GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Κλειστό θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #181  
Παλιό 10-10-2012, 19:42
ilias vara Ο/Η ilias vara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: θεσσαλονικη-ΣΕΡΡΕΣ
Μoto: varadero mk3
Μηνύματα: 3,514
Προεπιλογή Απάντηση: Πλάκωσαν ΑΜΕΑ; ΠΛΑΚΩΣΑΝ ΑΜΕΑ ΤΑ ΚΑΛΟΠΑΙΔΑ ΜΑΣ;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ηλία,συμφωνώ οτι όλες οι κοινωνικές ομάδες που αναφέρεις έχουν κάθε δίκιο να διαδηλώνουν και να διαμαρτύρονται!
Αναγνωρίζω οτι όλοι αυτοί έχουν δίκιο να θέλουν να μπουκαρουν στη βουλη και να λιντσαρουν τα καθικια που μας έφτασαν εδώ!
Αναγνωρίζω όμως και το καθήκον των αστυνομικών να το αποτρέψουν,έστω κι αν ενδομυχα θα το θέλανε κι αυτοί...
δεν διαφωνουμε.,.,.κανεις δεν λεει το αντιθετο.,.,
η διαφωνια μας και η αναφορες που γινονται εδω ειναι σε αυτην την μεριδα που ξεφευγη απο τα καθηκοντα του οπως πολλες φορες εχουμε ολλοι δει
  #182  
Παλιό 10-10-2012, 19:53
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Πλάκωσαν ΑΜΕΑ; ΠΛΑΚΩΣΑΝ ΑΜΕΑ ΤΑ ΚΑΛΟΠΑΙΔΑ ΜΑΣ;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ilias vara Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν διαφωνουμε.,.,.κανεις δεν λεει το αντιθετο.,.,
η διαφωνια μας και η αναφορες που γινονται εδω ειναι σε αυτην την μεριδα που ξεφευγη απο τα καθηκοντα του οπως πολλες φορες εχουμε ολλοι δει
Απλά ειναι δυσδιακριτα τα όρια σε αυτή τη δουλειά επειδή ειναι απ τη φύση της κατασταλτικη...
Ορισμένες φορές αναγκάζονται να χρησιμοποιήσουν βία,ειναι μονόδρομος κατα κάποιο τροπο!Αυτό γίνεται παντού στον κόσμο!
  #183  
Παλιό 10-10-2012, 22:29
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: Πλάκωσαν ΑΜΕΑ; ΠΛΑΚΩΣΑΝ ΑΜΕΑ ΤΑ ΚΑΛΟΠΑΙΔΑ ΜΑΣ;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα ΜΑΤ χρησιμοποιούν νεαρή κοπέλα για ανθρώπινη ασπίδα


Θα ήθελα ενα σχόλιο, απο φίλους αστυνομικούς......και άλλων υποστηρικτών των ΜΑΤ
Αν αυτο που κάνει ο ενστολος, είναι νόμιμο, γιατι αν μιλαμε για ηθικό......
Μα θέλει εξαιρετικές ικανότητες να δει κάποιος ότι η κοπέλα συνελήφθει ???... !!!


Το τι λέει ο τριανταφυλλοτέτοιος είναι άλλο θέμα…
  #184  
Παλιό 10-10-2012, 22:34
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: Πλάκωσαν ΑΜΕΑ; ΠΛΑΚΩΣΑΝ ΑΜΕΑ ΤΑ ΚΑΛΟΠΑΙΔΑ ΜΑΣ;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων


Αυτή η Φωτο ειναι , πριν κάνει την κοπέλα ασπίδα....
Ολοι οι συνάδελφοι του έχουν σηκωμενες ασπιδες, γιατι απέναντι τους υπάρχουν κάποιοι που πετούν αντικείμενα....
Μπορεί να ειναι και στημένα όλα αυτα......μπορει
Εγώ βλέπω πως οι μισοί κοιτούν δεξιά τους και ένας (στο βάθος δεξιά) φεύγει ή κοιτά πίσω … δεν βλέπω επεισόδια , ρίψη αντικειμένων και αλλά …
  #185  
Παλιό 10-10-2012, 22:45
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: Πλάκωσαν ΑΜΕΑ; ΠΛΑΚΩΣΑΝ ΑΜΕΑ ΤΑ ΚΑΛΟΠΑΙΔΑ ΜΑΣ;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
(τυχαία γράφω μετά το post σου)

Guardian: Τέταρτη στην Ευρώπη η Ελλάδα στην παραβίαση ανθρωπίνων δικαιωμάτων - NEWS247

Νομίζω ότι ο Τσίπρας με τα κάκιστα αγγλικά του έχει πείσει πολύ κόσμο ρε γμτ για το πόσο άσχημα είναι τα πράγματα εδώ, που όλοι εμείς οι νοικοκυραίοι και οι άνθρωποι του συστήματος ξέρουμε ότι είναι καλά.

