σε περιπτωσεις σαν της ΧΑ.......αν ξερεις αλλο Συνδεσμο, Κομμα, μορφωμα κ.λ.π. το οποιο συμμετεχει στα πολιτικα δρωμενα και ειναι ανακατεμενο με δολοφονιες, ξυλο, προστασιες και δεν ξερω κι εγω τι αλλο οπου το κρατος παρεμεινε απραγες να μας το πεις.
Τα λεφτα που χρωσταμε σημερα και ΕΓΩ θεωρω οτι ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΤΑ ΦΑΓΑΜΕ δεν μπορουν να συγκριθουν ως εγκλημα με αυτο ποτυ συντελουσε η ΧΑ και με αυτο που ΘΑ συντελουσε η ναζιστικη ΧΑ αν η συλληψη τους ηταν μονο για το χολιγουντ κι οχι για την ουσια...........
Μην ξεχνας οτι οι τυποι αυτοι ειχαν ινδαλμα τους τον Χιτλερ και οτι αυτος πρεσβευε (δες το σαιτ τους), μεταξυ αυτων ηταν και η καθαροτητα της φυλης, μισουσε τα άλλα ανθρωπινα χρωματα πλην του λευκου και απεχθανονταν τους αναπηρους και με ειδικες αναγκες ανθρωπους ακομα και γερμανους τους οποιους εστελνε για σαπουνι....
Ξερεις αραγε, σε αυτο το φορουμ, με αυτους που μιλας, ποσοι ειναι παντρεμενοι με αλλου χρωματος συντροφους?
Ξερεις με τι τρομο αυτοι οι ανθρωποι εστελναν τα ''υποδυεστερα'' διαφορετικου χρωματος παιδια τους στο σχολειο καθε μερα? Εμεις εδω στην Ν.Σμυρνη εχουμε δυο περιπτωσεις ξυλοδαρμου ΠΑΙΔΙΩΝ (14 και 17 ετων) διαφορετικης φυλης απο της Ελληνικης απο ηλιθιους ΧΑυγιτες.
Ξερεις αραγε, σε αυτο το φορουμ, με αυτους που μιλας, ποσοι εχουν παιδια με ειδικες αναγκες??????

Κανε μας λοιπον σε παρακαλω την χαρη και, μην μας φουντωνεις με αυτην την υποβοσκουσα, αρτιως κι επιμελως επεξεργασμενη και περασμενη στο χαρτι υποστηριξη σου στους συγκεκριμενους αλλα και σε καθε τι ΜΗ κυβερνητικο......

Οσο κι αν ποναει εσενα και μερικους αλλους η χωρα αυτη εχει και κυβερνηση, εχει και νομους, εχει και Δημοκρατια.........και μαλιστα η τελευταια δεν ειναι ΑΣΥΔΩΤΗ οπως ηταν τα τελευταια 35 χρονια.
Συμφωνώ σε οτι ποιο πάνω αναφέρεις με μια επιφύλαξη για το αν έχουμε δημοκρατία ,αλλα θα μου άρεσε να ακούσω αν θες απο εσένα που έχεις και μια ευχέρεια στο γραπτό λόγο τις αρχές του κομ#####σμού
Reply With Quote
  #69  
Παλιό 30-09-2013, 15:12
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Και της γραμματικής Γιώργο μου... και της γραμματικής!!!!!!!
Reply With Quote
  #70  
Παλιό 30-09-2013, 15:14
f1shf1nder33 Ο/Η f1shf1nder33 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μαρουσι
Μoto: R1150GS
Μηνύματα: 794
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από VILLY Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό ακριβώς λέω παραπάνω φίλε μου. Διαίρει και Βασίλευε μας επέβαλλαν.
Ποιός ο λόγος να συγκρούεσαι για το αυτονόητο και όταν όλοι τελικά... το ίδιο πράγμα θέλουμε.
Αυτό έχουμε πάθει.
Έχουμε διαιρεθεί όλοι σε 30 πολιτικούς χώρους και κομματίδια και οι άλλοι απ΄ έξω, αυτοί που κινούν τα νήματα… γλεντάνε με τα χάλια μας.
Για δες κι αυτό :
Αντιμνημονιακά κόμματα : Μεσσίες ή Δούρειος Ίππος
Είναι περινό μου άρθρο και το είχα γράψει πέρσι λίγο πριν τις εκλογές.
Δυστυχώς είναι ακόμα επίκαιρο.


Ο λόγος της σύγκρουσης είναι αναγκαίος γιατί δεν έχουν όλοι την ίδια άποψη για όλα,αλλιώς θα είχαμε την ιδεώδη πολιτεία,με τον φασισμό,τον ναζισμό,τον ολοκληρωτισμό είναι ή σε τρώω ή με τρώς δεν έχει δημοκρατικές διαδικασίες.

για το άρθρο δεν απαντώ προς το παρόν θα το διαβάσω προσεκτικά για να μην υποτιμήσω ή υπερτιμήσω την δουλειά σου και θα απαντήσω σαν αναγνώστης
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 03:25.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!