Τστστς.
.......
Human rights violations in Europe, broken down by country, article violated and judgment | News | guardian.co.uk

John Burn-Murdoch | The Guardian

Έγραψε κάτι αυτό το αξιόλογο άτομο … ευαγγέλιο !!!
Αλληλούια …δόξα σοι κύριε, δοόοξα σοι …



  #186  
Παλιό 10-10-2012, 22:52
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: Πλάκωσαν ΑΜΕΑ; ΠΛΑΚΩΣΑΝ ΑΜΕΑ ΤΑ ΚΑΛΟΠΑΙΔΑ ΜΑΣ;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάντως αν την συλλάμβαναν απλώς, δεν θα την είχαν έτσι. Θα την είχαν κουκουλώσει σχεδόν, όπως ξέρουμε ότι κάνουν.
....
Καλά, την επόμενη φορά που θα βγει μια φωτογραφία με μισή διμοιρία να έχει πέσει πάνω σε μια κοπέλα <<κουκουλώνοντας>> τη …εσύ πες απλά :<<ωραία, να μια σωστή σύλληψη>> !!!
  #187  
Παλιό 10-10-2012, 23:50
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: Πλάκωσαν ΑΜΕΑ; ΠΛΑΚΩΣΑΝ ΑΜΕΑ ΤΑ ΚΑΛΟΠΑΙΔΑ ΜΑΣ;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από stukas Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια να καταθεσω κ εγω την μικρη μου εμπειρια:τις προαλλες κληθηκαμε να μεταβουμε στο πενταγωνο-για εκπαιδευση στην καταστολη πληθους-χωρις να υπαρχει καμια προτερη ενημερωση για το τι ακριβως θα κανουμε.Οταν μεταβηκαμε εκει λοιπον οντως μας εδειξαν πως να φοραμε τον συγκεκριμενο εξοπλισμο κ πως να κανουμε <<γραμμες>>.

Οταν καποια στιγμη τελειωσε αυτη η ολιγοωρη εκπαιδευση-επιδειξη,συνεχισαμε να καθομαστε εκει χωρις αλλο προφανη λογο που να δικαιολογει πλεον την παρουσια μας.Οταν ο επικεφαλης μου πηγε να ρωτησει τον δικο επικεφαλης στο οποιο μας ειχαν διαθεσει για την εκπαιδευση αν μπορουμε να φυγουμε αυτος του απαντησε ουτε λιγο ουτε πολυ οτι δεν μπορουσε να μας αφησει να φυγουμε,γιατι ισως χρειαζομασταν αν γινοταν κατι... Το θεμα μου δεν ειναι εκει ομως-δε με πειραξε οτι ευθυς εξ`αρχης δε μας ειπαν οτι απλα θα παμε να `φυλαμε το Πενταγωνο-αυτο που με πειραξε εμενα σαν ατομο-κ εκει ντρεπομαι που το λεω ετσι κι`ολας-πιθανοτατα να μην εκτελουσα αν με διεταζαν να`καταστειλω το πληθος`,ηταν οτι μου ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι οταν μου ζητησαν να φορεσω την πανοπλια κ να παρω ασπιδα κ γκλομπ στα χερια...Διακριτικα ζητησα απο τον επικεφαλη μου να μην συμμετασχω κ εκατσα παραμερα.

Ναι καταλαβαινω πως αν ο οποιοσδηποτε μπει στο Πενταγωνο θα πρεπει να απωθηθει,εγω ομως στο προσωπο του κοσμου που ισως εμπαινε,βλεπω το προσωπο του πατερα μου που καθαριζει ##### στο Δημο,των συναδελφων του που τρεχουν ολοι σα τον Βεγγο για τρεις κ εξηντα κ απλα δε μπορω να κανω αυτα που μου λενε,πειτε μου εσεις πως θα σηκωσω χερι να χτυπησω τον απεργο που ειναι απληρωτος εξι μηνες,ναι κ ας μπηκε στο Πενταγωνο αλλα δεν εχει να ταισει το παιδι του κοινως..-καλυτερα να κατσω να τις φαω,παρα αυτο το πραγμα.

Δεν εχω κανενα προβλημα αν ο Τουρκος προσπαθησει κατι οπουδηποτε στην Ελλαδα να παω κ να σκοτωσω/θω,για το σπιτι μου ομως για την οικογενεια μου.
Εάν όλοι οι συνάδελφοι σου είχαν αυτήν την <<κουλτούρα>> δεν θα πήγαινες πουθενά δεν θα αντιμετώπιζες τίποτα κι εάν ήσουν άτυχος θα γινόσουν <<στόχος εκπαιδεύσεως>> στον εχθρό που θα έκανε εισβολή .
Γιατί αυτό ??? Γιατί θα είχε καταλάβει ήδη όλα τα κέντρα διοίκησης δέρνοντας τους φαντάρους που <<καθόντουσαν και τις έτρωγαν>> από <<ειρηνικούς διαδηλωτές>> …
.................................................................

Βαση αυτου του σκεπτικου μου λοιπον ειμαι λιγο πιο επιφυλακτικος απεναντι στο προσωπικο που υπηρετει στα ΜΑΤ,γιατι για εμενα δεν αξιζει οσο δυσκολα κ αν περνας,να αναγκαζεσαι(αν δε θες,γιατι πιστευω οτι πρεπει να θες να πας εκει),να σηκωνεις χερι στον κοσμο που απεργει η διαδηλωνει η να του ριχνεις χημικα.Αρα πρεπει κ καπου κ να το γουσταρεις...Η φτωχια καποιου δεν γινεται να ειναι δικαιολογια για αυτο το πραγμα...

ΠΡΟΣΟΧΗ!Δε λεω σε αυτους που τα σπανε να μην τους σπανε κ τα μουτρα,αλλα μπειτε λιγο στη θεση μου:μια ομαδα απεργων-στην ηλικια των 40-50-εμπαινε στο Πενταγωνο φωναζοντας κ διαδηλωνοντας-γιατι φερ`ειπειν εχουν να πληρωθουν6-7 μηνες.Με τι κουραγιο εγω να τους χτυπησω-απωθησω οταν ξερω οτι ειναι στην ουσια απληρωτοι εργατες σαν κ τον πατερα μου..?Κ να πω κ το αλλο:στην ουσια ποιους να προστατευσω..?Ας μην επεκταθω καλυτερα...

<<κ κατι τελευταιο:μην αρχισετε τις θεωριες οτι ο Στρατος ετοιμαζεται να βγει κ να βαραει κοσμο,οτι εγινε εκει εγινε για προστασια εντος του στρατοποεδου κ μονο.Απλα και τετοιο δεν ισχυει μην υιοθετειτε οτι γραφει ο καθενας σε κaθε blog.>>
Αυτα απο εμενα,περιμενω με ενδιαφερον τις κρισεις σας.
Το όλο σκεπτικό είναι λάθος, γιατί λαμβάνεις υπόψη σου μόνο ένα τμήμα της πραγματικότητας, το ντύνεις συναισθηματικά και το καθιερώνεις σαν ολότητα.
Κοιτά τις επαναστάσεις (όλων των ειδών και ιδεολογιών) και βγάλε συμπέρασμα.
Θεωρείς ότι πρέπει να επιτρέπονται όλες οι ενέργειες ενός πλήθους επειδή ένα μεγάλο τμήμα του έχει εργασιακά ή άλλα δίκια ?

  #188  
Παλιό 11-10-2012, 00:02
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: Πλάκωσαν ΑΜΕΑ; ΠΛΑΚΩΣΑΝ ΑΜΕΑ ΤΑ ΚΑΛΟΠΑΙΔΑ ΜΑΣ;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Τον τύπο που παει κατα πάνω τους κρατώντας.....ποιος ξέρει τι και την διμοιρια, που έχει σηκωμενες τις ασπιδες, δεν τα βλέπεις
Εκτός και οι ασπιδες ειναι σηκωμενες, για καλύτερη αεροδυναμικη και κρατηματα στις στροφές ....
Όταν περπατάς (κι εδώ περπατούν προς τα πίσω) κρατάς την ασπίδα όπως φαίνεται.
Κάνεις δεν πετά τίποτα , ούτε έχει πετάξει, ο χώρος είναι καθαρός .
  #189  
Παλιό 11-10-2012, 00:09
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: Πλάκωσαν ΑΜΕΑ; ΠΛΑΚΩΣΑΝ ΑΜΕΑ ΤΑ ΚΑΛΟΠΑΙΔΑ ΜΑΣ;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε αυτο που λες, δεν μπορεί να διαφωνήσει κάποιος
Το θεμα ειναι ο τρόπος που θα τον κρατήσεις έξω απο το πενταγωνο-βουλή-κλπ....
......

Μπορείς να στήσεις πολυβολεία…όπως έπρατταν (και συνεχίζουν όπου έχουν μείνει ακόμα στην εξουσία)οι προοδευτικοί αριστεροί …
  #190  
Παλιό 11-10-2012, 00:15
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: Πλάκωσαν ΑΜΕΑ; ΠΛΑΚΩΣΑΝ ΑΜΕΑ ΤΑ ΚΑΛΟΠΑΙΔΑ ΜΑΣ;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsak8 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα ΜΑΤ εχουν απωλεσει ΤΟΝ ΣΕΒΑΣΜΌ της συντριπτικής πλειοψηφίας της Ελληνικής κοινωνίας εδώ και καιρό. Σαν σωμα και σαν μονάδες.
Ειναι αστείο να απαιτεί κάποιος σεβασμό, δεν μπορεί να τον έχει. Οπότε επιδιώκει τον φόβο, ασχετως κόστους. Αυτά
Δηλαδή θυμάσαι εσύ εποχή που υπήρχε … σεβασμός προς τα ΜΑΤ??? Πότε εεε ???
Κλειστό θέμα


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:25.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!